לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
84748,474 עוקבים אודות עסקים

פורום גימלאים יוצאים לדרך

ברוכים הבאים!הפורום יהווה מקום מפגש לגולשות וגולשיםבני הגיל שרבים לו הכינויים: גיל הזהב הגיל השלישי גיל הגימלה וגיל העמידהמאחלת לכולנו הרבה גיל, שמחה ורנניםשיחממו את הלב ואת...הקלידים.בזה הפורום אפשר לבטא רחשי-לב, חוויות ודעה,ברוח טובה, ברצינות וגם בהלצה.הנכם מוזמנים לכתוב על דא ועל הא,ל"הקשיב", להגיב, להציע ורעיון להביע.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גימלאים יוצאים לדרך

ברוכים הבאים!הפורום יהווה מקום מפגש לגולשות וגולשיםבני הגיל שרבים לו הכינויים: גיל הזהב הגיל השלישי גיל הגימלה וגיל העמידהמאחלת לכולנו הרבה גיל, שמחה ורנניםשיחממו את הלב ואת...הקלידים.בזה הפורום אפשר לבטא רחשי-לב, חוויות ודעה,ברוח טובה, ברצינות וגם בהלצה.הנכם מוזמנים לכתוב על דא ועל הא,ל"הקשיב", להגיב, להציע ורעיון להביע.
x
הודעה מהנהלת הפורום
 
 
דף הפורום אינו משמש כלוח מודעות - נא לא להכניס הודעות מידע
הודעות מידע ניתן להכניס ל"לוחות" הפורום.
הפורום משמש מפגש וירטואלי של גימלאים וכל מי שמוצא שפה משותפת
אתם מוזמנים להצטרף
המשך >>

לצפיה ב-'ברכות והמלצה על אתר מעניין'
ברכות והמלצה על אתר מעניין
<< ההודעה הנוכחית
20/10/2005 | 23:35
6
123
שלום לכולם!

שמי אמנון כרמל, ואני עוסק בהדרכה, בעיקר בתחומי הטכנולוגיה מזה כ- 14 שנה. אני אמנם רק בן 30, ובהחלט לא גמלאי, אבל יש לי פינה חמה בלב לגיל השלישי, גם אם בעקבות סבתי המקסימה וגם עקב זכרונות טובים שיש לי מהתקופה שהייתי מדריך מחשבים לפנסיונרים.

רציתי לברך את כולכם על הפורום הנחמד שלכם. אני מקווה שרבים מכם תמצאו בו בית חם, ותצליחו להפיק את המקסימום מהכלים האינטרנטיים החדשים העומדים לרשותכם.

באותה הזדמנות גם אזמין אתכם לאתר שלי שגם הוא ממוקם כאן בתפוז. זהו למעשה "בלוג" או אתר אישי ללא מטרת רווח שזכה עד כה לכמות המבקרים הגדולה ביותר בתפוז - מעל ל-210,000 כניסות. האתר גם היה מועמד בתחרות "בלוג השנה" וזכה להמלצות ואזכורים רבים.

באתר תמצאו כ- 120 כתבות עד כה בנושאי תיירות סיפורי מסע בתמונות מיעדים שונים בעולם בהם הייתי - אוסטרליה, תאילנד, דרום אפריקה, אירופה, סינגפור, ארה"ב, הודו ועוד, כמו גם רשימות ספרים מומלצים, וגם מאמרים העוסקים בטכנולוגיה והשפעתה על בני האדם.

כולנו יודעים כי אנו נמצאים במאה ה- 21, אבל מה ההשלכות של עובדה זו? תחום זה מעניין אותי מאוד ואני חוקר אותו באופן אישי מזה כמה שנים. אפרט כאן אודות כמה מהמאמרים שפרסמתי בנושא זה:

* מה יקרה כאשר נוכל לחיות עד לגיל 170 ויותר?
רוב הבנות הנולדות כיום בעולם המערבי יכולות לצפות לתוחלת חיים של כ- 150. אני מאמין כי עד סוף המאה הנוכחית נוכל לחיות יותר מ-100 ואולי גם 150 שנה בממוצע. תהליך זה יתאפשר באמצעות פריצות דרך טכנולוגיות בתחומי הביוטכנולוגיה, ננוטכנולוגיה, ביואינפורמטיקה ועוד. עיקר המאמר עוסק בהשפעתו של תהליך ההזדקנות המהיר של בני האדם על החברה האנושית מבחינה חברתית:
הפרישה לפנסיה תהיה בשלב מאוחר הרבה יותר. הידע הרב התחומי והנסיון הנצבר אצל כל אחד ואחד כתוצאה מלימודים ועבודה יהיה מגוון ומקצועי הרבה יותר. כיצד יראו משפחות מורכבות אחרי מערכות יחסים רבות? מה תהיה ההשפעה על דיני הירושה והעושר של משפחות צעירות? ואיך כל זה ישפיע על הספורט האתגרי והמסעות בחלל? שוב אומר תודה ליובל על השיחה המרתקת שהובילה לכתיבת המאמר הזה.

* ההתנגשות בין הטכנולוגיה למוסר
הטכנולוגיה והמדע הובילו מאז ומעולם לבעיות מוסריות. די לראות כיצד מתמודדים כיום אנשים דתיים עם אמצעי מניעה, הפלות, המתות חסד וכו`. אבל הבעיות המוסריות רק הולכות ומתרבות. מהי עמדתכם בנושא שיבוט ושינוי גנטי לצרכים חקלאיים? אולי זה בסדר עבור צמחים, אבל מה לגבי פרות ותרנגולות? ומה לגבי שיתוף קבצים? האם קיימת בכלל דרך למנוע פגיעה בזכויות יוצרים?
בעתיד נתקל בבעיות קשות הרבה יותר כמו ננורובוטים שיאפשרו לפקח ולהציל את חיינו אך גם לשדר לגורמים שונים את מיקומכם המדויק, מצבכם הבריאותי וכו`. האם נסכים שבכל פעם שנשתה 2 בירות ונתקרב לרכב שלנו יגיחו מייד שוטרים לעצור אתכם? כיצד תתייחסו לאדם שכל שנותר ממנו הוא מוח המחובר למחשב? האם יהיו לו זכויות סוציאליות? האם לרובוטים שיראו ויתנהגו כמו בני אדם ויהיו בעלי בינה מלאכותית מושלמת, יהיו זכויות כאלו?

* האמנות בעתיד
עוד כשחיו במערות עסקו אנשים באומנות, ומכאן שזהו יצר אנושי בסיסי מאוד אצל בני אדם. הטכנולוגיה מאפשרת לנו כבר כיום ליצור אומנות בדרכים שמעולם לא היו אפשריות בעבר. מוזיקה אלקטרונית, גרפיקה ואנימציה ממוחשבת, DJ ו- VJ ועוד שלל כלים אשר זמינים כמעט לכל בעל מחשב ביתי נכון להיום. כבר בעתיד הקרוב נוכל לראות כלים חדשים שיעשירו באופן משמעותי את האמנות ויגדירו סוגי אומנות חדשים לחלוטין - מייצגי וידאו ואנימציה ענקיים, כלי נגינה ווירטואליים, אמנות במייצגי מציאות מדומה ועוד.
מה שמדהים הוא כי הטכנולוגיה מתפתחת לכיוונים של אמנות ממוחשבת, בהן תוכנת מחשב יוצרת אמנות כמו שירה וציור באופן עצמאי וללא התערבות אדם. ובנימה אישית - זהו אחד המאמרים החביבים עלי ביותר בכל האתר.  

* היום שבו נוכל לשלוט במחשב באמצעות המוח (לינק בסוף ההודעה)
מאמר זה מטפל בנושא מדהים ומרתק אך בעייתי מבחינה מוסרית - החיבור בין המחשב למוח. רבים נוטים לחשוב כי מדובר במדע בידיוני הזוי במיוחד, אולם כבר כיום הצליחו חוקרים לחבר מוחות של חיות מעבדה וגם בני אדם למחשבים ולגרום לשליטה ברובוטים ותוכנות שונות בכוח המחשבה בלבד.
ענקית הבידור - סוני, רשמה ממש לאחרונה פטנט תיאורטי על העברת מידע בין מחשב ישירות למוח באופן אלחוטי. האם נוכל בעתיד להשתמש במחשבים על מנת להגדיל כמעט עד אין סוף את יכולות הזיכרון והחשיבה שלנו? האם נוכל לאפשר חיים לאדם שאין לו שום גוף פיסי למעט מוח? כיצד ננצל את היכולות הטלפתיות שנשיג באמצעים אלו? היכן עובר הגבול בין שתלים רפואיים לסייבורגים? מתי נגיע לטכנולוגיה שתאפשר לנו מציאות מדומה אמיתית, ממש כמו בסרטי המטריקס?
אני חייב להודות שגם אני אישית הופתעתי לראות עד כמה מתקדם יחסית המחקר בתחום כאשר עשיתי את התחקיר שהוביל לכתיבת המאמר הזה.
אגב, ממש היום הייתה תוכנית טלוויזיה של אושרת קוטלר בערוץ 2 בנושא זה.

יש עוד מאמרים רבים בנושאים שונים ואני מקווה שתמצאו בהם עניין. באתר עצמו יש סרגל כלים מצד ימין בו ניתן למצוא קישורים לרוב הכתבות המעניינות לפי נושאים. אשמח לענות לכל שאלה באמצעות מערכת התגובות בכתבות.

שוב, ברכות על הפורום,
חג שמח וקריאה מהנה!


אמנון כרמל
גימלאים יוצאים לדרך >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אמנון כ.-תודה על הברכות. רפרוף'
אמנון כ.-תודה על הברכות. רפרוף
20/10/2005 | 23:50
4
4
מהיר באתרים שציינת - העל האת החשק לעיים בהם ביתר תשומת לב ומה לעשות שבשעה זו של הלילה המוח שלי כבר לא הכי שולט במדיה.... למרות שאצלך כתוב משהו שהמוח יכול לשלוט....מקוה שבבוקר השליטה  תהיה יותר ממוקדת...
וד"ש לסבתא!
גימלאים יוצאים לדרך >>
לצפיה ב-'גם אצלי העיניים נסגרות, אמש היה לי'
גם אצלי העיניים נסגרות, אמש היה לי
20/10/2005 | 23:56
1
8
לילה לבן, באשמורת השלישית הכנתי עוגה מחומרים שהיו לי בבית, ספר לא עזר, גם לא טלוויזיה, שום כלום, רק חדוות הלישה הנמרצת של הבצק הרדימה אותי לבסוף
גימלאים יוצאים לדרך >>
לצפיה ב-'ליל מנוחה '
ליל מנוחה
21/10/2005 | 00:03
3
לצפיה ב-'בוקר טוב כולם, אמנון שאלה לי'
בוקר טוב כולם, אמנון שאלה לי
21/10/2005 | 06:16
1
2
אליך, אני ניסיתי ליצור איתך קשר במסר, אך המסרים בדרך כלל בבוקר לא עוברים, מין פטנט כזה של תפוז.

באם אתה גם מרצה על הנושאים שכתבתה, אבל אך ורק אם יש לך נסיון בהרצאות , אשמח אם תפנה אלי.
גימלאים יוצאים לדרך >>
לצפיה ב-'אני בהחלט מרצה לקהל הרחב'
אני בהחלט מרצה לקהל הרחב
21/10/2005 | 13:57
2
ויש לי 14 שנות נסיון בהדרכה. המסר שלך דווקא הגיע בסופו של דבר, ושלחתי לך תגובה.

חגש שמח וסופ"ש מקסים לכולם!

אמנון כרמל
גימלאים יוצאים לדרך >>
לצפיה ב-'**הכתבות של אמנון ממולצות**'
**הכתבות של אמנון ממולצות**
21/10/2005 | 07:04
2

הודעות אחרונות

07:37 | 23.05.18 יוליקה
10:49 | 22.05.18 שפירא מאיר
20:07 | 20.05.18 שפירא מאיר
09:05 | 20.05.18 יוליקה
08:26 | 18.05.18 מינהר
07:21 | 15.05.18 יוליקה
10:40 | 14.05.18 יוליקה
08:57 | 13.05.18 יוליקה
09:23 | 12.05.18 יוליקה
09:51 | 11.05.18 יוליקה
19:20 | 09.05.18 שפירא מאיר

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ