אני מביא לידיעה את החוק: פטור מתור מגיל 80 ומעלה

אני מביא לידיעה את החוק: פטור מתור מגיל 80 ומעלה

http://m.knesset.gov.il/news/pressreleases/pages/press140317-m8s.aspx#
בתוקף מ-14.3.2017
שימו לב שלא כולל מרפאות ובתי מרקחת (שם הזקנים הם הרוב...
)

יוליקה

Member
מנהל
לי יש עוד 11 שנה לעמוד בתור

תודה לך מאיר!!
כמו שכתבת, למעט קופת חולים ובתי חולים.... שם הם הרוב....

arye9

New member
בבתי המרקחת ובקופת חולים יש כסאות ואפשר לחכות בישיבה

לצערי אני מדבר מנסיון

נימה3

New member
זה נראה לי די פאטתי לבוא לתור ולומר אני בת שמונים

פנו דרך.

הדסהש1

New member
אני גרה ביהוד הותיקה שבה רוב האוכלוסיה מבוגרת

בשנים האחרונות הגיעו גם צעירים..ולהורים עם ילדים עד גיל 2 נכנסים ללא תור..
גם פה יש לפעמים שיש כעסים..אבל יש לציין שכולם יושבים בשקט ומחכים לתור.גם לי יש 7 שנים להמתין.ואנני יודעת אם אנצל את הדבר...

בת אל57751

New member
מה יעמדו עם ת,ז ביד???ןאם תבאנה חמש זקנות ו3

זקנים איך יחולק התור??אני ממילא אם רואה זקן שבקושי עומד או עם מקל ביד
אני נותנת לו את התור,,בקר טוב ישראל

תתפלאי, אבל אנשים רבים מידי פשוט מתעלמים

נתקלתי אמנם במקרים רבים שאנשים מיהרו לעזור לי למשל בעליה במדרגות למטוס עם הטרולי וכדומה, אבל אלו בעיקר יותר מבוגרים (היו גם כמה צעירות נחמדות) כשראו שקשה לי (וכן, אני נסמך על מקל ונושא עלי תעודת שתול קוצב לב) וכבר קרה לי שחבורה שלמה של קיבוצניקים מבוגרים עזרו לי כאשר בנתב"ג מעלית היתה מושבתת והייתי צריך לעלות כ-30 מדרגות וכחולה לב בשבילי זו מטלה כבדה מאוד.

אבל נתקלתי ביותר מידי מקרים של ציעירים שמתעלמים ולא שמים עליך גם אם רואים שקשה לך לעמוד ממושכות.

למשל בשדה התעופה ליד שערי היציאה יש מושבים לציבור לצורך המתנה. מספר מושבים הקרובים ביותר לשער יש להם ציפוי לבן ועליו כתוב שהוא שמור לנשים עם תינוקות ולזקנים.
לא פעם ישבו עליהם צעירים ובעיקר מ-עדה שלא אנקוב בשמה שלא יאמרו שאני גזען (זה פופולארי אצלם להאשים בגזענות גם כאשר הם אשמים), זה לא הטריד אותם גם לא כשהפניתי אותם לכתוב על המושב, ואך הם ישבו וצחקו ואני נאלצתי להישאר לעמוד שעה ארוכה.....

יש היום פתרון חלקי וזה להזמין תור בדואר או בסופרפארם וכדומה, ואז אתה מגיע ומקבל מספר שנכנס למערכת ותוך מספר דקות אתה נקרא למרות שיש בסניף אנשים רבים.
הבעיה שרוב הזקנים לא יודעים לתפעל אינטרנט ולא יודעים להזמין תור. בזמנו כאשר הבן היה סטודנט בירושלים, הוא התנדב באופן קבוע בבתי אבות להדריך זקנים לעבוד על מחשב.
וכאשר הבין שרק עשירים גרים בבתי אבות, מצא אגודה שעוזרת לקשישים בבתים, והתנדב אצלם.

בת אל57751

New member
כן, יש גם כאלו חבל אני נוסעת באוטובוסים ורואה המון מחוות

יפים לא נתקלתי במקרה אחד שלא יעזרו לקשיש
ואפילו הנהג קם ממושבו ועזר לאשה עם עגלת תינוק לעלות לאוטובוס
וזאת ראיתי הרבה,,גם מנהגים ערבים

דווקא נהגים ערבים זה לא דוגמא

משך 50 שנה עסקתי בהוראת דרך, ותמיד העדפתי נהג ערבי כיוון שידעתי שהוא יודע לתת שירות והוא איש צוות טוב למורה הדרך, ולא כמו רוב נהגי התיירות העממית שהם ממש תת רמה, ואתה אף פעם לא יודע מתי הוא יפנה נגדך בגלל אינטרסים שלו.

בכל מיני מקומות אנחנו נתקלים בנותני השירות ערבים שמבינים שזה התפקיד שלהם ועושים אותו נאמנה, החל מרוקח בבית המרקחת ועד האחות בבית החולים, למרות שבבית החולים קצת קשה למצוא עובדים אנטיפטים.

חוץ מזה שבמשפחה יש נהגי אגד והם ידועים כנותני שירות טובים.

למעלה