בוקר טוב לכולם, לילה לבן בשדה התעופה

בוקר טוב לכולם, לילה לבן בשדה התעופה

ליווינו את בנינו שהגיע לפגישות עסקים ולביקור אותנו ההורים האחיות ובני המשפחה, מאוד נהנינו איתו והלילה בשעה 02.00 נסענו אותו לשדה התעופה, נתראה איתו שוב בקרוב בערךבעוד חודש, נטוס לבקר את הנכדים בארה"ב. עד לפני שנתיים היינו מגיעים פעמיים בשנה, נעשו לנו קשות הטיסות, זה להיות יממה בדרך וזה לגמרי לא קל. שבוע נפלא לכולם עם בריאות חוויות ובשורות טובות.

יוליקה

Member
מנהל
כשמגיעים לשדה תעופה, שוכחים משעות השינה...

בגילנו, הטיסה לארה"ב היא לא קלה.
לכן, בפעמים האחרונות שלי לקחתי טיסות עם קונקשיין
עם חנייה ביניים באירופה... קשה לי לטוס רצוף...
הטיסה האחרונה לסין היתה מעייפת מאד...

בוקר טוב .

שפירא , זה לא עיניין של , מי עובד קשה יותר , למד יותר, משקיע יותר . זה עיניין של היצע וביקוש . מכיוון שאין קופצים על הג"ובים הללו , העיריה מציעה שכר מפתה , בכדי לשכנע אנשים לעבוד בזבל .

יוליקה

Member
מנהל
חבל שאת לא מגיבה מתחת לפוסט של שפירא, איך ידע שהגבת לו?

מה הקשר עם היצע וביקוש ?

את זוכרת מה שכתבת ?
"משתכרים משכורת מכובדת מאוד , ביחס למספר שעות העבודה שהם נותנים ".

16.000 שקל זו משכורת ראויה למי שעובד 3 שעות ביום ואין צורך בהשכלה ושום ידע בסיסי ?

טוב, חבל באמת שהייתי אידיאליסט וציוני ולא הלכתי לעבוד בזבל, 3 שעות ביום, בלי תורנות שבת וחג, בלי להילחם בעבריינים ובמחבלים.
טעיתי לכל אורך השנים.
על זה אני משלם, גם בפן החברתי.....

ואני בכלל דיברתי על עצמי

(כל פעם כשאני מדבר על עצמי, אני חוטף רקושטים...)

דיברתי על כך שאני מקבל שכר נמוך מזה שאוסף זבל, ואני מקבל תשובה של היצע וביקוש.
אז כמה ראויה שתהיה משכורת של שוטר מקצועי, רנ"ג 3, 32 שנות שירות, וותק סיור, וותק חקירות, ותק חבלה - יש תשובה ?
או שבגלל שיש ביקוש גדול להתגייס למשטרה עוד צריך להוריד מהמשכורת.....???

בשורה התחתונה- השאלה אם בהשוואה לפועל זבל שאיננו מקצועי ולא זקוק לשום השכלה ואפילו יכול להיות אנאלפאבת, ולא עובד שבתות וחגים, ולא מתעמת עם אף אחד - ובסך הכל עובד 3 שעות ביום.
כמה צריכה להיות משכורתו של שוטר מקצועי כפי שפרטתי ???
מענין.

שפירא , אל תשווה את משכורתך למשכורתם

של עובדי עירייה, שמתחילים לעבוד ב4/5 בבוקר ועובדים מעט שעות . השווה אותה למשכורת הממוצעת של העובדים בארץ .
מי שעינו צרה בפועלי הנקיון , יכול להחליף אותם .
על דלתו של ראש העירייה , יש רשימה למעונינים . היא תלויה שם כבר הרבה שנים , ועדין ריקה . [סתאאאאאאאאאאאאאאאאם]

אפרופו עובדי זבל

אני מכירה מישהו שלפני הרבה שנים, חיכה חמש שנים להזדמנות לעבוד
כנהג של אוטו זבל, הוא היה מאושר כשהגיע לזה, זה היה בעיריית ר"ג.

ז"א, שאני צריך להשוות את משכורתי למשכורת הממוצעת במשק ?

אז נתחיל ונראה מה יש להשוות למה -

1. משכורת ממוצעת במשק לפי הביטוח הלאומי- 9.800 שקלים למי שעובד 9-8 שעות ביום בעבודה כל שהיא החל מפקידות, מלאכה ותעשיה ועד בנין (הרוב המוחלט של עובדי הבנין הם ערבים או סיניםרומנים וכו). עבודה ללא סיכון.

2. משכורת שלי 12.000 שקל לחודש בלי שעות מסודרות ולפחות 12 ביום בזמן השירות, וותק 32 שנה, דרגה בכירה כרנ"ג-3, וותק פעילות קרבית כחבלן, כנ"ל כסייר, כנ"ל בבילוש, כנ"ל בסיור (כולל בתוך המשכורת גם תשלום השכלה 1060 שעות שזה בערך 1500 שקל, וגם וותק מצבא קבע [הייתי קצין ממשל בסיני]).
עבודה בסיכון גבוה.

3. פועל זבל בעיריית תל-אביב משתכר 16.000 שקל, אין צורך במקצוע או השכלה ולא מגע עם קהל , קם מוקדם בבוקר, רותם צפרדעים למשאית האשפה (היום הם כבר לא עובדים פיזית), עובד 3 שעות ביום, ובשעה 0800 הוא כבר הולך לעבודה שניה אם הוא רוצה...... או לשפת הים...
עבודה ללא שום סיכון.

ממש יש מה להשוות פה.....

יוליקה

Member
מנהל
אתה מקבל כפנסיונר של המשטרה

12,000 ש"ח?? אתה הרי יודע שזה יכול להיות מקסימום 70% מהמשכורת
שקיבלת כשפרשת, אם היגעת ל-35 שנות וותק...
לא משווים משכורת פנסיה עם משכורת ממוצעת במשק ...

למה לא להשוות ? זו לא תשובה כלכלנית...

א. אם תביטי שוב בתלוש, (בצד ימין למעלה) תראי שאני מקבל 75%
הסיבה היא מחד מקצוע החבלן ומאידך שכל השירות שלי הייתי מבצעי וכן גרירת וותק השירות בצבא קבע
אגב, בצבא, צבירת הוותר לאיש קבע היא עד 27 שנים (18-45) בלבד.

ב. מכיוון שגימלאי משלם מס הכנסה ומיסים אחרים נמוכים זה משתווה לשכר בעת השירות.

ג. לא סתם אמרתי שהמשכורת שלי נחשבת לגבוהה, והנה , היא פחות מחצי ממה שכתבלב כותב בעיתון ומוציא שם רע לשוטרים.

ד. אני מקבל תלוש שכר כמו כל שוטר ומבחינת החשבות אני נחשב כמקבל שכר לכל דבר. את זכויותיי לא לעבוד ולקבל משכורת צברתי משך עשרות שנים.

במאמר מוסגר, זה עד כדי כך המשך השירות, שהיתה פעם כוונה להקים שירות- מילואים אחרי הפנסיה. זה כמובן לא צלח.

שפירא ידידי , ראשית יוליקה צודקת !

אינך יכול להשוות משכורת פנסיה , שנקבעה לך לפני, אולי , 20 שנה והיתה שווה אז ל70% מהמשכורת בפועל . לבין משכורת של פועל ניקיון , מורה , אחות , פקיד וכו , בימנו . המשכורות השתנו , הפנסיה נשארת כפי שהיתה בחודש הראשון שקיבלת אותה .
ועוד אחרון , כתבת שרוב המוחלט של עובדי הבנין הם ערבים ,סינים ורומנים. עבודה ללא סיכון . מאיפה הבאת את המשפט הזה ????????????????
אני לא רוצה להיות גסת רוח ,אבל , אני חושבת שאתה צריך להחליף את המשקפים , ובהזדמנות זו כדאי לך לבחור במסגרת ורודה .
שתהיה לך הרבה בריאות, פנסיה של 12.000 ש"חזו בהחלט משכורת יפה .

גם הטיסה שלנו תהייה עם קונקשן כיוון שלא תמיד

יש טיסות ישירות למאיימי, אבל אין לנו סבלנו ללכת לבית מלון ולמחרת לחזור לשדה התעופה ושוב לעבור ביקורת, הקונקשן שלנו הוא של שעתיים, ואז המזוודות מועברות מידית לכיוון היעד, וגם כבר בא לנו להיות שם ולראות את הנכדים.

בעבר טסנו עם לילה בספרד, ופעם עם לילה בשוויץ, זה פחוץת מתאים לנו עכשיו, כל אחד עושה את מה שהכי מתאים לו.

יוליקה, אני ניסיתי והגבתי תחתייך וזה קפץ לי

עכשיו לתחתית השירשור, מעניין למה?

יוליקה

Member
מנהל
בטיסה לארה"ב עשינו חניה

של שעות מעטות פעם בפראג ופעם בציריך... בדרך חזרה קיבלנו חדר במלון בפראג כשההסעה והמלון מהשדה היתה ע"ח חברת התעופה... הספקנו לעשות סיור קצר בעיר....

למעלה