שבת מרנינה הייתה אצלנו,,

shron17

New member
שבת מרנינה הייתה אצלנו,,

השבת הגיעו לביקור הנכדים ( 2 נכדות כבר בביה"ס, ו-2 נכדים קטנים (שהם בני -דודים בני שנה)
היה ממש שמח אתם,(הם גרים רחוק ליד מטולה,אנחנו ובמרכז הארץ,כך שהם מגיעים למרכז הארץ אחת לשלושה שבועות.)
לנכדים בני השנה- כעת לשניהם מבצבצות שיניים חדשות ,ולכן הם מנסים לנשוך כול חפץ שנמצא בסביבה,וכדי להרגיע את המצב,
2 הנכדות היותר גדולות הביאו מהבית קלחים של תירס ,לאחר הסרת הגרעינים בסכין נתנו לקטנטנים את הקלחים שנותרו,ששימשו לקטנים כתחליף לנשכן ,והתמקדו בנשיכתו זמן רב, היה להם למצרך ממש מרגיע,(היו עסוקים בו לנשיכות כמעט שעה.)פטנט חדש -לרעיון שהביאה הנכדה.(בת ה- 9)

הנכדה הביאה גם קרטון עם דלורית,ביקשה שאכין מזה משהו טעים,
לה ולאחותה.
מיד חציתי כול דלורית לאורכה ,והנכדה רוקנה בכף את הגרעינים ולאחר מכן,ערבבתי בקערית קטנה 3 כפות סילאן ,2 שיני שום כתושות , 3 כפות שמן זית,מעט תימין ,ומעט מלח,והברשתי את התערובת על חצאי הדלוריות (6 יחידות)לאחר שהונחו בתבנית עם ניר -אפייה.
הכנסתי לתנור 200 מעלות חום ל-20 דקות ,ולאחר מכן,הורדתי חום ל-180 מעלות לעוד 20 דקות.
והתוצאה: חצאי הדלורית התקרמלו יפה בתנור,לגוון זהוב-שחום ויפה ולאחר קירור קצר היו מוכנות והוגשו לשולחן.
לשמחתי,הנכדות כול כך נהנו מהטעמים,ואמרו שלא ידעו שדלורית אפויה עם סילאן יכולה להיות כול כך טעימה.
לאחר מכן, כול אחת מ-2 האימהות החזיקה בתינוק (שהוא האחיין)
ו-2 הקטנטנים בגיל שנה מיד הושיטו ידיים לחזור לאימא המקורית.
ממש לא היו מרוצים שאימא שלהם תחזיק בידיים שלה תינוק אחר.

הנכדה בת השש כעת בכיתה א' ,וכבר קוראת ספרים באופן שוטף -והיה תענוג לשמוע את רמת- הקריאה אליה הגיעה. יש לה מינוי בספריה במקום מגוריה וזה מעשיר מאוד את קצב הקריאה.
היה לנו יום שבת מקסים,ארוך -וגם מעייף -אך היה בו כיף גדול.

בברכת שבוע טוב לכול באי הפורום.
ממני שרון.

אצלנו את הדורות מכינים בתבנית ביחד

עם שאר ירקות האנטיפסטי שזה קישואים , חצילים, בטטות, בצל, שום וכמובן דלורית מתקבל בשום כתוש לא חלילה אבקת שום, מלח גס אטלנטי ושמן זית זהו יוצא טעם גן עדן.

יוליקה

Member
מנהל
בוקר טוב לשבוע חדש - איזה כיף זה נכדים

לנו השבוע יש בת מצווה לנכדה הראשונה שלנו...
ובשבוע שעבר היתה יום הולדת לאח הקטן שלה בן שנתיים...
אז נפגוש את כל הנכדים איזה כיף!!!

יוליקה

Member
מנהל
לכבוד הבת מצווה

הם הלכו אמש להופעה של משינה באמפיתיאטרון קיסריה
נכדתי נגה עם יובל בנאי!!

הדסהש1

New member
מזל טוב יוליקה לבת המצוה של הנכדה.היא בטח שמחה לפגוש את יובל

יוליקה שיהיה במזל טוב לנכדה
.

ילדה מקסימה , יפה שהבנאי שיתף פעולה . אצל הנכד שלי שהוא בן חמש 1/2 משפחת בנאי זה רק בוב .

בת חן191

New member
יופי של שבת אני משתמשת לעיתים בדלורית כשהיא סגורה מחזיקה

המון זמן

אני אמנם לא זיקנה השבט פה אבל בא לי להשוויץ

שהנכד הבכור שלנו כבר חגג 22 חורפים, הקטנה ביותר חגגה 5, אתמול עשינו ביבסיטר אצל אחת הבנות שיצאה לבלות , הגענו לבקשתה בשעה 18.30 חזרו הביתה אחרי חצות שזה אומר כמו יום עבודה 6 וחצי שעות , לא היתי מרוצה כי זה הרבה שעות ואם הולכים להופעה לא חובה ללכת קודם למסעדה או בית קפה, ממש כעסתי אבל לא הראתי אבל בהחלט הערתי שהמון שעות ישבנו בייביסיטר וזה מוגזם לדעתי.

יוליקה

Member
מנהל
אם לא עושים בייביסיטר כל יום

אז לא סופרים שעות...תני להם להנות!!
הלוואי שיקראו גם לנו....
נכד בן 22?? וואו נהיית סבתא מוקדם!!

עשינו אצלהם בייביסיטר ביום חמישי ושוב במוצ''ש

לי זה קצת צפוף ואני מוותרת לטובתם על מפגשים חברתיים שלנו אבל יש גבול, בכל זאת לשבת שעות על ספה לא שלך זה לא הדבר הנוח ביותר וחוץ מזה אני אוהבת לפעמים לקטר, זה בחינם, חה חה חה

משהו קל וטוב!!!

מי מאיתנו לא אוהב לנשנש? לוקחים שקית שעועית ירוקה או צהובה שלמה, מפשירים, מנגבים בנייר סופג מניחים בתבנית מפזרים מלח גס, פלפל שחור או פפריקה חריפה מרססים בשמן זית ולתנור על 300 מעלות ומורידים ל200 מעלות עד שמתיבש בלי לשרוף יותר מידי, זה נשנוש חינמי מבחינת קלוריות והאמת גם טעים.

shron17

New member
ואצלנו בננות קפואות מחליפות גלידה:

קונה 5 בננות ,וכשהן מבשילות ומוכנות לאכילה,פורסים לפרוסות ומכניסים לתוך שקית ניילון ומניחים בפריזר,יכול להישמר שם עד 3 שבועות ללא בעיה.
כשהנכדים והאורחים מגיעים ,מיד מכניסים את הבננות הקפואות למעבד המזון עם 2 תמרים ו-2 כוסות חלב ,
(לטבעונים מוסיפים כתחליף לחלב,משקה -שקדים.)
מערבלים כחצי -דקה בלבד,ויש מעדן-גלידתי,שהקטנטנים מחסלים בשמחה,ממש עד הכפית האחרונה.
קינוח צונן ומהיר להכנה -ומאוד בריא וטעים.
(למבוגרים אפשר להוסיף גם חצאי -אגוזים או פיקאנים.)

למעלה