מתעניינת בתואר שני בפסיכו' חברתית - עבודה,יש?

Ultra marine

New member
מתעניינת בתואר שני בפסיכו' חברתית - עבודה,יש?

שלום,
סיימתי תואר ראשון במדעי ההתנהגות (מגמת פסיכולוגיה) ואני שוקלת לעשות תואר שני בפסיכולוגיה חברתית.
במהלך התואר לא ממש חשבתי על הכיוון הזה, אבל דווקא כשסיימתי את הלימודים פתאום הנושא נראה לי מאוד מעניין ואטרקטיבי.
השאלה היא האם יש עבודה בתחום הזה מלבד מחקר.
ואם רק בתחום המחקר, היכן ניתן להשתלב..

השאלה נובעת בעיקר בגלל שעם זה שהנושא מאוד מעניין אותי, לא הייתי רוצה לסיים את התואר השני ולגלות שאין לי מה לעשות איתו..

תודה

Ultra marine

New member
זה משנה?

אני לא שואלת אם אני יכולה להתקבל ללימודים, אני שואלת אם יהיה לי מה לעשות עם התואר השני כשאסיים אותו..

BabyFace33

New member
לפי מה שידוע לי מאחרים , למחקר

זה כן משנה בציון הממוצע הסופי. לא שאלתי אם את מתקבלת..

Ultra marine

New member
הציון של התואר הראשון

הוא מה שיקבע אם אני אתקבל לעבודה במחקר אחרי תואר שני?!
הייתי מצפה שציוני התואר השני הם אילו שיקבעו.
והשאלה שלי היא - האם להתחיל ללמוד את המקצוע בהתאם לאופציה העובדה (אם קיימות כאלה)

Philip Jr

New member
הנבואה ניתנה לשוטים לא?

אני חושב שזו טעות לקבל החלטה על סמך אפשרויות העבודה התאורטיות.. הן לא תלויות רק בתואר הספציפי שאת בוחרת הרי, נכון? הן תלויות בהישגים שלך, במוטיבציה שלך, באופן בו את מציגה את עצמך כלפי חוץ ועוד המון שיקולים ופרמטרים שונים..

אז אולי באופן כללי יש יותר משרות פנויות ביחסי ציבור, או הנדסת תוכנה, או מקצוע שקר כלשהו, אבל זה משנה? את מעדיפה להיות מהנדסת תוכנה?

אני מוכרח להודות שאני לא ממש מבין את התועלת בשאלות כמו שלך..
שיהיה בהצלחה

Ultra marine

New member
השאלה נובעת מקונספט ידוע

שללכת אחרי הלב הוא לא תמיד הצעד הנכון..
יש הרבה דברים שאני מאוד אוהבת, ומדברים אלי אבל בסופו של יום, היכולת להתפרנס מהם (עם משכורת טובה ולא שכר רעב) נמוכה מאוד.
לכן אני חושבת שכאשר הולכים ללמוד, בטח תואר שני, שהוא כבר ספציפי יותר צריך לחשוב האם הלימודים האלה "יתנו לי משהו" מבחינה מקצועית. האם יאפשרו לי להתפרנס בכבוד ממשהו שאני גם אוהבת / מדבר אלי.

לא חייבים להסכים איתי כמובן, זאת התפיסה שלי.
קיבלתי כבר את התשובות שלי במקום אחר.
אז בכל מקרה - תודה.

Philip Jr

New member
אין תשובה לשאלה שלך

ולכן התפיסה שלך בכל מקרה שגויה.

מכיוון שגם אם אני או כל אחד היינו מכירים אותך היטב, לא ניתן לדעת איזה תפקיד / משרה תשיגי בעוד שנתיים / שלוש אחרי תואר במוסד כלשהו / עם תזה כלשהי / תחת ההנחייה של מישהו..

וכן - השאלה היא גם מה האלנטרנטיבות שלך, כי בכל מקרה כנראה שתהיי פסיכולוגית מסוג כלשהו נכון? אדריכלית או מהנדסת חשמל כנראה שלא תהיי..

ואני יכול להמשיך עם חקיקה חדשה בתחום הטיפול והמחקר שלכי תדעי מה תהיה ההשפעה שלה, המצב הכלכלי הלא ברור, ההשלכות של מלחמה אפשרית על שוק העבודה..

reakwind

New member
פיליפ צודק

וחוץ מזה שהקונספט הזה של "משכורת רעב" הוא קצת מגוחך הרי גם עם שכר מינימום כנראה שלא תמותי מרעב
הכל תלוי בשאיפות שלך בחיים והשאיפות הללו (כולל הקפיטליסטיות ביותר בינהן) נכנסות תחת הקטגורייה "ללכת עם הלב" ככה שלא ללכת עם הלב זאת תמיד אופצייה רעה.

Ultra marine

New member
השאלה היתה כללית יותר

לאילו תחומים אפשר להשתלב, האם האפשרויות היחידות הן מחקר, או שיש משהו גם "בחוץ", עד כמה קשה להתקבל לעבודה באקדמיה בארץ ואם זה בכלל ריאלי, האם אפשר לעבוד במחקר גם מחוץ לאקדמיה (כמו מכוני מחקר) וכו'.

בתשובה גם לאילו מתחתי, היה לי כבר רעיון בראש למה שאני מתכוונת לעשות, ויצא לי לשאול מישהי שסיימה דוקטורט בתחום בצורה קצת יותר ספציפית.

השאלה שלך לגיטימית ונכונה

גם אם אין לה תשובה חד משמעית, אני חושב שהשאלה שלך במקום.

מה שאת צריכה להבין הוא שיש 300 תשובות, וכולן נכונות

יש כל כך הרבה תרחישים, החלק מעבודה באקדמיה, עבודה בחברת ייעוץ,
ייעוץ סטטיסטי בכל מיני מקומות, ייעוץ ארגוני (או נגזרות שלו), עבודה במכוני מחקר, וכד'.
יש בעלי מקצוע שלוקחים את זה למקומות אחרים (ונהנים מההשכלה והטייטל "פסיכולוג") - קורס קאוצ'ינג, אימון מנהלים, הדרכה כלשהי...
יש לי חבר שסיים ד"ר בחברתית (לא בארץ), והסטייה שלו היא סטטיסטיקה. אז הוא מתרגל בסטטיסטיקה, נותן שיעורים פרטיים, שירותי ניתוח סטטיסטי - ומשתכר מעולה.

אני חושב שבסופו של דבר אפשר לקחת לכל מיני מקומות - ומי שרוצה להתפרנס מזה, מתפרנס יפה מאוד.

Ultra marine

New member
תודה על התשובה

ה"פחד" שלי היה שהפסיכולוגיה החברתית "תסגור" אותי בתחום צר.

Philip Jr

New member
אני אמנם לא אוביקטיבי

כי בעוד חודשים ספורים אני מתחיל דוקטורט בפסיכולוגיה חברתית בארה"ב, אבל בהסתמך על התיאור שלך, נשמע שתעשי צעד חכם אם תלכי על תואר שני בחברתית בכל מקרה.

לא חסרות אפשרויות תעסוקה באופן תאורטי לחלוטין, אבל בעיניי המיקוד צריך דווקא להיות על זה שהבהרת כמה זה מעניין אותך וכמה התחום נראה לך אטרקטיבי.

בלתי אפשרי לדעת מה יקרה כשתסיימי את התואר, אבל סביר להניח שתמצאי את עצמך, ואני באמת חושב שייטב לך אם תתעסקי בעיקר בסוגיה הבאה - מה מסקרן אותך, מה מושך אותך, מה הכי מעניין אותך בתחום הפסיכולוגיה.

אם תהיי בסופו של דבר סטטיסטיקאית / חוקרת / יועצת או לא יודע מה, זה כבר תראי אחר כך.

Ultra marine

New member
תודה

התעניינתי בכל מיני נושאים לפני שהגעתי לתחום הזה.
מרובם ככולם לא יצא שום דבר - חלק התחלתי לימודים עבורם (אבל לא סיימתי..) ואז כשהתחלתי את התואר הראשון גם היה לי כיוון בראש שבסופו של דבר לא הצלחתי למצוא בו עבודה "קבועה"/"מסודרת".

אני מרגישה "ממרום גילי" (כולה בת 30) שאני צריכה כבר לכוון למשהו שיהיה לכל החיים. כי העבודות או התחומים שהתעניינתי בהם קודם, עם כל האהבה שלי אליהם, ידעתי איפשהו בפנים שאי אפשר יהיה לעסוק בזה כל החיים (ממגוון סיבות).

החלטתי "שהגיע הזמן להתבגר". לחשוב ברצינות על תואר שני. להתחיל את "החיים האמיתיים" בעבודה שאני מקווה שאתעסק בה כל חיי.

התחום הזה הוא משהו חדש בשבילי. אמנם למדתי אותו בתחילת התואר הראשון אבל לא נגעתי בו מאז. ואיכשהו גיליתי שהרבה מהדברים שאני חוזרת אליהם שוב ושוב ומעניינים אותי "בחיי היום יום שלי" מתקשרים לתחום הזה.

אני אוהבת להגיד בבדיחות שאני מתעניינת בהתנהגות אנושית בעיקר בגלל שאני לא מבינה אותה

כל מי שמקיף אותי שמח בשבילי על ההחלטה ללכת על תואר שני, אבל רובם חוששים שאני אמצא את עצמי בעוד "סאגה נטולת עבודה (בתחום)" שאני שוב אטפח תקוות וציפיות ואמצא את עצמי שוב בנקודת ההתחלה או יותר נכון בנקודה שאני נמצאת בה היום.. שיש לי עבודה שלא קשורה לתחום שלי ולא הייתי רוצה לעסוק בה כל חיי. שיש לי תואר ש"אין מה לעשות איתו" וגם עם התואר השני אני מפחדת להגיע לאותו המקום..

מכיוון שאני לא מכירה את התחום של פסיכולוגיה חברתית מקרוב, חשבתי שאוכל לקבל קצת כל מיני רעיונות לדברים שאפשר לעשות בפועל עם המקצוע הזה - שלא בתחום המחקר באקדמיה (אחרי הכל, לא כולם מגיע ל-זה..).

גם מכם, וגם מאותה אחת שהתייעצתי איתה, אני מבינה שהתחום הזה מאוד רחב, ולא צ" כמו שחששתי שהוא עשוי להיות, שאפשרויות התעסוקה יכולות להיות אפילו בתחום של חברה גדולה ולא רק במחקר / אקדמיה.

עדיין חסרים הרבה דברים במשוואה שלי. עדיין לא החלטתי איפה אני רוצה ללמוד, מנסה לחשוב ולחפש לפי תחומי העניין שלי.

אבל לפחות אני מרגישה שללמוד את זה לא יהיה "בזבוז זמן" (ברור שלימודים הם אף פעם לא באמת בזבוז זמן אבל אני חושבת שכוונתי ברורה
)

doughnuts

New member
איזה תשובות אמרו לך?

מתכוון לעשות תואר שני בפסיכולוגיה חברתית (אם אתקבל, כמובן).

למעלה