איך מתכוננים לפרישה?

acamolit

New member
איך מתכוננים לפרישה?

בוקר טוב,
נראה לי המקום הנכון לשאול....
איך מתכוננים לפרישה?
מה עושים כשאתה פורש? היית עסוק כל חייך, ידעת לקום, ולעבוד....
ועכשיו?
היש משהו מסודר שאפשר לעיין בו?
הישנה רשימה אפשרויות תעסוקה (בשכר, בהתנדבות)?
תודה על מורה הנבוכים.

יוליקה

Member
מנהל
ההצעה הטובה ביותר תחשבי על חופשה

אל תחשבי על פנסיה... תחשבי שיצאת לחופשה... עשי כל יום משהו שהיית רוצה לעשות בזמן שעבדת ולא היה לך זמן...

לפנסיה צריך להיערך ברצינות כדי שלא להתחיל לטפס על הקירות...

נכון הנאמר שתשבי לחשוב מה היית רוצה לעשות וביכולותייך, ותתחילי להתארגן לזה, ולא חשוב אם מדובר בעיסוק באמנות כולל הליכה לחוגים והקדשת מקום בבית לעיסוק באמנות, יש מי שמוכן להתנדב ובהחלט באמצעות מועדוני גימלאים בישובים ניתן לנתב את האדם למה שנחמד לו להתנדב.

אבל את כל הדברים הללו צריך להתחיל לארגן עוד לפני היציאה לפנסיה כדי לבחון את עצמך אם באמת מה שחלמת לעשות, אמנם ישים עבורך.
אני כל חיי רציתי לצייר, אבל רק כשהתחלתי באמת, הבנתי שאין לי כשרון לזה, והכשרון שךלי הוא דווקא בכתיבה של איסוף ומחקר ותיעוד המציאות בנושאים שונים לפני שהיא נשכחת ונגוזה, וכך יצאו מתחת ידי 13 ספרים ועוד מערכי הדרכה שונים.

יציאה לפנסיה לדעתי איננה חופשה אלא בחירת דרך חיים אחרת, יכולה להיות פעלתנית או בקצב איטי, והיתרון הוא שאת לא חייבת לאף אחד שום דבר ועושה בדיוק מה שבא לך.

אבל השורה התחתונה: חשוב מאוד לבחור דרך כדי שהחיים יהיו מעניינים גם אחרי היציאה לפנסיה ומי שפעל כל חייו לא יהפוך ל-"אובר בוטל" חסר ערך, וכפי שאמרתי פעם למישהו שהוא לא עושה עם עצמו שום דבר, כאילו כל מה שהוא עושה זה להמתין למוות.

אדם מבוגר שפעיל בהתאם ליכולותיו, גם גורם למח שלו להמשיך להתפתח בגיל שהכל כבר יותר איטי ולא כל כך זוכרים כל דבר, אבל העיסוק והמחשבה מכניס לאדם את האנרגיות הנפשיות שהוא זקוק להן.

עובדה שבפורום הנשים מספרות על כל מיני עיסוקים שלהם וזה מצויין.

אני תמיד אוהב להשוות את מהלך החיים לשיר המצויין "לשיר זה כמו להיות ירדן"
החיים מתחילים בצפון, חיים צעירים עליזים הזורמים הלאה ועוברים ונעשים איטיים יותר וכבדים ויותר עד שמגיעים לים המלח, ים המוות, ואני טוען שחסר בית בשיר, כיוון שרוב המבוגרים לא שוקעים בים המוות, אלא ממשיכים דרומה לאורך הערבה משקים את הקיבוצים ומגיעים לאילת עיר הנופש והשמחה, שם כבר אפשר להגיע לסוף הדרך
עם חיוך על הפנים ונפש מתרוננת.....

לשיר זה כמו להיות ירדן.....

לשיר זה כמו להיות ירדן
אביבה אבידן
מילים ולחן: נעמי שמר

לשיר
זה כמו להיות ירדן:
אתה מתחיל למעלה בצפון
צונן, צעיר, שוצף ומתחצף
אתה שומע ציפורים בסבך
וכל אחת מהן
ציפור גן עדן
כי לשיר
זה כמו להיות ירדן

ימיך
שוטפים כמו ירדן
וכמותו זורם אתה דרומה
על החופים צומח עשב פרא
אבל הלאה הלאה הלאה
גאון מימיך
הלא ימיך
שוטפים כמו ירדן

סופך
לגווע כמו ירדן
להאסף לאט אל ים המות
במקום הנמוך ביותר בעולם
אבל
מראש הרי השלג
בהמולה גדולה צוהלת
אחריך
שיריך מפכים להם
הלא
לשיר זה כמו להיות ירדן

ולא
נכנעים לים המוות
ממשיכים בכח ואון דרומה
זורמים לאורך הערבה
מביאים חיים
לחי לזקן צעיר וילד
ובסוף
נשפכים לים האדום
בעיר הצוהלת
שם בנחת אפשר קצת לנוח
כי החיים הם כמו ירדן

הבית האחרון הוא תוספת שלי.....

arye9

New member
יצאתי לפנסיה רפואית מתחת לגיל 60

בהתחלה ניסיתי לכתוב לכל מיני מחפשי עובדים ולא
קיבלתי אפילו תשובה אחת.
ואז אמרתי לעצמי, משלמים לי שלא אעבוד אז מה אני פרייר?
אני לא עובד.
כעבור כמה שנים אשתי יצאה לפנסיה והתחלנו לצאת
לטיולים בעולם.
עכשיו כל בוקר אני מתעורר וחושב "כמה טוב שאני לא צריך להכנס
לפקקים בדרך לעבודה".
לצערי עכשיו אני בבעיות הליכה, אשתי יכולה לצאת כל שבוע לשביל ישראל
ומדי פעם לטריקים בחו"ל
שהיא אוהבת ומשאירה אותי בכיף בבית.

בת חן191

New member
ההתכוננות לפרישה,הוא לא מתכון מותאם לכולם אותו דבר

אבל התכוננות הוא מעשה נבון

כל אדם חיב להתכונן בצורה שהוא אוהב או שהאמצעים הרפואיים או הכלכליים
או האהובים עליו מאפשרים לו,

יש הבריאים שברצונם להמשיך לעבוד או להתנדב
יש המתכננים טיולים ברחבי הארץ או בעולם
יש בכל עיר מתנס ומעדונים לפנסיונרים למכביר, המספקים הרבה מאד אפשרויות
יש הנרשמים ללימודים,,יש הרואים בעזרה לילדים להיות עם נכדים את יעודם
כך שלא חסר המון המן אפשרויות
צריך רק לרצות לאהוב ולהמצא במצב בריאות סביר

בת חן191

New member
איך בכללי מאמינים לעד מדינה??לאו דוקא במקרה הנל של

ראש הממשלה??

עד מדינה למעשה הוא עברין , שמנסה להציל את נפשו עי" מסירת הודעות נכונות או לא נכונות, על אדם שמנסים לדעת את האמת אודותיו האם להרשיעו או לא
לא מין הנמנע שהוא לא יבחל בשקר העיקר להציל את עורו??

ככה עוברת לי מחשבה בראש,

מינהר

New member
בתחן, במקרה של עד מדינה זקוקים לעדויות

תומכות. הקלטות, מיילים, סמס, עדים אחרים. אני למדה זאת מן העיתון.

מינהר

New member
נימה, את צודקת. גם 52% יהודים לא מספיק.

לכן אני בדעה שהממסד הדתי שמטיל ספק ביהדות אנשים ממוצא יהודי, חותר תחת עוצמת המדינה. והוא הבעיה ולא המתנחלים.
חוץ מזה נראה לי שאין כוונה בממשלה לפגוע ברשות הפלסטינית, אלא לספח כמה גושי התישבות . ובעיקר, האמריקאים אינם מאשרים זאת. אז את יכולה לסמוך על "הבוס" הגדול.

ע"פ החוק צריך גם משהו שנקרא "דבר מה נוסף"

הראיות שבידי המשטרה בעיקר הנאספות מעדויות, עד מדינה הוא כאן ה-"דבר מה נוסף" הזה ולא כמשהו מרכזי והוא רק מחזק את העדויות שיש לתביעה.

נכון שהוא עד המדינה ונכון שהוא עבריין ברוב המקרים, אבל לעולם לא העבריין הראשי או מי שביצע את הפשע במקרה של בודד, אלא רק אחד שהיה שם וגם אם ביצע עבירות הוא עשה זאת ככלי שני.
למשל הרוצח לא יכול להיות עד מדינה, אבל מי שהיה איתו, כן, אם יזדקקו לכזה.

נכון, אף אחד לא אוהב עד מדינה, אבל זה לא אומר לגמרי שהוא משקר.
בהחלט הוא רוצה להציל את עצמו ולכן הוא צריך את ההגנה הזו, והוא מוכן לספר את כל הסודות מבפנים.

הענין הוא שאצל עבריינים מקצועיים זה לא כל כך הולך כיוון שמי מהם שהופך לעד מדינה, יודע שלעד הוא צריך להביט מעבר לכתף, לבדוק את המכונית, שמישהו ישמור לו על הגב ועל המשפחה, אחרת יעשו לו "כיפה אדומה" (חיסול ראוותני, למען יראו וייראו) כנקמה.

עד מדינה חייב להציג שרשרת ארוכה של תמיכות בעדות שלו שהוא לא משקר, וזה נבדק ע"י המשטרה לברר אם הוא אמנם מספר סודות מבפנים או ממציא, וכמעט כל דבר ניתן לבדוק.

בת חן , זה לא מדויק .

עד מדינה , כשנעשה איתו הסכם זה כולל אמירת האמת , הוא חייב לענות על כל השאלות שהחוקרים מפנים אליו . כמובן שהחוקרים מצליבים ידיעות , עם מה שידוע להם ועם עדויות של נחקרים אחרים . ברגע שהוא סוטה מההסכם , קרי , לא אומר אמת , הסכם העד מדינה בטל ומבוטל , והוא חוזר להיות חשוד . כך שאם החליט להיות עד מדינה כדאי לו להגיג את האמת בלבד .

בת חן191

New member
מה לא מדויק????ברור שהחוק אומר וכדאי לא לאמר את האמת אבל

האם כולם שומרים על החוקים????

אפשר להתנדב, יש המון גופים

שישמחו לשתף אותך, אפשר למצא עבודה, יש מי שישמך להעסיק אותך , השאלה אם זה יש.לם מבחינת המיסוי, יש לבדוק את זה, נשאלת גם השאלה מה המצב הכלכלי שלכם, יש באוניברסיטאות המון הרצאות ומכללות לגמלאים, זה כמובן בתשלום, יש מועדוני גמלאים עם פעילויות שונות, אנחנו כבר 9 שנים בגמלאות ואין לנו רגע דל, כל יום מתוכנן ומלא, כרגע אנחנו חוזרים מנופש של 5 ימים באילת עם קבוצה של גמלאי צה"ל, אם רק רוצים יש מה לעשות ובקיצור יש חיים אחרי עשרות שנים של עבודה. אני כותבת מהנייד תוך כדי נסיעה באוטובוס מטיילים ולא עושה הגהה, עימכם הסליחה.

על זה נאמר: מה שקרה באילת, נשאר באילת".....

נימה3

New member
מינהר, מה שאמרתי לגבי יהודים אין לזה שום קשר

לבדיקת יהדות. אם נספח לפי ההצעה חלקים גדולים של פלשתינים אז זה מה שיהיה רוב זעום של יהודים לעומת מיעוטגדול של ערבים. את זה אומר פרופסור ספרא נדמה לי שקוראים לו, גיאוגרף, אז אם רוצים לתת להם זכויות זכרי את הבטוח הלאומי ושאר זכויות של אזרחים וזכות לבחור ולהיבחר וכד' ואם לא נותנים להם זכויות אזרח אז זה אפרטהייד, אולי יש כאלה שלא איכפת להם להיות דרום אפריקה, אבל לי ולעוד אנשים רבים מאד חשוב המוסר של המדינה ולא רק עוד דונם ועוד דונם. זה היה טוב בתקופת הטרום מדינה עכשיו זה משהו לגמרי אחר.

מינה, היה נהדר באילת, היינו במלון דן

הנסיעה לשם היתה מאוד מאוד קשה, כי התעוררנו בשעה 6.30 על מנת להגיע להסעה בזמן, באוטובוס כולם קשישים כמונו בני 70 ומעלה, כאשר כל אחד צריך פיפי בזמן אחר כך שהאוטובוס הגיע לאילת בשעה 18.30 יותר מיום עבודה, וחוץ מזה הפסקות אוכל והפסקה בחוות בראשית שם עושים קרמים מחלב נאקות, הגענו הרוגים, חדרים מפוארים, אוכל טעים ומגוון ביותר, בערב הראשון הופיע דורון מזר, זמר סקסי עם שירים יפים, בערב השני הופיע יעל קפיטולניק סטנדאפיסטית מזדקנת בת 79 אבל מצחיקה מאוד, נהננו, ביום השלישי הופיע ששי קשת , חתיך על בן 70, קול אדיר ונראה טוב מאוד לגילו, סיפר סיפורים מקבלתו ללהקת הנח''ל הוא שר במבחן הקבלה את השיר "הלכת בין עצי התפוח"
שבמקור שר אריק אינשטיין, ניסיתי להעלות את השיר ביוטיוב ולא הצלחתי כה חבל, סיפר סיפורים מהמפגש הראשון שלו עם יונה אליאן בסרט נורית, כאשר התנשקו בסצנה והבמאי אמר קאט הם לא שמעו והמשיכו בנשיקה, היה ערב ממש נהדר, זהו , והיום הביתה , יצאנו ב-11 מהמלון והגענו הביתה בשעה 18.00 הרוגים, נשבעת שלא אסע יותר לאילת.

למעלה