העברה באמבולנס

demultiplexer

New member
העברה באמבולנס

לא בטוח שזה המקום, אבל אני צריך להעביר את אימי מבית החולים באילת לשיקום בבית לוינשטיין. היא מסוגלת לעבור את הנסיעה הזו רק באמבולנס - הוצאה של כשלושת אלפים שח. האם קופת החולים אמורה לממן את הנסיעה או אנחנו באופן פרטי? תודה.

מימון נסיעה באמבולנס

ככל הידוע לי, מעבודתי בבית החולים איכילוב - קופ"ח לאומית, מאוחדת ומכבי מממנות העברות מבית החולים לשיקום. קופ"ח כללית אינה מממנת. ישנה אפשרות לפנות בבקשה למימון גם לעזר מציון (עם הודעה מראש של יום לפחות, עקב המרחק אולי יש צורך ביותר מכך). בהצלחה, אלינור, עו"ס

demultiplexer

New member
מה בנוגע למסמך הבא:

http://patients-rights.org/uploadim...ient_from_one_hospital_to_another_one.pdf.pdf לפי דעתי העברה מבית חולים כללי לבית לוינשטיין למטרת שיקום עונה על ההגדרה של טיפול שבית החולים הראשון אינו מסוגל לספק, לא? והפיסקה הבאה, מאתר האגודה לזכויות החולה: 2.1. להלן המקרים בהם המבוטח פטור מכל תשלום : 2.1.1. מי שמאושפז בבי"ח ומועבר לבי"ח אחר, גם במקרה ומדובר על העברה לבי"ח שיקומי. http://patients-rights.org/index.aspx?id=2206 בשיחתי עם קופת החולים (כללית) גם לי נאמר שאין החזר אבל הבנתי שעל כרטיסי טיסה דווקא ישנו החזר. העניין הוא שאימי אינה מסוגלת לישיבה הממושכת במטוס ואינה מסוגלת לעבור את הטלטלות בין בתי החולים והשדות. תודה.

demultiplexer

New member
ולגביי בית לוינשטיין

מי נושא בהוצאות האשפוז שם? שוב תודה.

המשך..

בעניין "טיפול שבית החולים הראשון אינו מסוגל לספק" - זה לא לגמרי מדוייק, שכן ביה"ח רגיל/ציבורי אינו מספק שיקותי שיקום בדרך כלל. המחלקות השיקומיות שייכות לקופות החולים גם אם פיזית נמצאות בתוך בית החולים. לפיכך, גם מימון של תקופת השיקום ניתן במלואו על ידי קופת החולים. לגבי הלינק השני - זו נקודה שהייתי בודקת מול קופת חולים, כי על פניו אכן לפי הכתוב מגיע החזר. מאוד אשמח לשמוע מה היתה תשובתם אם עשית ברור בעניין. תודה, אלינור, עו"ס

demultiplexer

New member
כמה דברים

אתחיל בהתייחסות לחלק השני - אני מסכים שעל פי הכתוב מגיע החזר. אם בית החולים יוזם את ההעברה ללא שחרור, עליו חלות ההוצאות. אם הוא משחרר את אימי, אז על המבטח (קופח) חלות ההוצאות. פניתי לאגודה לזכויות החולה וכנראה שנתחיל תהליך בו הם יסייעו בידי לקבל החזר מקופת חולים כללית. אעדכן בפורום ברגע שתהיה התקדמות. לגביי החלק הראשון - את טוענת שאיני יכול לטעון שזה שירות שבית החולים אינו מסוגל לספק ולכן מעביר את אימי, כי זה שירות שבית חולים רגיל\ציבורי כלל לא אמור לספק? לכן אני לא יכול לומר שהסעיף ההוא תקף? ואני מבין גם שעלות האשפוז בבית לוינשטיין חלה כולה על הקופה, אין חילוקי דעות ואני לא אמור לפנות לקופה לגביי זה או לשלם ולתבוע החזר? שוב תודה.

ממשיכה..

למיטב ידיעתי שיקום הוא אינו שרות אקוטי, אשר ניתן כשאר השרותים האשפוזיים שבמחלקות בית החולים, ולכן יתכן שאינו מוגדר כשירות אותו ביה"ח חייב לספק. שיקום הינו כולו על חשבון קופ"ח, ללא קשר לסוג הביטוח בקופ"ח (משלים, זהב וכו' - מספיק ביטוח בסיסי) ולגבי כך אין חילוקי דעות. אין צורך בתביעה וקבלת החזר, אלא רק הפניה והמלצה לשיקום על ידי הרופאים במחלקה המטפלת. ברוב בתי החולים ישנו מוקד מייצג לכל קופ"ח אשר מטפל בפניות למחלקות השיקום השונות. נשמח לשמוע עדכונים כשיהיו, אלינור, עו"ס

demultiplexer

New member
האם בבתי החולים האלו פועלת מחלקה שיקומית עצמא

אני מנסה להבין אם יש לי קייס. לפי החוזר, אם אימי מועברת לבית חולים אחר כדי לקבל טיפול\שירות שבית החולים הנוכחי אינו מסוגל לספק, אזי החוזר תקף לגבינו ועל הקופה לשאת בעלות ההעברה. בבתי החולים בו היא מאושפזת אין מחלקת שיקום. הבנתי שבבתי חולים כמו נהריה, בני ציון, איכילוב, שיבא , הדסה, אסף הרופא יש מחלקת שיקום עצמאית וחולים הנזקקים לשיקום אינם מועברים לבית חולים שיקומי כדוגמת בית לוינשטיין כיוון שבית החולים הנוכחי מסוגל לספק את טיפולי ושירותי השיקום הנדרשים. במידה ואכן כך הדבר, ובבתי חולים מסויימים קיימות מחלקות שיקום ובבית החולים אצלינו לא, אני מאמין שאוכל לטעון שזהו שירות המסופק על ידי חלק מבתי החולים אך לא בבית החולים בו אימי מאושפזת ולכן על הקופה לשאת בהוצאות. תודה.

למעלה