ראיתי את הכתבה עם התימניה בת ה-11

ראיתי את הכתבה עם התימניה בת ה-11

מה שהיא עשתה מול המנטליות הסביבתית והמסורת המכוערת שם, הוא פשוט מעשה גבורה של ממש.
ולא פחות מזה, איזה כושר ביטוי ואישיות של ילדה חכמה מאוד.
ממש כל הכבוד לה, זה היה מרגש.

גם אני שמעתי את דבריה של הילדה

החכמה הזו, כנראה שגם מהעיתונות אמרו לה מה להגיד ! זה ממש פשע לחתן ילדה בגיל הזה !!!

בטלויזיה

ילדה בת 11 מתימן שרצו להכריח אותה להתחתן עם זקן, טענה שהיא מעדיפה למות, וטענה נגד הרס התמימות והילדות, וסיפרה על חברות שלה שהתאבדו, אבל היא הצליחה לברוח לבית הדוד שלה למרות איומים על חייה, וההתבטאות שלה היתה רהוטה ויוצאת דופן גם לגיל כזה.

הדסהש1

New member
יום שלישי פעמיים כי טוב...

ראיתי את הכתבה .התימנים עדיין לא התקדמו
אבל יש עוד מדינות נחשלות שכך נהוג...
נקווה שהכל יהיה טוב בהקדם .ואולי השלום יגיע
עוד בזמנינו...לאנגלים יש סיבה לשמוח..ולנו אולי
בעקבות הסדר שלום נשמח ?

י מ י ת 2

New member
בארצות רבות האשה נחשבת רכוש

המשפחה והגבר. פעמים רבות מוכרים את הבת או הבן כדי לפרנס את המשפחה. גם במערב היחס המתחשב כל כך בילדים הוא חדש יחסית משהו כמו כמה עשרות שנים לא יותר. אז ייקח לארצות המזרח עוד כמה עשרות או אולי מאות שנים עד שישנו את היחס. זה טבוע בדם ובתרבות. מעטות הילדות או הנשים שמעיזות להתמרד. אבל יש כאלה ואנחנו מברכים על כך. ראיתי הבקר את הילדה המתוקה הזו יפיפיה ורהוטה.

גם בתורה כתוב שמותר למכור את הבת !!!

התורה הנאורה מפרטת בספר שמות כא ז את נושא מכירת הבת לאמה (שפחה,עבד).

ז וְכִי-יִמְכֹּר אִישׁ אֶת-בִּתּוֹ, לְאָמָה--לֹא תֵצֵא, כְּצֵאת הָעֲבָדִים. ח אִם-רָעָה בְּעֵינֵי אֲדֹנֶיהָ, אֲשֶׁר-לא (לוֹ) יְעָדָהּ--וְהֶפְדָּהּ: לְעַם נָכְרִי לֹא-יִמְשֹׁל לְמָכְרָהּ, בְּבִגְדוֹ-בָהּ. ט וְאִם-לִבְנוֹ, יִיעָדֶנָּה--כְּמִשְׁפַּט הַבָּנוֹת, יַעֲשֶׂה-לָּהּ. י אִם-אַחֶרֶת, יִקַּח-לוֹ--שְׁאֵרָהּ כְּסוּתָהּ וְעֹנָתָהּ, לֹא יִגְרָע. יא וְאִם-שְׁלָשׁ-אֵלֶּה--לֹא יַעֲשֶׂה, לָהּ: וְיָצְאָה חִנָּם, אֵין כָּסֶף.

מותר למכור את הבת כעבד אבל יהיו לה יתרונות:
אם היא נמכרת והכל בסדר, אז אין בעיות, אבל אם היא לא מוצאת חן בעיני הבעלים החדש שלה צריך להחזירה ולהחזיר את הכסף-
א. הקונה לא יוכל למכור אותר לעם זר.
ב. אם היא מיועדת לבן של הקונה אז היחס אליה יהיה כמו לכל בת
ג. אם יש בעיה אחרת, הקונה צריך לדאוג לכל צרכיה.
אם לא יבוצעו התנאים הללו, היא יכולה לחזור הביתה והאבא לא צריך להחזיר את הכסף.

אז לא צריך ללכת רחוק עד תימן.
ביום שהמדינה תהפוך למדינת הלכה, כל אב יוכל למכור את בתו לכל המרבה במחיר, ולא כתוב שצריך לשאול אותה אם היא מסכימה, כמו בתימן....
והיום בחוגים מסויימים זה לא עובד כך ? ועוד איך.

יוליקה

Member
מנהל
למה ללכת עד תימן

גם אצלנו היו מקרים כאלה, עד שהרשויות עלו עליהם
במושבה יבנאל שבעמק הירדן, השתלטו הברסלבים
וחיתנו שם ילדים בני 12-13....

בשנת ה'תשל"ה נבחר הרב סיני מאיר פרנקל לכהן כרב המושבה. מרבית השנים הייתה האוכלוסייה במקום חילונית עד מסורתית. בשנות התשעים התיישבה במקום קבוצת חסידי ברסלב בראשות הרב אליעזר שלמה שיק; כיום הם מהווים כ-15% מהאוכלוסייה במקום. קבוצת החסידים הזו מפרסמת גם ספרים ועלונים על חסידות ברסלב בהם רשום כי הודפסו ב"יבנאל - עיר ברסלב בישראל". קבוצה זו נתונה למחלוקת קשה מצד קבוצות אחרות בברסלב שטוענות שדרכו היא לא דרכה של חסידות ברסלב.

עולם כמנהגו נוהג: רמאים ונוכלים בכל מקום

אתמול ראיתי בערוץ 10 חידון שאפשר להרויח בו כסף, ודובר על 1800 שקלים.

מראים שתי תמונות זהות לכאורה ומבקשים לדעת מה הם שני ההבדלים בתמונות.
רציתי להשתתף (ערוץ מכובד, לא? אז בטח המשחק רציני...) כי הבחנתי בשני ההבדלים.

א. מכשול 1- דמי ההתקשרות 6 שקלים
ב. מכשול בלתי עביר 2- אתה נשאל שאלת ידע וצריך ללחוץ את התשובה במקש. מי שלוחץ המהיר ביותר, עולה לשידור.

השאלה היתה בסגנון: הכדורגלן מוישה זוכמיר, האם השתתף במשחק של מכבי יהופיץ נגד הפועל חלם בשנת תרפפו, ללחוץ 1 כן 2 לא.....

הסבירות שאדם סביר יוכל לענות על השאלה הוא נמוך עד כדי גיחוך.
אז מה היה לנו?
א. שילמת 6 שקלים
ב. סבירות נמוכה שתדע את התשובה, או לחלופין אתה לא יודע אם באמת לא לחצת הכי מהר את התשובה.

בכל מקרה, אתה מחוץ למשחק והערוץ הרויח נטו עוד 6 שקלים.

לזה קוראים:"טריקים ושטיקים".

יוליקה

Member
מנהל
אהבתי את הדוגמא שהבאת

גם במשחק אחד נגד 100 אפשר לשחק מהבית,
אני יודעת בדרך כלל את רוב התשובות - אבל בגלל השיטה
לא משחקת מהבית.

שם התוכנית "זמן ירח" (באנגלית) בשעה 0030

אולי שם התכנית הוא רמז נוסף לעובדה שצוחקים על הצופים ?
שם התוכנית כתוב - MOON TIME
כנראה ששם התוכנית הוא רמז לבדיחה שעושים מהצופים: זמן הירח מוכר באמונות העממיות כזמנם של המשוגעים.....

יוליקה בשבילך:
"Moon Time (או מצלצלים בשמה הקודם) , היא תוכנית טלוויזיה מסוגת שעשועון רוויה בחידונים, המשודרת בערוץ 10 בשידור חי מבודפשט שבהונגריה. הפורמט שבו "מצלצלים" משודרת משודר בכ-60 מדינות בעולם, כל מדינה בשפתה, ועם הצוות הלאומי שלה (מנחים ועורכי התוכנית). האולפנים, אנשי ההפקה והצלמים הינם הונגרים.
הרעיון שמאחורי התוכנית היה להשתמש ב"שעות המתות" שבלוח השידורים, בהן כמות הצופים מועטה ומחירי הפרסום זולים, כמקור הכנסה הממומן ישירות על ידי הצופים. העיקרון הכלכלי שמאחורי התוכנית הסתמך על העובדה שחלק מההוצאות התפעוליות של ערוץ הטלוויזיה כולל שידור בשעות בעלות מדרוג נמוך, וכל הכנסה שניתן לייצר בשעות אלה, מהווה רווח נקי.
שמה הראשון של התוכנית היה דו-משמעי: "מצלצלים" בהוראת צלצול טלפון, וגם בהוראת מזומנים. כיום שמה של התוכנית הינו "Moon Time" (זמן ירח)

הפריירים רק מתחלפים !

אני בכלל לא נכנסת לדברים כאלה ! אין ארוחות חינם , תבינו!

היום בבוקר ראיתי את הקטע עם התימנייה הקטנה

ואתמול בערב התיימניה הגדולה [מרגול] שהורשע בדין חזרה לככב בערוץ 10 גרמה לי מהר לעבור לערוץ ההיסטוריה - איזה שפל.
טוב,אם לדרעי מותר להיות חבר כנסת אז גם לה מותר.

יש משפט עתיק ידוע בנדון:

"ילדים קטנים צרות קטנות, ילדים גדולים צרות גדולות".

עבריין צעצוע גונב מכונית ומשלם בשנה מאסר, עבריין עשיר גונב מליונים ומקבל תספורת וגם מפיל את התשלום על הציבור.....
יחי הצדק !!!

איך בזק בינלאומי ניסו לרמות אותי אתמול

לפני כשבוע היתה ידיע בעיתון שבזק משדרגת את מהירות הגלישה חינם לפי הפירוט הבא :
למי שיש מהירות 10 ישודרג ל 30.
למי שיש מהירות 30 ישודרג ל 40.
מאחר ואני גולש כבר חודשים על 30 [קיבלתי חינם מאחר ועברתי אליהם מאינטרנט זהב] התקשרו אלי אתמול לבשר לי שהם משדרגים אותי ל 40.
שמחתי למרות שאני לא זקוק למהירות הזאת.
בסוף השיחה המוקדנית רוצה לעשות איתי אימות פרטים : תעודת זהות וכרטיס אשראי בו אני משלם.
שאלתי למה אני צריך לתת עוד פעם את הפרטים ? היא גימגמה.
אז שאלתי אותה: "תזכירי לי מה החיוב החודשי שלי..... היא אמרה 55 שקלים לחודש" מה ??? אמרתי לה , החיוב שלי הוא 39 ש"ח לחודש מה פתאום 55 שח ?
ואז אמרה זה בגלל המעבר ל מהירות 40.
מיד הפעלתי בנייד שלי את ההקלטה והודעתי לה שאני לא מוכן לשלם אפילו שקל יותר ואני מסתפק במהירות 30.
השיחה הסתיימה בכעס מצד המוקדנית ושלי כמובן.
מעניין על כמה אנשים הצליחו לעבוד כבר.

אפילי

New member
בזמן האחרון הקהל נהפך למחלבה

חולבים אותו בכל מקום ובכל צורה, העיקר
לרוקן את כיסו.

קוקה קולה - שמות פרטיים על הבקבוקים.

כל מיני מבצעים של פקקים, קודים על המוצר
שצריך לטלפן כדי להיכנס להגרלה ואולי אולי
לזכות בנסיעה לחו"ל, בקרמים, ב... ב........

הקהל מתפתה, רץ לחנויות, קונה, (אודה על האמת
כי לעתים גם אני מתפתה, אך לעתים רחוקות).

נערכת הגרלה ולך תדע מי הם הזוכים אם בכלל יש זוכים.
גם אם יש, אתה כבר נסחטת ללא תוצאות.

נהפכנו להיות מוטרדים ויש לגיטימיות להיכנס לתוך הפרטיות
שלנו, טלפונים, פרסומות על ידית הדלת, פרסומות בתיבות הדואר.

עד מתי?????????

למעלה