בוקר טוב ליום שמכפרים על כל העוונות

arye9

New member
היכן כתוב בתורה

אני בטוח שאם היה כתוב גם לא היית צם,
אז מה זה משנה?
בכל זאת אני מאחל לך שנה טוב וגמר חתימה טובה.
בעצם אני הפסקתי לצום במלחמת כיפורים,
לפני הצהרים אבי צלצל אלי שאלך לאמי שביבת הכנסת,
ואומר לה שקראו לו למילואים (לחלק צווי גיוס).
חזרתי הביתה וצלצלו אלי למיל.
שנה טובה וגמר חתימה טובה לכולם.
אריה

אתה רוצה לדבר על "מה לעשות בביצה שלא נולדה בערב שבת ?"

במסגרת קורס חברה ומדינה באוניברסיטה בירושלים, את אחד השיעורים נתן פרופסור ישעיהו ליבוביץ, וכששמע דברים שאמרתי, שאל מה עמדתי -
עניתי שאני אפיקורוס אבל לא של שעטנז אלא של התורה.
שאל מה אני מכיר- עניתי - את התורה,הברית החדשה והקוראן.

חייך ואמר שזה נכון כיוון שאני צריך לדעת יותר מתלמיד חכם, כי ההוא לא צריך לדעת שום דבר חוץ מהמצוות והיתר, אם יש לו שאלה ישאל את הרב..... (הרי אסור לו לחשוב אלא רק "נעשה ונשמע")

לגלות לך "סוד"?
יש לי חבר שמזה כבר כמה שנים התחרד והוא "לומד" - "קבלה".....בישיבה

אין לו תנ"ך בבית (לי יש שלושה) , כשהתפלאתי, ענה לי שהוא לא צריך. בקשתי לבוא לראות שיעור שלהם והבטחתי לשתוק. מה ראיתי? כל השיעור היה על מה שאמר הרבי הזה או רבי אחר, ואף ציטוטים בכתב ראשי (כדי להיראות חכם מהם - אף אחד לא קרא שם כתב רש"י...חוץ ממני).

זה נקרא "המעלה הגבוהה של לימוד היהדות".....
אפילו כבדיחה זה לא מצחיק...

אצלנו במשפחה מאז ילדותי אני זוכר את האימרה:"אלוהים מת באוושויץ".
למרות זאת ראינו לחגוג חגים כמסורת בלי קשר לדת.
מי שגרם לנסיגה הסופית הם הדתיים שהתלבשו על חיי החילוניים וכל הזמן עושים הכל כדי להשתלט על חיי המדינה.
בסוף זה יצליח להם, כי כבר היום זה קורה.

נימה3

New member
אמונה זה ענין שבלב

אבל יש גם מנהגים ונוהלים ודעת הציבור וכד'. אפילו אם לא כתוב בשום מקום שצריך לצום יש שצמים ומוכנים ליהרג על הצום הזה מפני שזו אמונתם וכך חונכו. אני לא צמה ולא מאמינה באלוהים אבל מכבדת את מי שכן מאמין בתנאי שלא ינסה לכפות עלי דברים. יום אחד בשנה אפשר לנוח מכל טרדות היומיום ולא לעשות שום דבר. זה גם זמן טוב למחשבות קצת יותר גבוהות.
בימי הקיבוץ הראשונים ביום הכיפורים ובערב סוכות הינו מתכנסים לשיחות שנתיות מנתחים מה עשינו במשך השנה שעברה ומה התכניות לשנה הבאה. זה מן חשבון נפש קולקטיבי. אני חושבת שיש בזה משהו נכון.

זה נכון. פשוט אנשים לא יכולים להתנתק משטיפת המח שעליה חונכו.

שטיפת המח הזו נטעה בהם אמונות שקר, וכעת הם שבויים בכך.
אני מוכן להתערב שאם תשאלי את כל המאמינים הללו מה הן עשרת הדיברות שניתנו לעם ישראל בסיני, כולם יענו את הלא נכונות, אלו שמשה שבר ולא נתן, כאשר אלו שניתנו (לפי הכתוב בתורה) הם אחרים בכלל וזה כתוב בתורה במפורש באופן מוחלט.

רוצים להאמין ? תתייחסו למה שכתוב במפורש...
אלא ששטיפת המח כל כך חזקה, שאנשים מוכנים "ליהרג" על השקרים הללו.....
ועוד יש הטוענים שמוצאנו לא מהקוף...

אלה העובדות, איך שלא יסתכלו על זה.
אמונה ?
גם אמונות תפלות הן אמונה...
גם קבוצת הכדורגל בתקוה מאמינה כקמיע בתרנגול...

יוליקה

Member
מנהל
מאיר תאמין במה שאתה בוחר

אבל אל תנסה לשכנע אותנו להאמין בדרך שאתה מאמין בה גם אם תביא עשרות עדויות להוכיח את צדקת דרכך... חלקנו חילוניות אדוקות לא צמות...לא אוכלות כשר ונוסעות בשבתות, זה עדין לא מפריע לנו להאמין!!! וזה עדין לא הופך אותנו לסתומים!!!

יוליקה

Member
מנהל
לצום זו צורה של ועיניתם את נפשותיכם

נכון זו פרשנות... אבל כתוב ועיניתם...

למעלה