שבת שלום, המלצה ושאלה..

שבת שלום, המלצה ושאלה..

מומלצת מאוד ההצגה "היורשת" לכו לראות ותראו מה קורה אם לא כל היורשים מקבלים את אותו הדבר.

ממליצה מאוד מאוד מאוד על הסרט "שרוכים" ראינו אותו אתמול בערב , סרט נפלא עם דבה'לה גליקמן ונבו קמחי, משחק יוצא מין הכלל עם תוכן עמוק ושאלה מאתגרת בתוכן הסרט.

נעבור לשאלה, התברר שיש לי דברים בבית שהתיתרו, חלקם אפילו לא היו בשימוש מכיוון שרובנו פה בעשור השמיני לחיינו כלומר 70 ויום זה כבר נקרה עשור שמיני, ויש דברים שנקנו והיו ללא שימוש, כך זה אצלי בכל אופן, מצאתי לנכון להעביר ולמסור לילדי , בתקווה שירצו אותם, הכוונה למזרון מתנפח זוגי עם משאבה, חדש באריזה, כי היה אחד התקלקל וקניתי ישר חדש ומאז היה ללא שימוש, קניתי כי הנכדים בזמנו רצו לישון באותו חדר בו יש מיטה זוגית והמזרון מתנפח הכילו את כולם היום הם גדלו והמזרון לא נכנס בכלל לשימוש.

מפות באורך של 3 מטר , חדשות באריזה, תמיד ארחתי המון, חברים ומשפחה, גם זה כבר נגמר, הילדים לקחו את המושכות ומובילים את רוב ארוחות החג נשארתי עם ערימת מפות בחלקם באריזה אז החלטתי למסור, נראה אם ירצו.

שבת שלום וחג שמח לכולם.

אפרת10511

New member
השבוע קניתי מזרון מתנפח

עם משאבה והדגש על המשאבה כדי להקל את ניפוח המזרון.
לפני כן היה לי מזרון ללא משאבה.
החלטתי שנכדי שבאים אלי ישנו על המזרן המתנפח הם שמחים ואני שמחה איתם.

לנו יש בכל חדר ילדים ספות ויש 2 כאלה ספה זוגית נפתחת

בכל חדר ויש 2 חדרי ילדים/אורחים והגילאים כבר לא מתאימים לישון באותו חדר כאשר הנכד הבכור בפברואר יהיה בן 24 והנכדה הכי קטנה בת 6 ובאמצע יש עוד בוגרים ונוער , התאים כאשר היו קטנים, הכל בהתאם לצרכים.

אני מזועזעת מאתמול בערב, אתמול לפני

שהלכנו לסרט היינו מוזמנים לחברים לקפה, היתה שם החותנת של צ'רלי בוזגלו עו''ד בן זוגה הנוכחי של ריטה.

הבת שלה היתה נשואה והיתה גם עורכת דין, כאשר התגלו לה כלומר לבת שבעלה בוגד בה היא ביקשה מבעלה לנסוע למלון ''יערות הכרמל'' חגגו שם קמבק ובדרך חזרה הם התפצלו, היא נסעה לבית מלון בתל אביב הזמינה חדר בקומה 9 וקפצה אל מותה, לא התגברה על בגידתו, זה קרה לפני שנה.

ניצת

אז מה השאלה?

אכן השאלה לא נשאלה, האם גם אתם מחלקות

לילדים ציוד מהבית שאתם חושבות שכבר לא יהיה להם שימוש?

תודה ציפי על תשומת הלב.

יוליקה

Member
מנהל
אני מחלקת בעיקר ציוד מטבח לילדים

כי הכלים שלי כבר עולים על גדותם בארונות... התחלתי לאחסן במחסן בחצר...

אנחנו מטיילים כרגע בנמל תל אביב, חייבת לשתף

קרה לי משהו מרגש, לפני יומיים נכוותי ביד מתנור האפיה, חבשתי את זה, בעלי שיחייה אמר לי הערב בצאתנו מהבית שאוריד את התחבושת, הורדתי, והנה הפצע התחיל להפריש כמו דימום שקוף שכזה, אמרתי לבעלי שכשנגיע לנמל ניגש לסופרפארם ונקנה פלסטרים ואחבוש שוב את הפצע, ניגשתי לסופרפארם לרוקח (ערבי) ביקשתי פלסטרים שאל איזה הראתי לו את האצבע, אצר לי חכי, הלך והביא יוד ופלסטר חבש לי את הפצע, הייתי המומה דאלתי כמה לשלם, אמר לי זה שרות ממני אילייך.

שימי לב היטב

לי היו כאלו ברגלים ומהם יצא נוזל שקוף.
הוסבר לי שזו הפלזמה שאין לה מנגנון קרישה וזה נובע מעודף מלח/נתרן.

התחלתי להקפיד על מלח/נתרן (אפילו בסלט אני לא שם מלח) וממה שסבלתי שנה וחצי, עבר לי בתוך שבוע לגמרי.

אם זה לא יגליד לך תוך מספר ימים, כדאי לפנות לרופא.
או לבד להוריד את מינון המלח או מוצרים עם נתרן.

לפי הדיאטנית מוצרים עם 300 מיליגרם נתרן זה סביר. (בלחם יש 400...)
שימורים.
אני מת על אנשובי ולא נוגע בהם. לחפש במרכול מוצרים ללא מלח, למשל תירס בקופסה כ-350 מיליגרם נתרן, ללא מלח 180 וזה אותו טעם.

אדם זקוק ל-2400 מיליגרם נתרן ביום, מעבר לזה זה לא טוב.
וזה כולל מלח מכל מקור, לחם, עוגיות, אוכל מבושל . חמוצים במלח הם אסון ואילו בחומץ אסון קצת יותר קטן, כי הם לא באמת בחומץ אלא בחומצה.
אני קונה מלפפונים בחומץ בפחים של 3 ק"ג [750 מיליגרם נתרן לכל מאה גרם מוצר, תעשי חשבון...] שופך את הנוזל ושוטף היטב וממלא במים, פלפל חריף, שום, וחומץ עם התווית האדומה (40 מ"ג נתרן).

בחול מעדיפים לרמות את הלקוח ולרשום את כמות המלח בגרמים ולא כמות הנתרן. ומסתבר למשל שקרקר מלוח מכיל 2.8 גרם מלח שזה 1100 מיליגרם נתרן.
בכפית יש 5 גרם מלח, כל גרם מלח שווה 400 מיליגרם נתרן, משמע - 2000 מיליגרם נתרן.
באבקת מרק 12.000 מיליגרם נתרן (כמדומני שהיום יותר).....

בגיל מבוגר חשוב לשים לב לדברים הללו.
מאחל לך בריאות.

אגב התנהלות רפואית

בקרתי אצל אשתי שהיתה מאושפזת בוולפסון ונתקלתי במשהו וידי החלה לדמם. (זה הגיל שהעור דק כמו ניילון נצמד...)

בקשתי משהו לחבוש, ורק אחרי שחזרתי מספר פעמים כשהיד מדממת, עשו לי טובה ואחרי רבע שעה הביאו פלסטר, ואז הייתי צריך לרוץ לשירותים לנגב את הדם שטיפשף על כולי.....

תודה למידע, אני מאוד שומרת לא לאכול מלח.

העור לא רק נהייה דק , הדימום לרוב נובע מכדורים לדילול דם שאנשים בגילנו לוקחים , מטופלת בכדורים נגד יתר לחץ דם ואני מאוזנת ועל כן לא מרבה לאכול מלוח.

אבל תמיד טוב שמזכירים שמלח לא טוב.

יוליקה

Member
מנהל
אגב ניצת, זה בכלל לא מפתיע אותי

רוב הרוקחים ברשת הסופרפארם הם מבני דודינו
א. הם מקצועיים מאד
ב. יש להם תודעת שירות גבוהה
ג. הם מאד נחמדים ללוקוחות
גם אצלנו ביישוב בבית המרקחת של קופ"ח הרוקח ערבי
וממש מקצועי ואדיב.
אנחנו גם נוהגים לנסוע ליישוב השכן שלנו ששם יש בית מרקחת של ערבים
ולא אחת הוא הזהיר את בעלי שיש התנגדות בין התרופות שקיבל...
והחליף לו למשהו אחר אחרי ששוחח עם הרופא...

אז הנה

כאשר עדיין הדרכתי טיולים, נהגי האוטובוסים הם ברובם חצופים, לא משתפים פעולה עם מורה הדרך שאחראי על הטיול, גם אם מדברים במתק שפתיים, זה כדי שיקנו מהם מוצרים שהם מוכרים באוטובוס (אסור לאכול באוטובוס כי זה מלכלך, אבל כן את המוצרים שהוא מוכר...).

פעמים רבות הם פשוט גנבו לעצמם את הטיפ גם של מורה הדרך, לפעמים ממרידים את הנוסעים נגד מורי הדרך לעשות הפסקות היכן שהם רוצים ולא מורה-הדרך, וזה כי במקום אחר (ולרוב יקר יותר) הם גם מקבלים מתנה קופסת סיגריות ..... (בודדת, לא קרטון...)

כבר קרה שקבעתי מפגש בבוקר עם הנהג, הקדמתי בעשר דקות, והוא נסע בלעדי לאסוף את הנוסעים במקום המפגש כדי שיוכל לטעון שלא הגעתי ואז להסיע אותם לאן שבא לו ובעיר למקומות בהם ניתן לערוך קניות (שהוא מקבל אחוזים, וגם לא צריך להתחלק עם מורה הדרך בטיפ...)

והנוסעים לא מבינים שבעצם במקום יום טיול הם קיבלו יום קניות כשהנהג "עושה להם שמח" משמיע מוזיקה שמתאימה להם, מספר בדיחות גסות לזקנות שמתמוגגות, ומקרין בוידאו סרטים עתיקים כמו צ'רלי וחצי, וכולם חוזרים מרוצים.
והוא קורא לעצמו "נהג-מדריך".....

תמיד ביקשתי נהג ערבי, אפילו אם האוטובוס שלו לא היה הכי חדיש, הערבי היה בעל תודעת שירות ושיתוף פעולה עם מורה הדרך ומסייע לנוסעים והטיל דופק טיפ-טופ.....

חלוקה לילדים

יש לי המון כלים גם פשוטים מדורלקס וגם סרוויסים, שאני כבר מזמן לא משתמשת,
הצעתי להם והם לא רוצים, היום הצעירים מעדיפים את הכלים החדפעמיים,
בעניין סירים או אביזרים אחרים, כן, אם יש לי משהו שיש לי כמה מזה,
הם ברצון מקבלים את זה ממני, למשל היה לו טוסטר לחיץ ומחבת שף
חשמלי, שקיבלתי מתנה כשקניתי משהו מקטלוג, אצלי זה שכב בארון ותפס
מקום, הבן שלי משתמש בזה המון, גיליתי שיש לי בארון כל מיני מגבות
גדולות, שמעולם לא השתמשתי בהן ומצעים שגם הם חדשים, נתתי גם
את זה, היום כשיש מייבש כביסה, אין צורך שיהיו כל כך הרבה דברים
בארון, שסתם תופסים מקום.

אצלנו בדיוק הפוך

אשתי נצמדת לדברים.
הארון מלא בבגדים בכמות, נעלים רבות עשרות זוגות (והיא הולכת רק בכפכפים) ומגבות שלא היו בשימוש אולי 20 שנה.
במטבח יש המון כלים ללא שימוש, ים של סירים ומחבתות וכוסות ומה לא, ואצלנו משתמשים אולי בסיר לשבוע, אבל היא אוהבת מחבתות כיוון שעושה משהו ושמה בכיור, ואחר כך יש מחבת אחרת, וכך כשבאה העוזרת פעם בשבועיים יש על השייש ובכיור מחבתות כוסות וצלחות בלי סוף.
היתה לנו מגירה עם מאות כלים קטנים כמו סכינים ומגרדות והמון עזרי מטבח וכו ללא שימוש עשרות שנים, וכך ניצלתי מידי פעם להשליך כמה לפח.
היא אפילו לא רואה שהמגירה שהיתה מפוצצת מהם , נשארו רק כמה.

אני אמנם משתמש בכלים חד פעמיים, אבל יש לי כלים משלי שהיא לא רשאית לגעת, כיוון שכאשר אני מכין משהו במחבת או סיר קטן וכו, אני מיד שוטף את הכלים, ידוע לי בבירור שאין בלילה גמדים קטנים שירחצו את הכלים.....

שלא לדבר על אי החזרת דברים למקום. ובעיניה זה נראה בסדר גמור כי היא שונאת סדר.....

וכך כל המטבח מלא כלים בלי סוף בכל הארונות והיא מסרבת לזרוק.

יוליקה

Member
מנהל
נכון מאד!! יש לי בחצר המון שתילי אלוורה

הם מתפשטים לבד ומוציאים שתילים חדשים...

הדסהש1

New member
בקשר לכויות הרופאה נתנה לי משחה במרשם "סילברול"

זאת תרופת פלא.כל כוייה קטנה מורחים וזה מתרפא מייד.גם אצלינו יש רוקחים ערבים שהם ממש מאירי פנים אדיבים ועוזרים ככל יכולתם.חג סוכות שמח לכולם.

למעלה