עולם כמנהגו נוהג

כליום אני מצלם שלוש מטרות

היעד הראשון היה אגם מופלא בשם "איה" עם צבים ברווזים שונים וברבורים עם אצות ויער עם כנסיה ויצאו תמונות טובות (כשאחזור הביתה, כאן יש לי מחשב די מוגבל)

אגב אגם איה נמצא ליד כפר בשם אואסי שהטורקים בנו כדי להתעלל במקומיים, אחריהם הנאצים השתמשו בו להתעלל במקומיים ובעיקר ביהודים, וגם היום הוא משמש ככלא. אבל מצחיק.

החוק ביוון שכל 500.000 תושבים צריך בית סוהר אחד.
אז יש בכרתים שניים אחד באואסי ואחד באנופולי.
למה מצחיק?
האנשים עסוקים בלהתפרנס ואין להם זמן לשטויות.
אז מי בכל זאת בכלא?
החוק היווני קובע שאסור לשתול או לעקור עץ זית בלי רשיון של הממשל והעונש שבוע בבית הסוהר.
יש כאלו שלא עומדים בתשלומי המיסים המטורפים של ממשלת יוון, שופטים אותם ודוחים את הביצוע אפילו 10 שנים, בסוף, שולחים את החייב לשבועיים בכלא...

ומה הוא עושה שם?
הוא מגיע מהבית כל בוקר, עובד בחוות הכלא (ירקות פירות ובעלי חיים 6 פרות מתוך 10 פרות שיש בכרתים, העיקר שהכבישים מלאים "זהירות פרות חוצות".....)
בערב חוזר לביתו עד למחרת בבוקר.....

תחנה שניה צילמתי את האתר העתיק "אפטרה" שכולם היו בו מהמינואים לפני 5000 שנה והרומאים הטורקים ונציאנים והנאצים שמשך 4 שנים רצחו מעל 8300 גברים נשים וילדים בנוסף לחיילים הבריטים.
וכל אחד הטביע את חותמו על האתר שהוא עשיר בפריטים.

תחנה שלישית רציתי לצלם את אגם קורנה מהאויר, ובעוד הרחפן נאבק ברוח (למטה לא חשו בה) פתאום הוא מודיע לי שהמצבר חלש מאוד והוא נוחת (אחד יקר כזה לא מתרסק) .

הבעיה שלי - איפה?
הרי בנחיתה המנוע כבה אוטומטית ואין שום מידע.
פתאום שתי תיירות צעירות משבדיה ראו אותי עם השלט ביד ושאלו אם אני מחפש את ה-"דרון" (רחפן) אני הייתי די בשוק ועניתי שכן, ואז הן אמרו שראו אותו נח, ושלא אזוז, הן רצו למקום הרחפן כמאה מטר משם והביאו אותו ואחת אמרה שהיא מצטערת אבל הוא שבור.
לא יכול להיות רחפן כזה שישבר בנחיתה.

מסתבר שאחת הרגלים פשוט התקפלה בלי שום נזק (אחרי צלילה של כ-520 מטר...) ,הן שאלו כמה זה יקר ? עניתי ערכו כ-1800 דולר..... הן בהחלט היו בהלם.

נתתי להם כרטיס ביקור שלי ואמרתי שאם הן מחליטות פעם לבקר בישראל, שיודיעו, ואני אקח אותן משדה התעופה אל המלון שלהן ולמחרת יום סיור לאן שירצו אם זה לאתרי דת או טבע אומקומות מעניינים אחרים, על חשבוני ברכב שלי וכל ההוצאות עלי...

סיימתי את היום בארוחה בכפר סטאברוס שם צולם הסרט זורבה היווני, וישבתי להחליף חוויות עם מבוגר מקומי, כיוון שאני מכיר את הכפר מ-1990 כאשר הוא עוד היה נראה כמו בסרט

superman1234

New member
ת'שמע, אני אוהב את הסיפורים שלך.

אפילו לא איכפת לי אם אני מרגיש שאתה קצת "מביים" אותם. סה"כ אתה מספר סיפורים טוב מאוד וגם אמרתי לך את זה בזמנו.
לגבי הרחפן שלך. יש לי הרגשה שאינך יודע איך להפעיל אותו.
רחפן מהסוג שלך [MAVIC] או [PHANTOM] ברגע שהוא מזהה שהסוללה לא תוכל להשלים טיסה חזרה למקום ההתחלה , הוא חוזר לבד בדיוק למקום שממנו הוא התחיל את הטיסה. אם תקרא את ההוראות שכתבתי לך, ציינתי שהרחפן מאשר שהוא זיהה את נקודת ההתחלה וה GPS תקין.
לידיעתך טעינה מלאה של הסוללה [4 הנוריות הירוקות דולקות] מאפשר הטסה של 25 דקות לכל היותר.
בהצלחה.

סופרמן אני זוכרת אותך מפורום 50+ ועל כן

יש לי שאלה אליך, היה שם גולש בפורום שהזמרת קרן הדר היא בתו, איך קראו לגולש ? זכור לך?

superman1234

New member
הניק שלו היה - שלדר

הוא היה כמדומני על כסא גלגלים.
נ.ב לא זכרתי את השם, אבל היה לי די קל לאתר אותו. [שנת 2005 בפורום 50 פלוס]

יוליקה

Member
מנהל
גם האחיינית של מנהלת הפורום היתה זמרת

היא השתתפה בכוכב נולד...לא עלתה לשלבים מתקדמים
אבל היתה זמרת מעולה.
כשהתחרות התקיימה בקיבוץ בית השיטה פגשתי אותה.

זוכרת שהבת של שרונהה היתה מועמדת בכוכב נולד, אבל אני

מדברת על זמרת מוכרת ונהדרת שזכתה בהכרה.

shron17

New member
בטיול בקרואטייה (יגוסלביה-לשעבר) מצאנו דובדבנים קילו בשקל,,

המטיילים התלהבו וקנו שקיות מלאות בדובדבנים,יום לפני הטיסה, והעמיסו במזוודות.
כאן אצלנו הרי לא מוצאים מחיר זול שכזה,שנקטף ישירות מהיער.
(אני העדפתי לאכול את הפרי הטרי-במקום עצמו ,ולא לטלטלו במזוודה)
&nbsp

למעלה