העברת זכויות בדירה

Sivan1114

New member
העברת זכויות בדירה

ערב טוב
שאלה - לאחר דיונים ארוכים בהם ערערו על צוואה של מנוחה, הוחלט שאני ארש את דירתה. יש לנו הסכם חתום לו ניתן פסק דין.
רבע מהדירה שייך לבעל של המנוחה, שנפטר לפני כ 40 שנה וירושתו לא הוסדרה עד כה. לפי ההסכם שנחתם כעת, גם זכויותיו בדירה של הבעל של המנוחה עוברות אליי. כיצד ניתן להסדיר זאת? מה התהליך הפרוצדוראלי בהעברת הזכויות מהיורשים החוקיים של המנוח אליי?

sharpantie

New member
אם כל הזכויות הן שלך

עליך לפנות לרשם לענייני ירושה, למלא טופס מתאים של בקשה לצו ירושה.
לאחר קבלת הצו בו יהיה רשום שאתה היורש, פנה עם הצו למשרד הטאבו באזורך
(רישום מקרקעין) , שלם אגרה ובקש רישום הדירה על שמך.

Sivan1114

New member
תגובה

פניתי לבקשה לצו ירושה עבור בעלה של המנוח, אולם הצו שהתקבל הוא שיורשיו הם ילדיו, כלומר היורשים החוקיים. עם זאת, החלטת השופטת היא שחלקו בדירה יעבור אליי.
איך משנים את צו הירושה של המנוח לפי החלטת בית המשפט? או לחלופין מעבירים את זכויותיהם של היורשים החוקיים בדירה אליי?
תודה מראש

Sivan1114

New member
תודה, אבל

אני מעדיפה לנסות ולטפל בזה לבד. רק צריכה להבין מה צריך להגיש לבית המשפט כדי שהזכויות בדירה יעברו אליי יש כבר פסק דין של השופטת, אז לא נראה לי שזו צריכה להיות פרוצדורה מסובכת.
האם מישהו יודע או נתקל במקרה דומה?
תודה

שילה1

New member
יש להשיג מהילדים של המנוח

כתב ויתור על ירושת אביהם.זה המפתח לקבלת צו ירושה ורישום הנכס על שמך. ייתכן שתתקלי בבעיה.ממליצה שעו"ד יטפל.

מה עושים עם ירושה של אדם שנפטר לפני 40 שנה

שלום סיון.
1. לא ברור משאלתך מי היורשים על פי דין של בעלה של המנוחה שנפטר לפני 40 שנה.
2. היורשים הם הרשאים להגיש בקשה למתן צו ירושה של הבעל, ואם הם מוותרים על חלקם בירושה לטובתך - ניתן להסדיר זאת.
3. אם היורשת היחידה של הבעל היא אשתו שנפטרה, ואת יורשת אותה - אז ממילא את יורשת גם מה שהיא ירשה מבעלה.

Sivan1114

New member
תגובה לעו"ד בני דון יחייא

שלום רב,
המחלוקת הייתה על דירה של מנוחה, כאשר לפי החלטת בית המשפט אני ארש אותה (יש הסכם חתום). במהלך הדיונים הסתבר כי רבע מהדירה שייך לבעלה של המנוחה, שנפטר לפני כ-40 שנה, ולכן היורשים החוקיים הם ילדיו. עם זאת, השופטת החליטה שאני ארש את כל הדירה, גם את החלק של הבעל וגם זה מצויין בהסכם.
לגבי שאלותיך:
1. היורשים עפ"י דין של בעלה של המנוחה הם ילדיו.
2. היורשים הסכימו לוותר על חלקם וזה מעוגן בהסכם החתום אותו השופטת אישרה ונתנה לו פסק דין. האם ההסכם מספיק או שנדרש להחתימם על מסמך נוסף?
3. הבעל זכאי למחצית מהדירה ולכן כשהוא נפטר לפני כ- 40 שנה, חצי מהחצי שלו עבר לאישתו (שנפטרה לאחרונה) וחצי לילדיו, שלא מימשו את חלקם עד כה.

השאלה שלי היא איך ממשיכים מכאן בהעברת הזכויות של הדירה אליי?

למעלה