כולם מכירים בוודאי את השיטה "קונים ותורמים",,

שרון א77

New member
כולם מכירים בוודאי את השיטה "קונים ותורמים",,

שזו ממש שיטה לא מכובדת הפוגעת בחלק מהקונים בסופר:
אתמול עמדתי בתור ושמעתי את הקופאית מתווכחת עם קונה מבוגר,
ומנסה לשכנע אותו ,,שבמקום לקבל עודף ,עדיף שיתרום את הכסף לנזקקים.
האיש היה נבוך אמר שאין לו כסף,אך הקופאית המשיכה לשכנעו שאת העודף שמגיע לו עדיף שיתרום לצדקה.
אני הרגשתי את מבוכתו ומיד אמרתי לקופאית שאני אתרום, שתשחרר אותו,אך היא הוסיפה שמן למדורה כשאמרה,"ראיתם איזה חוסר רגישות לבן אדם הזה"?
אמרתי לה :"עם כול הכבוד לך בעניין ההתרמה ,אבל את לא יכולה לשכנע -בכוח בן אדם כול כך מבוגר ,שבקושי עומד על רגליו ,
קצת רגישות מצידך."
היא הסתכלה עליי ואמרה: "טוב אז תתרמי גם בשבילו" .
אמרתי לה, שזו תעודת -עניות למדינה המטילה על הקופאית בסופר לאסוף כסף לאזרחיה שבמצוקה, ובזה לפתור את בעיות המצוקה במדינה במקום להקצות תקציב המגיע למשרד הרווחה.
בצרפת היו מזמן יוצאים להפגנות אם לא היה תקציב ראוי לרווחה.

לי אישית אין בעיה לתרום -.15 ש"ח,אבל זו לא הדרך להביך את הקונים ועוד בדרכי שכנוע לויתור על קבלת העודף המגיע להם,
בפרט אלה הבאים לקנות לחם וגבינה ובעצמם זקוקים לתמיכה.

מה דעתכם על הטלת ההתרמה של הקופאיות בסופר,
במקום שהתפקיד יטופל ע"י המדינה?

יוליקה

Member
מנהל
את ממש צודקת, זה הפך כבר לכפיה...

אני קונה בדרך כלל ומשלמת בקופות העצמאיות...
אבל גם שם האחראית נגשת לכל אחד ומבקשת תרומות...
גם בכניסה לסופר יושבים צעירים ומבקשים תרומות...

tamarsharoni

New member
בוקר טוב לשרון ולכוווווווווווווולם .

קשה לי להאמין שהנהלת הסופר מודעת לדרך התנהגותה של הקופאית המתרימה . לא מאמינה שהדריכו אותה ללחוץ על לקוחות שיתרמו , זה ממש לא נראה סביר כך ללחוץ ולהביך את הקונים . אני חושבת שהייתי מדברת עם מנהל הסניף וממש לא אכפת לי אם היו מפטרים אותה ! מרחוק נראה לי שהייתי אומרת לקופאית שהיתה לי כוונה לתרום אבל בגלל החוצפה שלה לא אעשה זאת . בשורה האחרונה , בושה וחרפה ובלי שום קשר לגיל הקורבן .
ד.א. בסניף רמי לוי שאני קונה בו , בסוף המסוע עומדת קופסא של "לתת" , מי שרוצה לתרום מבקש שיעבירו את הקופסא לחשבונו , אבל הקופסא נשארת רק התרומה של 20 ש"ח עוברת ל "לתת" תרומה לנצרכים .אף קופאית לא אומרת מילה על זה , מי שרואה ורוצה צריך להיות היוזם . נראה לי הרבה יותר מכובד . אני תרמתי כבר פעמים, בפעם הראשונה כשהיה לי חשבון מאד גדול , וחשבתי לעצמי ,עוד 20 שקל כבר לא ישנו שום דבר, זה יבלע בסכום הגדול . במקרה השני , הלכתי לקניות עם הנכד שעזר לי בריצות מקצה הסופר לקצהו . בקופה אמרתי לו שיבקש מהקופאית להעביר את הקופסא , חשבתי שזה יהיה שעור טוב באזרחות , איפה תמצאו שעור פרטי ב20 ש"ח .

הניה 8

New member
מה הבעיה להגיד לא מוכנה,,,וגומרים עם הסיפור

הרי היא לא תכניס את היד לארנק בכח,
ולתת לה לדבר כמה שתרצה
לפחות ככה אני היתי מתנהלת,בכללל לא מתוכחת איתה,
פשוט להגיד לא!! ושתנבח כמו כלב,

שרון א77

New member
להניה, הייתי חייבת להגיב לה, כי אחרת הייתה ממשיכה,,,

היא לא שיחררה את האיש עד שהגבתי,לכן אמרתי לה שתשחרר אותו ,ושאני כבר אתרום,
מכיוון שהיא עיכבה את התור כשניסתה לשכנע אותו שוב ושוב לוותר על העודף שמגיע לו -הכל למען ההתרמה. היא נשמעה כאילו שהיא מקבלת אחוזים מההתרמות האלה.
חוסר טאקט משווע.

הניה 8

New member
היא חוצפנית, אין לה זכות להכריח אנשים

כאשר אני עושה משלוח ואין אף אחד בבית אני לא פותחת את הדלת

עשיתי משלוח של מים מנרלים ואף אמרתי למוכרת, שתכתוב לשים עי" הדלת
מכון שהיתי לבד,ואני פוחדת,

האיש של המשלוח דפק בדלת, היתי בבית ולא פתחתי את הדלת
הוא צלצל אלי בניד אמרתי לו תשאיר ליד הדלת אני לא בבית,
והוא ענה לי תגידי להשאיר ליד הדלת אל תגידי שאת לא בבית
סגרתי את הניד לא עניתי לו

אני חושבת שזה לא מזכותו להתוכח עם הקונה אם הוא בבית או לא
אומרים תשאיר ליד הדלת והוא צריך לציית
כנראה שרצה שאפתח ואתן לו כסף
אבל לדעתי דמי משלוח 35 שקל זה די מספיק
אבל באמת לא זו הסיבה כשאני לבד ואין אף אחד בבית אני פוחדת מאנשים
זרים,,,אבל בימינו גם אם יש כמה אנשים בבית הכל מסוכן
עולם נוראי נהיה,

יש פתרון למרות שהסנדלר הולך יחף...

אם זה בית משותף, לבקש מהחשמלאי להתקין כפתור בתוך הבית מבפנים ליד הדלת, כזה שמפעיל את האור במדרגות, ואז אפשר לראות מי דופק בדלת.

שנית, אני מחזיק במיטה פנס שהוא גם שוקר חשמלי וגם בכיס כאשר אני לא ישן, יש לי כל הזמן פנס קטן שהוא גם שוקר חשמלי , שנראה כמו שפתון ורק קצת גדול ממנו והוא מספיק להמם כל מזיק על שתיים.

לגבי טיפ, אנחנו נתננו טיפים באדיקות לכל שליח. היום אנחנו נותנים רק 20 שקל לשליח של המרכול (כל קניה היא 4 ארגזים שצריך להעלות לקומה שלישית...), הסיבה שהפסקנו היא שעשיתי חשבון שהטיפים עולים לי כ-500 שקל לחודש.

הניה 8

New member
יש לי כפתןר בבית, ולא תמיד אני לבד בבית הוא טלפן וראיתי אות

אותו דרך העינית
בעבר נתתי כסף לשליחים אבל היום נדמה לי ש35 שקל לשליחות
זה הרבה ,וחוץ מזה כשאני לבד, לא פותחת דלת,

שרון

את צודקת, אני הייתי פותחת ג'ורה על הקופאית הזאת, אמנם הטילו עליה כזה תפקיד, אבל צריכים לעשות את זה בטקט ולא להלבין פני אדם ברבים.
לפני הרבה שנים עשיתי קניה גדולה בסופר מסויים, כאשר הייתי צריכה לשלם,
גיליתי שלא היה לי מספיק כסף, לא היה לי כרטיס אשראי, רק כספומט וממש קרוב לסניף היה מכשיר כספומט,ביקשתי מהקופאית שתשים בצד את המצרכים שלי,
אני אלך להוציא כסף ומיד אחזור ואשלם, היא לא ידעה מה להחליט ואז בקולי קולות, היא צעקה למנהל, "אין לה כסף לשלם, מה לעשות איתה?" כל העיניים בסופר הופנו אלי והרגשתי כל כך מושפלת, עזבתי את המקום ולא חזרתי לשם
יותר, הוצאתי כבף מהכספומט וקניתי במקום אחר, שמסתבר היה יותר זול
וגם יותר קרוב לבית.
ד.א. זה היה באמת לפני הרבה שנים ושם הסופר היה "שקם ר"ג", שהיה ברחוב
הרואה 2

יוליקה

Member
מנהל
זה מזכיר את הסרט "תנאים של חיבה"

כשלא היה לה מספיק כסף וגם שם הקופאית צרחה "אין לה מספיק כסף"...
גבר שעמד בתור אחריה שילם את החשבון וגער בקופאית...
אח"כ התפתח בינהם רומן...

אגב את השקם ברמת גן בהרואה 2 הכרתי היטב, עבדתי מולו בהרואה 3....

הדסהש1

New member
אני לא עורכת קניות אבל לעיתים שאני במכות השכונתית אני שמה את

העודף בקופה שיש ליד הקופאית..צריך להתלונן להנהלת המרכול על התנהלות הקופאית..היום היה לי יום מרגש..2 נכדי התגייסו לצ"הל..אחד חזר שנית לשירות אחר ששוחרר לשם שיקום לאחר ניתוח.הוא עבר ועדה רפואית וקבעו לו פרופיל 97.היום חוייל שנית וחוזר עד לגיוס הקרבי ליחידה שהיה בה 8 חודשים.אחיו התאום
שהוא בחור על הרצף לא גוייס עד היום כי חיכו לגיוס עום בחורים עם אותם הבעיות
הוא בן 19.5..ואת הטירונות יעשה בחוות השומר .ואחר ישלח לשרת בתפקיד שיועד לו.מקווה שיסתדר...לא האמנתי שהוא יגוייס...כי יש לו בעיות חברתיות...לא נסעתי להפרד ממנו כי עברתי טיפול במרפאת כאב עם גלי רדיו..וגם היה לי קטע עם בהפקידה..הגעתי רבע שעה באיחור כי הכביש לתל השומר היה פקוק גם בגלל שעובדים לשפר את הנתיבים וגם בגלל הגיוס הכל היה מפוקק.וגם המחשבים לא עבדו..אבל להעיר לי בקול את אחרת שבי עד שהמלווה שלך תגיע זאת ביתי.אם אין מלווה לא מתקבלים..למזלי היתה עוד אישה מיהוד שגם לה היתה אותה הבעיה
הם יודעים שלמצא חניה בתל השומר זאת בעיה גדולה למרות שיש לה תוו נכה עבורינו.צריך מידי פעם לרענן לפקידות את היחס לחולים.מעט עדינות בטון הדיבור לא יזיק..

שרון א77

New member
למי שאוהב לגוון :דג סלמון קצת אחרת :

התיבול טעים ומהיר הכנה:
קניתי דג סלמון ,(תוצרת נורבגיה), דג מנוקה ופרוס למנות.
לאחר שהשריתי אותו 5 דקות במיץ -לימון,
הברשתי אותו בתערובת של 2 כפות שמן,מעט רוטב-סויה ,
שן -שום כתושה ,כפית וחצי סילאן טבעי, ורבע כפית תימין,
(לאחר ערבוב וטעימת טיפה מהרוטב, לווודא שזה טעים ומאוזן.)
מנות הדג נאפו בתבנית עם ניר -אפיה שמוברש בכף שמן .
וגם יצקתי מעל פרוסות הדג את שאר הרוטב שנותר.
האפיה בתנור 10 דקות בחום 250 מעלות ,
כשהתבנית מכוסה בניר-כסף.
לאחר 10 דקות, הסרתי את ניר -הכסף והורדתי את החום ל-190 מעלות- לעוד 10 דקות של אפיה ,עד שהדג התחיל לקבל גוון שחום,
ההכנה ממש קלה ומהירה .(רק ההסבר יצא קצת ארוך.)
יצא מהתנור דג פריך עסיסי וטעים.

יוליקה

Member
מנהל
את עושה כמעט כמוני

רק במקום סויה וסילאן, אני משתמשת ברוטב טרייאקי

הניה 8

New member
אני בסהכ" עושה חריץ בחתיכת הדג לאורכו ושמה עליו קצת שמן

מלח, פלפל אדום,וכורכום 10 15 דקות בטוסט אובן יוצא מעולה,

למעלה