שבוע טוב..בעיות עם שכנים לא חסר השבוע היתה

הדסהש1

New member
שבוע טוב..בעיות עם שכנים לא חסר השבוע היתה

סדרת כתבות על שכנים מהגיהנום בערוץ 10 סיפורים שהגיעו עד רצח לא עלינו..לשמחתינו אצלינו כל הילדים גדלו ולא בנו סוכה מתחת לחלון
שלנו..היו זמנים שזה היה סיוט...

יוליקה

Member
מנהל
שכנים מן הגיהנום

יש לי שכנים מ-4 צדדים - תודה לאל אני בשלום וביחסי חברות מצויינים
עם כולם.... הם כמעט כולם בגילאים של ילדי וכשנכדי באים לבקר
הם משחקים עם ילדי השכנים...
גם בעינייני גינון אין לנו בעיה ומתחשבים מאד בכולם.
איך אומר הפתגם: טוב שכן קרוב מאח רחוק....

נימה3

New member
שכנים יש בכל מקום. לי יש שכנים ממול

הם בכלל שוכרים את הדירה. מדי שבת בשעה 14.00 מגיעה המשפחה עם הנכדים ועושים שמח על הדשא מול הדירה שלי בדיוק בשעת השלאףשטונדה. בינתיים לא העירותי להם כי אני חסה על הסבתא שהיא שכנתי ואשה מקסימה. אבל כנראה שאצטרך יום אחד להגיד לה בשקט להגביל את הנכדים שלה.

סוכתי הסוכה החברתית

עד לשנה שבה הצעירה בילדי סיימה תיכון והתגיסה , גרנו בבית דירות, מה שבזמנו כונה שיכון. כניסה אמצעית ,קומה ראשונה על עמודים .18 משפחות. חוץ משתי משפחות מבוגרות לכולן היו 2/3/4 ילדים, מתחת לגיל גיוס . כל שנה ילדי הבניין היו בונים, [בעזרת ההורים ] סוכה .מן הסתם, תמיד מתחת לחלון חדר השינה שלי . לרוב הסוכה שימשה למשחקי קלפים של כל ילדי הקומפלקס , עם כל הרעש וההמולה הכרוכים בזה . האמת , מכיוון שידעתי שזה ענין של שבוע ימים בלבד, ואחריכן השקט יחזור , לא התרגשתי במיוחד, אז יהיה שבוע קצת יותר חברותי , עליז ורועש , לא סוף העולם .
לפעמים בשביל שלום בית, או במקרה זה שלום בניין , כדאי להיות "שלושת הקופים" , שאינם רואים , אינם שומעים ואינם מדברים .
ובאשר לשאלה שלך oritta אני הייתי מדברת עם השכן שהזמין אותם , ומבקשת ממנו שבשנה הבאה ידבר איתם לפני שמגיעים , שידעו מראש מה התנאים לארוח , ומקווה לשתוף פעולה . שיהיה לכולנו חג שמח והרבה בריאות, תמר .

יוליקה

Member
מנהל
בדיוק כרגע הייתי עם חברת ילדות שלי בווטסאפ

גרנו בדירה משותפת בדמי מפתח וכך גדלנו כמו אחיות היא היתה צעירה ממני
בשנה ואחותה גדולה מאחי בשנה...
אבא שלה ע"ה היה בונה לנו סוכה בכל שנה... מתחת לחלון חדר השינה שלהם.
סוכה גדולה מרווחת... היינו תולים על הקורות שמיכות מסביב ומקשטים
את היריעות ב"שנות טובות" שאספנו... היינו יושבים ומכינים שרשראות
מדפים ממגזים צבעוניים... תולים מנורות מנייר שהכנו בעצמנו...
שבוע ימים בילינו בסוכה מתחת לחלון שלהם שממנו העברנו חשמל לסוכה.
גם ילדי השכנים באו לבלות בסוכה שלנו... שמחת ילדים שאין להם עדין
טלויזיה או סמרטפונים....

עוד נדבך מופרע של חרדים/קבלים

התמונה המצורפת נמצאה בספר תפילות. מסתבר שמדובר במנהג ידוע שבו אחרי בקשת הסליחות, יוצאים בלילה ולאור הירח מביטים בצל: אם הצל שלך שלם, נסלח לך ואתה תחיה והשנה הבאה תהיה טובה.
אם בצל חסר הראש, סביר שתרד לעניות ואולי תמות.

(ספר המנהגים של יהודי אשכנז שכתב הרב האוסטרי יצחק טירנא, הפך למנהג במאה ה-14 ואושר להמשיך כמנהג גם במאה ה-17 - המקור בית הספרים הלאומי).....

אז איפה חיים הכט כשצריך אותו ? הנה פה הוא ימצא רק צדיקים.....

יוליקה

Member
מנהל
אנחנו לא צריכים איורים להוכיח שהם מופרעים

כמעט כל מעשה שלהם הוא הוכחה למופרעות...
כל זמן שהדתיים לא ינסו להתאים את עצמם למאה ה-21
בדיוק כמו שהם מתאימים את עצמם למודרניזציה כשנוח להם....
לא יגיעו למנוחה ולנחלה....

למעלה