בוקר טוב לקראת סוף שבוע

חצי עבודה היא חסרת ערך.

ראשית, העוזרת שלנו היא עובדת זרה, לא רוצה קשר עם שום רשות, מקבלת את שכרה ועובדת לשביעות רצוננו ואנחנו מתגמלים אותה בהתאם.

שנית, היא לא עובדת קבועה אלא לפי הצורך, פעם בשבועיים או בשלושה או בשבוע או נקראת למקרים מיוחדים, כך שהיא לא נמצאת בקריטוריון של החוק.

שלישית, אלמלא היא עבדה אצלנו, לא היה מי שיעבוד והבית היה צובר לכלוך .
רשויות החוק וביטוח לאומי מסרבות לתת לנו סיוע למרות שאשתי בת 67 חולת סרטן , עברה ניתוח עקירת ריאה ולפניה ניתוח נוסף, בינתיים,
בקושי יכולה להלך כמה מטרים ובחוץ מתניידת בכסא גלגלים.

אני עצמי בן 73 ובוודאי אין לי כח לעשות משהו בבית, מה גם שאני שתול קוצב לב וחולה באי ספיקת לב 40%, מהלך עם מקל ומחוייב לעצור לנוח מידי פעם.

מוטב ורשויות החוק היו דואגות לפיקוח ממשי על המשרדים המעסיקים עוזרות בית שרק ממררות את החיים למי ששוכר אותן בדרישות רבות ומשונות, וזו הסיבה שמשך שנים רבות לא טופל אצלנו הבית,
פניתי למשרדים רבים כאלו והנסיון שלנו רע מאוד, ומעדיפים בית מלוכלך על פני מי שתמרר לנו את החיים, כל חצי שעה להפסקת קפה, לפחות פעם ארוחת צהרים ארוכה, וכל מיני אמירות על שלא עושה זאת ולא עושה משהו אחר, ולא כולל הברזות למינייהם.....

אז לפני שמחוקקים חוקים שהציבור הזקוק לא יכול לעמוד בהם. יש לוודא שיש פתרון נאות, אחרת זה זילזול מחפיר בציבור שנזקק לשירות הזה.
אלא שאת המחוקק זה ממש לא מענין, וככה זה נראה.

אז סיוע ? לקרוא חוקים אני יודע (ויש שני קריטוריונים שבגינם היא לא נחשבת עובדת בית),
ומי שרוצה באמת לסייע, דואג להיאבק נגד השרלטנים והסחטנים למינייהם.
ואגב, אין אף מילה על עובדים זרים לא קבועים.

דוגמא אחת.
פניתי למשרדים רבים, ובאחד המשרדים אמרו שאין בעיה והם משלמים לעוזרת את הביטוח וכל הקשור.
מסרתי את פרטיי, עד שהגיעו למספר החשבון בבנק.
הסברתי שאני לא נותן לכל אחד גישה לחשבון הבנק שלי ובעיקר למי שאני לא מכיר.
ההסדר מצידי, שכאשר האשה מגיעה לעבודה, היא מקבלת את שכרה לפני תחילת העבודה, בכסף מזומן, ולכן אין צורך בשום חשבון בנק.
הם התעקשו על קבלת פרטי החשבון, החוש שלי אחרי 30 שנה במשטרה אמר לי שאני הולך להסתבך עם נוכלים, וניתקתי מגע.

כמה אנשים זקנים יודעים לזהות סכנה כזו ???

אני מוכן להתעמת עם כל מוסד בבית המשפט, אני לא מסחטת כסף של הממשלה שמבזבזת מליונים על טיולי ראש הממשלה ושרה רעייתי לחו"ל וכל המותרות שלהם ושל הבנים וכו. (נתניהו משלם ביטוח לאומי לעובדיו ? לא? גם לא בארמון בקיסריה?...) ושל יתר חבר מרעיו שאני בכלל לא מענין אותם.

k-don

Well-known member
רק בריאות. ולגבי חשבון הבנק. שאלת לאיזה צורך הם צריכים אותו?

(לא שאני חושב על סיבה טובה לכך)

למעלה