עזרה

זרבובה

New member
עזרה

אני עובדת כמטפלת סיעודית מזה כ 10 שנים לפני כחודש שובצתי אצל קשישה ערירית שאין לה איש בעולם אשה מקסימה..שאיתה אני נפגשת פעמים בשבוע לאחר שיחות רבות שניהלתי איתה הסתבר לי ש..יש לה "אפוטרופס"..שכן.. .שאיכשהוא הצליח לגרום לה לחתום על מסמכים שבהם הוא בעל גישה לחשבונותיה וכמובן יורשה.. מה שמטריד אותי.הוא שמלבד גסינה צהובה\לבנה..וכמה בגטים..מעולם לא ראיתי דבר במקרר... ובארנק תמיד יש 20 שח בודדים.. שמעתי אותה מתלוננת פעמים רבות על זה שהוא לוקח את כספה.. ועוד תלונות דומות על פעולותיו בכספה.. אני לא רוצה שפעולת שאעשה תפגע בה..עזרו לי לעזור לה

ודה על העירנות והאיכפתיות

לדעתי את צריכה לדווח לפקידת סעד של הקשישה. נשמח אם תשתפי אותנו לגבי ההמשך

דיווח על פגיעה בחסר ישע

כפי שדורון כתב, בכל מקרה בו יש לכל איש טיפול חשד שמתקיימת פגיעה בחסר ישע (והקשישה היא ככל הנראה חסרת ישע, אם יש לה אפוטרופוס) - עלינו כאנשי טיפול לדווח ללשכת הרווחה באיזור המגורים. את יכולה גם לפנות לעו"ס בחברת הסיעוד בה את מועסקת, והיא תבצע את הפניה ללשכת הרווחה ולפקידת הסעד. המטרה היא שהרווחה תבצע ברור האם כל צרכיה של הקשישה מקבלים מענה ע"י האפוטרופוס. נשמח אם תשתפי אותנו איך התפתחו הדברים, בברכה, אלינור, עו"ס

זרבובה

New member
האם

זה ש"האפוטרופוס" לוקח את כל כספה מהבנק לעצמו.ומעביר לה כמה אגורות לארנק למרות שהוא "אפוטרופס"..זה לא ניצול? למה שהוא יקח את כספה לעצמו? למה היא צריכה לחיות במינימום ואת שאר כספה הוא לוקח לעצמו?

ניצול כלכלי

אם אכן יסתבר כי האפוטרופוס משתמש בכספי הקשישה לעצמו ובמקביל אינו דואג לצרכיה, זוהי בוודאי ובוודאי ניצול כלכלי וגם עבירה על החוק. לכן קיימת חשיבות רבה לדיווח שלך לרשויות הרווחה כדי שיבדקו את העניין לעומק. כל זאת בהנחה כי הקשישה חסרת ישע ואינה יכולה לפנות בעצמה לעזרה. מה מצב הקשישה מבחינה פיזית ומנטלית?

למעלה