בוקר אור ליום חדש..גם אני מתגעגעת לפגישה..

התנהלות היהודים מרוסיה בלטה לפני יותר ממאה שנה

כאשר התנהלו הפרעות ביהודים שכונו- "הסופות בנגב" בסוף המאה ה-19, רוב היהודים, משהו כמו 99% נמלטו לארצות אירופה ורובם לארה"ב הארץ שרחובותיה מרוצפים זהב.....

בתחילת המאה העשרים, שלושת העליות הראשונות היו של עולים מרוסיה, ואחר כך רומנים ופולנים בעיקר דתיים.

העליות המאסיביות האחרונות של המאה ה-20 התאפיינו בנשירה מסיבית של אנשים אחרי שקיבלו את סל הקליטה בוינה, ורובם היגר לאר"הב, וגם חלק מאלו שעלו ארצה, כעבור כמה שנים ירדו.

בכל עליה יש את זה, עם ההתלהבות של העולים מצרפת , הרי תוך כמה שנים היתה נהירה לרדת חזרה לצרפת, כעת יש שוב עליה מאסיבית יותר.
אגב, בנתניה יש עולים מצרפת שגרים בה למעלה מ-15 שנה.

הבעיה שהמדינה לא מתייחסת לעולים כמו שצריך, זה שנותנים להם סל קליטה וכל מיני הטבות אחרות, זה לא מביא פרנסה - אבל את מי זה מענין ?
גם נתניהו השוויץ בראש חוצות שהנה הוא הביא להעלאת התשלומים לניצולי השואה..... 80 שקל לחודש.
ואפילו לא התבייש כי הוא פוליטיקאי עם עור של פיל, מה שקוראים בערבית:"יחיב נפסו".....

oritta17

New member
למר שפירא ,התפתחות במדע לרפוי חולי -סרטן הריאה.

מתברר כי בסרטן -הריאה ישנו כעת הטיפול-האימונותרפי ,אשר לאחרונה נכנס סל-הבריאות.
מדובר על בדיקות גנטיות שבעזרתם מגיע מידע- אודות יעילות טיפול ה-"אימונותרפיה"-ומיגור הגידול הספציפי של חולה-ריאה, ועל הסיכוי של החולה, להגיב לטיפול ב-"אימונותרפיה".
נראה שכבר ישנה פריצת-דרך לפתרון מיגור סרטן הריאה- ללא ניתוח.
כדאי לך ולאשתך לגשת ולהתייעץ עם הרופאים, בנושא טיפול ב-אימונותרפיה.
אולי אשתך תתאים לטיפול,ואז לא יהיה צורך-בניתוח הריאה.

היא כבר בדקה

וצריכים להוריד לה חלק מהריאה כדי שתבריא והסרטן לא יתפשט.
בינתיים מעכבים את הניתוח עד קבלת אישור הקרדיולוג שזה שהיא מתנשמת בכבדות לא עלול לעורר בעיה בניתוח.

יוליקה

Member
מנהל
בהצלחה רבה...

הקרדיולוגים בדרך כלל לא מאשרים ניתוחים כיש סכנה לבבית...
אמי ע"ה סבלה שנים רבות מארניה בבטן שגדלה כל הזמן...
כיון שזה לא היה גידול ממאיר... הקרדיולוג לא אישר לה לעבור ניתוח
כיון שהיא סבלה מלב מוגדל... הארניה לחצה מאד על האיברים הפנימיים
ובכל זאת לא אישר לה את הניתוח....
היא חיה עם זה כ-20 שנה...

לי יש תשובה לנשימתה הקשה: סיגריות, סיגריות, סיגריות, סיגר

רופא ריאות אמר לה שהיא מתנהגת כמו אחת שעישנה 100 סיגריות ביום.
והיא ממשיכה לעשן.
אצל הערבים זה נקרא "טאבולה ראסה" (ראש אבן) ואיש לא יזיז מרצונה אותה כי היא פולניה עקשנית.....

משתפרת

New member
טאבולה ראסה=

אינני יודעת ערבית וכיצד הערבים משתמשים בביטוי, אבל במקור משמעות הביטוי היא "לוח חלק". כלומר לוח שיכול לקבל מידע חדש. בדיוק ההיפך מראש אבן.

מינהר

New member
נכון, משתפרת. זה בלטינית נדמה לי.

שפירא, בערבית כנראה יש ביטוי אחר.

אתם צודקים

ויש להניח שאני יודע על מה מדובר, ומכיר את המונחים "טאבולה ראסה" ו-"טבולה אנסטה".
אבל, זהו הביטוי בעגה עממית, למי שעקשן על עמדותיו המוטעות ומסרב לקבל עמדה אחרת גם אם הוא טועה, עקשן.

משתפרת

New member
שפירא,

בעגה העממית העברית אני אומרת שבנוגע לטיול בכרתים אני טאבולה ראסה, וכל מה שתספר על האי ישפיע עלי.
אין לי מושג איך זה בעגה העממית הערבית. אני טאבולה ראסה בנוגע לעגה הזו.

למעלה