ח"כ לשעבר גאולה כהן הלכה לעולמה

יוליקה

Member
מנהל
ח"כ לשעבר גאולה כהן הלכה לעולמה

הבוקר התבשרנו בצער רב על פטירתה של ח"כ לשעבר גאולה כהן.
שמה של גאולה כהן התחבר לי בילדותי לבית בו גרתי. גדלתי בבית דירות ברמת גן ברחוב קטן וצדדי. אנחנו גרנו בקומה הראשונה כשבקומה העליונה גר חבר כנסת בשם שמואל מרלין חבר בתנועת החרות. מרלין היה חבר בלח"י וכשאת ביתו פקדו חברים מתקופת חברותו - לימים נודע לי כי בדירתו של מרלין שכנה תחנת הרדיו הסודית של הלח"י "קול המחתרת העברית", שמשם שידרה גאולה כהן את השידורים הסודיים . רק ב-1946 עברה לשדר מרחוב השומר בתל אביב ששם גם נתפסה באמצע שידור.
שאלתי את אבי שהיה בית"רי עוד בחו"ל, אם היית בארץ לאיזה תנועה היית מצטרף ללח"י או לאצ"ל... לאצ"ל ענה. למה שאלתי, כי האצ"ל הפסיק את פעילותו נגד הבריטים כל זמן שהם נלחמו בנאצים, והלח"י המשיך את מלחמתו בבריטים.
למעשה, גאולה כהן המשיכה את מאבקה על צביונה של המדינה כאשר הוקמה תנועת התחיה שהתנגדה למדיניותו של מנחם בגין ר' תנועת חירות
זכור לכולנו העימות בינה לבין בגין בכנסת... כשבגין ביקש מיו"ר הכנסת
להגן עליו מפני הגב' גאולה כהן, גאולה כהן ענתה אני מבקשת מיו"ר הכנסת להגן על ארץ ישראל מפני מנחם בגין!
גאולה כהן אישה נדירה במחוזותינו - יהי זכרה ברוך.

נימה3

New member
גאולה כהן הייתה בפורשים כך אני זוכרת אותה מילדותי

אנחנו לא צידדנו בפורשים וחשבנו שהם מסיטים את הפעילות מהמטרה העיקרית והיא בנית המדינה והחברה.
כאדם היא היתה אדם מאד קיצוני אפשר לראות זאת לחיוב או לשלילה איש איש לפי השקפת עולמו.
כאדם פרטי היתה אשה טובה עשתה כנראה הרבה טוב לבני אדם. יהי זכרה ברוך

הניה 8

New member
יהי זכרה ברוך,מכבדת כל אדם איש איש באמונתו יחיה,,מאד מצטערת

למעלה