צוו עיכוב יציאה לקטין

צוו עיכוב יציאה לקטין

אני בהליכי גירושין כמה שנים ויש לי ילד אחד בן 13 .לפני חודש עשינו הסכם זמני שאשתי תצא מהבית ואני אשכור לה ולבן שלי דירה בחוזה לשנה ואשלם 1500 מזונות.
אין לי קשר אתם ואנחנו מחכים לדיון לגירושין.אשתי כל הזמן מדברת עם אנשים מלבנון וסוריה ועוד מדינות ערביות בכל האפליקציות .והיא מנסה כל הזמן לנסוע ללבנון[אנחנו דרוזי] אפילו בדרך לא חוקית ונשבעה לעשות את זה וגם נוסעת לשטחים עם הילד למסיבות.נודע לי שהיא מתכננת נסיעה עם הילד והיא אשה מופקרת לא אחראית .לפני שנה היינו באנטליה והיה נסיון לחטוף את הבן שלי מהמלון וזה מסוכן מאוד.הבן שלי שאל אותי לפני חודש אם אני אסכים שהם יסעו לחול כי אימא שלו שאלה ואמרו לה שלקטין צריך חתימת שני הורים.
שאלתי האם זה נכון?וגם אז היא עשתה לו דרכון בלי ידיעתי ולהוסיף שיש להם דרכון והילד עכשיו מנותק ממני ורוצה לנסוע עם אימו .איך אני יכול למנוע שהבן שלי לא יעזוב את הארץ כי היא לא תחזור יש לה הרבה גברים שמזמינים אותה ומחכים לה.

תשובה

1. עליך להגיש מיד בקשה לעיכוב יציאתו של הילד מישראל.

2. את הבקשה תגיש לבית המשפט למשפחה באזור מגוריך.

3. יש להניח כי בית המשפט יוציא צו כזה במעמד צד אחד, כלומר בלי להודיע
קודם לאשתך.

4. אבל אם אשתך תגיש תביעה לקבלת רשות לעזוב את ישראל עם הילד, יש סיכוי שתביעתה תתקבל. תלוי בנסיבות, ברצונו של הילד ובבדיקת טובתו.

5. כדי לנסות ולחדש את הקשר עם הילד עליך להגיש בקשה ליישוב סכסוך ליחידת הסיוע שבבית המשפט.

למעלה