בקר טוב, היום יום הפריי דיי או איך שזה נקרא

הניה 8

New member
בקר טוב, היום יום הפריי דיי או איך שזה נקרא

אפילו אם היו מחלקים בחינם גם לא היתי הולכת לראות את כמות האנשים אחד על השני מתפרצים קדימה משפשפים אחד את השני
זאת לא אני ןלא לטעמי מותרת
כל מי שנהנה אני מאחלת לו הצלחה בקניות שלו
והנאה מכל הלב,

נימה3

New member
שמעתי אתמול פרופסורית אחת שדברה על התופעה

של אנשים שמתרשמים מהמילה "מבצע" כאילו שאם יש מבצע אז כדאי להתאמץ ולרוץ לקנות אפילו אם לא זקוקים לכך וזה מה שקורה במרבית המקרים קונים דברים שלא זקוקים להם. ועוד אמרה שבמקרים רבים לאחר המבצע אפשר להשיג אותם דברים בפחות מחיר.
אני אף פעם לא מבינה מה רוצים ממני. אבל אני כנראה בכלל לא דוגמא. גם בצעירותי לא זוכרת נהירה כזו למבצעים או לקניות המוניות נהפוך הוא, מול שפע אני ממש מתבלבלת

הדסהש1

New member
אני לעולם לא הלכתי בימים שכאלה לקניות

לא מסוגלת להצטופף בין מאות או אלפי אנשים .כדי לחסוך כמה שקלים.
נכדי הלך לקנות דברים שהוא צריך לטירונות של גולני קנה מוצרים בהנחות משמעותיות.אני נמצאת במצב רגשי לא טוב בגלל אבי וראשי לא נתון לקניות ומבצעים.אתמול הזעיקו אותנו לבית החולים כדי להפרד ממנו .חושביים שימיו קצרים
אי אפשר לנתחו בגלל גילו ומצבו הגופני.הוא לדעת הרופאים לא ישרות את הניתוח.
הוא עשה צו אל אי הארכת חיים.רק שלא יסבול..עכשיו חי על נוזלים ומורפיום.
זה מה שהרופאים עושים כדי שלא יסבול בימים שנשארו לו.
זה ממש הזוי לראות את האבא במצב שכזה ואינך יכול לעזור לו..לפחות אותי הוא זיהה.ואת ביתי שמבקרת אותו הרבה..את הנכד שלו שלא ביקר הרבה זמן
לא זיהה.הוא בערפול חושים..מקווה שיגמור מהר ככל האפשר כדי שלא יסבול יותר
זה נורא לומר אך זאת המציאות..תודה על ההקשבה.

הדסה

אהני מקווה שהכל יעבור בקלות ואביך ייגאל מיסוריו.

tamarsharoni

New member
הדסה , הניה וכולם .

הדסה אני מאד מבינה את תחושותיך , אבל מצב זה הוא הרע במיעוטו , ראשית אביך חי הרבה יותר מהממוצע . נכון שלילדים והמשפחה האוהבת זה תמיד מוקדם מדי , אבל חיבים להשלים עם העובדה שזה יקרה , כי אין אופציה אחרת . ד.א. גם אני חתמתי על טופס אי הארכת חיים , כי נראה לי שאין טעם לחיים של סבל וכאב . ואם כל הכאב והתסכול , את יודעת שזו הדרך שבחר לסיים את חייו .
הניה , בקשר למה שכתבת על ראש הממשלה ו "תפילתך" שפוטין יחליף אותו , יש פתגם סיני עתיק , "לא מחליפים דבר (המחלה) בחולירע".
באשר ל יום השישי 29 11 קיבלתי שאלה לוואטצאפ
"אם קיבלתי הודעה מחמותי שהיא באה אלינו בשישי , זה גם נחשב black friday ?"
תכננתי לקנות היום מקפיא חדש . אבל בירור שעשיתי במשך השבוע מסתבר שההנחה מזערית, 100 ש"ח מתוך 2000 (5%) החלטנו ללכת ביום אחר ולא להכנס לדוחק והבלגן . אבל מצד שני דברתי עם הבן , אחר הצהרים , כשיחזור מהמרכז , נשתדל להספיק לקנות כרטיס טיסה ליוהנסבורג בשבילי , במחיר מבצע . שתהיה לכולנו שבת שלום , תמר .

הניה 8

New member
זה נכון, אנשים אהובים עלינו בכל גיל זה כואב

אני מאד מתגעגעת לאמא שלי,הלואי היתי יכולה לחבק אותה,כשאני נזכרת בה עולות לי דמעות, למרות שהיו לה חיים ארוכים 94
הדסה אני מבינה לליבך, זה לא מנחם אבל זה גורל של כולנו,
זה נחמד השאלה תמר ,,black זה רק לחמה שנואה,ואני בטוחה שהיא לא שנואה עליך,
תראי בקשר לביבי זה נכון מעשיו לא ראויים לתשבוחות
אבל צריך להסכל גם על דברים טובים שעשה
הוא אדם שאוהב את עצמו וחיים טובים לא מספיק חם לב כלפי האזרחים
אם אני משוה אותו לבגין ,שגם אליו אני מתגעגעת

אבל אנחנו צריכים מנהיג חזק, רק ככה ננצל מאלו שרוצים להשמידנו
ולרשת את ארצינו, שאומרים זאת בריש גלי שלא יפסיקו עד שיכבשו את כל הארץ
בכל אופן בטלויזיה שלי אני שומעת לא פעם את אימרותיהם,,ואני מאמינה להם
אולי בטלויזיות אחרות זה לא נאמר,
שבת שלום, ותמר סעי ליוהנסבורג בהנאה,

הניה 8

New member
ואלו הם שופטינו,,אז מה כבר נצפה מהם?? השופט

מביעה צער למשפחת המחבל על מותו של המחבל בבית הסוהר
רוצח יהודי , באמת ראוי להשתתפות בצער המשפחה,
כככה אנחנו נראים ואלו הם שופטינו - עצוב,
בטח הוא כואב שהורסים את בתיהם,מגיע להם מדליה

נימה3

New member
אני לא בטוחה שהריסת בתי מחבלים עוזרת במשהו

בעובדה נהרסו כבר מאו בתים אני חושבת לא חושבת שזה מה שמונע בעד המחבלים לפעול. המצב שבו הם שרויים , נכון גם הם תרמו למצבם אבל אנחנו החזקים וכבר מזמן היינו צריכים לפעול אחרת כלומר לשנות את המ דיניות שלנו בשטחים וחבכלל כלפי הפלשתינים.
לגבי נתניהו היום קראתי מאמר שאמר שביבי לא יזכר בכלל בהיסטוריה של עם ישראל כי לא עשה שום דבר יוצא דופן ומיוחד במשך השנים הרבות שכיהן כראש ממשלה.
ובאשר לבגין הוא ראשון המסיתים והמתלהמים. ידע לנגן על הרגשות הפרימיטיביים ביותר. הדבר היחידי שעשה זה השלום עם מצרים, רק בזכות שחבר למשה דיין מהעבודה וויצמן. מפלגתו לא היתה נותנת לו לעשות זאת.

זה נכון. בגין אשם כאשר אחרי נאום הצ'חצ'חים אימץ את האספסוף

מפלגת חירות ואחר כך הליכוד תמיד התגאו בכך שיש בהם את ההדר הז'בוטינסקאי, ומה שקרה שכל מיני מינים נכנסו לליכוד, המפלגה איבדה את הדרך, והיום היחיד שנשאר עם ההדר הז'בוטינסקאי הוא נשיא המדינה, ותו לא.

הרהרתי פעם ביני לביני, מדוע בגין פרש מהחיים הפוליטיים בקול דממה דקה ?
אולי מכיוון שסיפוח האספסוף בעצם הרס את המפלגה ואת דרכה ואספה אליה כל מיני אלמנטים זרים ומוזרים שרק מחפשים שררה וממון ?

הענין הוא שהליכוד מאשים כל הזמן את המערך,
למרות שאחדות העבודה/עבודה/מערך שלטו במדינה 1948-1977 שהם = 29 שנים.
ואילו הליכוד שולט מ-1977 עד 2019 שהם = ..................................=.42 שנים
אז מי אשם במצב ???

הם יודעים שהאספסוף לא יודע חשבון ולא יבין שרק הם אשמים במצב.....

הניה 8

New member
אל תאשימו איש רק את הערבים הם לא רוצים שלום

הם רוצים את הארץ שלנו ולא יפסיקו לעולם , ולא משנה מי יהיה ראש ממשלה,
או מי שהיה,
הכל אשליה אחת גדולה,
לא ליכוד ולא מערך ולא אספסוף חלוקת שנים הכל הבל הבלים
בגין פרש מהחיים לבגין היה לב חם מות החילים הרבים הכניס אותו לדכאון
בסוף ימיו היה בדכאון ולכן פרש

מה הקשר ? דברתי על האספסוף ואת על הערבים

לגבי האספסוף אלו עובדות. אין היום אידאולוגיה פרט לאחת, חרדית, השתלטות על המדינה שהם שונאים כי היא מעכבת את המשיח, ועל הגדה והפיכתם למדינת-הלכה.

שלום ?
לא הערבים הדתיים רוצים (ע"פ האיסלם) ולא היהודים הדתיים רוצים (ע"פ המיתולוגיה היהודית).....
וכל זמן שלדתיים בשני הצדדים יהיה משקל בשלטון, שלום לא יהיה, והמצב הולך ורע והם משתלטים על כל חלקה טובה.
זה פשוט קצר ולענין, כיוון שפרטתי כבר פעמים רבות בדיוק את הציטוטים הנוגעים בדבר.
וכל הדיבורים על "שלום" הם "קאלאם-פאדי" (דיבורי סרק).....

הניה 8

New member
נו עם כל הדיבורים על שלום דיברי סרק, היתר לא משנה

ואני התכונתי לשלום בינינו ובין הערבים

שלא יהיה

גם אני.....

אז הנה בתמצית:

איסלאם -
"וכי יפנו הכופרים עורף לאיסלאם, והחזקתם בם והרגתם אותם בכל אשר תמצאום"
(קוראן, פרשת הנשים פסוק צא)
"הכופרים מאכולת לגיהנום"
(הקוראן פרשת בני עמרם פסוק ח)
"כי הכופרים הם אוייבכם הגלוי"
(הקוראן פרשת הנשים פסוק קב)
"דין מוחמד בסיף"
(ספר החדית הוא האיסלאם שבעל פה)
המאמינים, אל תקחו לכם את היהודים ואת הנוצרים לבעלי ברית"
(הקוראן פרשת השולחן פסוק נו)

היהדות-
"יב הִשָּׁמֶר לְךָ, פֶּן-תִּכְרֹת בְּרִית לְיוֹשֵׁב הָאָרֶץ, אֲשֶׁר אַתָּה, בָּא עָלֶיהָ: פֶּן-יִהְיֶה לְמוֹקֵשׁ, בְּקִרְבֶּךָ.
יג כִּי אֶת-מִזְבְּחֹתָם תִּתֹּצוּן, וְאֶת-מַצֵּבֹתָם תְּשַׁבֵּרוּן; וְאֶת-אֲשֵׁרָיו, תִּכְרֹתוּן.
יד כִּי לֹא תִשְׁתַּחֲוֶה, לְאֵל אַחֵר: כִּי יְהוָה קַנָּא שְׁמוֹ, אֵל קַנָּא הוּא.
טו פֶּן-תִּכְרֹת בְּרִית, לְיוֹשֵׁב הָאָרֶץ; וְזָנוּ אַחֲרֵי אֱלֹהֵיהֶם, וְזָבְחוּ לֵאלֹהֵיהֶם, וְקָרָא לְךָ, וְאָכַלְתָּ מִזִּבְחוֹ.
טז וְלָקַחְתָּ מִבְּנֹתָיו, לְבָנֶיךָ; וְזָנוּ בְנֹתָיו, אַחֲרֵי אֱלֹהֵיהֶן, וְהִזְנוּ אֶת-בָּנֶיךָ, אַחֲרֵי אֱלֹהֵיהֶן.

(תורה שמות לד יב - דיבר הראשון מבין עשרת הדיברות שניתנו לבני ישראל בסיני, לפי הסיפורת מהמיתולוגיה היהודית)

הנביא נתן:"וְעַתָּה, לֹא-תָסוּר חֶרֶב מִבֵּיתְךָ--עַד-עוֹלָם: ..... כֹּה אָמַר יְהוָה,"
(שמואל ב - יב י)

מכאן שמי שחושב עצמו דתי/חרדי בשני הצדדים, ידאג שלעולם לא יהיה פה שלום, ואני וכולם רואים את העובדה שהחרדים מסרבים להשתתף בהגנה על המולדת ובפיתוח הארץ וחיים על נדבות, ומשכורתו של בטלן ישיבה עולה על משכורתי אחרי 32 שנות שירות במשטרה.....

אני מקווה שכעת זה ברור...

נימה3

New member
בגין פרש מפני שהבין כי שרון הונה אותו

כי הכניס אותו לבוץ של לבנון בבלופים ונהרגו המון חילים שישבו על המצפון שלו. כי המחשבה האסטרטגית שלנו {אם יש בכלל כזאת ) היא שרק בכח נכניע את אויבינו. ןבעובדה עד היום אנו נוכחים כי אין זה נכון כלל.

ההנחה הכללית נכונה אם יש עם מי לדבר

כאשר אין עם מי לדבר, אין ברירה אלא להשתמש בכח, וכל זה לא ישנה את העובדה שהפונמליסטים מגבירים את כוחם בשני הצדדים ומתעקשים להפוך את ישראל בחזרה לפלסטין, מדבר של שממה וביצות.....
לכזה ? =
-------------------------------------------------------------------------------------
"נדמה לי שמכל הארצות בעלות הנוף המדכדך, ארץ ישראל מחזיקה בכתר. הגבעות קירחות, צבען דהוי, וצורתן רחוקה מלשובב את העין. העמקים הם מדבריות מכוערים המעוטרים בשוליהם בצמחייה דלה שפניה כמו אומרות יגון וייאוש...
כל קו הוא גס, צורם וכל תו הוא חד, ללא פרספקטיבה - המרחק אינו מחולל כאן קסמים. זוהי ארץ משמימה, חסרת תקווה, שבורת לב".

במקום אחר הוא כותב את אותם הדברים רק במילים אחרות: "לא יכולנו לעצור למנוחה גם לאחר רכיבה של שעתיים-שלוש מהמחנה שלנו, אף שהנחל זרם לצדנו. לכן המשכנו בדרכנו שעה נוספת. אמנם ראינו מים, אבל בכל מרחב השממה סביבנו לא היה אפילו קמצוץ צל, ונצלינו קשות בשמש היוקדת. 'כצל סלע כבד בארץ עייפה' -

אין ביטוי יפה מזה בכל התנ"ך, ואין ספק שמכל המקומות שבהם שוטטנו, אין אחד המסוגל להעניק משמעות כה נוגעת ללב לביטוי כארץ צחיחה, חשופה קירחת זו".
------------------------------------------------------------------------------------
("מסע תענוגות לארץ הקודש" - מארק טווין).
-------------------------------------------------------------------------------------
זהו החזון גם של החרדים משני הצדדים, ורק אז הם מניחים שיגיע המשיח רכוב על חמור לבן.....
ויודעים גם בדיוק מאין יגיח - מסימטת יוכבד שבצפת, היא "סימטת המשיח" שם ממתינים לו.....

tamarsharoni

New member
שבת שלום ,
אם למישהו/י יש רעיון , אשמח
לשמוע .

ביום שישי הקרוב אני טסה ליוהנסבורג לבקור משפחתי .מחפשת מתנה לילד בן 10. משהו עד 100 ש"ח , יכול להיות פחות , משהו סמלי . מתנות גדולות אקנה להם שם כי שם הרבה יותר זול . אלך איתם , שיבחרו מה שרוצים .רק לא לבוא בידים ריקות . לא ממתקים ,אותם קניתי לפי הזמנה . למי שיש רעיון , אשמח לשמוע . תודה ושבת שלום , תמר .
&nbsp

בדקתי בגוגל ארץ וכעת המקום מסעדה

יש למשל חנות צעצועים גדולים ברחוב מטלון 22
דיזנגוף 50 יש חנות פאזלים
כפר השעשועים (רשת גדולה) הברזל 19 רמת החייל
טויס אר אס בנמל רחוב התערוכה 3 יריד המזרח

אלו הבולטים ועשירים בפריטים.

אלנבי החשמל היתה חנות תחביב, מעניינת ליד טויס אר אס.

tamarsharoni

New member
רעיונות טובים , הכתובות מיותרות .

אני גרה בבאר שבע , אכנס לחנויות צעצועים כאן .תודה רבה שפירא .

למעלה