בוקר אור ליום חדש..לאחר שאתמול התגייס

הדסהש1

New member
בוקר אור ליום חדש..לאחר שאתמול התגייס

נכדי שהוא על הרצף לא ידעתי איך הוא הסתדר..זאת פעם ראשונה
שהוא מחוץ לבית..והוא כבר צייץ שהוא הצליח לישון .והכל בנתיים בסדר.הוא נמצא בטירונות של חודשיים עם נוער מיוחד.והאח השני מיועד לקרבי..שניהם תאומים לא זהים.כאילו נולדו להורים שונים..אך אתמול ראיתי שהאח דואג לאחיו כי הוא כבר עבר 8 חודשים בצבא ולאחיו זאת תהייה מהלומה לראות דברים שהוא לא היה מודע להם..לקבל מרות זאת בעיה עבורו..מתפללת שיחזיק מעמד..

יוליקה

Member
מנהל
בוקר טוב, היום חל יום פטירתה ה-6 של אמי

נעלה לקיברה אחה"צ בהשתתפות המשפחה.
נכדי בן ה-10 ביקש לראשונה להשתתף באזכרה....

נימה3

New member
שרות בצבא גם לבחור על הרצף

זה בודאי צעד משמעותי ביותר על אחת כמה וכמה שאחיו התאום כבר משרת כמה חדשים. מאחלת לו הצלחה מלאה ושיפיק את המיטב מהשרות הזה.

הניה 8

New member
אני מאחלת להדסה לחילה שיזכו לתפקד ולשמור על המדינה רק

בימי שלום, שילכו בשלום וישובו בשלום,

הניה 8

New member
נושא במועדון

היה לנו נושא במעודון " מהוא בשבילך יום כיפור"וכמובן על סליחות וכו"
היו כל מיני תשובות שאי אפשר לפרט כאן

אני אמרתי שאני לא צמה ביום כיפור
אבל הולכת לבית הכנסת על מנת להתפלל "יזכור," על כל אהובי שהלכו
אבא אמא וכו"
אבל האזכור שנסך בי את הזעזוע זה על חילי צהל היקרים שהלכו כל כך צעירים ורעננים והכאב כל כך חד שאי אפשר לעמדו במילים

אני יודעת ומכירה את התשובה אפשר כל השנה ובבית וזה נכון
אבל המעמד בבית הכנסת אותי הוא מזעזע ונוסך משמעות מיוחדת ורעד בגוף
את השליח ציבור עטוף בטלית ומזכיר את בניה ובנותיה של הארץ הזאת שחרפו נפשם מעמד שקשה לעמדו,ולקבלו בבית,

יש להם מזל שאנחנו עדיין לא מדינת הלכה

אלא מדינה עם עוד איזה ניצוץ דמוקרטי שבני האדם שווים, ולא שלטון אבסולוטי של לובשי השחורים שאצלם
כי בספר שנקרא משנה כתוב שהם לא ככל האדם ויש להם המון איסורים - ""חרש שוטה וקטן פגיעתן רעה, החובל בהם חייב והם שחבלו באחרים פטורים".
(מישנה, בבאקמא פרק ח משנה ד). הרי דמוקרטיה אין אצל החרדים. זו עובדה. ובמסגרת זו הם כוללים גם את הנשים שהן כמו אלו פסולות לעדות...

אצלם כל אחד כזה הוא משוגע.

גם משכילים מסתייגים מאנשים כאלו :
פירוש הרמב"ם
חרש שוטה וקטן פגיעתן רעה כו': כל זה מבואר ויש (לו דינים) [לדיינים] לייסר אותם כדי להסיר הזיקם מבני אדם:

א. חרש שוטה וקטן
מתוך:הראיות בדיני התלמוד > הראיות בדיני התלמוד > שער שני הפסולים לעדות > פרק תשיעי חסרי הדעת והנשים
סיעה שנייה של בני אדם שהם פסולים לעדות , היא חסרי הדעת . אף אלה , כקרובים , מיעוט ניכר מהם או רובם אינם אומרים אמת , ולפי שבדיני הראיות אומדן האמת שעל פיו מחייבים בעל דין , הוא אומדן על פי כל בני אדם ממין זה , ועל פי כל העובדות העולות ממציאות זו , מלבד יחידים , יש לפסול את חסרי הדעת . חסרי הדעת הם חרש שוטה וקטן , ואין הם רגילים להעיד אמת משני טעמים . אחד , משום שהם משקרים ; והשני , משום שהם טועים , וחושבים שראו פרטים שלא ראו , ופרטים שראו הם סבורים שלא ראו , ובכך דומים הם לקרובים . אבל הבדל אחד יש ביניהם לבין הקרובים והוא , שקרובים אינם אומרים אמת בכוונת שקר , ואילו חסרי הדעת אין להם דעת כדי להתכוון לשקר , והם משקרים משום שאינם מבינים את הצורך בהגדת האמת . ומשום שאינם יודעים את התוצאות של הגדת דברים מן הדמיון , מגידים הם דברים שעולים בדעתם שלא ראו אותם במציאות . כיוון שחסרי הדעת אינם אומרים אמת משום שהם טועים מחמת חוסר דעתם , פסולים הם בין שהיו חסרי דעת בשעת הראייה בלבד ובני דעת בשעת הגדת העדות , ובין שהיו חסרי דעת בשעת הגדת העדות בלבד ובני דעת בשעת הראייה . שהרי לטעות אפשר בין בשעת רא... (המשך בספר)
[הוצאת אוניברסיטת בר אילן]

והם כוללים בפסולים לעדות גם את הנשים.

יוליקה

אני משתתפת בצערך.

הדסה

אני מאחלת לתאומים שיהיה להם שירות קל וגם הנכד שלך קאי שגם הוא משרת
מזמן, שיביאו תועלת ויחזרו הביתה בשלום.

יום שלישי כי טוב

יום שלישי
על יום שלישי נאמר פעמיים כי טוב

בפרק א' בספר בראשית נאמר בכל יום מימי הבריאה "כי טוב",
מלבד ביום שני שבו לא נגמרה המלאכה עד יום שלישי.
ביום שלישי נאמר פעמיים כי טוב –
אחת על מלאכת השמיים והארץ ששייכת ליום שני
והשנייה על עולם הצומח-האדמה שנבראו ביום שלישי.
בשלישי יש את שי ושלי חברים שעובדים יחד
בשלישות הצבאית, צורתו כמשולש
ובו מנגנים כבשליש במסיבה
שחוגגים לו בשלישות בימי שלישי.
יום מעניין הוא יום השלישי בשבוע
לפניו שני אחים ואחריו עוד שניים
ואז מגיעים לסוף שבוע למנוחה משאר הימים

למעלה