בוקר טוב, אמש ירד מבול בגבעתיים

יוליקה

Member
מנהל
בוקר טוב, אמש ירד מבול בגבעתיים

בתי עם שלושת ילדיה נתקעו בשיטפון בדרך הביתה...
המים הגיעו לגובה רב של הרכב, הילדים נבהלו... אבל בתי הצליחה
לצלוח את הנהר...ולהגיע הביתה...
למי שמכיר את גבעתיים... ברחוב כצנלסון יש ירידה תלולה ברחוב לכיש
ליד בי"ס ברנר ומשם לרחוב הל"ה המים זרמו בקצב אדיר...
חבל רק שכמות כזאת של גשמים יורדת בגוש דן במקום בכינרת....

judithedna

New member
בראשון היתה סערת רעמים

וברקים במשך שעה מלווה בגשמים חזקים מאוד.

וואוו

כזה דבר מפחיד ועוד היה להם ראש לצלם את זה

מינהר

New member
יוליקה, אכן מבהיל השטפון בגבעתיים.

גם לנו מגיע גשם, להשקות את הגינות והעצים, להעשיר את מי התהום ולשטוף את המכוניות. העיריות יכולות לשפר את הניקוז. הם לא עניים בגבעתיים.
אצלנו לא היו שטפונות. אזור חדש, וכנראה שהניקוז בסדר.

אצלנו השיפוצניק עבר את המבחן

כל חורף היתה לי בעיה קשה של נזילת מיים ממסגרת התריס במרפסת (שם המשרד שלי) והייתי צריך לפרוש ניילון לשמור על הפריטים הקרובים לתריס המרפסת .

השנה החלטתי לעשות לזה סוף, יצאתי החוצה וצילמתי את המרפסת.
בהגדלה נראה היה מצויין היכן הבעיה: לאורך כל החלק העליון של המסגרת שם יש מלא סדקים ואפילו שבר בנקודה מסויימת.

הזמנתי שיפוצניק שאני מכיר מהמרכז, והוא תיקן במלט את המקום (קומה שלישית) ובסיום אמר לי שצריך כעבור זמן לצבוע את התיקון בצבע שהופך בעצם לציפוי גומי לאטימה מוחלטת וסופית לטווח ארוך. (התיקון 1000 שקל)

החלטתי לעבור גשם חזק, ואמנם אתמול ירד כזה, ולא נכנסה אף טיפה.
כעת צריך להמתין לכמה ימי שמש ולהזמינו לצבוע. (500 שקל)

הדסהש1

New member
זה ממש לא נורמלי בבת אחת נפתחים ארובות השמיים

וזה אומר שבערים לא טיפלו לקראת החורף .תמיד מחכים לרגע האחרון...

נימה3

New member
גם אצלנו היה אתמול גשם שוטף עם ברקים ורעמים

היום כבר די רגוע. אפילו לא כל כך קר. זה החורף.

רעמים וברקים

אתמול כל היום היו רעמים וברקים וגשם לא ירד, אפילו יצאתי לקניות ללא חשש,
אבל בערב, נפתחו ארובות השמיים וירד גשם ללא הפסקה עם המשך רעמים
וברקים, עד הבוקר,יופי , היתה הפוגה ויכולתי לצאת לסידורים, עכשיו אני בבית,
על משהו אחד ויתרתי, זה על נסיעה באוטובוס לסנדלר, ברמת יצחק,
לבדוק מחירים ואפשרויות
להזמנת נעליים, זה יידחה ליום אחר, עכשיו רק צריכה להיות עדיין הפסקה
בגשם, עד שאישי, בןזוגי הנצחי, יחזור מהמרכז יום, אחרי זה שיהיה גשם כמה
שיהיה, אנחנו צריכים את זה, עץ הקלמנטינות שלנו זקוק לגשם, למרות
שנראה לי שהשנה, אין לו כוונה לתת פרי, אני לא רואה ניצנים.
מינה ושפירא, שתהיה לכם נחת מהשיפוצים.

יוליקה

Member
מנהל
קיבלתי סרטון מבני ברק

גם רחוב רבי עקיבא הפך אמש לונציה...

הכל בלגן

היום חיפשתי משהו בקשר לנושא החוקים (ברשותי פקודת החוק הפלילי 1936 הבריטי שנכתב עבור השלטון הבריטי בפלשתינא(א"י), ב-1948

יש לי גם את ספר החוק שתורגם לעברית, ועבר שינויים קלים מאוד ב-1950 (למשל, במקום פלשתינא(א"י) כתוב ישראל.

וכמובן החוק הזה היה בשימוש בארץ עד 1977 שנכתב חוק העונשין 1977 אבל למעשה הרבה לא השתנה והמון חוקים טפשיים מהם עוד מהשלטון העותמני עדיין נמצאים בו.

בעבר הצגתי את החוק שאומר שאם תאמר או תעשה קול שיש בו לפגוע ברשות דתיים, העונש שנה מאסר.
ז"א, מישהו יאמר יש אלוהים ואתה רק תגיב ב-"פחחחחחחח..." זו עילה להעמדתך לדין ולהיות נדון לשנת מאסר.

יש לי אוסף של המון חוקים פליליים ותעבורה שמחוקקים חוקים חדשים למרות שכבר יש חוק בנושא.

מאז ומתמיד הציק לי נושא תעודת הזהות.

ע"פ החוק נכתב במפורש שהאמצעי הרשמי לזיהוי הוא תעודת הזהות (בימי פ.ח.פ אפשר היה להציג גם תעודת חייל, שוטר, דיין - היום רק חבר כנסת יכול להזדהות שלא בת.ז.)

מה אומר החוק?
סעיף 2
מעל גיל 16 חובה (א) לשאת תעודת זהות (ב) להציגה אם יידרש על ידי, שוטר או חייל או ראש רשות מקומית ומי שהוסמך על ידם בכתב לצורך זה.

סעיף 4
אומר שמי שעובר על החוק דינו 5000 שקל קנס (החוק מ-1982 ו-5000 שקל של אז זה בערך 5 שקלים של היום...) ,
אלא,
שלא יועמד לדין אדם שהציג תעודה בתוך חמישה ימים, ואז תיקבע זהותו, ויוכל לקבל אישור בכתב כי הזדהה......

מבינים?
אני עוצר עבריין, הוא טוען שאין לו תעודת זהות, קוראים לו מוישה זוכמיר ת.ז. 123456 גר ברחוב חיש בשכונת מפיש.
זהו?
לפי החוק ברור שאני צריך לשחרר אותו לדרכו ולגנוז את האישום כי לא הוכחה זהותו..... אם תוך 5 ימים יציג ת.ז.......

ברור שלא אראה אותו שוב לעולם.....
רק מטומטם יביא תעודת זהות לתחנה ויאשר שזה הוא ובסוף לא לעמוד למשפט.

בעבר העליתי את הסוגיה הזו אבל לאף אחד לא איכפת.
גם אם ארצה להעמיד אותו לדין בגין עבירה זו, אם לא הציג תעודה, איך אקבע את זהותו על פי החוק ?

כשוטר ציפצפתי על החוק האידיוטי הזה, ולכל מי שלא היתה תעודת זהות, דרשתי שיקרא לקרוב משפחה עם תעודת זהות כדי שיזהה אותו, ועל האירוע הטבעתי את טביעת אצבעו.
(היתה לי כרית מיוחדת. כרית דיו רגילה לא שווה גרוש).

כבר קרה לי שמישהו טען שזה לא היה הוא, ואמרתי שאין בעיה, נשווה טביעת אצבע שלו לזו שבאירוע...

יותר יפה מזה היה לי עם זוג תאומים.
כשאתה מגיע לבית משפט להעיד כנציג המדינה, התובע שואל אותך אם זה שיושב על ספסל הנאשמים הוא החשוד שעצרתי ? כל שוטר באופן אוטומטי יענה שכן.

אני תמיד אמרתי, שיציג תעודת זהות ושיתנו לי את האירוע, ניקח מהנאשם טביעת אצבע וה-"משווה" תקבע שהטביעות זהות, רק אז אומר שאמנם זה אותו אדם.....

כולם כעסו עלי גם מהתביעה המשטרתית, מהפרקליטות, עוכרי הדין ואפילו השופטים.
ואני לא נכנעתי. פשוט מאוד, מה שדרשתי היה לזהות חד משמעית.

כל זה עד משפט שבו התבקשתי לזהות את הנאשם כזה שעצרתי אותו, וכמובן שדרשתי שיתן טביעת אצבע להשוות לזו שבאירוע וכו, ואז עוכר הדין, הפסיק והודה שאם הייתי מאשר שזה הוא החשוד, או אז המשפט היה נגמר, כיוון שמי שישב על ספסל הנאשמים היה אחיו התאום של הנאשם האמיתי.

המשפט המשיך מאוחר יותר עם הנאשם האמיתי, עורך הדין נתן את הדין על הונאת בית המשפט, ומאז איש לא התלונן לדרישה שלי לזיהוי חד משמעי.....

יוליקה

Member
מנהל
מאיר, זה מעניין להשכלה כללית

אבל אין טעם לפתוח שרשור חדש בשעות הערב,
כי אף אחד לא נכנס לפורום בשעות כאלה...

למעלה