וואו!! יש מישהו שנשאר שפוי??

הניה 8

New member
יצא לי אתמל להיות בבית חולים

ממנקת הרצפה עד המנהל של חדר המיון כל הרופאים האחיות
כולם כולם ערבים יצא לי לראות אולי יהודי אחד

קיבלתי טיפול מסור אין לי תלונות
זה שעשה לי א,ק. ג, גם היה ערבי שאלתי אותו איך קוראים לך??
ענה מחמוד
עניתי אה מחמוד כי אתה נחמד
אין לי תלונות, אבל מחשבות כן ריצדו במוחי,,למעשה פחד
יבוא יום והם יעלו עלינו,אולי לא בדור הזה אבל בהמשך
איך שלא יהיה יכול להוצר מצב חלילה שהם יהיו רבים מאתנו
ואם חלילה תהיה מלחמה כמו שקרה כבר וערביי ישראל הוכיחו את נאמנותם כלפינו,,אין בליבי אמונה
בזמנים טובים הכל טוב ויפה , אבל בזמן מלחמה וזה טבעי ונורמלי
שכל עם דואג לעמו וארצו,
אני יודעת שרבים אפילו פה, יתקוממו עלי, אבל אני מסתכלת על עתידנו ,בהחלט יכול להוצר מצב בעתיד אפילו הרחוק
שהם ישתלטו עלינו במספרים, ומספרים זה כח,
אין לי תלונות כיום,אבל פחד לעתיד כן מקנן בליבי,
הרוב הוא השולט,,בדורות הבאים,

יוליקה

Member
מנהל
וואו!! יש מישהו שנשאר שפוי??

אני מקשיבה לפרשנים בערוצים השונים...ורק יותר מבולבלת...
איך פרשנים שונים מפרשנים את אותם חוקים בדרך שונה...
מזל שאני בורחת מפה עוד יומיים...אולי עד שאשוב יררגעו
הרוחות ונדע סוף סוך מי בעד מי ומי נגד מי....

הניה 8

New member
ירגע,,ויתחילו בעיות אחרות זו רק

ההתחלה, סעי לשלם תהני, וצברי כח
כי יצוצו בעיות חדשות אל תשכחי שיש לנו גם שכנים
ןזה לא ירגע,

הדסהש1

New member
צהריים טובים אני מצטערת שלא נכנסתי זמן מה

אבי במצב לא טוב בבית חולים איכילוב..מצבו משתפר לפי 'דעתם של הרפאים בקצב
איטי מאוד ביחס לזמן הגעתו .יש לציין שהוןא בן 99.5..מה מצפים מאדם שכזה.
אני חוזרת מישם בדיכאון עמוק..אני מודעת שיש אפשרות שהוא לא יצא משם
וכל פעם שאני רואה את הצוות הרפואי שנותן את נשמתו לחולים אני מורידה בפנהם את הכובע.מקווה שבמהרה יהיה כבר שר בריאות שיתעסק אך ורק בבריאות.נוסף לזה בעלי מצוי בתקופה שגם הרוופאים מחפשים תשובה משגעים אותו בבדיקות ללא סוף.צילומים C/T MRI ולא מוצאים מה בדיוק יש לו בכבד..חזרנו היום מהרופאה שמבקשת לעשות קולנסקופיה ואנדוסקופיה..יש חשש למחלה הארורה ..
אני לא מוצאת את עצמי ..הוא עבר כבר 3 פעמים לימפומה..כך שהוא מודע למצבו.ויודע לקראת מה הוא הולך...כך שהחיים לא ורודים..ושעברנו ליד תל השומר בבוקר היו גיוסים.מאות נערים ונערות מלח הארץובחזרה ראינו גדודים של לךובשי שחורים עם המדבעות שלהם..בטח קייבלו פטור וזה מוציא אותי מדעתי..נוסף לכל נכדי מתגייס השבוע לגולני...מה שהוא רצה.הפך עולמות.עבר ניתוח בקרסול רק כדי להיות לוחם...זה מקומם שהנערים שלנו מתגייסים והחרדים מתגייסים ללימודי התורה ומקבלים שכר יותר מלוחם..סליחה על הכל פשוט לא היה לי למי לשפוך את הלב..תודה רבה על ההקשבה

אני מאחל לכם רק טוב ושיימצא מרפא

ולגבי החיילים ומנגד החרדים ששונאים את המדינה, המצב רע מאוד, ולכן אני אומר שכל חייל הוא קדוש יותר מהרבי מוכר הלוקשים הגדול ביותר.
ולא ארבה במילים, רק שיהיה לכם לבריאות כי גם כך החיים לא פודינג.....
אבל בהחלט לשמוח כל רגע שחיים.

הניה 8

New member
הקשבתי קשב רב ואני מבינה אותך

ראשית אני מאחלת בריאות לאביך אבל באמת את לא חיבת לשמוע לי
אבל אדם בגיל כזה צריך לתת לו את שארית חייו לחיות בשקט ולא לטלטל אותו
בכל מיני בדיקות חבל רק מאריכים לו את הסבל
בכ אופן ככה פעלנו עם אבי פה אחד כל הילדים,נתנו לו לחיות את חיו בשקט
להנות עוד ממה שנותר לו ללא סבל ותרתורים מיותרים מה הינו משיגים בכך עוד כמה חודשים??
אבל כל אחד ודעתו,

עכשיו , בחיים יש דברים שצריכים להשלים איתם למרות שהם לא צודקים
אחרת נכניס את עצמינו לגיהנום
ללמוד לקבל את מה שיש גם עם קשה ולא צודק אם היה בידינו לשנות מה טוב

באותה מידה ועין את יכולה להסתכל על הערבים שחיים חיי שפע
כל הזכויות, ואין חובות גם לא מתגיסים ,יש עולות שחיבים תיקון אבל לא קל
אני מבינה שאת במצב רגיש אבל לא כדאי לך לעשות השואות כי זה רק יכניס אותך למצב רוח רע
אין צדק בעולם,,גם הציפור שאוכלת את התולעת זה לא צודק
העולם לא בנוי על צדק, וכדאי להשלים לחיות עם מה שיש
המון בריאות לכל משפחתך

נימה3

New member
הניה את לא צריכה להיות מודאגת מערביי ישראל

הממשלה שלנו כבר עושה זאת במקומך אבל בדיוק באותה הזדמנות הם חותרים לסיפוח כל השטחים הכבושים ואז בטוח שיהיה רוב ערבי מהים עד הירדן.

העיקר תצביעו ביבי והכל יסתדר על הצד הטוב ביותר. שינה טובה

הניה 8

New member
גם אני נגד ביבי , לדעתי הוא חלש ופחדן

צריכים מנהיג חזק, ללא מורא ,שיחסל את כל אלא שכל יום שישי מתפרעים
בגבולות
לכל אלא ,ששולחים רקטות לדרום, לדרך איתם ביד קשה
לא לשחרר כמות עצומה של מחבלים אסירים עבור אדם אחד
לאלא שעושים ממנו צחוק, ולא משחררים גויות של יהודים
פחדן כבר אמרתי??חלש כבר אמרתי?? חלש חלש
והססן לא לטעמי
הלואי היה לנו מנהיג כמו פוטין שהיה מראה להם מאיפה משתין הדג
סליחה על הביטוי אבל זה מה שעלה לי בראש כרגע,

נימה3

New member
צריך מנהיג שיהיה אמיץ מספיק לעשות תהליך מדיני שבענו

מחילופי המהלומות מכל הצדדים שלא מובילים לשום מקום. כוח ועוד כוח רק מוסיפים מכאוב לא נותנים פתרון.
את כל המשפטים נגד מכירים בעל פה. דרוש משהו אחר. חדש. לצערי הרב אני לא רואה אותו בנמצא. אבל אולי תהיינה הפתעות. אני לא תולה תקוות בסער לדעתי הוא גרוע מביבי מבחינת ההשקפה הימנית שלו. הוא קיצוני מאד.

הדסה

ליבי איתך, בקשר לאביך, אני מקווה שהוא לא סובל ומטופל נכון, בקשר לבעלך,
אני מאחלת לו שכבר ימצא פתרון לבעיה שלו והוא יטופל, כי מה שקורה עכשיו
איתו, זה ממש לא בסדר, משגעים את הבן אדם ואת כל מי שסביבו,
אני גם מאחלת לכל הנכדים החיילים שלך, שיעברו את השירות בקלות,
החרדים, מי שמתגייס מרצונו נותן שירות טוב, מי שצריכים להכריח אותו,
שישב בבית או ב"כולל"ויעזוב אותנו במנוחה, לא כל אחד מתאים לשרת בצה"ל.
תמר ויוליקה, שתהיה לכן נסיעה מוצלחת.

tamarsharoni

New member
בכל שנה בעשר השנים האחרונות אני אומרת לעצמי, זו הפעם האחרונה

ובכל זאת גם השנה, כמו בכל סוף נובמבר , אני מוצאת עצמי פותחת מחשב , מעלה את הדף הראשי של אל על ומחפשת כרטיסי טיסה זולים ליוהנסבורג ,דרום אפריקה .השנה , קרוב לודאי ,אקנה כרטיס טיסה ל13 בדצמבר . ה13 בדצמבר נופל על יום שישי , זו טיסת יום , ואם יהיה לי מזל להשיג כרטיס ליד חלון והטיסה לא תהיה בגבהים , אלא טיסה נמוכה , אפשר ראות את כל הדרך מנתב"ג דרך ים סוף החופים הזהובים של סיני והמדבר ומפה טופוגרפית של אפריקה , כולל הרים עמקים יערות וכפרים בודדים באמצע שום מקום . יצא לי כבר לראות זאת פעמים ולא די לי .מהמם . יש רק בעיה אחת , אם המטוס ממריא באחור , גם הנחיתה תאחר . אם הנחיתה אחרי כניסת שבת, חתני לא יבוא לאסוף אותי , הם דתיים , ואני אצטרך לקחת מונית . כל נהגי המוניות מקומיים , לא ארופיים, ורבים מהם לא אמינים (זה הדווח שקיבלתי) הקיצקץ נקווה לטוב .

יש לפחות שני דברים שאפשר לעשות

ראשית, אני קונה כרטיסים ככל האפשר מוקדם. למשל לנסיעות ליוני וספטמבר אני קונה כבר בינואר, וכך אני מקבל את המחיר הטוב ביותר.

להבטיח מקום טוב ליד החלון (הסיבה שלי זה לא מה לראות כיוון שכל הדרך ים, אלא כיוון שאני לא קם בטיסה) ברוב החברות למיטב ידיעתי ניתן 48 שעות לפני הטיסה להירשם במחשב ולבחור מושב. לרוב מושב מוזמן עולה כסף (להכין כרטיס אשראי בינלאומי).

ההרשמה כמובן טובה רק לכיוון אחד, עבור הטיסה חזרה יש לעשות אותה פעולה במחשב לבד במחשב או בכניסה לסוכנות נסיעות כל שהיא (ויש להניח שזה לא יהיה חינם).
כך למשל בכל טיסה אני שומר את מושב א1.
למרות שבטיסה לחו"ל אני מועלה ראשון, וביעד יורד אחרון.

יוליקה

Member
מנהל
אני נוסעת השנה פעם רביעית

אבל בכל פעם דרך חברה אחרת... בדרך כלל אני נוסעת דרך איסתא,
כי אני מוצאת את העיסקאות הכי טובות דרכם, למעט טיול מאורגן...
ליפן נסעתי דרך רימון וקרוז נסעתי דרך מונה קרוז...
את הצ'ק אין אני עושה מהבית ואז ניתן לי לפעמים לבחור מקום ישיבה...
הפעם אני נוסעת עם קונקשן שאני ממש לא אוהבת ואני די חוששת מזה
בייחוד עם העברת המזוודות.... אבל זה היה דיל זול, אז בחרתי....

tamarsharoni

New member
אני קונה כרטיס מאוד צמוד לתאריך הטיסה , כייוון ש

בשבועיים לפני הטיסה אני מסדרת תור לקרדיאולוג ומביאה לו מיפוי לב אקו לב א,ק,ג, ומקבלת ממנו אישור רפואי , כדי שארגיש שלמה עם עצמי , ואהיה בטוחה שאינני מפגינה אומץ בצורה מוגזמת .
שפירא , כל "יודעי דבר" שאני מכירה , ממליצים בכל פה , לקום ולהסתובב במטוס , לפחות פעם בשעה כדי למנוע קרישי דם וטרומבוזות . ההליכה , הצעידה , התנעת הגוף גורמת לזרימת דם טובה ועוזרת למניעת קרישים . ד.א. חברה שלי שטסה לאמריצ"קה , קיבלה המלצה מהרופא שלה " ללכת לאמריצ"קה ברגל" . כלומר לעלות למטוס ולהסתובב בו כמה שאפשר .
יוליקה איך את עושה צ"ק אין מהבית ?
יוליקה ושפירא , נסיעה טובה והנאה מרובה . שפירא לא הבנתי אם אתה שוב נוסע או שלא הבנתי אותך כראוי . ערב טוב לכולנו והרבה בריאות .

לא תהיה לי בעיית טרומבוזה כיוון שהטיסות שלי שעה ועשרים.

בספטמבר זו היתה הטיסה ה-120 שלי לכרתים (וטסתי כמובן גם למקומות אחרים) ואני מסרב להיות "אובר בוטל" (חסר ערך) ואמשיך לטוס כל עוד אני יכול, בעיקר כשבשדה התעופה מסיעים אותי בכסא גלגלים עד המטוס ובארץ היעד אני מתנייד ברכב.

בחודש הבא אני מתחיל לברר באתר של אגאין לגבי טיסות ישירות לכרתים ואז אלך לסוכנות הנסיעות לקנות כרטיסים.
לגבי ביטוח אני לא יודע כיוון שבמאי שנה שעברה זה היה מועד אחרון בו סוכני נסיעות מכרו ביטוחים, אני מקוה שהגיעו להסדר עם חברות הביטוח.

יוליקה

Member
מנהל
אני תמיד עושה צ'ק אין מהבית

נכנסים לאתר חברת התעופה איתה טסים.
יש שם לשונית צ'ק אין ופועלים לפי ההנחיות...
צריך להקליד את מספר הנוסע (בדרך כלל 14 מספרים)
ועוד פרטים... ואז מקבלים בורדינג כארד שאותו אני מדפיסה בבית...
עם מושב במטוס מספר השער דרכו טסים שעת עליה למטוס וכד'

tamarsharoni

New member
יוליקה , מה זה חוסך לך בעצם ?

אנחנו תמיד קונים בטוח בחברת בטוח . בשנים האחרונות יוצא לי בכל בקור, לבקר אצלה"דוד רופא" משלמת כ400 ראנד , שזה שווה ערך ל כ 100 ש"ח +כמה כדורים עוד 100 ראנד . אבל מיכיוון שהרנד הדרום אםפריקאי מאד נמוך לעומת השקל , אני סופגת את הנזק ולא מבקשת החזר מהבטוח . זה מעין שלח לחמך על פני המים , כדי לא להרשם בפקסי החברה כטרבל מייקר , ויעלו לי את הבטוח . גם כך הבטוח בגילנו מאד יקר , ומשנה לשנה עולה . אני חוששת שהבטוח השנה יהיה יקר יותר מהכרטיס "הלוך".

עד מאי הביטוח ניתן לבצע בחברת הנסיעות

היום אני לא יודע מה קורה עם הביטוח.
לגבי התשלום, אני משלם את הגבוה לבעלי מחלות כרוניות וזה עלה לי 6 דולר ליום בחברת הנסיעות (ביטוח הראל)

לגבי הכרטיס עליה למטוס בצ'ק אין, בחברת אגאין כבר שלוש שנים לא מקבלים כרטיס עליה למטוס אני נרשם ומשלם על המושב ומקבל אישור שנרשמתי ושילמתי על המושב.
ובשדה אני צריך לגשת לדלפק גם אם אין לי מטען, כדי לקבל כרטיס עליה למטוס.

אולם יש לי כרטיס נכה בינלאומי אזי אני לא עומד בתור, בשום תור, וגם ביקורת דרכונים עושה באשנב מיוחד שנקרא "נעזרים". (בחו"ל אני גם יכול להחנות את הרכב בכל מקום בלי הגבלות).

למעלה