בוקר טוב לתאריך מיוחד 02-02-2020

יוליקה

Member
מנהל
בוקר טוב לתאריך מיוחד 02-02-2020

תאריך שאפשר לקרוא מימין לשמאל ומשמאל לימין!!
המון זוגות בסין קבעו את התאריך להתחתן היום אבל השלטונות
ביקשו לצמצמם את האירוע!!

tamarsharoni

New member
לפי מידע שבידי

תאריך דומה קורה אחת ל1000 שנים . לא אחראית על המידע .

נימה3

New member
נכדתי,שהיא סמינריסטית בסמינר הקיבוצים לחינוך מיוחד

התראיינה היום בערוץ ;13 בדיון על ספר שנכתב על דור ה- Z . כשהמתנתי לראיון אתה, צפיתי בתכנית כולה. מה נאמר ומה נדבר. שעמום טוטאלי. בדרך כלל אני לא פותחת טלויזיה בבקר, וטוב שכך.

tamarsharoni

New member
בדרך כלל אני צופה כל בוקר בערוץ 13.

דווקא הבוקר היה כל כך משעמם שברחתי למחשב . חבל , פספסתי את הנכדה .

נימה3

New member
באמת חבל שפיספסת כי זה היה ממש מענין

אמנם זו הנכדה, אבל הנושא ענין אותי

כשהספק מתעורר...

היום הייתי אצל נפרולוגית שאומרת לי שמצב הכליות שלי גרוע והיא מפנה אותי לבית החולים והם יקבעו אם אני צריך דיאליזה או לא,
מצד שני, כל השאלות שלה על בעיות נענו בשלילה.
אז כן להיות בכוננות או לא, או שזה מעין כס"תח.

על המסמך היא כותבת לי מה לעשות ומה לא לאכול:
לא להמליח, להימנע משימוש באבקת מרק, (זה אני עושה מזמן)
לא לאכול -
דג מלוח,
גבינה מלוחה,
זיתים,
חמוצים,
שימורים,
חטיפים (ביסלי במבה וכדומה),
רטבים (קטשופ,חרדל,מיונז, סויה, טריאקי וכו),
פיצוחים קלויים,
סלטים קנויים,
מזון מעובד,
אוכל תעשייתי,
מסעדות.....

מה נשאר? לאכול כריך עם מרגרינה ?
ואם לא לאכול במסעדות, איך אטוס לחו"ל, זה נגמר ?

זהו, נכנסתי לסטטיסטיקה של ה-"אובר בוטל" ? אני מקווה שהמצב לא יהיה כזה חמור...

יוליקה

Member
מנהל
באמת מצטערת לשמוע...

נורא קשה עם מה אסור ומה מותר...
אני סוכרתית, עם לחץ דם גבוה...
יש כל כך הרבה איסורים... בעיקר פחמימות שהופכות לסוכר
פירות 2 ביום בלבד... כל מה שאני אוהבת אסור...
מלח, נתרן, סוכרים פחמימות... מה נישאר לי, סלט ירקות טרי
אז אני לא מוותרת... ובכל זאת מצליחה לאזן...

הניה 8

New member
תהיה בריא שפירא ןתשמור על התזונה אני לא אוכלת אף פעם אוכל

תעשיתי, מקור כל המחלות,גם לא במסעדות שהכל מלמעלה נוצץ אבל איך עשוי וממה עשוי מוטב שלא נדע,

tamarsharoni

New member
מחזיקים לך אצבעות .

יותר מזה אינני יכולה לעשות , אבל הרופאים כן. תשמע בקולם . בעצם , קרוב לוודאי שהלכת לדוד רופא כי משהו לא היה בסדר . אז תן להם לברר . הרבה בריאות .

שרון א77

New member
לא נורא, ממילא כול מה שציינת לא מוסיף לבריאות ,

בקשר למסעדות תבדוק שמותר לך דג וקצת יין, מנה עוף ואורז, ירקות אפויים בתנור,
אולי פסטה, פטריות שעועית -ירוקה, סלט ירקות טרי,צריך לבדוק עם הרופא והדיאטנית.
&nbsp
אגב,
פיצוחים לא קלויים בסלט מוסיפים לחיזוק הגוף
כמו: גרעיני -חמניות,וגרעיני -דלעת קלופים, ואגוזים לא קלויים.)
אל דאגה, יש שפע מזון בעולם ,רק צריך לבדוק עם הרופא מה מותר ,ולהינות ממה שיש.
&nbsp
אני נגד מזון תעשייתי מאז ומתמיד,ובעד אכילת מוצרים טריים בלבד.
רק בריאות.
&nbsp

יש דברים רבים שהופכים להיות כמו מישהו גידם, חסר מרכיב

למשל, קניתי המון קופסאות של תירס קטנות מאוד שאפשר קופסה כזו לערבב בסלט וזה מוסיף המון, אבל אסור לי ירקות ירוקים (מלפפון למשל) אז יוצא סלט יתום.
יש לי תור לקרדיולוג שיאשר את החלפת הקומאדין למשהו אחר שלא מצריך בדיקות דם ואז לא התהיה התנגשות עם הפרוקור (תרופה ללב) ואוכל לעבור לסלט נורמלי.

והמוזר הוא שכל הרופאים אומרים שתמיד קומאדין הולך עם פרוקור לחולי לב.

למרות שקצת הייתי בהלם, אני מקווה לטוב, בינתיים זרקתי את הנקניק וחמאת הבוטנים ואת כל החמוצים שיש לי אעביר לילדים, אשאיר רק את שימורי הליפתנים, כדי לחטוא מידי פעם במשהו טעים, וכמובן תות שדה ואני כבר מחכה לדובדבנים.

אין לי שום בעיה עם ארוחה של סלט או חביתה , יוגורט וכוס תה עם לימון, בעונה קצת פירות אני לא מפונק, ובכלל אני אוכל יחסית מעט, וכבר חייתי במדבר עם פחות מזה, לצהרים אפשר להזמין מידי פעם אוכל ביתי משמוליק כהן , מנה אחת מספיקה לשנינו ליומיים.

tamarsharoni

New member
מאיר , פרוקור ניתן להפרעות קצב הלב .

קומדין ניתן לדילול הדם ולמניעת קרישים שעלולים להגרם עקב קצב לב לא סדיר, שנגרם מלחץ דם גבוה . אסור לאכול ירקות ירוקים עם קומדין . עד כמה שאני יודעת לפרוקור אין שום קונטראינדיקציה לירקות ירוקים .אבל הכי טוב להתיעץ עם דיאטיקנית .
לי החליפו את הקומדין באליקוויס , שני כדורים ביום , בוקר וערב , בלי בדיקות דם כל שבועיים ובלי מגבלה בירקות לסלט . שיהיה לך בהצלחה .
&nbsp

תודה

הנפרולוגית התקשרה אלי כעת ואמרה שהיא שולחת לי הפניה למיון לבדיקות מסויימות שאם הן תצלחנה, אז יהיה אפשר לקבל טיפול תרופתי במקום דיאליזה.
(אולי יצליחו להוריד לי חלק מהתרופות)

הלילה לא ממש ישנתי, התחושה שלי שדיאליזה זה כמו בית סוהר פתוח, וכך אחרי 30 שנות מחקר עם 120 טיסות לכרתים, אצטרך להפסיק את הפרוייקט של צילומי אויר, ולהיות מקורקע.

tamarsharoni

New member
דואר ישראל :פרק שני , הצבי הצולע .

zוכרים שבסוף השבוע סיפרתי לכם על חבילה קטנה ששלחתי ? ובכן , אתמול , יום ראשון ניגשתי לסוכנות הדואר שממנה שלחתי את החבילה, בכוונה להתלונן . הם הפנו אותי לסוכנות דואר אחת לבקש טופס דו"ח תלונה. היום נגשתי לדואר המרכזי , פניתי למנהל המשמרת , שהפנה אתי למשרד הפקחים שהפנו אותי שוב למנהל המשמרת . אמרתי להם שהוא שלח אותי אליהם , אז קראו ליועצת בכירה, שבאמת היתה היחידה שהשתדלה לעזור לי . ואמרה לחזור לאחראי משמרת שיוציא טופס דו"ח תלונה, את התופס צריך לשלוח למי שהוציא את בצרור מהדואר הוא צריך למלא ולהגיש את התלונהבמקום שמסרו לו את החבילה . אתם הבנתם ? גם אני לא . מסתבר שחוץ מהיועצת אף אחד אינו יודע איך לקבל תלונה , וכשביקשתי לדבר עם מנהל הסניף אמרו לי שהוא בישיבה , משום מה ש לי הרושם שאלו מילות קוד כדי שלא יבלבלו למנהל את המח ולא יתלוננו . יצאתי מסניף הדואר המרכזי בבאר שבע מהבולה .
הקיצקץ אחר הצהרים התקשרתי לצד השני של החבילה והסברתי להם שרק הם יכולים להתלונן . בקשתי שידווחו לי איך הענין יסתיים.

שרון א77

New member
לתמר ,העיקר שבסוף ייפצו אותך.

זה לא רק בדואר , לקבל פיצוי כספי זה בלאגן בכול מוסד,
אבל קיים בישראל חוק ובסוף הם ידאגו לזכות אותך, רק צריך קצת סבלנות איתם.
&nbsp
בעבר שלחנו בדואר -רשום -.500 ש"ח ,(שי תווי -קנייה לחג.) ולאחר מכן התברר לנו שלמרות ששלחנו לו ב"דואר- רשום" המעטפה לא הגיעה אליו.
ניגשנו עם הקבלה למנהל הסניף ,הוא בדק שזה נשלח אצלו בסניף, ולאחר בירור קיבלנו את כול הסכום בחזרה.
לטענת מנהל הסניף,הכסף לא נלקח מעובדי הסניף ,אלא ע"י הדוור או מחליפו ,שחילק באותו יום את הדואר.
על פי החוק, סניף הדואר מחזיר פיצוי (עד לסכום של -.899 ש"ח.) בעבור מעטפה/חבילה אשר נשלחו במשלוח "דואר-רשום" - ולא הגיעו ליעדם,
לכן את הפיצוי שמגיע לך את בסוף תקבלי, והכול יסתדר.
בעיקרון עדיף תמיד לשלוח צ'ק עם סימון "למוטב בלבד". (יותר בטוח מכסף מזומן.)
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

למעלה