בוקר אור כבר הגיע יום שישי.בבוקר פתחתי את הווטסאפ

הדסהש1

New member
בוקר אור כבר הגיע יום שישי.בבוקר פתחתי את הווטסאפ

המשפחתי וראיתי הודעה מאחי שהיום חוגג 65.הוא אחי הצעיר.\אני הבכורה..והיום אנו נפגשים כל המשפחות שלנו עם הנכדים והילדים בגנות אצל הבת הגדולה שלי.שהיום משעה 6-8 בערב החרדים
מבני ברק יחסמו את כביש הראשי ןחלק מגהה.ציר מרכזי
דוקא בערב שישי.הוא גר ברמת השרון ולזרה מגנות יאלץ לנסוע דרך נתיבי איילון לעקוף את גהה .הרי השבת קדושה עבורם אז מה המשחק שלהם???

יוליקה

Member
מנהל
שיהיו רק חגיגות ושמחות במשפחות

במפגש שהייתי בו במקום עבודתי, קיבלתי הזמנה לחתונה מחברתי
לנשואי בנה.
פשוט היה לי קשה להתרגל שהשנים חלפו להם... כי הרי רק עכשיו
לא מזמן, עזרתי לה לחלק הזמנות לברית של החתן...
ואם בשמחות עסקינן...
זה הזמן כעת לשתול פקעות בחצר ובאדניות ספטמבר אוקטובר...
אני הזמנתי משלוח גדול של פקעות, כי בשנה שעברה לא שתלתי
והשנה מלאתי את החצר באדמה ששקעה במהלך השנים...
מקווה לגינה פורחת באביב...
היום 21.9 לפי ההגדרה האסטרונומית, הסתיו מתחיל בימי השוויון, שבהם אורך היום שווה לאורך הלילה, ומסתיים בימי ההיפוך שבהם היום הוא הקצר ביותר בשנה והלילה הוא הארוך ביותר בשנה. בחצי הכדור הצפוני הסתיו מתחיל ב-22 בספטמבר ונגמר ב-21 בדצמבר.

שבת טובה

הדסה, יומולדת שמייח לאחיך, אני מקווה שתהנו במפגש המשפחתי,
יוליקה, תודה על האינפורמציה,
אני היום בקטע של בטלה, עד לרגע זה, אתמול עשיתי את כל הסידורים
והקניות לשבת, אז היום אני פטורה מלצאת מהבית וזה טוב בשבילי, גם
בישולים אין לי, הכל מוכן כבר מזמן,

הדסה מזל טוב לאחיך

מקווה שיהיה מפגש משפחתי מוצלח .
יוליקה פקעות של מה שתלת בגינה ? לפני כ8 שנים קיבלתי פקעות של כלניות , נרקיסים ונוריות . שתלתי עם כל הלב, באדמה טובה . עד היום לא נקלטו . עברתי לפרחים עונתיים .המשתלן לימד אותי שהכי כדאי לראות מה ומתי העיריה שותלת בכיכרות העירוניים , ולעשות כמותן . והפלא ופלא זה מצליח .
שיהיה לכולנו שבת שלום והרבה בריאות , תמר .

יוליקה

Member
מנהל
תמר, כלניות ונוריות יש להשרות במים

כ-12 שעות לפני השתילה.
צבעונים, יש להחזיק במקרר 6 שבועות ורק לאחר שקיבלו מכת קור לשתול.
נרקיסים שותלים ישר באדמה בעומק כ-5 ס"מ
כך גם סייפנים...
וגם יקינתונים...
יש פקעות גדולות מאד של אמיריליס שנותנים פרחים מקסימים....

נימה3

New member
אני מקנאה בכל מי שאוהב לשתול ולעבוד בגינה

לי אין ידים ירוקות בגינה יש לי צפור גן עדן ובמבוקים לא צריך לטפל רק להשקות ולנקות . עלי הבמבוק מלכלכים וגם יש לידי עץ אוסטרלי שאיני יודעת את שמו אבל הוא משיר עלים ומאד מלכלכך הצרה היא שאסור לכרות עצים אז שכנתי מנקה את השביל מדי יום.
שנה טובה

היי לכולם , יללה טוב .

נרדמתי לשעתים שלאחריהן סובלת מדודי שינה .
גם לי יש צפור גן עדן בגינה , בעצם שתי צפורים . וכעת תקופת הפריחה שלהם הפרחים נראים כמו ציור סיני עתיק בצבעי תכלת וכתום.הם קצת מזכירים דוכיפת עם הציצית שלה על הראש , ובעקרון הם מאד מיוחדים ואקזוטיים .
כשילדתי את בני בכורי , זה היה לפני 50 שנה ו6 שבועות , בעיר שיקאגו , מדינת אילינוי , ארה"ב. הורי שלחו לי דרך האינטרפלורה , זר פרחים ענק והיה בו הפרח האקזוטי הנ"ל . לי זו היתה הפעם הראשונה שראיתי פרח כזה . חברות אמרו לי שהביאו אותו מהוואי . כעת הוא גדל בכל גינה שמכבדת את עצמה בכל רחבי העולם , [כמעט] .
מקווה שדודיהשינה חלפו ואצליח להרדם , אנסה מזלי . ושוב יללה טוב ושבת שלום .

יוליקה

Member
מנהל
תמר, גם אצלי זה אותו דבר

מתעוררת בסביבות 3 ולא מצליחה להרדם כשעתיים...

נימה3

New member
אני ארחתי למיטתי כרית חימום וכנראה שהיא גם

עוזרת לשינה קצת יותר טובה בנוסף לתפקידה המקורי להקל על כאבי גב ורגלים.כאשר אני לא מצליחה להירדם וזה קורה מדי פעם אני מספרת לעצמי איזה סיפור מוכר שלא צריך לחשוב בכלל, עד שנרדמת. אפשר כמובן גם לספור כבשים...

shron17

New member
מצבי הפוך: בימי שישי בלילה מנסה להישאר ערה אך תמיד נרדמת.

כשאני במיטה ומקשיבה לרדיו בשעת חצות ,מצליחה להאזין בקושי לסיום החדשות ומיד נרדמת מעייפות. הרדיו מרדים אותי טוב יותר מכול כדור-שנה .

למעלה