בוקר טוב לסוף שבוע

יוליקה

Member
מנהל
בוקר טוב לסוף שבוע

שיהיה לכם חם בבית וחם בלב בסוף שבוע חורפי...
הגשם התדבק על חלוני מוקדם בבוקר...

שרון א77

New member
החזאים מתכוננים לסופה חזקה בשבת,ולכן

למי יש עציצים על אדן החלונות או במרפסות ,כדאי להסיר אותם ,
כדי שמחר הסופה החזקה לא תעיף אותם ואנשים עלולים להיפגע ..
&nbsp
הבשורה הטובה ש- ט"ו בשבט מתקרב (יום שני הקרוב - 10.2) וגם סופו של החורף.
בקרוב תתחיל עונת אביב עם הפריחה והליבלוב.
&nbsp

הניה 8

New member
תודה שרון על העצה, אני כל העציצים שהיו מועדים לנפילה קשרתי

בחוט טיל דק, למעקה, גם אצלינו התחיל לרדת גשם די חזק והפסיק הבעיה עם המים
הרבים שיש צמחים שלא זקוקים לכמות כזו רבה של מים כגון קקטוסים,
משהיא אמרה לי שבחורף היא מכניסה את הקקטוסים לתוך הבית אני לא אעשה כך אם משהוא ירקב אקנה חדש היום שתיל קקטוס לא יקר,
טו בשבט זוכרת את כל המקומות שבתור ילדה נטענו . היןם בטח השתילים שנטענו מגיעים גבוה גבוה
כמה נעים בבית חמים וטעים, חושבת על הדרום וילדיה,,עצוב מאד שיבוא המנהיג שיעשה סדר אחת ולתמיד ,בשביל זה דרוש אומץ לא להתחשב בגויים
ממילא תמיד אנחנו לא בסדר , כמה שניתן ונדאג , לא מספיק זה גם מוכיח שאסור
להחזיר שטחים, כמאותם שטחים באה הרעה,
זו היתה טעות שאסור לחזור עליה,

יוליקה

Member
מנהל
כשיש חורף אנחנו זקוקים לויטמינים

אז נכון שמרק עוף וחמין מחממים אותנו...
אבל סלט פירות עשיר בויטמין C מביא את המזור....

2 סלסלאות תות שדה
5 בננות בשלות
5-6 תפוזים תלוי בגודל
מלון
מעט צימוקים....
אפשר להוסיף קיווי, אפרסמון ויש שמוסיפים תפוחי עץ,
אצלנו תפוחי העץ שיש להם מרקם קשה לא אוהבים בסלט....
חותכים את כל הפירות לקוביות קטנות ואת הבננות לפרוסות...
מפזרים "כמו סוכר" שהוא תחליף סוכר...
וחצי כוס של שרי דובדבנים...
מערבבים היטב ונותנים לעמוד כחצי שעה...
צלוחית בריאות מובטחת!!!

שרון א77

New member
מעולה! תותים בננות ותפוזים -שילוב מנצח.

במקום ממתקים היו מכינים לנו כילדים, סלט פירות עם צימוקים או תמרים קצוצים,
וזה המשיך גם לדור של ילדיי.אין על סלט פירות, הכי בריא וטעים.

tamarsharoni

New member
בארוחת השבת , לקנוח אני תמיד

משתדלת , והדגש על משתדלת , כלומר אם נותר בי כח, אני מכינה סלט פירות. תמיד רק פירות העונה . נכון להיום , סלט תפוזים בננות תפוחים אפרסמון וקיווי ויש בפריזר קצת חמוציות ,כנראה שאוסיף קומץ . אתמול הייתי אצל רמי לוי , והיו לו קופסאות תמר מהג"ול ב10 שח לקילו במקום ב20 .קניתי לי ולכלתי , אבל לא אכניס לסלט כי החיתוך יוצא לא יפה , קצת קווצ"י . תותים אמנם מאד אוהבת אבל קונה רק בעונה .
יוליקה , מזל טוב לנכדה .
שפירא , מה קורה ? איפא אתה .
&nbsp

אהלן

השתחררתי מבית החולים אחרי שבוע ומליון בדיקות.
הידיים שלי כבר נראות כמו ידי נרקומן.....

זה היה שבוע מתיש, מצד אחד ממש רעבתי כי אי אפשר לאכול כל מיני דברים חסרי טעם והזויים שנותנים שם. אין לי ספק שהטבח מעולם לא טעם את האוכל שהוא נותן לחולים.
מזל שרוב הימים בצהריים היה מרק ירקות שאותו קשה מאוד לקלקל.

מצד שני, אפילו שבכלל לא הלכתי אלא הועברתי ממקום למקום לבדיקות שונות בכסא גלגלים, זה היה מתיש עד מאוד.
עברתי נטילות דם רבות, בדיקות לחץ דם שהיה נמוך מאוד, אולטראסאונד 4 פעמים, צילום חזה, בדיקת רופא 3 פעמים ביום. (אגב בצוות בית החולים לפחות 50% הם אחים/אחיות ורופאים ערבים, רוב כח העזר אתיופיות ולמעשה האשכנזים היו במיעוט...)

היתה איזו התנצלות שמטרטרים אותי כך, אולם הסברתי להם שיעשו מה שצריך כיוון שהבריאות שלי תלויה בזה.
רוב הבדיקות היו לשלילת בעיות ואמנם נשארתי עם בעיית הכליות שהיא כעת פחותה בהרבה ממש שחשבו.

מה שברור שמשך שנים לקחתי כדורים משתנים בכמות מופרזת לחלוטין במטרה לעצור את הבצקת (פוסיד 4 ביום, מטולאזון 1/2) ולמעשה זה מה שגרם להיתדרדרות מצב הכליות.

בשורה התחתונה אני מופנה להמשך מעקב של הרופאה הנפרולוגית ורופאת המשפחה (הייתי אצלה בביקור ביום ראשון, וביום שני בבוקר התקשרה אלי הביתה והודיעה שחשבה על והמצב מצריך טיפול מיידי והיא שולחת לי הפניה מיידית למיון...)
המעקב הוא על תיפקוד הכליות, לחץ דם, ובדיקות דם.

יש לי הפניה לקרדיולוג ורופאת המשפחה מבקשת לשכנע אותו להחליף את הקומאדין לתרופה שאיננה מחייבת בדיקות דם בכל הזמן.

מתוך 13 הכדורים שלקחתי בכל יום, כתבו לי בסיכום לקחת רק 4.5 כדורים ליום ורק אם יהיה צורך לפי החלטת הרופאות, להעלות את המינון בהתאם (בתקופת האישפוז לא קיבלתי יותר מ-3 כדורים ביום).

בשורה התחתונה, האיום בצורך בדיאליזה הוסר בינתיים.

וחוץ מזה מרקיז הכל בסדר.....

שרון א77

New member
לשפירא, זו אכן שורה טובה שיצאת טוב בבדיקות,

ואיום הדיאליזה ירד כבר מהפרק.
כעת אתה רק צריך לבדוק אם מותר לך מלפפונים שרצית, ושאר ירקות לסלט.
ברכות לבריאות ואריכות ימים.

יוליקה

Member
מנהל
ברוך שובך!!

בענין הקומדין וההגבלה לירקות ירוקים ובדיקות דם חוזרות ונישנות,
תשאל את הרופאה שלך על תרופת "פרדקסה" לבעלי היו אותם בעיות
והחליפו לו לתרופה זאת וכעת הכל בסדר .
Pradaxa 110
אין צורך במעקב בדיקות דם ואין הגבלה על ירקות ירוקים.
בהצלחה!!

הניה 8

New member
שמחה שאתה בבית תמיד ידעתי שרופאים מפריזים בכדורים

המשך ימים בריאים

נימה3

New member
שפירא תהיה בריא ושמע בקול הרופאים

בענין כדורים כאלה או אחרים יש לזכור כי לכל כדור יש השפעות והחכמה היא לאזן בין הכדורים שלא יסתרו אחד את השני. ואת זה כדאי להשאיר לרופאים למרות שגם הם לא מלאכים.
גם אני מתמודדת עם בעיות דומות אבל מכיוון שונה לחץ הדם ממש בשמים ומתקשים להוריד אותו. מנסה לחיות כמיטב הבנתי.
היום רוחות וגשמים וחבעיקר קור. שמרו על עצמכם.

אני בדרך כלל נשמע להורות הרופאים, אבל עם היד על הדופק.

היום הפרתי את הוראתם חד משמעית.

הם טענו שיש לי בעיה עם איזה מרכיב בגלל משתנים רבים שאני לוקח ולכן הורידו לי את הפוסיד לכדור אחד ביום.
הכדור הזה נועד לכל אדם משיש לו הצטברות נוזלים חריגה בגוף, כמו נשים בהריון וכמוני שיש לי בעיה שהצטברות הנוזלים גורמת להצפת הריאות, מה שגורם לחנק ממש (התחושה כמו לטבוע).

בערב הלכתי לישון לא שקט כיוון שחשתי מנופח מאוד. כעבור חצי שעה התחלתי לחוש חנק. הפעלתי את מחולל החמצן וומיד הסרתי כי הוא ממש הגביר את החנק. התיישבתי וזה נרגע. כל זה בדיוק כמו שכאשר התחילה הבעיה לפני שנים.

וכך נמנמתי בישיבה מול התנור והגוף החל להירגע.
בבוקר החלטתי לקחת במקום פוסיד 1 את ה-4 שאני רגיל אליהם (ושטענו שזה מקור הבעיות בהיתדרדרות הכליות) והנה כעבור שלוש שעות שבהן ביקרתי בשירותים 10-15 פעם , הלחץ האדיר בבטן נעלם, הפסקתי לחוש כבלון שעומד להתפוצץ והגוף נרגע לגמרי, אפילו ניסיתי לשכב עם הכורסה והכל היה בסדר . בהמשך גם חזרתי למיטה וישנתי מצויין עד הצהריים.

מה שקרה כאן זה שהם לא פתרו שום בעיה, אלא הדחיקו את התסמינים ובעצם הבעיה נשארה בעינה. זה כמו לנסון להסיע מכונית עם 1 גלגל בטענה שזה פותר את בעיית המנוע...

מה שנשאר זה טעם רע, ואכזבה מהם, שהם בסך הכל לא יודעים מה לעשות וניסו איזה פיתרון שאיננו פתרון כלל, ואני נשארתי עם הבעיה.....
זה בוולפסון פנימית ה'.

tamarsharoni

New member
מאיר אל יאוש ,

גוף האדם אינו מתמטיקה . במתמטיקה 2+2 תמיד יהיו 4 , באשר לגוף החי , כל גוף מגיב אחרת לתרופות , טיפולים או מצבים שונים .. הגוף שלך כנראה לא מגיב בדיוק כמו שכתבו בספרי הלמוד בפקולטה לרפואה , אבל יש תמיד עוד אופציות . תגש לרופאת המשפחה או חזרה למחלקה, הם יעשו חושבים יתיעצו עם רופאים בכירים/מחלקות אחרות ויתאימו לך את מה שכן יעבוד .
היו לי הרבה וויכוחים בנושא כזה עם בני משפחתי . הם אמרו שהטיפול שקיבלו לא עוזר , והפסיקו לקחת . שלחתי אותם חזרה לרופא שישנו להם מינון , וזה התחיל לעבוד .
אז מאיר אל תאבד תקווה , תן לרופאים הזדמנות לעזור לך , ברוב ,רוב , רוב המקרים הם יודעים מה שהם עושים ויש להם גם את האומץ והחובה להתיעץ עם בכירים מהם .
הרבה בריאות ושבת שלום ..

tamarsharoni

New member
שרון ,רק היום ראיתי שבתחילת השבוע שאלת אותי

תוך כמה זמן מתחיל הכורכום להשפיע .
אינני זוכרת בדיוק , אבל נדמה לי שכשבועיים,[בלי נדר] .עוד אני חושבת/ נדמה לי שבתחילה לקחתי 2 כדורים ליום וכשהכאבים חלפו הורדתי לכדור ביום ואין לי כאבים כבר יותר משנתיים , [אולי ארבע שנים] לא בטוחה . גם לסולגר וגם לאלטמן יש אותם , עלי שניהם משפיעים ולכן קונה את הזול מביניהם .
תוספת שעלתה בדעתי . אצלי הכאבים בפרקי האגודלים שהם פרקים קטנים . יתכן שמי שאצלו הכאבם בפרקים גדולים יותר הכדורים לא ישפיעו או שיקח יותר כדורים . אפשר להתיעץ עם יועצות התרופות הטבעיות בסופר פארם למי שמאמין להן , לא שהן משקרות חס וחלילה , אבל הן אינטרסנטיות . הרבה בריאות לכולנו .
&nbsp

למעלה