יום שישי בא בשמחה. טוב שיש שבת

מחקר צריך להיות מגוון כדי להסיק מסקנות

אי אפשר לעשות מחקר שעוסק בעובדות, רק מתוך ניירות.

אם אני חוקר נושא כמו רכבת העמק:
אני קורא חומר ויודע לבצע הצלבות (קניתי מעל 200 ספרים שיש בהם חומר על רכבת העמק).
חוקר ובודק את השטח, ולדוגמא, רק כך מצאתי את מיקום תחנת תל-יוסף.
אני מכיר כל מטר במסילה החל מתחנת שכונת כרמל ועד צמח, כולל מקומות שכבר אין בהן מסילה.
רק במחקר יסודי רב כיווני מצאתי שהיו לרכבת העמק בסך הכל 48 תחנות ולא 17-22
לכן המחקרים שלי הם ארוכי שנים, וקרה גם לי לא לפעם ליפול בסיפורים של אחרים אבל כיוון שאני חוקר לעומק, הזמתי אותם ומצאתי את האמת, כדוגמא הצגתי את נושא רוחב המסילה, ששם פרופסור מפורסם כתב דברים שרואים שהעתיק מאחרים ולא ביצע מחקר משלו.
אגב, האגדה על רוחב המסילה חיפשתי את מקורה ולא הצלחתי למצוא מי המציא את הסיפור כיוון שהצלחתי להגיע רק עד 1936 ומסתבר שהסיפור הומצא עוד קודם.

ההסתמכות על מקורות איננה מחקר.
מי שפרק הסימוכין שלו מכיל מספר גדול של סימוכין זה לא אומר כלום אם לא ביצע מחקר (פרק הסימוכין/ביבליוגרפיה בספר שלי: "רכבת העמק - סיפורים ותחנות" - כולל 878 מקורות...)
נכון שזה טוב שיש לך יותר מקורות, אבל צריך לבצע הצלבות מידע כדי לבטל מידע לא נכון ואגדות, לבדוק את המצב בשטח פיזית ולעומק, לשוחח עם אנשים (בזהירות הידועה) ולבדוק ממצאים.

אני לא סומך על מידע שאני יודע מידע אישי שהוא לא נכון , ולא מענין אותי התואר של הכותב.
לגבי החומר שאני כותב, אין לי בעיה שמצטטים אותי, אבל מי שרוצה להציג מידע עם מסקנות, שיבצע מחקר אמיתי.
כך במחקרים שונים שלי בין אם זה על רכבת-העמק, או על כרתים, משטרת תל אביב, התנ"ך כתוב בעברית שכל אחד מבין, מקורות תכל'ס בשטח וכו.
לכן גם רוב המחקרים שלי והספרים בכלל הם על תקליטורים, כך שתמיד אני יכול לבצע מעקב ולעדכן.

לגבי הסופר, תקבלי תשובה במסר.

אריאלז

New member
כנראה שגם מגלומניה היא תכונה שלא קשורה לגיל.

סליחה יוליקה, אני כבר עומד בפינה בעונש

חוצפה וגסות רוח כן מתאימים למי שלא הגיע לגיל

תחזור לפורום הזה שתבגר, ואז אולי תבין שלא מתנהגים ככה.
יש לך מה לאמר רק כשאתה תוקף אותי, וסגנון הכתיבה הזה מוכר מאיפה שהוא.....
ומרגע זה אתה לא מענין אותי.

אריאלז

New member
טול קורה מבין עיניך וקיסם מבין שיניך

מי שתוקף זה אתה , וכשאתה תוקף אתה מקבל כגמולך ברור?
וכן אתה רשאי להיעלב שוב כפי שאתה עושה זאת כאשר הדברים לא נעשים כפי רצונך ולפי ראות עיניך.
העלבת מדריכה בפני מודרכיה , אבל היא לא נעלבה כי היא לא "מדריכה". כי ככה כן מתנהגים אה?
אתה מבטל בהינף לשון וקולמוס חוקרים דוקטורים ופרופסורים כי הם ממש לא ברמתך ומחקריהם לא ראויים ולא מחזיקים מים כי הם לא על תקליטורים. כי ככה מתנהגים.
אתה מכנה אנשים בכינויי גנאי, אבל טוען לכבוד ומאיים בתביעות לשון הרע. כי ככה מתנהגים.
אבל אתה נעלב.. אוי אוי אוי אכלו לי שתו לי.
ולגבי גילי, אני לא רחוק מגילך תנוח דעתך.
תאמין לי שגם אתה לא מעניין אותי, רק אולי כדאי שתלמד קצת ענווה וצניעות. לפני שאתה מטיף לאחרים.

ויש להניח שעכשיו המנהלת תחסום את כניסתי לפורום. אז אתה יכול להירגע מר שפירא. אף אחד לא יוכל יותר להעמיד אותך על טעויותיך שלך. אה, סליחה אתה חף מטעויות/שגיאות וכיו"ב.
כבר מישהי ביקשה שתעשה לה ילד כי "אתה הרי מנצח את כולם אלוף"..
.

יוליקה

Member
מנהל
יש לך אג'נדה אחת

אני לא ממהרת לחסום או למחוק גולשים - רק כאשר הם עוברים
על חוקי הפורום...אתה מהלך על חבל דק...

יש לך אג'נדה אחת והיא לתקוף את שפירא!
הבנו את זה - אבל אתה חוזר על על שוב ושוב.
גם כשחולקים על דעתו של מישהו - יש דרכים לעשות זאת
מבלי לפגוע ולהעליב.

אז כעת, אני מבקשת ממך להפסיק את הנוהג הזה שלך.
אם יש לך השגות על הנושאים של שפירא - עשה זאת במסר בלבד!!

אריאלז

New member
תגובתי האחרונה ודי, איזה אג'נדה מה אג'נדה?

מספר האיש סיפור, ומתגאה שהפריע למדריכה והקטין אותה בפני שומעיה
על עובדה מוכרת ומדעית, הוא מתעקש , מתקנים אותו בנימוס ( אולי תוכלי להאיר את עיני
איפה תקפתי אותו בתגובה א' שלי. אני מביא קישור מדעי, מובא עוד קישור מדעי
אבל אז במקום להודות שאולי טעה , הוא תוקף . הוא מקטין שוב ותוקף בלעג, גם כשאת מנסה
לשאול אותו בעדינות, היא לא נעלבה?, הוא מודה שהיא ניסתה לתקוף אותו ( גם לה יש אג'נדה?) אבל "היא ישראלית , היא לא תודה בטעות" "היא לא מדריכה"
בדיוק כמו שמר שפירא יכול לתקן מישהו אחר אפשר לתקן אותו, אלא שבמקום להודות בטעות הוא רואה בזה
פגיעה אישית ותוקף בגסות לא פעם גם חברי פורום אחרים שמעיזים להתנגד לדבריו (אבל לא ראיתי שאת מגנה עליהם בכזה להט )ומסתתר תחת סינור גילו.
אולי יש לשאול שאלה מדוע האיש מעורר אנטגוניזם? אולי יש משהו בהתנהגות שלו שגורמת לאנשים להתנהג אליו
בכעס? חשבת על זה פעם? אבל יש אתרוג בפורום, הס מלגעת בו. לו מותר לפגוע , להעליב להתנשא . אסור להחזיר לו באותה המטבע.

אני מבטיח שזו ההתייחסות האחרונה שלי למר שפירא או לדבריו מחקריו וכדו'. תנוח עליך נפשך יוליקה. לא אערער את יסודות הפורום.

גסות רוח שלא מסתיימת

א.
סיפרתי שהקדשתי ארבעה ימים במועדים שונים לצלם כל שעה בארבע נקודות שונות כדי לבדוק את הטענה לגבי החמניה, ומצאתי שהיא לא נכונה.
מזה אתה מתעלם באופן מוחלט כי אתה מעדיף גירסאות של בעלי תוארים.
אני תמיד מוכן להאמין לבעלי תוארים למינייהם, עד שאני תופס אותם בקלקלתם. התואר לא מגן עליהם מפני התנהלות כזו.
כך בעלי תוארים וכך עיתונאים ואחרים, אאמין למי שטוען טענה כל שהיא אלא אם יש בידי ראיה שדבריו לא נכונים , ומאותו רגע הוא מחוק בעיני.
ב.
אני לא מתגאה אלא מציג עובדות, הדמיון הפרוע שלך מוסיף את ה-"מתגאה".
ג.
מי שמתהדר בתואר "מדריך" כשהוא איננו נושא רשיון "מורה דרך" של משרד התיירות, מבצע עבירה בניגוד לחוקי המדינה.
ד.
מי שמסתר כאן זה אתה שמשנה את הכינויים שלך אבל לא את הסיגנון ואת הכוונות שלך.
מענין מדוע אתה מסתר מאחורי הכינוי ומסרב להיחשף, אולי כדי שתוכל לתקוף בלי חשבון ? לי זה ברור.
ה.
מענין ששאלתי את השאלה על רוחב הפסים ולא שמעתי ממך תשובה, כי גם אתה לא יודע. אולי תשאל את פרופסור אביצור שטוען שזה בגלל טעות ביצור במפעל, ואולי תשאל אותו באותה הזדמנות איך הוא מצייר תרשים ושליש מהישובים לא במקומם, הרי פרופסורים לא יכולים לטעות.....
ו.
אנטיגוניזם? זהו המחסה של מי שמחפש לסכסך ומסתתר מאחורי כינוי או כינויים שונים.
כשאני יודע משהו בוודאות, אני מתעקש על כך אלא אם יוכיחו לי שאני טועה.
ואני לא נמצא במקום בו אני לא רצוי ואילו אנשים בפורום לא היו רוצים בי פה, הייתי עוזב באותה שניה.
הסיכסוך שאתה מנסה להכניס כאן, לא יצליח לך.
ז.
להעליב ? מעולם לא העלבתי אף אחד בפורום גם אם היו חילוקי דיעות שזה לגיטימי , להיפך זה פורום של אנשים מבוגרים שמכבדים אחד את השני, ורק מי שנכנס כדי לתקוף ולפגוע, מפר את ההתנהלות התקינה.
בפורום הזה כולם חברים ומכבדים אחד את השני, עד שנכנס מישהו שמחפש רק לעורר מהומות ויורה למטרה מסויימת.
אז לא יעזור לך, הפורום הזה יישאר פורום של חברים, ומידי פעם עובר איזה גורם שלילי שמנסה לסכסך , ורק צריך להמתין שייעלם.....

למעלה