מה הזכויות שלי

מה הזכויות שלי

מה הזכויות שלי
גרתי עם בן זוגי שכיום הוא בעלי בדירה שלו במשך 10 שנים ונולדו לנו 3 ילדים. בשנת 1998 עברנו להתגורר בעיר אחרת קנינו דירה ובן זוגי רשם אותה על שמו בלבד כאשר הדירה הקודמת לא נמכרה ועדיין קיימת. שנה לאחר מכן נישאנו ונולד עוד ילד אנחנו עדיין גרים בדירה הזאת. לדבריו חצי מהרכוש שלי אבל בשעת מריבה הוא אומר שימכור את הבית גם בניגוד לרצוני..אציין שמעולם לא עבדתי סוכם מראש שאני יהיה אחראית על הבית וגידול והילדים והוא לפרנסה..יותר נכון זאת היתה הדרישה שלו ואני הסכמתי..
מהם זכויותי ואיך אני יכולה להגן עליהם כדי שלא ימכור אותם ללא הסכמתי?

את יכולה להגיש תביעה לפי סעיף 11 לחוק.

מה הזכויות שלי
גרתי עם בן זוגי שכיום הוא בעלי בדירה שלו במשך 10 שנים ונולדו לנו 3 ילדים. בשנת 1998 עברנו להתגורר בעיר אחרת קנינו דירה ובן זוגי רשם אותה על שמו בלבד כאשר הדירה הקודמת לא נמכרה ועדיין קיימת. שנה לאחר מכן נישאנו ונולד עוד ילד אנחנו עדיין גרים בדירה הזאת. לדבריו חצי מהרכוש שלי אבל בשעת מריבה הוא אומר שימכור את הבית גם בניגוד לרצוני..אציין שמעולם לא עבדתי סוכם מראש שאני יהיה אחראית על הבית וגידול והילדים והוא לפרנסה..יותר נכון זאת היתה הדרישה שלו ואני הסכמתי..
את יכולה להגיש תביעה לפי סעיף 11 לחוק.
בתביעה הזו ניתן לרשום הערת אזהרה למנוע מכירת הבית ולדאוג שידעו בבנקים ועוד שיש לך זכויות כספיות נוספות.

יתכן מאוד שמגיע לך מחצית מהבית מכוח ההבטחה שלו

מה הזכויות שלי
והעובדה שחיית בדירה 10 שנים. יתכן שאפשר להגיש תביעה לפסק דין הצהרתי ובקשה לצו מניעה. אבל רק לאחר יעוץ פרטי.

לא הבנתי, למה יתכן? לידועה בציבור יש זכויות

והעובדה שחיית בדירה 10 שנים. יתכן שאפשר להגיש תביעה לפסק דין הצהרתי ובקשה לצו מניעה. אבל רק לאחר יעוץ פרטי.
אני שאם ילדיו ואיתו מעל 30 שנה ונשואה לו.
כדי להיות ברורה יותר בהתחלה גרתי איתו בדירה שלו 10 שנים שבה נולדו 3 ילדים
אחר כך עברנו דירה וקנינו אותה בלי למכור את הדירה הקודמת
שנה אחרי רכישת הדירה נישאנו ונשואים עד היום בכללי אנחנו יחד מעל 30 שנה.
מה הזכויות שלי לגבי שתי הדירות אם יש?

ע נאמן

New member
חלוקת הדירות

אני שאם ילדיו ואיתו מעל 30 שנה ונשואה לו.
כדי להיות ברורה יותר בהתחלה גרתי איתו בדירה שלו 10 שנים שבה נולדו 3 ילדים
אחר כך עברנו דירה וקנינו אותה בלי למכור את הדירה הקודמת
שנה אחרי רכישת הדירה נישאנו ונשואים עד היום בכללי אנחנו יחד מעל 30 שנה.
מה הזכויות שלי לגבי שתי הדירות אם יש?
חלוקת הדירות
שלום וברכה
בכל הנוגע לדירה השניה שנרכשה לאחר הנישואין החוק קובע כי היא שייכת לשני בני הזוג מכח חוק יחסי ממון.
בנוגע לדירה הראשונה כיון שנרכשה קודם הנישואין יש מקום לתבוע אותה מכח חזקת השיתוף במקרה כזה ישנם כמה גורמים שמוכיחים שיתוף למשל זמן ארוך של מגורים יחד וכן אם נעשה שיפוץ בדירה וכדומה.
אם זאת הייתה הדירה היחידה, הייתה סבירות גבוהה מאוד שיש כאן שיתוף אולם כיון שנרכשה דירה נוספת והדירה הזאת אינה דירת המגורים, הדבר יצריך מן הסתם דברים מפורשים יותר.
צודק מי שהשיב לך כי קיימת התייחסות בפסיקה גם להבטחה של בן הזוג אולם כפי שאת מבינה דברים אלו לא נינתים להוכחה אם רק נאמרו בעל פה בינו לבינך, לכן זה רק יתכן, אבל כפי שכתבתי על הדירה השניה יש חוק יחסי ממון ואילו על הדירה הראשונה קיימת הלכת השיתוף מה שלא בהכרח מבטיח לך חלק בה אבל כמובן יצריך התדיינות.
בברכה
עקיבא נאמן, טוען רבני
מייצג בבתי דין רבניים.

האם יש לי זכויות בדירה של בעלי?

מה הזכויות שלי
שלום בתאל
1. יתכן שתוכלי לזכות במחצית דירת המגורים שלכם, למרות שהיא רשומה רק על שם בעלך.
2. הדירה נרכשה בנישואין, וייתכן שבמשך השנים שילמתם עליה החזרי משכנתא.
3. הפסיקה קובעת כי במקרה כזה מייחסים לעיתים לבעל "כוונת שיתוף" לראות באשתו שותפה בדירה ביחד איתו.
4. אם גם שיפצתם את הדירה שיפוץ יסודי הדבר עשוי לסייע לך בעניין.
5. אם בעלך לא ירצה לראותך שותפה לדירה, יהיה עליך להגיש תביעה לשם כך לביהמ"ש למשפחה.
6. האם כדאי להגיש ומחר - זו שאלה כבדת משקל.

חבל שאתם לא קוראים טוב

שלום בתאל
1. יתכן שתוכלי לזכות במחצית דירת המגורים שלכם, למרות שהיא רשומה רק על שם בעלך.
2. הדירה נרכשה בנישואין, וייתכן שבמשך השנים שילמתם עליה החזרי משכנתא.
3. הפסיקה קובעת כי במקרה כזה מייחסים לעיתים לבעל "כוונת שיתוף" לראות באשתו שותפה בדירה ביחד איתו.
4. אם גם שיפצתם את הדירה שיפוץ יסודי הדבר עשוי לסייע לך בעניין.
5. אם בעלך לא ירצה לראותך שותפה לדירה, יהיה עליך להגיש תביעה לשם כך לביהמ"ש למשפחה.
6. האם כדאי להגיש ומחר - זו שאלה כבדת משקל.
חבל שאתם לא קוראים טוב
כולכם לא הבחנתם שהנישואים התרחשו אחרי שקנינו את הדירה השנייה אבל וזה אבל גדול כי אני איתו ביחד כבר 30 שנה ויש לנו ילדים ועדיין ביחד אני חושבת שעצם זה שהוא התחתן איתי מעיד על כוונת שיתוף לא? רציתי לדעת מהם הזכויות במדוייק.
תודה לעונים.

הבלים

חבל שאתם לא קוראים טוב
כולכם לא הבחנתם שהנישואים התרחשו אחרי שקנינו את הדירה השנייה אבל וזה אבל גדול כי אני איתו ביחד כבר 30 שנה ויש לנו ילדים ועדיין ביחד אני חושבת שעצם זה שהוא התחתן איתי מעיד על כוונת שיתוף לא? רציתי לדעת מהם הזכויות במדוייק.
תודה לעונים.
הבלים
נישואים לכשעצמם לא מקנים שיתוף ולא מעידים על כוונת שיתוף.

למעלה