אמר קונפוציוס: אין חדש תחת...השמש

אמר קונפוציוס: אין חדש תחת...השמש

(כן, גם קוהלת...)

אז הנה חדש וטרי מהיום: והפעם השטיח המעופף .

הנוהל שלי הוא לחפש טיסה באינטרנט, להדפיס את דף ההצעה, ועם זה ללכת לסוכן ולקנות את הטיסה+ביטוח.
הפעם כיוון שאשתי באה והיא רוצה ארוחות מסודרות, החלטתי לקחת דיל של טיסה (חברת התעופה אגאין) ומלון חצי פנסיון או הכל כלול למרות שאנחנו לא נמצאים במלון בצהרים, ואולי בפעם הראשונה בחיי ב-"הכל כלול".

הסוכנת בודקת במחשב שלה ואמנם הדיל קיים אבל המחיר גבוה יותר במאה דולר לאדם. בירור עם השטיח המעופף מעלה שאין קשר בין הסוכנים המוכרים לבין אתר האינטרנט שלהם, כל אחד כותב וקובע מה שהוא רוצה.
אז איך קוראים לזה אם לא הונאה ?

בבדיקה של פרטי הנסיעה, הסוכנת רואה שאין שעת חזרה. והרי בדיל כתוב ששעת הטיסה הלוך 0450 של 6.9 ושעה הטיסה בחזור החזרה 0030 של 12.9.
אז זהו שלא, במחשב שלה אין שעת חזרה (זוכרים את חוק טיבי ? כל התרגילים הם במגמה לחמוק מהאחריות על פי החוק).
אז איך קוראים לזה ?
(אגב, גם בחברת הנסיעות קווי תעופה ישנה אותה הצעה זולה ב-200 דולר לאדם, חברת התעופה בלו-בירד, שאפילו באזיקים לא יגררו אותי לשני המטוסים העתיקים של החברה המוגדרת ביוון כ-"מונית אויר").

אמרתי שאני מבטל את הרצון לדיל, ומבקש רק טיסה סדירה באגאין בתאריכים הללו (החל מ-6.6 יש טיסות סדירות ישירות בין ישראל וכרתים לחברת אגאין).

והנה הפלא ופלא.
הטיסה יוצאת ביום 6.9 0450 והטיסה בחזרה הינה ביום 12.9 0830.
זו אותה טיסה, עם אותה חברת תעופה, ופה יש שעת חזרה.

מה זה אומר ?
שזה שאין שעה ב-דיל, זהו תרגיל מכוער של הונאה כאשר הלקוח בטוח שהשעה בחזרה הינה בשעה 0030 והוא לא יודע שאצל הסוכנים אין בכלל שעה, זו שעה פיקטיבית בכלל.
ולמה כל זה ?
כדי לחסוך תשלום של לילה במלון. פשוט לגמרי.

הנוסע הדפוק יודע ששעת החזרה היא 0030, הוא יתייצב בשדה התעופה כבר בשעה 2300, ואז יאמרו לו כנראה שהטיסה נדחתה לשעה 0200, ואחר כך לשעה 0330, ואחר כך לשעה 0700 ואחר כך, הפלא ופלא, לשעה 0830......
וכך זיינו את הצורה לנוסע בדיל, חסכו על חשבונו מחיר של לילה במלון, לילה אותו הוא בילה על הרצפה בבית הנתיבות.
(כמה מאות נוסעים, זה בהחלט רווח נכבד).

ולא לדאוג, הטריקים והשטיקים לא נגמרים.
את כרטיס הטיסה לא תקבל דקה לפני שבוע לפני הטיסה גם אם שילמתי את מלוא המחיר שלושה חדשים מראש, כדי להתחכם לחוק טיבי, כי הרי הנוסע הוא הדבר האחרון המענין את חברות התעופה.

הוא אשר אמרתי: טריקים ושטיקים, רמאים שקרנים ונוכלים.

יוליקה

Member
מנהל
מאיר, אתה איש עתיר ניסיון

בכל זאת כלל ידוע וברור הוא שמחירי האיטרנט נמוכים מההצעה אצל הסוכנים
ואפילו נמוכים מהזמנה בטלפון.

שאלה:
למה אתה הולך לסוכן/ת הרי כל כך קל ובטוח להזמין באנטרנט?

אני שנים מזמינה באינטרנט - מעולם לא היו לי בעיות או דחיות מהסוג
שאתה מציין לעיל.

מעבר לכך, היום אין כרטיסי טיסה רק טופס הזמנה שמדפיסים בבית,
קוראים לזה כרטיס אלקטרוני - ואין צורך לקבל כרטיס מודפס מראש.

אפשר אפילו לעשות צ'ק אין בבית דרך האינטרנט ואתה מגיע לשדה רק למסור
מזוודה - כי אתה מקבל את כרטיס עליה למטוס בבית.

חוץ מזה מי שנוסע עם החברות הקטנות

והזולות לא תמיד מקבל את מה שמבטיחים לו וזה ידוע מראש.

וכמו שיוליקה אמרה באינטרנט המחיר זול יותר מאשר אצל הסוכן.

ההפך.

החברה היא "השטיח המעופף", והמחיר והעיסקה היא מהאינטרנט.
אם הייתי מבצע את ההזמנה באינטרנט, היו לוקחים לי עוד 100 דולר לאדם, ולך תתווכח עם האינטרנט.

פעמים רבות מאוד המחיר המוצע באינטרנט אינו המחיר שאתה משלם בסופו של דבר שהוא גבוה בהרבה, וכבר הצגתי דוגמאות אפילו כאן בפורום של תרגילים מכוערים כאלו.

הבעיה היא לא בסוכנת שלי, שהיא סוכנת טובה ואני קונה אצלם שנים רבות, והיא מספרת לי מה קורה.

צ'ק אין בבית זה רק לטסים באל-על.

שוב שיהיה ברור, אני מחפש באינטרנט, ואת ההצעה הטובה בעיני אני מדפיס ואותה מזמין אצל הסוכן.
ואז מתחילות להתגלות ההונאות למינייהן. כמו התרגיל המכוער עם חסכון של לילה לחברה. מה איכפת להם שאנשים ירבצו כל הלילה על רצפת הטרמינל......

ולהדגיש: הטיסה בדיל (זו ששעת החזרה היא פיקטיבית כביכול בשעה 0030) היא הטיסה שאני טס כטיסה סדירה, אותו מטוס הטס בחזרה בשעה 0830.
להיפך, אם לא הייתי הולך לסוכנת שגילתה לי ששעת החזרה פיקטיבית, הייתי נופל למלכודת כמו כל מי שיקנה את הדיל הזה.

אמרו פעם שאפשר לרמות מעט אנשים הרבה זמן, או הרבה אנשים מעט זמן, אבל אי אפשר לרמות את כל האנשים כל הזמן.
מסתבר שהאימרה הזו לא נכונה. עובדה

יוליקה

Member
מנהל
השטיח המעופף יותר יקר מהסוכנות??

טב שגילית לי כעת אבדוק גם חברות אחרות....

כי על הדקה ה-90 אני מזמן לא סומכת.

יש גם וואלה-טורס ואיסתא - עם שניהם כבר טסתי והיה OK

יוליקה

Member
מנהל
את זה מאיר תשמח לשמוע - וגם האחרים

כפי שסיפרתי לכם מזמן - קיבלתי 2 דוחות תנועה על מהירות
על עבירה שעשיתי בנובמבר. הדו"ח התקבל על שם בעלי
ולאחר דין ודברים עם מחלקת התנועה של משטרת ישראל
קיבלתי את הדוחות על שמי עם דחייה במועד התשלום.

על הדוחות כתוב שיש לשלם במזומן בלבד. אין גם קישור לשום אתר משטרתי
שניתן לשלם בו...

בכל זאת חיפשתי דרך הגוגל...ומצאתי http://ecom.gov.il/Voucher/InputPage.aspx?vid=232

התשלום הוא באמצעות כרטיס אשראי, נוח וידידותי.

תודה על המידע

יש להניח שלא אזדקק לו כיוון שאני רוכב על קטנוע, אשתי כן כי היא נוהגת ברכב ומידי חודשיים בערך מקבלת איזה דו"ח.....

למעלה