בוקר אור לכולם.תודה על הברכות.

הדסהש1

New member
בוקר אור לכולם.תודה על הברכות.

לגבי אימי היא לא זכתה לראות בנישואי נכדיה והולדת הנינים.
אני בגילי המופלג לא חושבת שאזכה לראות בהולדת נינים כי 3 הנכדים הגדולים הם בני 20_21 רק בתחילת דרכם..
רצינו לצרת מהבית אתמול לציין את יום ההולדת ואי אפשר היה לצאת.
בעלי יצא עם הקלנועית לסדר לי משהו בקופ"ח ניגש לקונדיטוריה הטובה בעיר וקנה לי עוגת גבינה שאני מאוד אוהבת.לגבי קופ"ח הראמטולוג שמטפל בי ביקש לפני 1.8 שנה לספק לי קאנביס רפואי
וכל פעם היתה תשובה שהרשיון בדרך.בסוף נשלחתי לרופא עצמאי
והסיפור רק מסתבך.צריך ללכת לפסיכיאטר שיקע אם אני יכולה לקבל את הקאנביס..צריך להביא את רשימת התרופות של השנתיים האחרונות.ורק אחרי זה ללכת לרופא שנשלחתי אליו והוא שוב ישלח את הבקשה למשרד הבריאות והכל חוזר חלילה.הם אולי חושבים שאני העשה מזה עסק.וכל ההבטחות של ליצמן וביבי שוות לכלום..
2 רופאים בתל השומר ביקשו לתת לי כי אני סובלת ממחלת פרקים כרונית קשה..חיה על כדורים שנים..אבל למי זה אכפת..
נכדי בסופו של דבר קיבל להיות טבח בחיל האויר..טרטרו אותו שבוע ימים..הבסיס קטן והוא יעבור קורס של כמה שבועות וישרת שבוע /שבוע.הוא קיבל זאת בסדר..הצבא ממש לא מתחשב בכל הבחורים על הרצף.יש להם תפקוד גבוה ומזלזלים בהם.רק אתמול נאמר שכל בחור 3 מקבל פטור מהצבא על בסיס נפשי..נותנים זאת בקלות ראש.לא רוציםל התמודד עם נערים שרוצים להתגייס ועושים להם סתם בעיות עד שמוצאים להם את התפקיד .בטירונות היה חייל מצטיין עם חוות דעת מצויינות..מקווה שהכל הסתדר בסופו של דבר.

נימה3

New member
הדסה, מקוה שימצא מזור לסבלותיך

ובאשר לנכד טוב מאד שהתעקש לשרת בצבא זה פותח לפעמים דלתות שאחרת יישארו נעולות אני חושבת שזה גם מעלה את הבטחון העצמי. לפי מה שאני רואה בתכנית מאסטר שף הרי שטבחות זה מקצוע מבוקש וגם יפה ואפילו מתגמל. שיהיה בהצלחה לכל המשפחה.

משתפרת

New member
טבח בחיל אוויר זה יופי

הוא יעבור קורסים ויוכל בהמשך להתמחות בתחומים. בחיל אויר זה לא כמו הטבחים שאת זוכרת מלפני 2 דורות בבסיסים הרגילים. גיסי עשה זאת, אחרי כן הוחתם לקבע ושירת בכמה בסיסי חיל אויר, ועם כל ההשתלמויות אליהן נשלח שהוסיפו למשכורתו התפרנס יפה מאד.
כשפרש- יצא עם מקצוע. גם אם נכדך יעדיף ללמוד מקצוע אחר אחרי הצבא, יהיה לו מקצוע לעבודה חלקית כדי להתפרנס בינתיים.
חוזרת על זה: טבח בחיל אויר זה הרבה יותר טוב מאשר טבח במטבח צבאי רגיל.

זה לגמרי נכון כבר שנים רבות

1964 בעוד אנחנו בשריון (וגם בחיילות אחרים), עמדנו בתור לאכול ממסטינגים שבהם היו מטיחים את האוכל ומערבבים דבר בלי קשר לאחר - לחם במרק, דג מלוח על הפירה, ריבה על הסלט וכו. ובסוף היו מטיחית את התה בכוס כשחצי נשפך לרצפה...

בחיל האויר היו טבחים ברמה גבוהה יותר, כבר אכלו בחדר אוכל מסודר , עם צלחות וכוסות ממתכת ואח"כ מפלסטיק כחול/לבן (בשר/חלב) וביחידות השדה תמיד היה להם חדר אוכל מסודר כאשר המסטינג שלהם כל צד היה מחולק, כדי שמיני מאכל לא יתערבבו במין שאיננו במינו.

שבוע שבוע היה לטבחים בכל צהל.

(אגב, השם הנכון מהוא "מס-טין"- פחית מבולגנת...)

יוליקה

Member
מנהל
המסטינג היה צריך להיות נקי ומצוחצח

טירונות בה"ד 12 בצריפין....
המסטינג מונח על סידור המיטה למסדר!
לכן, אנחנו הבאנו מהבית צלחת שמחולקת לתאים
וכך האוכל לא התערבב לנו....
והמסטינג תמיד היה נקי!!

הניה 8

New member
להדסה פעם נתתי לך כתובת של רופא מצוין לדלקת פרקים

חבל שדחית סיפרתי לך שחבר של אחותי הרופא הנל ממש הציל
אותו אינני יודעת את שם הכדור שנתן לו מאז הם לא יחד אבל יש לי את שם הרופא אם תרצי
בקשר לנכדך אין לי שום ספק שיצליח,הסירי דאגה מליבך כי יש לכך השפעה על הבריאות

הדסהש1

New member
הניה אני מטופלת שנים בתל השומר ולא רוצה ללכת לעוד רופא

אני שבעה מטיפולים שונים.אני נשלחתי לרופא שרופא ממרפאת כאב שלח אותי אליו
ונראה מה תהייה האבחנה שלו..מקווה שימצא מזור לבעיות בכאב שאני עוברת..
גם מזג האויר מוסיף.תודה לתגובות בקשר לנכדי אני ממש מקווה שימצא את
מקומו בבסיס.ממה ששמעתי הוא בבסיס קטן וזה טוב עבורו..כי בבסיס גדול הוא
לא היה מוצא את עצמו....

הניה 8

New member
אני מאד מבינה אותך,לחיות עם כאבים מאד קשה

יופי שיש לך נחת מהנכד זה דבר גדול תהני

למעלה