אודה על תשובות אמיתיות ונכונות לשאלותיי

מצב
הנושא נעול.

אני רוצה לתת הלוואה לאדם שאני חוששת שבחייו הוא לא יספיק להשיב לי את כספי בחזרה (לפרוע את החוב).
ואני יודעת שלקוחות של בנקים לווים מהבנקים הלוואה לצורך רכישה דירה, וקונים ביטוחי חיים וכותבים הוראה כתובה לחברות הביטוח שבהוראה הם מורים לחברת הביטוח להגדיר את הבנק כמוטב בלתי חוזר שברגע שהם (המבוטחים של חברות הביטוח שהם הלווים שלווים מהבנק הלוואות) מתים בטרם הספיקו לפרוע את החוב לבנק אז הבנק מקבל את הפיצוי הכספי שהם זכאים לקבל ממקרה הפטירה כי זוהי המהות של ביטוח חיים.
לכן, אני מבקשת לדעת האם גם אני בעצמי יכולה לדרוש מהלווה שלי (האדם שאני רוצה להלוות לו כסף וחוששת שיספיק להחזיר לי את החוב בחייו) לקנות לעצמו פוליסת ביטוח חיים ולהגדיר אותי בחברת הביטוח כמוטבת בלתי חוזרת לקבל את כל הכספים שיתקבלו בקרות המקרה שהוא נפטר.
השאלות שאני שואלת הן מה יקרה אם הוא עושה את זה, נפטר בטרם הספיק להחזיר לי את ההלוואה, ואז פתאום היורשים שלו טוענים בבית משפט שהוא פרע את החוב וטענות סרק אחרות דומות. האם במקרה כזה, קיים סיכון שמישהו אחר יקבל את הפיצויים ממותו של הלווה למרות שהוא הגדיר אותי כמוטבת בהוראת מוטבת בלתי חוזרת ?

מצב
הנושא נעול.
למעלה