מה קורה במקרה כזה?

מה קורה במקרה כזה?

שלום רב,

אני יודע ששאלה בפורום לא מהווה תחליף לייעוץ פרטני אבל אשמח לשמוע בקווים כלליים למה אפשר לצפות במצבי.

אני איש היי טק בן 48 עם 3 ילדים יחסית קטנים (4, 7, 11). יחסינו שמקרטעים מזה זמן מה עלו לאחרונה על שרטון וברור לכל שהגענו לסוף הדרך. הצעד המתבקש לטובת כולם הוא לפרק את התא המשפחתי ולחלק את הרכוש אך הדבר העיקרי שמעכב את המהלך זה חוסר יכולתי הנוכחית לשלם מזונות.

בגלל כמה טעויות בניהול הקריירה הגעתי למצב שאינני יכול למצוא עבודה במקצוע ובפועל אינני עובד מזה כמה שנים. לפני הפרישה שנכפתה עליי מצבנו היה הרבה יותר טוב וצברנו נכסים (נדל"ן ופיננסים) שהתשואה מהם מאפשרת לנו להתקיים כיום ברמת חיים לא רעה. יש כמובן גם סיכוי שאשוב לעבוד ואני אף בוחן מספר יוזמות עצמאיות אבל לא ניתן להסתמך על הכנסות אם וכאשר יהיו כאלה.

ראוי לציין שגם אשתי לא עובדת בשנים האחרונות (היא הפסיקה לעבוד עוד לפניי) אבל במקרה שלה זה מבחירה.

אשמח לדעתכם המלומדת אם יש פתרונות למצבים כאלה ומה הם.

תודה

צריך להתגרש אבל קשה לי לשלם מזונות

1. אינני רואה בעיה ממשית: כיום אתם מתנהלים כספית משכר הדירה שהנכסים שלכם מניבים. זה מה שיהיה גם אם תתגרשו.

2. אם תגיעו להתדיינות משפטית, ותאמר שהכספים אינם מספיקים גם למחייתך שלך, כשתגור בנפרד, וגם לשלם מזונות לשלושה ילדים - השופט יאמר לך למכור נכס, ומתמורתו לכלכל את ילדיך.

3. גם על אשתך יהיה להשתתף במזונות הילדים, וגם לה יש אותה אפשרות כמו לך - מחצית שכר הדירה שאתם מפיקים.

4. גובה המזונות יהיה תלוי בהסדרי הראייה ביניכם. אם המשמורת תהיה משותפת, המזונות יהיו נמוכים יחסית.

תודה על התשובה המהירה ובקשה להבהרה

במשפט האחרון אתה מעריך שבמשמורת משותפת שמאד רצויה מבחינת שנינו "המזונות יהיו נמוכים יחסית". אפשר בבקשה לתרגם זאת למספרים? כמובן שזה סדר גודל בלבד, רק בכדי לסבר את האוזן. להבין למה הכוונה ב"בנמוכים".

תודה.

שילה1

New member
מקובל-הפחתהשל 30% אבל

קיימות כבר פסיקות של 0 מזונות וחוקת הוצאות ביחס להשתכרות.
וכן-תוכלו לקבוע הכל בהליך גישור,מומלץ יותר מהדיינות משפטית יקרה ומסורבלת.
&nbsp

תודה. אז אם אני מנסה לתרגם את זה למספרים

אני מבין שגובה המזונות המקובלים (כולל מדור וכו') עבור 3 ילדים בגיל הזה עומדים על כ 5,000-6,000 לחודש. בהפחתה של 30% אנחנו מדברים על 3.5 עד 4.2 אלף ש"ח בחודש?

שילה1

New member
לא בדיוק.מזונות הילדים נקבעים על פי צרכיהם

השתכרות ההורים.המינימום הוא 1350 שקל ומחצית הוצאות.ויש גם תוספת בגין דיור-משכנתא או דירה שכורה.החישוב לא נעשה בדיוק בכפולות.
מציעה הלך להתיעץ עם עו"ד המתמחה במשפחה,באופן פרטני ולהביא בפניו את מירב הנתונים.

תגובה והמלצה

שלום רב,

בעבר כתבתי מאמר בשם "גירושין ברוח התקופה הכלכלית", מאמר שעסק בסכסוכי גירושין סביב המצב הכלכלי במדינת ישראל.

במקרה כמו שלך, אני יותר מממליץ לך לפנות למגשר מומחה בתחום על מנת שלא תגרר לשווא למאבקים משפטיים. (ובכלל אולי יסייע לכם לאבחן הבעיות והפתרונות)

בברכה,
אמיר אוחיון, מגשר ומומחה לענייני משפחה & אזרחי
אודותיו של אמיר אוחיון מגשר, לחץ כאן!

למעלה