יום חגם של הפועלים מי זוכר את היום

הדסהש1

New member
יום חגם של הפועלים מי זוכר את היום

המיוחד פעם היה יום חופש? יום של תהלוכות .היום לא זוכרים כלל.

זוכרים, אך החיים השתנו מאז ויש דברים חדשים.

למשל היום יש בנמל תל אביב יום של המשביר לצרכן,
למי שיש כרטיס שלהם הכניסה היא חינם ולאחרים זה עולה 20 ש"ח
יהיו תצוגות אופנה, הדגמות של איפור ועוד כל מני כפים של נשים.

אני אולי אלך, הבאתי לידיעתכם כי משהי שזמנה פנוי יכולה גם ללכת ולהנות מיופ כף נשי.

הדסהש1

New member
לא הולכת כדי לא להתפתות.

לא אוהבת להצטופף בין מאות או אלפי נשים .

י מ י ת 2

New member
האחד במאי בא לציין את המאבק של

העובדים לתנאים ולשכר הוגנים. והזכות להתארגן. עדיין בימינו יש עובדים שמקבלים שכר רעב. רק הבקר ראיתי את יו"ר ועד העובדים בפלפון שסיפר עד כמה נאבקו בו על המחשבה להתארגן. ובסופו של דבר הצליחו. העובדים הם לא עבדים.אני יודעת שיש נטיה לזלזל באחד במאי כאילו עבר זמנו אבל זה ממש לא כך.
בקשר לארועים שמזמינים נשים ובהזדמנות זו מציגים תצוגת אפנה והרצאות לאיפור, יש כאן מסר שרק זה מה שמענין נשים. אני מוחה .
אמש צפיתי בסרט טרום בכורה ישראלי מאת הבמאי אבי נשר. שם הסרט "פלאות" הוא מדבר על חבורה של דתיים איך הם מכתירים איש אחד כבעל כוחות ובעזרתו גורפים מליונים. הסרט צולם בעיקר בירושלים. צילומים מאד יפים. גם השחקנים טובים. לפני הסרט היתה שיחה בין המנחה אלברט (שכחתי את שם משפחתו) והבמאי. היה מענין. כדאי לצפות בסרט הזה.
יום טוב.

תופעה ישראלית: להיאבק על מה שמגיע לך בחוק.

כן, בתחומים רבים מידי בישראל אתה צריך להילחם על מה שכתוב בחוק שמגיע לך, כי אחרת לא תקבל.

למשל הנחות למקבלי קצבת זיקנה. כתוב במפורש שעליך לדרוש את ההנחה, כי אוטומטית לא תקבל, למרות שזה החוק.

למשל זכויות עובד להתאגד. איש לא יאגד אותך אם אתה לא תילחם על כך, לבד נגד הבוס כי את ההסתדרות אתה ממש לא מענין, הם מתעסקים רק עם הוועדים הגדולים, פועלי ארץ ישראל לא מעניינים את ההסתדרות.
פעם היו עובדי ההסתדרות עוברים במפעלים ובעסקים ומאגדים את האנשים, ודואגים לזכויותיהם, אבל מזה שנים רבות אין בהסתדרות אף אחד שיעשה זאת, בכל משרד יושב "מנהל המשרד" ואם הוא מאוד חשוב אז יש לו גם מזכירה או עוזרת. אין היום עובדים שעוזרים לפועל להתאגד, ומי שרוצה להתאגד עליו להילחם לבדו נגד הבוס שלו שעלול לפטר אותו או להתנקם בו בשל כך.

אז יש אחד במאי, אבל אף אחד לא שם בכיוון , ובטח לא יושב ראש הסתדרות-הוועדים-הגדולים, שהפועל מהשורה ממש לא מענין אותו.

יוליקה

Member
מנהל
כמי שבאה מבית ז'בוטינסקאי

1 במאי היה אצלנו בבחינת מוקצה....

אצלנו כל המשפחה היתה מפא"י

אבל לא חגגנו את האחד במאי רק בגלל הדגלים האדומים שהיו בעצם תזכורת לקומוניזם, ואצלנו מק"י וחבריו היו בלתי מקובלים, וממש על תקן בוגדים (לא סתם המפלגות הקומוניסטיות אז והיום מתחברים לערבים בסגנון:"האוייב שלך והאוייב שלי הם אחד, אז אנחנו חברים"......

ladybug4NLP

Active member
הפסקי להיות פועלת - אז הפסקתי לזכור

י מ י ת 2

New member
האחד במאי בכלל נולד באמריקה

עובדים מקופחים שנאבקים על זכויותיהם יש בכל מקום בעולם וזה לא שייך בכלל למק"י. המפלגה הקומוניסטית הרוסית אימצה את הדגלים האדומים ואת האחד במאי. אני באתי מבית של תנועת העבודה, מילדותי ינקתי את דמויותיהם של ברל כצנלסון וטבנקין וודאי ששבתנו באחד במאי . אבי היה צועד עם פועלי האפיה בראש המצעד ואני חשתי גאוה גדולה.
האם יש הבדל בין פועל יהודי או ערבי או סיני או אמריקאי? כולם רוצים את אותו דבר. ואם יש יום אחד בשנה שהם מתחברים הרי זה מבורך. ברור שהמעסיקים לא מרוצים כי הם בעד הפרד ומשול. וזה מה שאמר ז'בוטינסקי "יה ברעכען"
לשבור את הרוח הפועלית. הוא לא כל כך הצליח בכך. וטוב שכך.

חזרתי מהאנגר 11 בנמל תל אביב, חבל על הזמן

וחבל על הכסף.

זה כמו סניף משביר גדול של מוצרי טיפוח בלבד, גם לגברים וגם לנשים,
לא ראיתי באף מקום שכתוב שזה לנשים בלבד, אז אנא לא להתלונן.(היו שהתלוננו כבר).

בהחלט הציעו לי בשמים גם לגברים ועוד מוצרי טיפוח לגבר, גם הסתובבו
שם המון גברים כמבקרים, כלומר כמוני.

מה שהפריע לי זה שכאשר בדוכן צבע לשער שאלתי שאלה לגבי צבע, ענתה לי בחורה שעובדת
שם שהיא לא יודעת לענות היא רק מוכרת כאן.

לא חולקו דוגמיות באף דוכן ואני כאלרגית לעולם לא אסכים שימרחו עלי משהו שלא נסיתי אותו
קודם במקום מוסתר על עורי.

יש עליה לקומה שניה אך אין מעלית, כך שלא יכולנו לעלות כי בנותי שתיהן היו עם עגלות ועם
תינוקות (תחשבו שגם נכים באים לשם).

כל תצוגות האופנה ושאר הארועים מתקיימים אחר הצהריים מה שלא כתוב בשום מקום וחבל, כי
יכולתי לתכנן לי את זמן הביקור שם אחה"צ.

אז אני חזרתי מאוד מאוד מאוכזבת, כי בזבזתי זמן, בזבזתי דלק, ושילמתי עבור מגרש החניה וכל זה בשביל
כלום תמורה.

אפילו מתקן למים קרים אין שם.

אז תחסכו לכם את זה.

סליחה שאני לא משתתפת בדיונים הפוליטיים, אני

פשוט א פוליטית, אני רוצה שיהייה טוב ולא אכפת לי איך יקראו
למי שיאפשר לנו את זה.

אז אתכם הסליחה.

ערנונה , אני מציעה לך שתכתבי להם

את כל הדברים שכתבת פה, שגם המארגנים וגם ההנהלה ידעו , על החסרונות שלהם !! ושיש אנשים שמאוד התאכזבו !!!

אני לא הולכת למקומות כאלה, זה רק הכל לפרסומת ולא מאורגן, כמו שצריך, כי ארגון טוב , באמת יקר והם רק רוצים להרויח!!!
עכשיו הם בטח צילמו ויפרסמו איזה הצלחה היתה להם !!! זה עושה להם פרסום !!!

בת אל7

New member
זה בכלל התחיל באמריקה נכון ,בגלל קיצור שעות

העבודה לשמונה שעות ביום,

יוליקה

Member
מנהל
ימית, זה כמו מה קדם למה הביצה או התרנגולת

נכון שהפגנת הפועלים היתה בארה"ב, הדגל נצבע אדום בגלל
הפצועים וההרוגים שהיו שם!
ואז קמה המפלגה הקומוניסטית ואימצה את הדגל האדום!!!
הקומוניזם הוא אנטי ליברליזם ואנטי זכויות אדם שהיה שורש
הפגנת הפועלים!! לכן הדגל האדום היווה לתנועות הימניות אנטי!!!
עובדה שהביטוי "דגל אדום" מהווה עד היום ביטוי למשהו שמתנגדים לו
וגם בגלל שהסמרטוט האדום מרגיז את השור.....

י מ י ת 2

New member
הקומוניזם כמניפסט רעיוני יש בו צדדים מאד

יפים וצודקים של שוויון, צדק ואחוה. הצרה היא שהביצוע שלו בברית המועצות היה עיוות אחד גדול ומכאן הדעות נגד הקומוניזם. הפגנת הפועלים באמריקה לא היתה נגד הקומוניזם היא היתה נגד השעבוד של בעלי ההון ובעלי האחוזות נגד מפעלי ההזעה והניצול. והמנצלים תמיד היו אנשי ימין. ואם אני לא טועה, לא עשיתי מחקר, זה לא השתנה מאז ואז היום.
אני גם היום מוכנה להניף דגל אדום. בעיקר לאחר המחאה החברתית שהיתה פה ממש לא מזמן. מה היא היתה אם לא מחאה נגד ניצול ובעד זכויות אדם.

יוליקה

Member
מנהל
ימית, איפה ראית שאמרתי שההפגנה

היתה נגד הקומניזם??
אמרתי שהמפלגה הקומניסטית אימצה את הדגל ההפגנה.

מעניין אם מפלגה הדמוקרטית או הרפובליקנית בארה"ב היו מסכימים
עם הקביעה שלך שהם מפלגות ימין....

גם אני לא בטוחה שכל מפלגה סוציאליסטית היתה מסכימה להגדרה שלך
של "בעלי הון"... עד כמה שאני זוכרת ההסתדרות שלטה על כל המפעלים הגדולים
במדינת ישראל... היא הגוף הכי קפיטליסטי שהיה במדינה עד שממשלה ימנית
הפריטה אותם... רסקו...שיכון עובדים... בתי הזיקוק בחיפה... שיכון ופיתוח ועוד רבים אחרים...

יוליקה

Member
מנהל
לא הגדרתי אותו ככזה

כל מה שאמרתי הוא שהדגל האדום נוצר כתוצאה מהפגת פועלים בארה"ב
שבה נפגעו ונפצעו ולאות ציון אומץ דגל אדום.
המפלגה הקומוניסטית קמה אחרי אותה הפגנה והם אימצו את הדגל אדום.

במהלך השנים נוצרה קורלציה בין הפגנת 1 במאי לקומוניזים ולסוציאליזם.

אני גם היום הייתי מאמצת את הדגל האדום !

הרבה עובדים מעל 8 שעות, בלי תגמול נוסף, כי ככה עובדים שם ומי שלא רוצה לעבוד ככה , שולחים אותם הביתה !

ועוד דבר שהייתי מאמצת את דגל האדום, נגד כפיה דתית, ונגד התרדה מינית ! האדום הוא פשוט אזהרה והדגשה מדבר לא טוב ולא צודק !!!

deebeebee

New member
לא האשמתי אותך

במקרה כתבתי את הודעתך מיד אחרי הודעתך. העובדה שהקומוניסטים ניכסו לעצמם את האחד במאי מקוממת ועושה עוול ליום הזה כי אנשים שאינם יודעים על מקורות ומהות היום הזה קופצים ומיד מודיעים שהם "לא קומוניסטים". זה יום חשוב, במיוחד בימים בהם נרמס ציבור העובדים במקומות והמאבק בזכותם להתאגד נעשה אלים.

למעלה