בוקר טוב, איזה בוקר יפה!!

יוליקה

Member
מנהל
בוקר טוב, איזה בוקר יפה!!

אתמול היה מאד גשום... ולא יצאתי מהבית.
אז הבוקר אסע למזרע... החנות של מזרע הפכה כבר מזמן
לסניף של טיב טעם ופתוח בשבת... מרגישים שם קצת כמו בחו"ל
גם המחירים.... אבל אני אוהבת מפעם לפעם לקפוץ לביקור...

נימה3

New member
אכן יום מקסים. אני מתכוננת למפגש נוסטלגי

גם בני וכלתי אמורים להגיע אנצל את ההזדמנות להוריד מאורר ולהוציא תנורים. חילופי עונות למרות היום היפה. יוליקה תחיהני במזרע אכן מקום נפלא.

הדסהש1

New member
בוקר אור ונעים..לאחר יום גשום היום מהפך..מקווה שאפשר יהיה

לטייל למרות הרטיבות שבאדמה.יש כאלה שזה לא מפריע להם...
אנו כרגיל בבית..מקווה שהבנות והנכדים יבואו לבקר.הערבים יורדים
מוקדם מאוד והערב נמשך ללא סוף.כרגיל אני נרדמת לאחר חצות
ומתעוררת ב4.30-5 לפנות בוקר כבר שנים..לא פלא שכבר בשעה זאת אני
כבר עייפה....המשך יום נעים .

מזרע , אבן השואבת לאוהבי שפק למינייהם לפני 60 שנה...

אבי היה במשמר הגבול וגרנו בעפולה וכמובן שביום שישי היה נוסע על האופנוע לנצרת לקנות בקלאווה ולמזרע לקנות שפק ומוצרים אחרים.

אז החנות היתה קיוסק זעיר בגודל 2 על 3 מטר ליד שער הקיבוץ, והם היו הראשונים בארץ. היום כבר לא צריך לנסוע כל כך רחוק, גם בשכונה שלי יש חנות "רוסית".

ויש היום גם מסעדות טובות למי שאוהב, כמו "קרל ברג" ברחובות.

יוליקה

Member
מנהל
נכון מאיר

אנחנו כבר לא קונים שפק כי זה שמן מידי עבורנו... יש מאכל הונגרי שאני נוהגת להכין רק באירועים משפחתיים... ואז קונה שפק. אבל יש פסטרמות לבנות כמו שינקן ודומיו שזה לא שמן, ופורסים את זה דק מאד... את הפסטרמות הכשרות פורסים עבה מאד ומכל פרוסה במעדניות ניתן לפרוס שלוש...

יוליקה

Member
מנהל
מאיר, אפרופו מעדניות

לא צריך לנסוע עד מזרע...
תראה כאן איזה מעדניות יש ברחבי הארץ

בוקר טוב, היינו הבוקר בשבתרבות בעירי

היה אחד המרואיינים יום טוב סמיה, הוא יוצא עם מפלגה חדשה בבחירות הקרובות, כל הגנרלים שלנו רצים לבחירות, איך נדע במי לבחור?

1.2.3. ניסיון .

שבת שלום,
אם הצלחתם לקרוא את מה שכתבתי , כנראה הסתיים החרם שתפוז עשה עלי .

יוליקה

Member
מנהל
יום טוב סמיה מקים מפלגה??

נו... אז באמת תהיה מלחמת גנרלים... בוגי יעלון רוצה להקים מפלגה... באחד הסקרים שהיו הוא לא עובר את אחוז החסימה... היחיד שיש לו סכוי זה בני גנץ שעדין לא הודיע על כוונתו אבל כבר חוזים לו 15 מנדטים... אם יהיו בחירות בקרוב זה לא ישחק לו טוב, כי כדי להקים מפלגה צריך אנשים שהולכים איתך שגם הם צריכים להיות אטרקטיביים שימשכו קולות... והזמן קצר.

מינהר

New member
15 המנדטים של גנץ? מזכיר את רפול

והליצנים שלו, ואת מפלגת הגימלאים והליצנים שלהם.
אם הוא לא יציג רשימה עם אנשים עם עשיה ציבורית- מה זה שווה.
בעניין יום טוב סמיה- הייתי היום בשבתרבות בקרית אונו, בה השתתף סמיה. יש לו 5 עקרונות- רוב יהודי בישראל ודחיה מוחלטת של זכות שיבה, שליטה של הרשות בעזה, פרוז החמאס ויתר הגופים, לא זוכרת את היתר. לשם כך- פגיעה רצינית בחמאס בשני שלבים, ואם לא ילך, אז פעולה קרקעית.
בקיצור , לא נראה לי. שישראל תעשה את העבודה המלוכלכת בשביל אבו מאזן?
כבר עדיף ההפרד ומשול של ביבי בעניין עזה והרשות.

מינהר

New member
המנחה ביקש מסמיה לומר משהו באידיש.

הוא אמר שהוא יודע אידיש. המשפחה מלוב. הוא אמר האט ער געזוכט. הוא התכוון האט ער געזוגט. בקיצור קריקטורה. גם אמר מייק אמריקאן גרייט במקום- אמריקה. שמיעה לשפות אין לו, והוא לא מודע לזה.

תודה ליוליקה ,ובאשר לגנרלים שרוצים לרוץ לראשות הממשלה.

לדעתי הפתרון שיהיה הטוב ביותר לישראל , וירצה גם את המתמודדים החדשים . שהם כולם יעשו פול, [כמו קאר פול , בהסעות] החל מגנץ , יעלון , יום טוב סמיה , אורלי לוי , ויסלחו לי מי ששחכתי אותם . אתם בוודאי שואלים , ומי יעמוד בראש ? או , אפשר לעשות אן דן דינו . אפשר גם שכל אחד מתוך החבורה יציע שם אחד , אבל אסור לאף אחד לבחור בעצמו . מי שמקבל את מירב קולות , זוכה לעמוד בראש .
בטוח שמפלגה שיש בה כל כך הרבה אנשים רציניים תצליח להביס את.......... [ לא רוצה להיות גסת רוח ] .
נ.ב.
מינהר , אם חוסר יד באנגלית זו המגרעת היחידה שמצאת בסמיה , דיינו , אנחנו לא מחפשים מורה לאנגלית . אני לפחות , מחפשת למי להצביע שיעמוד בראש המדינה , וינהיג אותה באומץ ביושר והגינות , ובלי צורך בסוללה של עו"דים מאחוריו .

יוליקה

Member
מנהל
להגיד דברי חוכמה ואג'נדה עוד לא הופך אותך למנהיג

ברק נעמד כל יום מול מיקרופון ומדקלם את האג'נדה שלו...אבל כמנהיג כשל
היה ראש הממשלה הכי נכשל שהיה לנו... גם בבחירת האנשים שלו נכשל...
פילג את מפלגת העבודה ולא הצליח להתרומם.
גם בוגי יעלון, מתראיין בכל תכנית, וזה לא עוזר לו להתרומם...
בני גנץ לעומת זאת לא פתח את הפה, לא הציג אג'נדה וכבר קוטף 15 מנדטים...

את יום טוב סמיה אני מכירה בעקיפין, הוא אכן הגיע מלוב וגדל כנער במעברה
בנתניה... חבר נעורים שלו שגדל עמו במעברה היה לחוקר בכיר שעבדתי איתו שנים... לדאבוני הלך לעולמו. פגשתי את סמיה במלחמת שלום הגליל...
נקווה שביבי לא יצליח לשנות את אחוז החסימה...אחרת יהיו לנו שברי מפלגות בכנסת...

מינהר

New member
תמר, לא נראתה לי המשנה הפוליטית של סמיה.

עניין השיבושים באידיש ואנגלית זה רק הפרפראות, להראות שהאיש כלל לא מודע למה שהוא מקשקש בלשונות שהוא לא מכיר כמו שצריך.
כל השמות היפים אם יעשו קארפול, ואין להם מצע מסודר מה הם שווים? כמו מפלגת הגנרלים שהיתה פעם ונמוגה חיש קל. יהיו שם רק מאבקי אגו.

יש המון מעדניות, רובן לא זולות בכלל

אבל כמו שאמרתי, אני מסתפק בחנות "הרוסית" בין אם שפק, או רגל קרושה, או פטריות שמפיניון בחומץ רוסי (יש לו טעם מענין), מבחר נקניקים, סלט תפוחי אדמה יותר טוב ממה שאשתי הכינה (אל תספרי לה, אבל כל פעם שאני קונה, היא מחסלת חצי במקום...)
יש להם מבחר עצום של כל מיני דברים, אבל נזהר מבחינת הנתרן (בשפק 800 מיליגרם...) כמו סרבלד שעתיר בנתרן.
אשתי אוהבת גם עמבה, ולא איכפת לה שזה 2400 מיליגרם נתרן...

למעלה