בוקר טוב , עוד יומיים ליל הסדר

יוליקה

Member
מנהל
בוקר טוב , עוד יומיים ליל הסדר

השנה אנחנו חורגים ממנהגינו...
לא נחגוג את ליל הסדר כהילכתו.... נחגוג במסעדה איטלקית בונציה.
לא נוותר לנכד על מה נישתנה...
בני יחגוג ברמת הגולן אצל קרובי משפחה של אשתו,
בתי תחגוג אצל המחותנים שלנו...

מאחלת לכולם חג פסח שמח ומאושר!!!

הדסהש1

New member
ייוליקה תהנו מכל רגע.אנחנו נשארים

בארץ.אצל הבת הגדולה בסדר כולם מתאספים
ובחול המועד בבית.אולי ניסע לתל אביב לסרט ומסעדה.לבקר את אבי.הכל בקטנה.הבנות כל אחת יסעו בודאי לטייל בארץ.

צריך לקרוא לזה:"חגיגת חג ליל הסדר"

פסח ?
אנשים יוצאים לטייל בחופשה הזו (כמו בבחירות)
אנשים רוצים לחם ולא מצות, עובדה שרבים מקפיאים לחם. ובמוצאי הפסח כבר אין נהירה המונית למאפיות הפיתות.
אנשים רבים מתלוננים שהמצות עושות להם בעיות בעיכול
רבים בכלל לא משתמשים בהגדה אלא עורכים ארוחה משפחתית, שזה טוב כמובן לאחדות המשפחה,
אבל אין לזה שום קשר לחג דתי שנקרא פסח.

אז בשביל מה כל זה ? כי החרדים שולטים במדינה. נקודה.

בדיוק שכמו יום כיפור שהוא בעצם יום תענית, הפכו לחגיגה ובעגה היום נקרא "חג האופניים" שזה בדיוק ההפך ממטרת היום.....

נימה3

New member
שפירא, מה קשר של החרדים לליל הסדר?

ליל הסדר הוא חג של כל בני ישראל ללא הבדל. אנחנו חילונים גמורים וחוגגים מדי שנה את ליל הסדר בשמחה רבה ומאד מקפידים כמובן שאנחנו קןראים בהגדה הקיבוצית שלנו שבה ההדגשים הם אחרים אבל בכל זאת נשאר ניחוח של המסורת.אני מאד מעריכה מסורת, זה משהו שמלכד את העם. ובכלל לא כל דבר דתי הוא מוקצה. אני בוחרת מה לקחת ומה לא. את המצוות אני לא מקימת אבל את עשרת הדברות ודאי וודאי ואני בטוחה שגם אתה.

tamarsharoni

New member
שפירא , לא הבנתי , אתה הולך ל"סדר" משפחתי

ואשתך נשארת בבית ?
טוב כל אחד עם הבחירה שלו . הכי חשוב שלום בית . אבל מה זה שייך לחרדים א, אם אתה עושה ליל סדר כהילכתו או כטוב בעיניך ? אף דוס לא יבוא לבדוק איזה סוג של סדר אתה עושה . אנחנו קוראים את ההגדה ושרים מה ש"צריך" . אחרי האוכל בעלי והבן מסיימים לקרוא , ואילו הנשים מרידות מהשולחן ומגישות שתיה חמה ועוגהלמי שרוצה . הילדים , מן הסתם , מיד בגמר האוכל רצים לטלפונים .אז שיהיה גם לכם סדר וכשר , כל אחד לפי הכשרות המתאימה לו .
מצב פסח:
המקרר-בסלון
הספה -במטבח
הספרייה-בשרותים
המיטות-במרפסת
ואתם בטלפון במקום לעזור .

אני אוהבת את אוירת החג ובדרך כלל

לא נוסעת בחגים המשמעותיים, חשוב לי להנחיל לנכדים כמו לילדי את אוירת החג והשמחה בלב שיש עם מי לחגוג ואמצעים לחגוג, זה לא מובן מאליו, יש הרבה משפחות מסוכסכות ולכן יושבים בביתם לבד בבית, ויש ילדים שלא מדברים עם ההורים ולא חוגגים ביחד את החגים, אני מאוד מתאמצת ונרגשת לארח את ילדי נכדי , אחותי וזו כבר מסורת.

אז חג שמח לכולם בבריאות טובה ובשמחה.

א. תקראי את תגובתי לנימה

ב. אשתי הציעה שאלך, (המפגש המשפחתי זה האירוע היחידי שאני הולך אליו פעמיים בשנה) כיוון שזה יום ההולדת 17 של הנכדה הרביעית, ובכלל מדובר בארוחה משפחתית בלי ניהול סדר דתי (אמרתי זאת, לא?)

ג. לא מגיע לי משהו גם ? לצאת לאויר אחר ולא אוויר ספוג סרחון של סיגריות עד שקשה לי לנשום ואין לי ספק שאני אמות מסרטן ריאות מהעשן שלה כמעשן פסיבי, כל הזמן להביא לה דברים אפילו שנמצאים בטווח ידה, לשמוע אותה משתעלת שיעול עמוקים וממושכים של נרקומנים-לניקוטין כשהיא ממשיכה לעשן כמו קטר למרות שקניתי לה סיגריה אלקטרונית מומלצת (לא שורפת את החומר שמייצר את הניקוטין, אלא רק מחממת אותו) המחיר 320 שקל, ועוד שני פקטים מילוי (600 שקל) והיא מתייחסת לזה רק כשהיא רוצה טעם מנטה בפה....

חוץ מזה שהריאה היחידה שיש לה דפוקה, היא משתעלת בכבדות, אבל ממשיכה לעשן (כשתי חפיסות ליום. הרופאים אמרו לה שיש לה ריאות , בעצם כעת ריאה אחת, כשל מי שמעשן 100 סיגריות ביום) ולוקחת את מחולל החמצן שלי, ואני נשאר עם .... ביד.

אז מה יש לך לאמר כעת ?
או שאני לא זכאי למנוח ? או שאני צריך לא לצאת ולהמשיך להיחנק כאשר אני שתול קוצב לב ויש לי 40% אי ספיקת לב ? העיקר לא להשאיר אותה לבד כשהיא לא שמה בכיוון שלי ???

לא קשור לחרדים? נראה המכולת שלא שלא תכסה את החמץ בפסח

תעודת הכשרות תישלל מהם והבעלים נדון מיד לפשיטת רגל. כיוון שהציבור עדיין מפחד מהרבנים.

עוד פעם שטיפת המח של עשרת הדיברות ?
בחמש שורות תמציתיות, כי זה כבר מעייף לחזור שוב ושוב:
1. לפי הסיפורת במיתולוגיה היהודית משה שבר את הלוחות שכולם מצטטים
2. בתורה לא כתוב שאלו עשרת הדיברות, והן כמובן לא ניתנו.
3. עשרת הדיברות הן אחרות לגמרי וכוללות 90% עבודת החבר הדמיוני והרוב חגים.
4. בתורה כתוב שאלו הן עשרת הדיברות ולא אלו שמספרים ומרמים הציבור
5. הכל כתוב שחור על גבי לבן ומנוקד !!!

ולא, אותי זה לא מענין.
פעם בצעירותנו חגגנו את כל החגים בהחלט מטעמי מסורת לאומית, אבל ככל שהחרדים התחילו לעשות הכל כדי לשנות את פני המדינה, הם התגלו במלוא מערומיהם, וחילוניים החלו לפתוח פער,
החרדים כבר מהמאה ה-16 עם התקוממות הציבור נגד הדת הדורסנית, נקימו את התנועה החילונית , ומתחילת החילוניות, שמו לעצמם החרדים למטרה לחסל את החילוניות, וזאת הם עושים במרץ רב עד היום.

אנחנו האומה היחידה באומות המערביות שמאלצת את האזרחים לחיות לפי הדת. בכל מדינה נורמלית הדת מופרדת מהמדינה, וכך טוב לציבור, שיכול לבחור את דרך חייו כיוון שלדת מקום למי שרוצה להאמין בה ולהתחתן בכנסיה,

ומי שלא, מוציא רשיון נישואים בעיריה ובערב עורכים מסיבה למשפחות ולחברים.
אפילו בסין הטוטאליטארית, אין דת ולמי שרוצה להתחתן, יש משרד נישואין שם עורכים את הצהרת הנישואין, צלם רשמי מצלם את הזוג, והם יוצאים מהמשרד נשואים.
אבל אצלנו דווקא מתחברים למדינות טוטאליטאריות שם ההסתה והכפיה הדתית עובדות מצויין, וכך גם משתלבים פיקס במזרח התיכון.

אני מוכן לקבל את התנ"ך כמיתולוגיה יהודית ולא כדת, גם כסיפור היסטורי זה בעייתי מאוד כיוון שהתנ"ך נכתב רק ב-1000 לפנ"הס, וכדת בהחלט לא, בוודאי ובוודאי לא כאשר החרדים עושים הכל כדי להשתלט על חיי ולהפוך את כל המדינה למדינת הלכה ועבדים נרצעים של הרבנות שמאלילה את החבר הדמיוני ומוכנה לדרוס כגלגסים את מי שחילוני.

והמדינה ? תומכת בחרדים אפילו שהם לא מאמינים בה, מקצים להם מיליארדים לבטלנים ממי שכן עובדים, והם מצויים בכל צמתי הממשל כדי למרר את חיי החילוניים.

ואת טועה לגמרי.
לא כל דבר דתי מוקצה, מי שרוצה להאמין באמונות תפלות ולהיות עבד של הרבנות, זה עניינו הפרטי.
מה שמוקצה הוא הכפיה הדתית, הכנסת תכולת דת הזויה למערכות החיים ולחומרי הלימוד בבית הספר החילוני , כפיה על הפרטית החל מחתונה אורטודוקסית ועד חיוב יצרני מזון בהכשר מטופש.וכו.
זה מה שמוקצה.

tamarsharoni

New member
שפירא , לא התלוננתי /מחיתי , על שאת הולך לסדר המשפחתי ,

ואשתך נשארת בבית . ראשית זה ממש ל ענייני , שנית הרי בפרוש כתבתי , "כל אחד עם הבחירה שלו , הכי חשוב שיש שלום בית " .
באשר לדעותיך על כפייה או אי כפייה דתית , אינני מעונינת לנסות להבין אותך או להסביר לך את דעתי , אין בזה שום תועלת . אנחנו , שנינו , מקובעים בעמדותינו .מאחלת לך חג שמח ושתהנה מערב החג .
תוציא לעצמך מהראש שתמות מסרטן הראות , 1] זה ממש לא חייב להיות, גם אם היא מעשנת המון . 2] נבואות מגשימות את עצמן . תפתח חלונות בבית תנשום אויר צח , ותחשוב חיובי .
&nbsp

לגבי כפיה דתית יש לך דיעה אחרת? שכן צריך כפיה דתית ?

זאת אומרת שזה בסדר שיהיה מי שיאלץ אותי להיכנע לדברי ומעשי ההבל שלו והאמונות התפלות ויכריח אותי לחיות לפי האמונות שלו ?
כבר בימי קדם ידעו שהמושג "אלוהים" זו המצאה שבאה לשלוט בבני אדם תוך הפחדות
במאה ה-3 לפני הספירה אמר אפלטון גדול הוגי יוון:
"אדם פיקח היה זה שבדה מלבו את אלוהים".....

לא אומרים דברים שלא מבינים בהם.
מחקרים רבים הראו שמעשנים פסיביים חולים מהר יותר מסרטן מהמעשנים עצמם.
חוץ מזה שבגלל אי ספיקת הלב, העשן גורם לי למחנק פיזי.

לפתוח חלון זה לא הפתרון, הבית ספוג בסרחון של עשן, כשאני משתעל חזק אני מריח ריח של סרחון סיגריות שיוצא לי מהריאות, השירותים הם בכלל מעשנה מטורפת ולא עוזר שום חלון פתוח, אחרי עשרות שנות עישון כל הבית רווי...

גם רעיון מצויין לפתוח חלונות בימים שקר מאוד ותנור דולק או בימים שהחום כבד והמזגן עובד.....

מינהר

New member
צודק, שפירא. הכפיה הדתית מעצבנת, והם

משתדלים לכבוש עוד חלקות, הטיראנים האלה.

נימה3

New member
נכון שהחרדים מנסים בכל כוחם ובכל האמצעים

לכפות עלינו את אורח חייהם ואת אורח מחשבתם ןהממשלה עוזרת להם בזאת, אבל אנחנו אמורים להתאמץ ולחיות את חיינו לפי הבנתנו גם אם זה לא קל וזה בהחלט לא קל כי המוסדות החשובים כמו חינוך הוא בידיים דתיות . אני לא חושבת שאנחנו אמורים לתת לחרדים להכתיב את אורח חיינו.
חג שמח

מינהר

New member
אני חוששת מן היום בו יבדקו אצלנו בבית,

אם כשר ואם הפרדנו חלב ובשר. אני מקפידה, אבל אין סוף להתפלפלויות. וגם יגידו לנו מה ללבוש בפרהסיה. שלא לדבר על שיאסרו תחבורה פרטית [!]בשבת וחג.

יוליקה

Member
מנהל
בוקר טוב מונציה

קשה לי לגלוש מהטלפון...
לא הצלחתי לפתוח שרשור חדש....
הטיסה היתה הגרועה שהיתה לי בחיי
לא בגלל המטוס... כשעה לפני הנחיתה פרנקפורט התעלפתי במטוס... למזלי היו 2 קופסאות בטיסה שטיפלו בי... מסתבר שהיתה לי נפילת לחץ דם... טיפלו בי בנאמנות עד שהתייצב מצבי.
כעת אנחנו וונציה ומרגישה טוב.
ההגעה מנמל התעופה לדירה... היתה במונית מים.... יש לנו דירה גדולה, 3 חדרי שינה, מטבח גדול... 2 חדרי מקלחת... ספריה ענקית אבל הכל האיטלקית....
נתחיל היום את החופשה..
בבוקר ירדנו למינימרקט ושנינו את כל הדרוש לארוחת בוקר...

שיהיה לכם חג שמח!!!

tamarsharoni

New member
שפירא , בשום מקום לא "אמרתי" שאני בעד כפייה דתית .

יתרה מכך , אני סופר חילונית , את כל השנים מיום לידתי ועד סיום לימודי 27 שנים , העברתי בקבוץ חילוני .אבל עם זאת אני חושבת שלכל אדם יש את הזכות לחיות איך שבוחר , ולהאמין במי שבוחר . אני מאמינה , שעם קצת רצון טוב ופשרות הדדיות , אפשר להגיע לעמק השווה . בעלי ,למשל, מבית מסורתי הכרתי אותו כחבש כיפה . אנחנו נשואים יותר מ50 שנה , ועד 120, ברור שיש מריבות פה ושם ,[לאיזה זוג אין] , אבל מסתדרים , פעם אני מותרת ופעם הוא . עם קצת רצון טוב הכל מסתדר .
ודרך אגב , זה נכון גם לגבי ישראל ושכנותיה .
ועוד משהו , ולא בדרך אגב , אלא עם המון כוונה .
קצת כבוד לאדם שאינו כמונו, לא הזיקה לאיש .
חג שמח, ולמי שמעונין גם כשר , והרבה בריאות .

מינהר

New member
תמר, לגבי ישראל ושכנותיה, אני בספק.

הם רוצים לסלק אותנו, ואפילו להרוג. מזל שיש צהל. בפולין לא היה.

משום מה נראה לי שאני מדבר אל עצמי, או שמגיבים בלי לקרוא...

1. לגבי הדת
כתבתי במפורש שכל אחד יכול להאמין באילו דברי הבל שהוא רוצה,
מה שאותי מכעיס זו הכפיה הדתית ושהחרדים עושים הכל על מנת לכפות עלי את מנהגיהם ההזויים ומליארדים של הפסיקות ההזויות של מליוני פרשנים שאיש לא הסמיך אותם לפרש.
קפיש?

2. בנושא יחסי מדינות
לא רק שכתבתי בפירוש שלא יהיה לעולם שלום בין ישראל למדינות ערב, כל זמן שבשני הצדדים ישלטו הדתיים, מכיוון שגם בתורה וגם בקוראן יש איסור מוחלט להתחבר לצד השני.
אף הצגתי ראיה כתובה לכך, גם מהתורה וגם מהקוראן.
(וזה כשעוד לא התייחסתי לאמנת החמאס הרצחנית)

ובכך תם ענייני באי-דיון הזה.

צריך לדעת

המקור המיליה "קפיש" ("ברור?" באיטלקית) - אין בה כוונה אלא מעין שאלה נזיפתית, אחרי שמסבירים משהו פעמים רבות ומישהו לא מצליח להבין.

מה לא ברור שאני אומר שאני לא נגד החרדים והאמונות התפלות שלהם, מה שפוגע בי זו הכפיה הדתית שלהם ההולכת ומתגברת ?

אני נגד השקעות של מיליארדים בפרזיטים שלא מוכנים לתת כתף לתחזוקת המדינה לא מאמינים בחוקי המדינה אלא רק לרבנים שממציאים חוקים משלהם
אבל יש להם דרישות בלי סוף והקיצוניים בכלל לא מכירים במדינה.

למה אני צריך לחזור על כך שוב ושוב ועדין אני מקבל תגובות מכוערות ?
אני לא נגד אף אחד- לא נגד חרדים, לא נגד להט"בים, לא נגד עניים ולא נגד עשירים לא נגד נוצרים ולא נגד ערבים וכו וכו וכו.

הנגד שלי הוא ממוקד משמעותי, וכל התייחסות אחרת רק מנסה לעלוב בי.
הכלל שלי נשבר לגבי פוליטיקאים, לא מאמין לאף אחד מהם כמו לא לעוכרי דין.

למעלה