הסכם ממון טרום נישואין - יכול לשמש כצוואה

שלום.

אישתי ואני ערכנו הסכם זוגיות/ממון טרום נישואין. אושר ע"י ביהמש לענייני משפחה. התחתנו כדת וכחוק. יש ילד.

במסגרת ההסכם צויין:

"במקרה של פטירת אחד הצדדים או חוסר יכולת לחתום, ישמש השני כמוטב"

האם במקרה של מוות חלילה וחס, הדבר הזה מספיק כדי לשמש כצוואה או כצו ירושה

הסיבה לשאלה
שאנו נתקלים חדשות לבקרים במשפחות שנאלצות להתנהל בסחבת של מערכת החוק והבירוקרטיה, כדי לקבל צו ירושה (כי אין צוואה), גם מבלי שיש התנגדות כלשהי של בני המשפחה האחרים

שתי הערות

שלום.

אישתי ואני ערכנו הסכם זוגיות/ממון טרום נישואין. אושר ע"י ביהמש לענייני משפחה. התחתנו כדת וכחוק. יש ילד.

במסגרת ההסכם צויין:

הסיבה לשאלה
שאנו נתקלים חדשות לבקרים במשפחות שנאלצות להתנהל בסחבת של מערכת החוק והבירוקרטיה, כדי לקבל צו ירושה (כי אין צוואה), גם מבלי שיש התנגדות כלשהי של בני המשפחה האחרים
שתי הערות
כתבתם שתי הוראות שונות -
אחד - בפטירה ; השני - חוסר יכולת לחתום.
&nbsp
לגבי פטירה-
הנוסח שכתבתם לא מספיק. מה זאת אומרת "ישמש כמוטב" באלו חלקים? מה עם רכוש נוסף?
&nbsp
לגבי חוסר יכולת לחתום-
המסמך היחיד שיכול לעזור לכם כשאחד לא יכול לחתום, נקרא "ייפוי כוח מתמשך" שאפשר לעשות רק אצל עורכי דין שהוכשרו לכך (למשל - אני).
&nbsp
ובלי קשר-
ישנם המון המון מקרים שאין שום בעיה להוציא צו ירושה, עליהם אתם לא שומעים.
בכל מקרה, הפרוצדורה לצו ירושה או צו קיום צוואה היא פרוצדורה זהה - לכן הסכם יחסי ממון לא "יחסוך" זמן מבחינה זו.

נוסח מדויק ושאלה נוספת בהתייחס לדבריך

שתי הערות
כתבתם שתי הוראות שונות -
אחד - בפטירה ; השני - חוסר יכולת לחתום.
&nbsp
לגבי פטירה-
הנוסח שכתבתם לא מספיק. מה זאת אומרת "ישמש כמוטב" באלו חלקים? מה עם רכוש נוסף?
&nbsp
לגבי חוסר יכולת לחתום-
המסמך היחיד שיכול לעזור לכם כשאחד לא יכול לחתום, נקרא "ייפוי כוח מתמשך" שאפשר לעשות רק אצל עורכי דין שהוכשרו לכך (למשל - אני).
&nbsp
ובלי קשר-
ישנם המון המון מקרים שאין שום בעיה להוציא צו ירושה, עליהם אתם לא שומעים.
בכל מקרה, הפרוצדורה לצו ירושה או צו קיום צוואה היא פרוצדורה זהה - לכן הסכם יחסי ממון לא "יחסוך" זמן מבחינה זו.
ראשית, תודה על ההסבר המפורט.

למען הדיוק, נוסע הסעיף כלשונו:
"ידוע ומוסכן בין בני הזוג שכל אחד מהם ישמש במוטב של האחר, במקרה של מוות או נכות קשה במצב שלא מאפשר תקשורת תקינה, חס וחלילה."

1. האם תשובתך תהיה שונה במקרה הזה

2. במדיה ולא - מה צריך לעשות כדי לתת שיסעיף כזה יכול להתקיים (חלילה וחס)? ייפוי כח מתמשך? צוואה מסודרת?

תשובה

"ידוע ומוסכן בין בני הזוג שכל אחד מהם ישמש במוטב של האחר, במקרה של מוות או נכות קשה במצב שלא מאפשר תקשורת תקינה, חס וחלילה."

2. במדיה ולא - מה צריך לעשות כדי לתת שיסעיף כזה יכול להתקיים (חלילה וחס)? ייפוי כח מתמשך? צוואה מסודרת?
תשובה
1. לא.
2. צוואה מסודרת וייפוי כוח מתמשך. צריך את שני המסמכים. יפה שאתם חושבים על המציאות הזו כבר עכשיו.

מה העלות הצפויה של 2 המסמכים?

תשובה
1. לא.
2. צוואה מסודרת וייפוי כוח מתמשך. צריך את שני המסמכים. יפה שאתם חושבים על המציאות הזו כבר עכשיו.
כמובן טווח מחירים, בלי התחייבות. רק כדי לקבל מושג

זה מאוד תלוי.

כמובן טווח מחירים, בלי התחייבות. רק כדי לקבל מושג
זה מאוד תלוי.
צוואה עולה כ-3,000 ש"ח. אם היא לזוג אני נותן הנחה ואז זה יוצא 5,000 ש"ח.
ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך שדורש מעורך הדין יותר אחראיות ומעמיד אותו, פוטנציאלית, בסיכון בפני תביעות ולכן העלות יותר גבוהה. הלשכה ממליצה על בין 7,000 ש"ח - 10,000 ש"ח. שוב, כאשר מדובר בשני מסמכים, יש הנחה מסויימת.
&nbsp
*יש עו"ד שמבקשים את הסכום הזה ועל זה להוסיף מע"מ ויש שאומרים שזה הסכום כולל מע"מ.

תודה על המידע וההסברים

זה מאוד תלוי.
צוואה עולה כ-3,000 ש"ח. אם היא לזוג אני נותן הנחה ואז זה יוצא 5,000 ש"ח.
ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך שדורש מעורך הדין יותר אחראיות ומעמיד אותו, פוטנציאלית, בסיכון בפני תביעות ולכן העלות יותר גבוהה. הלשכה ממליצה על בין 7,000 ש"ח - 10,000 ש"ח. שוב, כאשר מדובר בשני מסמכים, יש הנחה מסויימת.
&nbsp
*יש עו"ד שמבקשים את הסכום הזה ועל זה להוסיף מע"מ ויש שאומרים שזה הסכום כולל מע"מ.
תודה על המידע וההסברים

שילה1

New member
עדיף-שניהם.

עדיף-שניהם.

למיטב ידיעתי בית המשפט העליון

שלום.

במסגרת ההסכם צויין:

הסיבה לשאלה
טרם הכריע בשאלה אם הסכם ממון יכול להחליף צוואה.

זה משהו שבימים אלה עומד למבחן בית המשפט?

טרם הכריע בשאלה אם הסכם ממון יכול להחליף צוואה.
זה משהו שבימים אלה עומד למבחן בית המשפט?
מוזר שעדיין לא בהירות והחלטה בנושא, נוכח הסכמי ממון ופסיקות שנעשו בגינם.

למעלה