משמורת משותפת מול משמורת אם

מצב
הנושא נעול.

אנחנו בהליך של גישור לקראת גירושין. בעניין המשמורת לילדים (מעל גיל 6), המגשרת ממליצה על משמורת אם כך שהגרושה תקבל הנחה בארנונה ובמס הכנסה. בעיקרון אם אני יכול לעזור אז בשמחה. המגשרת אומרת שלי זה לא משנה אבל פוחד שאם אוותר על משמורת משותפת יהיו לזה עוד השלכות שאני לא מודע להם. לא בכדי כולם מתעקשים על משמורת משותפת. האם זה נכון שלגבר לא משנה אם זו משמורת משותפת או אם? בכל מקרה הסדרי הראייה הם חצי-חצי.

תציע למגשרת משמורת אב

אנחנו בהליך של גישור לקראת גירושין. בעניין המשמורת לילדים (מעל גיל 6), המגשרת ממליצה על משמורת אם כך שהגרושה תקבל הנחה בארנונה ובמס הכנסה. בעיקרון אם אני יכול לעזור אז בשמחה. המגשרת אומרת שלי זה לא משנה אבל פוחד שאם אוותר על משמורת משותפת יהיו לזה עוד השלכות שאני לא מודע להם. לא בכדי כולם מתעקשים על משמורת משותפת. האם זה נכון שלגבר לא משנה אם זו משמורת משותפת או אם? בכל מקרה הסדרי הראייה הם חצי-חצי.
תציע למגשרת משמורת אב
כדי שאתה תקבל הנחה בארנונה ובמס הכנסה.

השיקולים צריכים להיות אך ורק טובת הילד

ולא הנחות בתשלומים.

אבל זאת בדיוק השאלה, איך בדיוק זה משפיע על הילדים (או עלי)?

ולא הנחות בתשלומים.
כי בשני המקרים זמני השהות הם חצי-חצי והמזונות עפ"י יחס ההכנסות בכל מקרה (הילדים כאמור מעל גיל 6). האם זה רק עניין תווית?

ראיתי פסק דין שבו נקבעה משמורת בלעדית לאם

כי בשני המקרים זמני השהות הם חצי-חצי והמזונות עפ"י יחס ההכנסות בכל מקרה (הילדים כאמור מעל גיל 6). האם זה רק עניין תווית?
אבל בפועל הסדרי הראיה היו שווים. אני אישית חושב שזאת טעות. הסכם או פסק דין צריך לשקף את המצב האמיתי ולא ליצור פיקציות כדי להטיב עם צד זה או אחר או לקבל הטבות שלא מגיעות.

אבל בפועל הסדרי הראיה היו שווים. אני אישית חושב שזאת טעות. הסכם או פסק דין צריך לשקף את המצב האמיתי ולא ליצור פיקציות כדי להטיב עם צד זה או אחר או לקבל הטבות שלא מגיעות.

שילה1

New member
זו רק סמנטיקה.אם זמני השהות

חצי חצי-זו בהחלט משמורת משותפת.
ככלל-תוכל לקבל דיוח מהגן או בתי הספר,כרטיס נוסף לקופת חולים ועוד.בדוק במקום בו אתה גר אם תגיע לך הנחה בארנונה או באגרות חינוך.בכל עיר או מועצה-כללים אחרים.
&nbsp

שילה1

New member
מגשרת ממליצה?לא אובייקטיבית בעליל.

חצי חצי-זו בהחלט משמורת משותפת.
ככלל-תוכל לקבל דיוח מהגן או בתי הספר,כרטיס נוסף לקופת חולים ועוד.בדוק במקום בו אתה גר אם תגיע לך הנחה בארנונה או באגרות חינוך.בכל עיר או מועצה-כללים אחרים.
&nbsp
חוטאת ליסוד מוסד של הגישור.ממליצה להחליפה.

למה? יש לה הרבה המלצות ותובנות מצויינות

לא מאלה שרק רצות לסגור הסכם מהר וזהו. חושבת מה יהיה גם ביום שאחרי. הורידה אותנו מכל מיני דברים שהייתה הסכמה לגביהם והסבירה לנו למה לא כדאי כך ואיך אפשר לעשות את הדברים יותר טוב.

לא מאלה שרק רצות לסגור הסכם מהר וזהו. חושבת מה יהיה גם ביום שאחרי. הורידה אותנו מכל מיני דברים שהייתה הסכמה לגביהם והסבירה לנו למה לא כדאי כך ואיך אפשר לעשות את הדברים יותר טוב.

שילה1

New member
ציינת דברים שהם בהחלט חלק אינטגרלי מעיסוקה.

כך שאין פלא.
מדוע אחרת?כי אינה אובייקטיבית ולא שקפה נכון.מגשר אמור להיות אובייקטיבי ולא
להעצים צד אחד ,על חשבון השני.
עובדה שהגעת לכאן,כי משהו הציק לך.אכן?
ושוב-זו דעתי,על סמך נסיון ובהתאם לכללי הגישור.(או התקנות שבוטלו וטרם הוכרז על חוק גישור)

כבדהו וחשדהו

כך שאין פלא.
מדוע אחרת?כי אינה אובייקטיבית ולא שקפה נכון.מגשר אמור להיות אובייקטיבי ולא
להעצים צד אחד ,על חשבון השני.
עובדה שהגעת לכאן,כי משהו הציק לך.אכן?
ושוב-זו דעתי,על סמך נסיון ובהתאם לכללי הגישור.(או התקנות שבוטלו וטרם הוכרז על חוק גישור)
כבדהו וחשדהו
די ידוע שגברים נלחמו הרבה זמן עבור משמורת משותפת ועכשיו כשזו הפכה לנורמה, די הפתיע אותי שהיא אומרת שמה שמשנה זה התכלית ולא התווית והתכלית זה שהילדים נמצאים באופן שווה אצל כל אחד מאיתנו, שההתחלקות בהוצאות היא שווה, ואף צד לא משלם מזונות לצד שמנגד. אין יותר שוויוני מזה. אז אני בודק אם זה אכן המצב. כנראה שתשובה מוסמכת אקבל רק בפגישת ייעוץ אצל עו"ד כי כאן יש הרבה כוונות טובות אבל כולם מדברים איתי רק ברמזים.

שילה1

New member
חלוקת זמן שויונית-זו הורות שווה.בדיוק.

כבדהו וחשדהו
די ידוע שגברים נלחמו הרבה זמן עבור משמורת משותפת ועכשיו כשזו הפכה לנורמה, די הפתיע אותי שהיא אומרת שמה שמשנה זה התכלית ולא התווית והתכלית זה שהילדים נמצאים באופן שווה אצל כל אחד מאיתנו, שההתחלקות בהוצאות היא שווה, ואף צד לא משלם מזונות לצד שמנגד. אין יותר שוויוני מזה. אז אני בודק אם זה אכן המצב. כנראה שתשובה מוסמכת אקבל רק בפגישת ייעוץ אצל עו"ד כי כאן יש הרבה כוונות טובות אבל כולם מדברים איתי רק ברמזים.
חלוקת זמן שויונית-זו הורות שווה.בדיוק.
לנושא מזונוצת -האמת היא שהחלוקה היא של ההוצאות,לפי יחס ההכנסות של כל אחד מכם.כך שלא מדויק לקבוע,ככלל,שאין מזונות.יש חלוקת הוצאות על פי ההכנסות .ולצורך הורות שווה ,אמורים להתקיים מספר תנאים:1.מגורים קרובים אחד לשני 2.יחסים מעל קורקטיים בין ההורים.3.כל אחד מההורים אמור להכין חדר לילדים.4.כל אחד מההורים אמור להתחייב להביא ולהחזיר ממוסדות הלימוד.5.קשר יום יומי בין ההורים.6.ארגון רשימת הוצאות כול הכל וחלוקתה,פעם בזמן שנקבע על פי הכנסות ההורים.המגשרת אמורה לענות לך על כל השאלות ואם לא ויש לך תהיות-טוב תעשה אם תלך להתיעץ אצל עו"ד,המתמחה במשפחה.להזהירך-יש מהם ולא כולם,ששים אלי קרב.ואתה הרי מבין...

האם לוותר על משמורת משותפת?

אני לא רואה סיבה שתוותר על ההגדרה של משמורת משותפת. כתבת שזמני השהות שוויוניים. אני מניח שמצב זה טוב לילדים, ולכן צריך להכתיר את המצב כמשמורת משותפת.
בהנחות תוכלו להתחלק או, אם תרצה ללכת לקראת אשתך / גרושתך - תסכים שהיא תיהנה לבדה מההנחות.

תודה

אני לא רואה סיבה שתוותר על ההגדרה של משמורת משותפת. כתבת שזמני השהות שוויוניים. אני מניח שמצב זה טוב לילדים, ולכן צריך להכתיר את המצב כמשמורת משותפת.
בהנחות תוכלו להתחלק או, אם תרצה ללכת לקראת אשתך / גרושתך - תסכים שהיא תיהנה לבדה מההנחות.
תודה
כך אעשה.

לא כדאי לוותר על משמורת משותפת

לא כדאי לוותר על משמורת משותפת
על פניו מדובר בעניין של כותרת ולא של תוכן אולם לכותרות האלה יש משמעות והשלכות. אגב, גם לאשה לא הייתי ממליצה לקבל את הצעת המגשרת. תחושתי היא שהסיבה האמיתית שהמגשרת הציעה זאת היא כי היא התרשמה שבעתיד, אתם, במיוחד אתה, תרצו לשנות את זמני השהות כך שהילדים יהיו הרבה יותר אצל האמא. והיא מניחה את התשתית המשפטית לכך.

מצב
הנושא נעול.
למעלה