אני כותב את ההודעה הזו בכעס רב.

אני כותב את ההודעה הזו בכעס רב.

קראתי את הכתבה לגבי מה שעבר על בר לביא שהתלוננה בגין אונס, ומה קרה בתחנת המשטרה.

זו איננה עבודת משטרה בשום אופן.
1.
ראשית, הבחורה עשתה טעות שלא לקחה עורך דין כאשר זומנה לתחנת המשטרה להשלמה, כמובן שאני לוקח בחשבון שהיא לא חלמה שזה מה שיהיה.
כעת מסתבר לי שכן היתה לה עו"ד אלא שלא לקחה אותה כשהוזמנה לחקירה, וזו טעות חמורה.

2.
שנית, השאלות היו בלתי ראויות לגמרי (כל זאת בתנאי שמה שכתוב בכתבה מדוייק) בהתאם לנסיבות האמורות, אין להן שום קשר לאירוע הספציפי הזה על פי נסיבותיו.

3.
הצעה של החוקרת לפוליגרף מקובלת.

4.
נכון שמי שמוציא צו הרחקה, הוא עצמו אסור לו להפר את הצו כיוון שזהו צו שיפוטי.

5.
לדעתי צריך להביא לערכאה גבוהה יותר את השאלה אם מישהו כתב הודעה בקבוצה בה גולש הצד השני ויוצאת, האם יש כאן הפרת צו. כאשר נאמר שהצד השני לא היה באותוה עת פעיל בקבוצה.
למרות שעל פניו זה נראה כהפרת הצו)

6.
לא ברור מדוע נדרשה לכתוב כדי לבצע השוואת דוגמת כתב היד אם לא קיימת עבירה.

7.
הטענה של עורכת הדין אולי יש משהו בזה שתלונה נגדית היא אקט של הפחדה, זו התנהגות מוכרת אצל חשודים, אבל אין שום סיבה שלא לחקור אותה בקשר לתלונה הנגדית. אבל רק כאשר ברור שהיא ביצעה עבירה. לא מאשימים בלי שום ראיה רק כי מי שרוצה לחמוק מעונש, מתלונן תלונה נגדית. איפה השכל?

8.
הטיעון של החוקרת שסרוב להיבדק בפוליגרף תהיינה לחובתה, הן ממש הפחדה ברמה פלילית.

9.
החוקרת שהאשימה אותה בהפרת הצו הרי ידעה מתי ניתן הצו בתיק לבקשת המתלוננת, ומכיוון שקיבלה את תלונת החשוד, הרי היא יודעת מתי ניתלו המודעות, והיתה מוצאת שלא מדובר בהפרת צו.
חוסר ההתייחסות של החוקרת, ובכל זאת נקיטת צעדים נגד המתלוננת, מוזרים מאוד...

10.
התלונה של עו"ד הדין נגד המשטרה באופן כללי, נגועה בהוצאת דיבה.

11.
טענת הדוברות שהיא עדיין לא הואשמה (בשפת החוק:"עדות תחת אזהרה") אז צריך להחליט:
א. אם היא הואשמה, הרי הואשמה בקלות ראש רק על סמך עדות של צד מעוניין כזה על פניו תלונה נגדית בנסיון לחמוק מאחריות פלילית
אז מובן למה לקחו לה טביעות אצבעות והיא צולמה?
ב. אם היא לא הואשמה, למה נטלו ממנה טביעת אצבעות והיא צולמה, הרי אלו חלק מהפעולות נגד חשוד שנחקר באזהרה .

12.
אם הבנתי נכון, הרי הטענה שהחוקרת נטלה ממנה טביעת אצבעות, וצילמה אותה.

אני מניח שההוראות במשטרה לא שונו, החוקר שמאשים מישהו יכול ליטול את טביעות אצבעותיו, אבל צילום החשוד נעשה רק בידי טכנאי הזיהוי שזה בין יתר עיסוקיו ולא בידי החוקר שאיננו מומחה לצילום באופן רשמי.

יש כאן הרבה שאלות, ולדעתי לפי מה שכתוב, זו חקירה צולעת והחוקרת מונתה לחקור בתיק רגיש, אולי טירונית, בכל אופן התנהגה כך והתיק הזה מלא התנהלויות בלתי ראויות לגמרי.

בשנות ה-80 היה דיון במשטרה אם מקרי אונס צריכים להיחקר ע"י חוקר גבר או חוקרת אשה.
נשים רבות מאוד נשאלו, והרוב המוחלט ענה שעדיף גבר, כיוון שברור שגבר (ושוב, יש תמיד חריגים) היה פועל ברגישות הראויה מבלי לפגוע בעבודת החקירה.

לדעתי הפרטית, וכמי שעוקב שנים רבות מאוד אחרי עוללות הפוליגרף (כך הגדיר אותן מפקד מחוז תל אביב בזמנו) , אני לא רוצה לצאת באיזו הפגנה, אבל

אם חס וכרפס מישהי מבנות המשפחה שלי היתה נפגעת, הייתי מציע לה:
א. כן להגיש תלונה במשטרה
ב. התנאי הוא שאני אלווה אותה בכל מגע עם המשטרה או רשויות אחרות (בית משפט, פרקליטות וכו)
ג. אם מנסים להאשים אותה באשמת שוא כאשר יש בידיה ראיות שהיא לא עברה עבירה, לא לתת טביעות אצבע ולא להסכים להצטלם בשום אופן. ולא למסור עדות תחת אזהרה.
ד. גם מי שחושב ויודע שהוא דובר אמת באופן מוחלט, לשאלה אם הוא מוכן לצאת לבדיקת פוליגרף, להצהיר שהוא לא מאמין בפוליגרף (ולא לאמר יותר דבר).
התעקשות שלמרות הדברים שאמרת ירצו שתלך לפוליגרף, צריך בהחלט להעלות חשד.

ומי שמתעקשת כן ללכת לפוליגרף, שתדרוש לראות את השאלות מראש ולהתייעץ עם עו"ד אם הן ראויות . (למשל שאלות כלליות אסורות),
המשטרה בעצמה לא מאמינה בפוליגרף ב-100% כמכשיר אמין, יש כל מיני סייגים בבדיקה ולא מספרים אותם לאנשים, כי המטרה מקדשת את האמצעים (ראה חוזר אח"ק).

בשורה התחתונה, אמנם המשטרה נוהגת להשמש בפוליגרף ככלי עזר לחקירה, אולם הוא איננו קביל כראיה בבית המשפט, ועלול להכשיל את הנבדק כך שאם גם דיבר אמת, הוא עלול להיקבע כשקרן על לא עוול בכפו.

ואני לא רוצה לשמוע מישהו אומר משהו כמו:"כן, המשטרה....."

אגב טענת מי שמסר את התגובה מוכיחה שהוא לא מכיר כלל במה מדובר (שוב, אם מה שכתוב בכתבה מדוייק) ולא מגיב לעובדה שלא היתה עבירה של הפרת צו.

בנוסף לכך האמירה:"לא חשודה בביצוע "פשע" (כהגדרתו בחוק)", זה ממש לעג לרש.
לא ראיתי בשום מקום שהמתלוננת טוענת שהאשימו אותה בעבירת "פשע" (הפרת צו בית משפט לפי חוק העונשין סעיף 287 דינו שנתיים מאסר, משמע "עוון", כאשר המונח פשע הינו בעבירה שעונשה מעל 3 שנים).

המשפט הזה הוא פשוט לעג על המתלוננת.
ואני תמה בקול רם אם מוסר התגובה הוא בכלל שוטר, אם עסק אי פעם בחקירות ? לא נראה לי.

מינהר

New member
קראתי. מסקנה- אסור להיחקר במשטרה ללא עו"ד

צמוד, שיודע את הזכויות, כדי לא ליפול לחוקרת שעושה כל מיני מניפולציות. מעודף מוטיבציה, עושה רושם. לומדים, גם בגיל כמעט 70.

ובשום אופן לא פוליגרף !

בימים אלה אני עומד לסרוק את כל הקלסר שיש לי בענין חומר על הפוליגרף, כולל קטעי עיתונות (כולל אמירות של קציני משטרה בכירים על חוסר האמינות של המכשיר). ומסמכים , כך שזה יהיה נגיש.

מינהר

New member
שפירא טוב לדעת. אצלנו בבנק היה מקרה של פקידה בכירה

ששינתה בדיעבד פקודת ניירות ערך. הקלדנית עלתה על זה למחרת. ודיווחה. שתיהן נתבקשו ללכת למכונת אמת. הקלדנית הסכימה ויצאה דוברת אמת. הבכירה- לא הסכימה. שתיהן עפו מן הבנק. הבכירה בגלל חוסר אמון, והקלדנית, כי דרשה קידום.

יוליקה

Member
מנהל
מאיר, מי שעבד במערכת הביטחון

היה עובר בדיקת פוליגרף כדי לבדוק את רמת הסיווג של...
אם זה לא אמין... אז במערכת עובדים מאות מרגלים???

אני לא קבעתי שום דבר, המלצתי מנסיוני והידע שלי

קחי מצב נתון:
את מואשמת בגניבה.
לא הסכמת ללכת לפוליגרף -
תלוי ביחסי העבודה, אולי ימצאו תירוץ לפטר, אחרת לא יקרה כלום.
הסכמת ללכת לפוליגרף - נקבעת דוברת אמת? יופי לך
נקבעת דוברת שקר - מה תעשי ? גם יפטרו אותם וגם יצא לך שם של גנבת ולא תוכלי יותר לעסוק באותו מקצוע בשום מקום. ואת הרי דוברת אמת באופן מוחלט.....
זה היה שווה ?

אין לי מושג מה קורה במשרד הבטחון, כמות הידע על אי אמינות הפוליגרף כל כך גדולה, שאם היית מכירה את החומר כמוני, היית מודאגת.

הנה סיפורון:
רפ"ק רז טען שמפקד המחוז ניצב תורג'מן אישר לו לתת לעיתונאי לראיין מישהו.
הממ"ז הכחיש מכל וכל.
כיוון שזה היה קשור לפרשת אסף חפץ נבדקו שני הצדדים בפוליגרף.
שניהם נקבעו כדוברי אמת, למרות הגירסאות הסותרות.....

זה היה הקרקע להתפטרותו של תורג'מן שאמר בין היתר:"...הפוליגרף רחוק מלהיות מכשיר המגלה את האמת וחושף את השקרנים. אני אישית כקצין משטרה וותיק ומנוסה , יודע על "עלילותיו" של הפוליגרף לכל כיוון אפשרי..."

הנה סיפורון אישי:
היינו בניידת סיור כאשר קבלנו אירוע של פורצים בבית ספר. הגענו למקום ובעוד הנהג שמולי לוי קופץ מעל החומה, אני עמדתי מבחוץ מביט בו ומדווח בקשר ואחר כך גם אני רץ פנימה כאשר אני רואה את החשוד משתלשל על צינור לרדת מקומה שניה.

שמוליק תופס אותו, הם לא נאבקו כי לשמוליק יש תפיסת ברזל, הוא רק החזיק את ידו של החשוד שלא יימלט. אני הגעתי וכבלתי את החשוד.
החשוד לא הוכה בשום מקרה ורק תפיסתו בידי שמוליק שלא יברח, היתה המגע היחידי, ואני ראיתי הכל.
דוד של החשוד היה ח"כ, והוא דרש ממפקד המחוז למצות את הדין עם שוטרים הסיור שהיכו בחשוד מכות רצח (???) ,
הגשנו דוחות בנדון ואחר כך נדרשנו ללכת לפוליגרף.

כאשר הגענו לשם אני ניגשתי ראשון כאשר אני מבקש מבודק הפוליגרף לציין שאני לא מאמין במכונה, והוא סרב לרשום זאת ודרש לבדוק אותי.
מסמך משטרתי רשמי קובע:".....לשם קבלת תוצאות משמעותיות בבדיקת פוליגרף, הנבדק צריך לראות את הפוליגרף כמכשיר אמין....."
(ובכל זאת הוא לוקח סיכון כאשר הטענות הן על אי אמינות של 10%-50%, ומה קורה למי שנופל בגדל האחוזים הללו ? בשבילו זה 100% !!!

כמובן שסרבתי להיבדק והודעתי לבודק שהוא מתכוון רק להכשיל אותנו לטובת תלונת ח"כ ואני לא אהיה משחק בידיו.
שמוליק החליט כן להיבדק כיוון שהוא אומר אמת, הבהרתי לו שזה לא יעזור לו אם ירצו להכשילו, הוא ניגש לבדיקה ונמצא.....משקר !!!

בעיקבות כך הוא הועמד למשפט משמעתי והורשע באלימות, וזאת למרות שהיו בידי מי ששפט המסמכים מבית החולים דונולו א' (ז"ל) שם רופא מאשר שהחבלות על גוף החשוד הם שיפשופים כתוצאה מירידה לאורך על משהו מחוספס ונמצאו בשריטות סימני סיד (זה היה קיר-שפריץ...)

אז מה קורה במערכת הבטחון אני לא יודע, אני בחיים לא הייתי מוכן שיהיה צל של סיכוי שאקבע כשקרן כאשר אני לא.

מינהר

New member
שפירא, כל הכבוד. קראתי באיזה מקום, שיש

איזו שיטה לעבוד על הפוליגרף. לא זוכרת את ההסבר בדיוק, והוא ניתן גם ע-י חבר אמריקאי של חברה.

יש המון חומר איך לרמות את הפוליגרף

אני מכיר גם עבריינים שעושים זאת, ויש כאלו שהם שקרנים שמאמינים לחלוטין בשקרים שלהם, אלו יצאו תמיד דוברי אמת.

אני סורק את כל התיק שיש לי על הפוליגרף, כך שאוכל לעלות את החומר לדיסק-און-קי במידה ומישהו יצטרך את החומר.
אז הנה דוגמא (זה משנות ה-80 כי אני מתחיל מאז לאסוף חומר, 30 שנה) דוגמא אחת מני רבות.

אני מאוד רוצה לכבד אותך ולא לשאול או להיכנס

במה שאתה כותב, אבל אתה כותב מגילה ואף אחד חוץ ממך לא מבין על מה איפה למה כמה.

אז אולי תתחשב גם באחרים ותכתוב בצורה מסודרת :
קראתי במעריב, הארץ או כל עיתון אחר.
או ראיתי בטלוויזיה בערוץ 12, 13, או כל ערוץ אחראתה מחנית עלינו מגילה שבטח לקח לך שעה לכתוב ואף אחד לא מבין מה אתה רוצה ועל כן אף אחד לא התייחס חוץ ממינה ששאלה ואני שכבר עבר היום ואים אפשרות לקרא את הכתבה כי לא בא לי לנבור .

הדסהש1

New member
עכשיו נערכת הלוויתו של הרב הליטאי שטיינמן שנפטר בגיל 104

רחובות וכבישים חסומים רבבות מלווים את הרב..כולם דחוסים ממש סכנת נפשות.
המשטרה מפצירה לא להגיע לאזור..וכמובן הנשים אסורות מללות את הרב רק לעמוד
ברחובות מסויימים..עד היכן הגיעו...

בת חן191

New member
הדסה הנשים החרדיות לא מתלוננות, אז למה את מתלוננת

בשבילם??
להם טוב ככה ,אם זה לא על חשבון השני,,מיצידי שיחיו ביניהם בהפרדה,

מינהר

New member
בתחן, גם הנשים בכיתות של כל מיני גורואים נצלנים לא

מתלוננות, אז טוב להן?
פטי הרסט שנחטפה ע-י טרוריסטים, הלכה לשדוד בנקים עם שוביה, אז היא ידעה מה היא עושה?
שמעת בוודאי על שטיפת מוח ולחץ חברתי.

הן חושבות שהחיים שלהם הם הנורמלים

ברור להן שהאשה היא כאסקופה נדרסת, ברור להן שהן אדם סוג ז' שכל תפקידן לשרת את הבעל ואת הבנים כשיפחה ,

זו שטיפת מח מהיום שנולדו וכל סביבתן מתנהגת כך, אז זה נורמלי, מי שלא נורמלי אלו הם החילוניים שאין בהם מורא החבר הדמיוני ועושים מה שמתחשק להן בלי לתת דין וחשבון לילדים, לבעל, לרב ולחבר הדמיוני , והן יודעות שרק אם תסטינה במילימטר מהנדרש מהן, המוות ממתין להן......

כבר מרגע הלידה מתבצעת ההפרדה בין האדונים למשרתים, למשל, אחרי לידת בן האשה אסורה לבעלה שבועיים ואחרי לידת בת חודש.
הן נדרשות להתלבש כמוהיו בסיביר, ואם מישהו יראה מרפק שלה, הרי היא צריכה להתאבד בגלל שהיא כעת פגומה, או שיחתנו אותה עם משוגע, נכה קשה או מישהו בעייתי אחר.....

הנשים שבכל זאת מצליחות לצאת מהאפילה הנוראה הזו ולראות ולהבין שבכל העולם חיים אחרת , ולמרבית הפליאה האשה היא גם בן אדם ולא אפס, הן מורדות אפילו שהקהילה האפלה תחרים אותן כי הן שברו את הטאבו.

וכך הרבנים העלובים של הקהילה החרדית ימשיכו להתעלל כפריצים באנשיהם, העיקר לשמור שלא ידעו שום דבר מהחיים, ועובדה שבכל הפגנה נגד המדינה, הם מצליחים להביא אלפים של חרדים שמבזבזים את זמנם לריק במקום ללמוד תורה, כביכול.....

הן יודעות שזה לא בסדר, עובדה

שהיום נשים חרדיות פונות לעזרה חיצונית ומתארגנות. זה שהן שותקות לא אומר שטוב להן.

בת חן191

New member
גם נשים חילוניות יש ששותקות אז לכולן טוב??

ויש שפונות למשטרה ולמעון לנשים מוכות
בכל סקטור זה קים
וזה סתם אגדה שנשים בסקטור החרדי כולן לא מרוצות יש ששמחות
להיות עזר לבעל ונהנות מכך בדיוק כמו השטוט עם החור בסדין,
ראיתי את האחדות בלויה של שטיימן האמת קנאתי
מי יתן ובין החילונים תהיה אחדות כזו,

כמה נשים חילוניות חיות ורע להן עם בעליהן?? יותר ממה שטוב שחים טוב
וזה בדוק

לא נראה לי שיש צורך לרחם על האשה החרדית בדיוק אותו רחמים על האשה החילונית,,,לעיתים גם רוצחים אותן ואת ילדיהם ברור שזה במיעוט אבל קים,

בת חן191

New member
ועוד משהוא אתמול בטלויזיה דיבר פר ששכחתי את שמו

שבחברה החרדית חיים יותר ארוכים מאשר בחברה החילונית
הוא הסביר שהחברה שם היא יותר מחבקת יש יותר אחדות ועזרה בין האנשים
יש להם תוכן לחיים והדבקות במטרה משרה יותר שלוה
אני לא משכנעת כי אני עצמי לא חרדית גם לא דתית
אבל לפעמים מקנאה, ובכלל לא רואה בהם את המסכנות,

מינהר

New member
במשנה כתוב, שלמלחמת מצווה יוצא אפילו

חתן מחדרו וכלה מחופתה.
אנו במלחמת מגן, איפה החרדים ואיפה המשנה. בושה הדתיים התחמנים האלה.
והכלה- היא לוחמת לכל דבר.

למעלה