קשר פנים וחוץ

maorna

New member
קשר פנים וחוץ

שלום לכולם.
אני חדש בתחום.
מחפש המלצה לקסדה/מערכת שמאפשר שימוש בטלפון לטובת קשר פנים ושיחות חוץ במהלך טיסה.
הכוונה בעיקר לפתרון נוח באוזן שגם מבודד מספיק מרעש ומאפשר שמע טוב.
תודה

סליחה

בתור חדש בתחום, כדאי שתתרכז בטיסה ולא תנהל שיחות או צ'טים בטלפון. הוכח שזה מסיח את הדעת ועלול חו"ש לגרום לתאונות. מובן שגם לותיקים זה לא מומלץ!

maorna

New member
סלחתי...

היכולת לתקשר עם הנוסע ובטח עם כלי נוסף שנמצא בסביבתך הם עניין בטיחותי ובמיוחד כששני כלים טסים יחד.
המכשיר הנייד מאפשר היום שפע של כלים ומכשירים טובים מאוד לניווט וגם כגיבוי מכשירים בכלי והכל hands free.
נראה לי מאוד הגיוני לטוס בזוג ולקיים קו קשר פתוח עם הכלי השני באמצעות סלולרי.
ושוב לשאלה - האם מישהו יכול להמליץ על מערכת/קסדה שמסוגלת לתמוך בעניין.

ניר מיר

New member
מערכת קשר

דווקא הסלולרי הוא מערכת שעלולה להוות בעיה באוויר ומכמה סיבות:
כיסוי סלולרי אינו זמין באוויר באופן מלא כמו על הקרקע ישנם המון איזורים בהם אין כיסוי כזה כלל ,מעבר לכך שימוש במכשיר סלולרי מעל לקרקע אסור על פי משרד התקשורת (לא שמישהו אוכף את זה).
מהסיבה הזו גם כדאי להוריד מערכת מפות אוף ליין או מערכת נווט נפרדת שאינה תלויה בסלולר.
מערכת הקשר פנים הנפוצה של קומטרוניקס עושה את העבודה בצורה טובה ומוכחת ומאפשרת תקשורת טובה בין הטייס לנוסע ,המיקרופונים החדשים מסוג "אלקטריק" אף מבטלים חלק גדול מרעשי הרקע בזמן הטיסה.
יש מספר סוגי קסדות עם מערכת שמע הנפוצות ביותר בעולם שלנו הן :קומטרוניקס.
קשר חוץ עבר מהפכה מאז שאני נכנסתי לענף וכיום מכשירי קשר טובים זמינים ובמחירים שווים לכל נפש ,איכות הקשר באוויר השתפרה פלאים וכיום רוב הכלים מצויידים במערכות קשר חוץ טובות איכותיות ויעילות.
כדאי לציין בהקשר זה שכדאי לרכוש מכשיר קשר שעוצמת השידור שלו ניתנת לכוון ,אין צורך לשדר מעל ל 10 וואט ,זה גורם לתשדורות מרמת הגולן להישמע בחוות רונית ,מיותר ומפריע.
אינטרקום של קומטרוניקס המאפשר חיבור של שני מכשירי קשר או מכשיר קשר+ טלפון סלולרי הוא ה Comtronics dual com ניתן לרכוש כבל מקורי בין הנייד לאינטרקום-לא זול אבל עושה את העבודה 100%.
אני אישית נמנע משיחות בטלפון באוויר , כל העולם יכול לחכות שעה עד שאנחת.

מכשיר קשר מומלץ איכותי מאוד! וקל לתפעול : Yaesu 1900R
טיסה נעימה.
ניר

yaron1303

New member
מכשיר קשר זול ובאיכות מעולה

ממליץ מאוד על : QYT KT8900 לרוב הבקאים היום שכבר שידרגו יש את המכשיר הזה.
לגבי התקנות אפשר לפנות אלי

hagayb1

New member
חיבור מכשיר סלולארי לקש"פ

מסכים, כמובן, עם כל מה שענו קודמיי.
אבל אתייחס לפן הטכני בלבד: כמו שכתב ניר, חיבור סלולארי ל-Dual Comm של קומטרוניקס הוא פשוט ומיידי. כבל AUX פשוט עושה את העבודה.
הכל פועל מצויין (ניסיתי), אבל...
אף טלפון סלולארי לא מסוגל להשתיק את רעש הרוח והמנוע!!!
בפועל לא הצלחתי לשמוע את מי שדיבר איתי והוא לא הצליח לשמוע דבר חוץ מרעשי הרקע.
גם שימוש בטלפון לצורך שמיעת מוזיקת רקע לא היה להיט. המ"ק של באופנג עושה את העבודה טוב יותר - ולא צריך להסתבך עם כבלי חיבור ומתח נוספים לטלפון.
טיסות טובות ובטוחות.

Tsur10

New member
חיבור bt

פתרון פשוט ואמין היא דיבורית של אופנועים . אמין וזמין בסביבות 650 שח
אני אישית לא חיברתי את הדיבורית שלי לקסדה של הבאקאי

svcisr

New member
דבר עם עמי ממנחת רונית - יש לו קסדות ואיטרקום חדשים

עם יכולת חיבור לסלולר

למעלה