אדם פתח עמותה שמטרתה דאגה לעצמו אחרי שהוריו יילכו לעולמם

hammer2014

New member
אדם פתח עמותה שמטרתה דאגה לעצמו אחרי שהוריו יילכו לעולמם

אנחנו 5 אחים ולהורי דירה הם נפטרו ולא השאירו צוואה והדירה אמורה להתחלק בין 5 שווה בשווה.

אבל, בחייהם, אחי הקים עמותה והגדיר את מטרת האמונה כנאמנות לטובת עתידו ללא הורי.
אחי סובל מפיגור שיכלי והתגורר ביחד עם הורי בדירתם.
בחייהם הם הלכו לעורך דין שיצר שטר נאמנות שהופך את העמותה שהקים אחי להיות נאמן שמחזיק את הבעלות בדירת הורי עבורו (עבור אחי שלוקה בפיגור שיכלי).

הוצאנו את אח שלנו מדירת הורינו בעזרת צו הרחקה כי הוא מהווה פולש מרגע שהורי לא נמצאים בחיים והבאנו כהסבר להתנהגותו את הפיגור השיכלי שגרם לו להישאר בדירה.
הוא מקבל קיצבת נכות מהמדינה והסברנו לשופט שיש לו זכות מהמדינה לגור בהוסטל לאנשים שלוקים בפיגור שיכלי כמו שלו.
השופט קיבל את בקשתנו לצו הרחקה והמשטרה הרחיקה אותו לעיר אחרת.

השאלה היא האם אנחנו יכולים להוציא צו ירושה למרות שבנסח הטאבו של דירת הורינו כתובה משכנתא לטובת העמותה שאח שלנו פתח לטובתו האישית (הוא פתח את העמותה כדי להרוויח את הדירה כרווח אישי שאסור שיהיה בעמותה) שהיא משכנתא שרשומה מתחת לשמם של הורינו הרשומים כבעלי הדירה.

האם אנחנו יכולים להוציא צו ירושה ולהתחלק בדירה בין 5 (כולל אחי) ולטעון שרישום משכנתא לטובת העמותה הוא רישום כזב כי העמותה עצמה לא חוקית ?
האם העמותה שאחי פתח אשר כל מהותה וכל פעילותה היא רישום משכנתא לטובת אחי, היא עמותה חוקית ?
האם זה דבר תקין מבחינה משפטית שאח שלי פתח עמותה ורשם אותה כאילו היא נאמנות עבור עצמו וההורים שלי חתמו על שטר משכנתא לטובת העמותה הזאת ?
האם זה חוקי ותקין ?
האם אפשר להסיר את המשכנתא שרשומה לטובת עמותה כזאת שאחי שלי פתח בחייהם של הורי ודאג שהם יחתמו על שטר משכנתא לטובת העמותה שכל מהותה היא דאגה בשביל העתיד שלו ?
אח שלי לא נתן הלוואה להורים שלי, אז למה הם חתמו לו על שטר משכנתא לטובת עמותה שהוא פתח כאילו היא נאמנות עבור עתידו ?
האם יש תקדים לדבר כזה שהורים חותמים משכנתא לעמותה שפתח אחד מהילדים הבוגרים שלהם מבלי שהם באמת קיבלו הלוואה כאשר מטרת העמותה מוגדרת ברשם העמותות כעמותה למען עתידו כשהם (ההורים) לא יהיו בחיים ?
קיים בכלל תקדים כזה בעולם ?
אדם פתח עמותה שמטרתה דאגה לעצמו אחרי שהוריו יילכו לעולמם - האם זה דבר תקין ? קיים בכלל דבר כזה ? אפשר לפסול את זה ?

למעלה