בוקר טוב, עצוב

tamarsharoni

New member
מי מכיר מי יודע .

איך מנקים מיקרוגלים . האם יש חומר ספציפי שאינו גורם נזק ?

tamarsharoni

New member
שפירא , לא כל דתי , חרדי הוא פנאטי .

יש כמה מילירדי אנשים בעולם ולכל אחד יש את האג"נדה שלו , את דרך החיים והאמונה .שלו , ולפעמים זה ממש לא מתאים לדעה שלי/ שלך / שלו / שלנו . ועובדה זו עדין לא עושה אותו, את האחר פנאטי . זו אמונתו , זו דתו ודעתו וזה [לדעתי] בסדר . ד.א. יש לי חתן חוזר בתשובה, מאד דתי , ואדם מקסים , מאד נאור חברתי פיקח ואני מסתדרת איתו מצויין כי שנינו בעד הקלישאה "חייה ותן לחיות" . אנו מכבדים זה את זו .אני רק יכולה לקוות עם ישראל יהיה סובלני כלפי הזולת כמוהו. שתהייה לך ולכולנו שבת שלום .

על שום דבר לא אומרים "כל"...

מי אמר שכל חרדי הוא פנאטי ?

כבר אמרתי
א.
הם נלעגים בעיני באמונה בחבר דמיוני, הם נשארו תקועים במאה ה-16 האפלה. וכדי לשמור את צאן מרעיתם עבדים צייתנים, מליוני פרשנים בכל הדורות המציאו מיליארדי אמונות הבל, בלי שלאף אחד לא תהיה רשות ממשה רבנו לפרש את התורה, וכך תפסתי בקלקלתם גם רבנים ראשיים דוברים דברי הבל וממציאים שקרים שאפשר לברר את היותםפ שקרים בקלות רבה.
ב.
אין להם "חיה ותן לחיות", הם עושים הכל על מנת להפוך את החילוניים לחרדים, המקרה הספציפי שלך לא מהווה דוגמא , לחלוטין.
אם היתה להם הגינות , היו מקימים התיישבויות כמו האיימיש באר"הב, וחיים את חייהם בלי להציק לאף אחד ולכן אמנם האמריקאים רואים בהם אנשים קצת מוזרים, אבל שם כל אחד חי את חייו בלי להתערב בחיי האחר בכח.. אבל בארץ, הם גם מקימים יישובים משלהם ושכונות ורחובות, וגם מציקים לכל סביבותיהם. כי זו מטרתם.
ג.
המונח "חרדים" הוא הקמת תנועה של החבר הדמיוני במאה ה-16 כדי ללחום בחילוניים שתנועתם רק קמה, ולדכא אותם, וזאת הם עושים עד היום.
ד.
מוטב לראות היטב מה קורה בצהל, בבתי הספר, במוסדות הממשלה וכו וכו, שם החרדים משתלטים על הכל לאט אבל בטוח, והכל בזכות פוליטיקאים תאבי בצע ושלטון, מושחתים עד יסוד.
קחי ביד איזה ספר לימוד שאת רוצה ומכל כיתה, ותראי איך ההדתה השתלטה על התכנים עד כדי אמירות הזויות לגמרי ואמונות תפלות שהפכו אותן לחוקים, "ייהרג ובל יעבור"...
עוד לא נראה ציבור כמו החרדים ששונאים את החילוניים ואת המדינה וראשיהם פועלים כל העת נגד המדינה, נגד המולדת שלי.
כי לפי אמונתם, רק כשתיהרס המדינה, יגיע המשיח (מלובאביץ? המלך המשיח?....)
ה.
זו הבעיה איתם, שהם עושים הכל על מנת להשתלט על חיי, ולמרר לי את החיים כיוון שאני חילוני.
אני מעולם לא שמעתי על חילוניים שמנסים להפוך חרדים לחילוניים. אין דבר כזה.
אין "חיה ותן לחיות" אצל החרדים, ההדתה והמיסיונריות אצלם כל כך חזקה שהם מוכנים לדרוס כל מה שנחשב חילוני ולהפוך אותו לחרדי הזוי המאמין באמונות הבל, ועליהן הוא מוכן לדרוס כל חילוני. כך ממש.

הם כל כך שונאים את המדינה עד שעבריין פלילי ומי שמרע למדינה ומי שמלגלג ומזלזל בערכי המורשת של המדינה, נחשב אצלם גיבור.

אני רוצה לאמר לך עוד משהו:
לפני שנים רבות אני הייתי מוסווה ושתול בקרב חרדים במאה שערים. זו היתה חצי שנה מזעזעת עבורי.
הם שונאים את המדינה מאוד (או ששכחת שהם התחברו לעראפאת...) הם שונאים גם את עצמם ומריבותיהם בין מאות "חצרות" שונות מגיעות לרמות מטורפות, החל מחרמים ועד שריפת בתים והריסתם (נוכחתי במקרים רבים) ואלימות נגד אנשים שלא מיישרים קו עם הרב, והכל נסגר בינייהם.

הבעיה עם הילדים ? הם מגדלים בכוונה בורים ועמי ארצות ומפחידים אותם פחד מוות (מי שלא ישמור את השבת, ימות במוצאי שבת, ועוד) , כדי שיהיו עבדים נרצעים שלהם, ולא יראו מה קורה בעולם, כי שטיפת המח שלהם היא מגיל אפס.

הזילזול אצלם בנשים הוא מוחלט האשה שווה לשום דבר. בבית ההירארכיה היא שקודם הבעל שברוב המקרים בטלן שלפעמים הולך לישיבה לקשקש עם חברים, אחר כך הילדים, ורק בסות האשה שכל תפקידה הוא משרתת,שפחה,טבחית, עוזרת בית, וכמו שאמר הרמב"מ:"...ושתשב בשקט בפינת ביתה...".

הם משחקים כלפי חוץ כאנשים טובים ואוהבי ציבור, והכל הצגות ושקרים.
יש להם פטנט מנוול, לקחת מילה או כמה מילים ולתת להם פירוש הזוי בלי שום קשר לעובדות, כי הם יודעים שרוב האנשים לא ילכו לבדוק בתנ"ך.

ושני שקרים בולטים שניתן לבדוק בקלות:
1. שקר עשרת הדיברות (מזה למד נירוןתניהו איך להפחיד את הציבור)
2. שקר התתנהלות השלילית נגד נשים בציטוט המשפט "וכל כבודה בת מלך פנימה" שאין לו שום קשר לאשה היהודיה.

אני יכול לכתוב ולהאיר את מה שקורה שם בין החרדים , והשירות במסווה (התלבשתי מוזר ומערבב מיני לבוש של כל מיני כתות וכולם הכירו אותי כ-"משיגעגע פון קופ" ולכן לא הציקו לי).

מה שראיתי שם, גרם לי לכתוב את המחקר על התורה ולהציב עובדות בפני אנשים, כי לרוב כאשר אני שואל חרדי שאלה, אין לו תשובה כי הוא יודע שאני לא קונה "לוקשן"...
הספר:"התנ"ך כתוב עברית שכל אחד מבין".

אני יכול לכתוב כאן דברים ששערותייך יסתמרו, אבל חבל על התסרוקת.....

בשורה התחתונה: לא, אין לי שום כבוד למי שמתעלל בחיי ובחירותי כאדם חופשי, וללא הרף ולעשות הכל נגד החילוניים.

וכדי שתביני מה הם באמת חושבים הנה מקבץ מזעזע שמציג את החרדים וראשייהם כבוגדים במדינה -

tamarsharoni

New member
שפירא , יתכן שאני טועה.

אבל , אני קיבלתי את הרושם שכשאתה רואה, שומע , קורא , דת, מייד עולים לך הפיוזים . אינני מבינה מדוע אתה כל כך אנטי.ט טוב , כל אחד וטעמו .

שוב, זה לא ענין של טעם

בקצרה:
הפואנטה המרכזית כאן היא המעשים של החרדים שעושים הכל כדי לפגוע במהלך חיי כאדם חופשי וחילוני שלא מאמין בהבלי החבר הדמיוני. זה הכל.

מסתבר שהחרדים פנאטים והם בעצמם עוברים על חוקיהם (בספר שלי אני מונה 30 מצוות שעובדיה יוסף הפר באופן קבוע) , במטרה לסלק מהעולם את החילוניים. כשמישהו חולה הפתרון הוא להתפלל לחבר הדמיוני, לא ללכת לרופא.

כלל ידוע הוא שאמא קשורה לילדיה הרבה יותר מהאבא ברוב המקרים, הקשר הוא נפשי וגופני וזה קשר בלתי הפיך, אבל אני מקבל שאט נפש מהטירוף החרדים, כאשר למשל אני מקבל אירוע על היעדר שלושה ילדים קטנים בחוף ירושלים, מגיע למקום ואומר לאמא להתלוות אלי להתחיל לחפש את הילדים, ותשובה: אין לה זמן לחפשם, היא צריכה למהר הביתה להכין את השבת......
"ומה על הילדים ?" אני מקשה,
" אלוהים ישמור עליהם" זו התשובה הפסקנית.
פנאטים חולי נפש.

בשורה התחתונה:
כל אחד יכול להאמין למה שהוא רוצה (קבוצת כדורגל בשכונת התקווה מחזיקה בעז שמאמינים שתביא להם את הנצחון...)
הוא מאוס ברגע שהוא רוצה לאלץ אותי לחיות את חיי כמו שהוא רוצה, להשתלט על חיי ולפגוע באחרים, העיקר שיהיו חרדים.
זו כל הפונטה.

יוליקה

Member
מנהל
מאיר, אתה יכול להאמין או לא להאמין במה שאתה רוצה

אני חילונית לא פחות ממך אבל לא אקרא לאלוהים "חבר דמיוני"
מעבר לכך, כמו שאמרתי, תאמין או לא תאמין במה שאתה רוצה,
אבל אל תנסה לשכנע אותנו ש"רק" דרכך או דעתך היא הנכונה, ואין אחרת!!

אולי אני דביל שלא יכול להתבטא כראוי אז, בקצרצרות =

כל מה שאני אומר כל העת וזו הפואנטה המרכזית -
"אני תמיד אדבר נגד מי שעוסק בהבלים ועושה הכל כדי להכריח אותי ללכת בדרכיו הנלוזות ולהשתלט על חיי ואורחותיי".
וזה הענין כולו.
ואמרתי זאת ברור מאות פעמים, אבל מתעלמים מזה.

להכריח אותי - בכח, בעורמה או בשחיתות.
כי הרי חרדי יכול לעשות הכל כדי להפוך חילוני לחרדי. להיפך מעולם זה לא קרה, כי החילוניים לא מתערבים במהלך חייהם של החרדים.
זה כל הענין.

עכשיו זה ברור על מה אני מדבר?
תסכימו איתי או לא, אלו עובדות חד משמעיות !!!

יש ברומנית משפט האומר על מי שרוצה להחזיק במקל בשתי קצותיו (חילוני/מאמין) זה :"לרקוד בשתי חתונות"..... (בעברית קוראים להם מסורתיים...)
ואין מה לעשות, רוב האנשים לא מסוגלים להשתחרר משטיפת המח הדתית שעוברת עליהם מאז הינקות.

CANADA101010

New member
מומלץ לקחת צלוחית עם מים ולסחוט לתוכה לימון

כיצד מומלץ לנקות ולחטא את המיקרוגל?
גמליאלי: "מומלץ לקחת צלוחית עם מים ולסחוט לתוכה לימון, ולהשאירו אותו בקליפתו בתוך הצלוחית ולהכניס אותה לתוך המיקרוגל, כך שהכלי יתחמם ויעלה אדים. בסיום יש לנגב את המכשיר. מי שמעוניין להשתמש בחומרי ניקוי, יכול בעדינות לנגב עם סמרטוט ומעט אקונומיקה, אך להקפיד להשאיר את דלת המיקרוגל פתוחה עד שאדי חומר הניקוי יתנדפו. את צלחת הזכוכית ניתן להדיח במדיח הכלים, ואת התושבת עם הגלגלים שתחת הצלחת ניתן להשרות בתוך מים חמימים עם מעט חומר ניקוי".
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5468387,00.HTML

יוליקה

Member
מנהל
אני משתמשת בספריי המיוחד למיקרוגל

אין לו ריח והוא לא משאיר עקבות...

הניה 8

New member
היה לי מיקרוגל והוא התקלקל, לא קניתי חדש

משתמשת רק בטוסט אובן, לא בגלל הנקיון גם טוסט אובן דורש נקיון
ואני הרבה יותר מרוצה,,כן לוקח קצת יותר זמן , אבל הרבה יותר נעים לי
אני לא יודעת איך יוצא האוכל במקרוגל הוא שימש לי רק לחימום
אבל בישול בטסט אובן מעולה,
הרוב אני מחממת על הגז, יש לי זמן אני לא ממהרת לעבודה
ובישול בטוסט אובן, לא הכל , הרבה אני מבשלת בסיר לחץ וחלק בתנור אפיה
אבל אני בהחלט מבינה את האחר ששתמש במקרוגל, אומרים שהוא פולט הרבה קרינה,אבל גם לא בגלל זה הפסקתי להשתמש בו, פשוט הוא לא הוסיף לי מאומה

יוליקה

Member
מנהל
אנחנו רק שניים בבית

ואין לי כח לעמוד כל יום ולבשל...
אני מבשלת לשנינו למשך השבוע... מרקים, תבשילים,
ומחממת רק מנה אחת בכל פעם במיקרו...

הניה 8

New member
לבריאות יוליקה,,אני גם לא מבשלת כל יום אני מקפיאה

ומוציאה יום לפני מההקפאה,
מובן לא כל דבר מקפיאים, למשל דג סלומון קפוא מקפיאה כל חתיכת דג בנילון נפרד
יום לפני מוציאה מהקפאה, בטוסט אובן 10 15 דקות

יוליקה

Member
מנהל
וזה בדיוק ההבדל! במיקרו זה 2-3 דקות בלבד!

הכנתי ארטישוק ממולא. הקפאתי ולקחתי לבת שלי...
אני משתמשת בתנור להפשרת מיני לחמים ולחמניות - כאילו עכשיו יצאו מהמאפיה.

tamarsharoni

New member
ואני כנראה עוד יותר עצלנית מכן .

אני אומרת שאם עושים , נעשה הרבה במכה אחת . זה חוסך פעמים לכלוך רחיצת כלים, שמן ובין כה אני כבר בשוונג .כשמכינה שניצלים או קציצות , אני מכינה מ4 ק"ג בשר מסדרת אותם על מגשים עטופים בנילון , אחד ליד השני ובשתי קומות ומקפיאה . למחרת , כשזה כבר קפוא הייטב מאפסנת בשקיות נילון . 2קילו חוזר לפריזר ושני קילו לוקחת לכלתי .עכשיו יש לי כמה ימים שקטים בלי בישולים ובלי ניקיון . גם עוגות אופה X 4 . גם כרובים ממולאים מכינה בממוצע 40/50 במכה , חציים מבשלת וחציים נכנסים לפריזר , עטופים בנילון ומסודרים על מגש כמו חיילים במסדר .
שבת טעימה גם לכן .

שרון א77

New member
תמר,את ממש חרוצה זו הרבה עבודה להכין בכמויות,ובקשר לכרוב ,,

אם כבר ,,,אני עצלנית ולא את, לי בכלל אין סבלנות להכנת כרוב ממולא ,
אני אוהבת תבשיל כרוב שדרך ההכנה שלו קצרה ופשוטה,בלי המילוי וכול הטירחה,
לכן אני קונה כרוב -סגול שהכנתו ממש קצרה וקלה:
פורסת אותו לפרוסות בעובי 2 ס"מ, ומניחה בתבנית עם ניר-אפייה משומן היטב.
מפזרת על פרוסות הכרוב קצת מלח ומברישה בשמן ,(2 כפות שמן לכול פרוסת כרוב.) ומכניסה לתנור בחום של 200 מעלות חום ל- 10 דקות,ולאחר מכן, מנמיכה ל-180 מעלות - ומכסה את התבנית בניר- כסף ,וממשיכים באפייה לעוד רבע מכול צד.
לאחר כיבוי התנור פרוסות הכרוב נשארות בחום התנור עד שהתנור מצטנן.
הכרוב יוצא פריך וטוב.(אפשר לשמור לילה במקרר למחרת רק לחמם, וטעמו משתבח.
פשוט וקל להכנה -ומאוד טעים.
באותו אופן מכינה פרחי-ברוקולי קפוא ומופשר.
(מפזרת על פרחי-הברוקולי מעט מלח ומברישה בשמן ,ומכניסה ל- 20 דקות לתנור.)
אפילו הפיצפון שלנו בן השנתיים נהנה מהברוקולי שאפוי בתנור.
&nbsp

tamarsharoni

New member
היי שרון , באשר לכרוב אדום וברוקולי ,

האם אפשר להכין אותם בלי מלח ? אני מתכוונת , האם הם מתרככים גם בלי המלח . עם הטעם אסתדר , אני אוכלת כמעט הכל עם מעט מאד או בכלל בלי מלח , ד.א. בכנת הכרוב הממולא , כבר בכלל לא הרבה עבודה , עם דגש על הכבר . עם השנים למדתי איך להכין זאת בשיטת הסרט הנע , וזה הולך לי ציק צק .רוב הנכדים מאד אוהבים , כך שגם חלק מהכרובים הולכים "ליצוא" .

שרון א77

New member
לתמר ,בקשר לכרוב אדום אפוי בתנור :

ללא מלח לא ניסיתי ,(המלח מרכך את הכרוב),
אבל אם משרים את פרוסות הכרוב חצי שעה בקערת מים ,
יתכן שהם יתרככו גם ללא המלח.
לתיבול אפשר לנסות לערבב שמן -זית עם 3 שיני-שום כתושות,ומיץ לימון,
להבריש את פרוסות הכרוב,או למרוח בשכבה דקה מיונז לטעם.

למעלה