ליאיר לפיד - כל הכבוד

ליאיר לפיד - כל הכבוד

היום בהתנצחות של יאיר לפיד מול החרדים בכנסת, פתאום רואים שיש רוח אחרת בכנסת.
חברי הכנסת החרדים שניסו להתנצח איתו, ראו פתאום מישהו שהסיר את הכפפות ואמר להם ללא כחל וסרק כמו:
"אתם הייתם בכל הממשלות, ורוב החוב של המדינה הוא בגללכם. אני צריך לתקן את הנזק שגרמתם" (אני מצטט מהזכרון)
"ח"כ גפני, יש ממשלה חדשה שלא מקבלת הוראות מהחרדים, כי נמאס לנו לקבל מכם הוראות, ולכן אתה לא יושב ראש ועדת הכספים היום"
"ח"כ פורוש, אני אגלוש כמה שאני רוצה בפייסבוק בשבת. אני לא אומר לך מה לעשות בשבת, ואתה לא תאמר לי מה לעשות בשבת",
ועוד כנה וכהנה.
גם חבר הכנסת מזרחי (ניצב במשטרה לשעבר שלא היה ידוע בבעלות על הרבה שכל) מהעבודה, חטף תשובה על כמירה מטומטמת שלו.

איך אמרו הגששים:"ורוח חדשה נושבת על פני הארץ..."
אשתי שלא ממש מתעניינת בפוליטיקה, רצתה למחוא כפיים (אגב, לא שמתם לב, אבל היא התחילה לכתוב בפורום..)

יוליקה

Member
מנהל
מאיר , למרות הצטרפותך המבורכת של אישתך

אני מנשקת את שתי ידייך על הדברים שהבאת

ישבתי אצל אמי ושמעתי כל מילה מהשידור בכנסת.
אכן מזמן לא שמענו נאום חוצב להבות שכזה שבו
נאמרו כל המילים הנכונות לחרדים!!!

תודה!!

יאיר לפיד צריך אישור מגפני לגלוש בפייסבוק בשבת???

אני רוצה לאמר לך שפשוט הייתי מאושר לשמוע אותו

מידי פעם אני צופה בערוץ הכנסת.
לדעתי, מעולם לא נאמרו הדברים באופן ישיר ברור, ו....צברי.

תמיד נזהרו עם הדתיים, גם ביבי עם כל השחצנות שלו, הוא שפוט שלהם והוא ממשיך עדיין ללכת על ביצים, בעוד יאיר הוא דור חדש שמדבר "צברית".
ביבי רק השאיל את המילה "דוגרי", יאיר לפיד מתנהג "דוגרי".

וכן, החרדים התרגלו משך עשרות שנים שכולם רוקדים לפי החליל שלהם, ופתאום בא הצבר הזה ומראה להם שלצברים אמיתיים יש דרך חיים ישירה, ושעל הדתיים לחזור חזרה לפרופורציות.

גם אני שמעתי את דבריו הראשונים

של לפיד על דוכן הכנסת והתמוגגתי, מדבריו של לפיד!!! הוא פשוט לא מפחד מהם, כל הכבוד לו !!
יהיה לנו כנסת מעניינת, אני באמת מקוה לטוב ולסדר חדש בממשלה !!!

יוליקה

Member
מנהל
נאום המאדים...

כשהוא שאל אותם איפה הייתם עד עכשיו על המאדים?
הוא נשמע ממש בקולו של אביו טומי לפיד ז"ל

טומי לפיד

אשתי לא סבלה אותו בטענה שהוא גס ובוטה.
נכון, אבל הוא אמר מה שיש לו לאמר וסרב להיות פופוליסטי אם כי בסוף הוא לא הגשים את הבטחותיו ולכן נכשל בבחירות הבאות.
יאיר לפיד רכש ממנו את הישירות, ואני מקווה שימשיך כך.

ביבי היה מנוול מאז ומתמיד וזה לא ישתנה וכל האפסים ימשיכו לבחור בו, אני רק מקווה שבבחירות הבאות ליש עתיד יהיה עתיד גדול עוד יותר וביבי ייאלץ לאמר לאשתו: "יאללה,שרה'לה,הולכים" ושילך ק......
מה שהוא ניסה זה להפיל על יאיר לפיד את הבור העמוק של 40 מיליארד שקלים גרעון, אבל משום מה יאיר לפיד הצליח לבנות לו סולם ולצאת מהבור ולהתחיל למלא אותו מחדש,וברור שהדרך היא לקצץ לכולם.
ועכשיו ביבי ינסה לקחת לעצמו קרדיט גם על זה, אבל לפיד הוא לא הבובה-שטייניץ ואני מקווה שיראה לביבי מהיכן משתין הדג.....

מאיר, כל הכבוד לדבריך!

גם אני בתקווה שלפיד יראה לכולם שהצעירים של היום , יש להם את היכולת והידע לנווט את ספינת הממשלה, יותר טוב מקודמיהם !! אני כל כך שמחה , שהדתיים בחוץ, הם ימשיכו לצעוק, אבל הרבה הם לא יכולים לעשות !!! גם שלי יחימוביץ בוודאי תעזור להם
היא כל כך לא סימפטית בעיני!

GODAR8

New member
כל עוד זה בא ממקום אמיתי (כמו אצל לפיד)-זה

מבורך.
הבעיה היא שיש המון שונאי חרדים שישמחו לקחת על זה טרמפ , כאילו "סוף סוף נכנסים בחרדים" וכו'.
אין עניין להכנס באף אחד ובאף מגזר, אלא לעשות סדר ושויון וכו'.
ובאופן טבעי כל פעם נפגע מכך מגזר או בעל אינטרס אחר.

mati40

New member
אחהצ נעימים כולם

כל הכבוד שנאום הקצר של יאיר לפיד,גחכתי ושמחתי שפעם אחד אומרים להם את האמת,לא שזה יעזור בדבר

ערב טוב ובשורות טובות חבריה

י מ י ת 2

New member
בינתיים הוא דיבר על החרדים, וזה הזכיר לי

דוקא דברים לא טובים. אבל הוא לא אמר כלום על כלכלה . אז כדאי לשמוע קודם מה יש לו להגיד בתור שר אוצר ואחר כך לשמוח אם יהיה ממה. הדברים על החרדים אפשר גם לראות בהם הסתה לא סימפטית. קל לו להשתלח בחרדים. ולהסית את הדיון מהבעיה העיקרית. לא החרדים הם הבעיה העיקרית של האוצר. אבל כאמור נראה אותו כשר אוצר ואז נשפוט. אני מאחלת לו הצלחה כי זו תהיה הצלחת כולנו.

הוא אמר זאת בכנסת

הוא רק אמר משפט אחד והחרדים תקפו אותו.
אז הוא ענה להם מה ששלושים שנה היו צריכים לענות להם.
אחר כך הוא המשיך לדבר על כלכלה אבל זאת לא מראים לנו כי זה לא "פיקנטי". בעיתון היום יש פירוט של המישנה הכלכלית.
ולמרות שנאמר שהפגיעה תהיה בכולם, מנסים לעשות מזה קטסטרופה וזה קישקוש, כיוון שכאשר הנטל מפוזר על כולם, על כל אחד נופל קצת. עשיתי חשבון כמה זה יעלה לי, והשד בכלל לא נורא.

החרדים הביאו זאת על עצמם

לפני שנים רבות היה היחס לדת כמו לכל דבר תחת הסיסמא:"חיה ותן לחיות".

כשאני הייתי צעיר , למרות שאנחנו חילוניים גמורים, השתתפנו בכל השמחות בחגים, כולל ביקור בבית הכנסת, כי ראינו בזה מסורת.
משך השנים החרדים התחילו להתנהג כמו פריצים, ולמרות שהם המיעוט, הם דאגו ללחוץ על ההנהגה וליצור במדינה "מיעוטוקרטיה" כאשר המיעוט קובע לרוב האנשים, וכל זה בזכות מנהיגים רופסים שאחזו בכסאות כבקרנות המזבח.
הם מצהירים השכם והערב שהם לא מכירים במדינה, הם לא מכירים במוסדותיה, הם לא יתגייסו לצבא אפילו יהרגו אותם וכו וכו
אז מה רצית שיהיה?

להפיל את האשמה שוב ושוב על החילונים, זו חוכמה קטנה מאוד.
לא יתכן שיהיו עשרות אלפי פרזיטים שאני צריך לממן את חייהם כי הם לא עובדים ומסרבים לתרום דבר לכלכלת המדינה
לא יתכן שאני צריך לממן את העובדה שהם בעלי המון ילדים שהם לא מסוגלים לפרנס בעוד שאני צריך לשקול כמה ילדים אני מביא לעולם לפי יכולתי הכספית
לא יתכן שיהיו עשרות אלפים שמסרבים לשרת בצהל ומתחבאים בישיבות ואני ואחרים צריכים לשרת בצהל ולסכן את בריאותנו ואת חיינו בהגנה על המולדת, והם מסרבים בתוקף "ייהרג ובל יעבור".
לא יתכן שיהיו עשרות אלפים שמסרבים להכיר במדינה אבל את זכויות האזרח הם דורשים
לא יתכן שעשרות אלפים יסרבו ללמוד כדי ליצור דורות הבאים כפרזיטים בפוטנציה
לא יתכן במדינה חילונית שהחרדים ישתלטו על מוסדות השלטון וינהלו את חיי הרוב, וכל שאיפתם היא להקים מדינת הלכה וכל פעם ממררים את החיים ל-80% מהאזרחים במהומות, הפגנות וכל מיני אמירות מוזרות, ויתקפו השכם והערב חילונים בגלל אמונת ההבל ב-"חבר הדמיוני".
ועוד ועוד ועוד.
וזה נמאס. מי שרוצה להאמין בשטויות זכותו. קבוצת הכדורגל של התקוה לא מכריחים את תושבי השכונה להאמין בתרנגול שלהם.
ברגע שהוא מנסה לאלץ אותי להאמין בשטויות שלו, אני מתקומם.

אילו לא שינו את התנהגותם ולא היו ממררים לחילונים את החיים.
בהחלט האנשים היו ממשיכים לראות בדת מסורת והכל היה על מי מנוחות.
ראה בארצות שהדת נפרדת מהמדינה , כמו ביוון, והחיים הרמוניים בהחלט. הדת לא מתערבת בנעשה במדינה ויש לא מעט אנשים שמבקרים בכנסיות בימי א' שמהלך של מסורת.

אז כן, סוף סוף נכנסים בחרדים ובלי מרחאות, וכל זמן שהם ינסו להשתלט על חיי החילונים ולסרב לשרת בצבא שמגן על המדינה ולהשתף בכלכלת הארץ - הם ימשיכו להיות מוקצים מחמת מיאוס.

לפיד והחרדים?

מכובדי הגמלאים,
אתם יותר מכולם אמורים להבין ולזכור את מפלגת שינוי של אבא של שר אוצר הפייסבוק, גם הוא נסק למעלה עם 11 מנדטים בבחירות ראשונות שלו, וטראח צנח לאפס בבחירות שאחרי!
גם הוא כבנו עלה מעלה מעלה על גבי ההשתלחות בחרדים, זה הרי יפה, זה אופנתי.. כן, הכה בחרדים והצל את מפגלתך.

האם זה נכון לומר שהציבור החרדי לקח את כל הכסף? הגירעון במדינה זה חרדים?

שמעתם פעם כמה מיליונים מוציאים על ספורט? על חגיגות עצמאות? על טקסים שבינהם למציאות אין ולא כלום?

והנה העתק ממכתב שכתב תושב עיר קריית ביאליק:

לאור פרסום הידיעה באתר 'קריות באינטרנט' אודות העלויות הגבוהות של הופעות יום העצמאות מצאתי לנכון לעדכן אתכם על הקמתה של קבוצת מחאה בפייסבוק הקוראת להחרים את הופעות יום העצמאות. הקבוצה הוקמה בעקבות התפארותו של ראש העיר קרית ביאליק אלי דוקוסקי, בעמוד הפייסבוק שלו, ברשימת האמנים שיופיעו בחגיגות – ולאחר דין ודברים עימו – נחסמה גישתי לעמוד הפייסבוק שלו.

בתגובה לדברי ההתפארות של דוקורסקי, ביקשתי שיציג את עלותם של האמנים למשלם המיסים: "אשמח אם תפרסם גם את המחיר ששילמת לזמרים על חשבון משלמי הארנונה! בימים שהעול הכלכלי על האזרח גדל, ניתן להצניע לכת בהצגות ראווה", כתבתי ותגובתו של ראש העירייה לא איחרה לבוא: "תושבי קרית ביאליק יקבלו ממני בכל יום עצמאות למדינת ישראל את האומנים הטובים בארץ. דבריך הם דמגוגיה בגרוש. עבור רבים מהתושבים זאת הזדמנות יחידה לצפות באומנים המובילים במדינה, שכן מצבם הכלכלי לעתים אינו מאפשר לרבים מהם לרכוש כרטיס להופעה של זמרים אלה באירוע סגור. מדוע אתה מבקש לשלול זאת מהם? מה האדנות וההתנשאות שלך כלפי השכבות החלשות ומעמד הביניים בעירי? ביום העצמאות אני מעניק להם חוויה זאת בחינם ואני עושה זאת באהבה ובשמחה".

עד כאן, לכאורה, התנהל דו השיח שלנו. כתגובה לתשובתו של דוקורסקי כתבתי לו כי הדמגוגיה היא של ראש העיר וכי הוא שכח שאת הארנונה והחניה בתשלום, משלם אותו מעמד ביניים שראש העיר דואג "לסבלו". בתגובה מחק ראש העיר את התגובה שלי וביטל את האפשרות שלי להגיב על הקיר הפייסבוק שלו במטרה להימנע מדיון ציבורי.

קשה אפילו למצוא בגוגל כמה העלויות של המדינה על חגיגות אלו, שיכלו לחסוך מיליוני שקלים לקופת המדינה!

אבל בהערכה הכי פשוטה ניתן להבין לבד שכל עיר מקבל תקציב של מיליון עד ארבע מיליון!!! בשביל זמרים והופעות!

ומה עם הכדורגל?

אתמול שמעתי ברדיו את אחד מיושבי ראש ההתאחדות מתפאר ששיפצו אצטדיונים בעשרות מיליוני שקלים!!!

למה? למה?

יש אלפי משפחות רעבות ללחם!!!
מה יעזור לנו עוד שטח דשא ירוק ???

ומי אשם??? החרדים!
הרי הם רק 8 אחוז מכלל האוכלוסיה!!

יעלה על הדעת שהם לוקחים הרבה כסף??? למה בדיוק הם לקחו? יש להם מגרשי ענק? קניונים ? בגדי מותגים?? מגדלי יוקרה?

כמה חרדים ראיתם שנוסעים על רכבי פאר??? בודדים מכל ה8 אחוז!

אני לא בא לומר שכולם טובים וכולם קדושים, אבל הציבור שלפיד השנאה מדבר עליו זה הציבור שלומד את תורת היהודים, לא מדובר על תורת הבודהיזם, וזה ציבור שמשלם מיסים כדת וכדין, גם עם ריבוי הילודה, המשק מרויח מזה כי הם קונים יותר והמס על המוצרים הוא גדול כידוע.

מי גורם למדינה להיות מדינת היהודים? חרדים.

מי מתפלל להצלת כל עם ישראל? חרדים.

מי מקבל כל יהודי בארץ ובעולם? חרדים (חב"ד)

על הצבא חבל לדבר, זה הרי מובן מאליו שהצבא לא יוכל להכניס את החרדים אליו, יש המון בעיות יהודיות לצערי בצה"ל, זה לא אני אומר, אמר את זה סגן הרבצ"ר לשעבר, שכל דתי שהגיע לשם צנח למטה והרוב נהיים חילונים, הציבור החרדי לא יתן לזה.

בכל אופן כשהעם היהודי היה בגלויות תמיד ניסו להפילו, הרוב היו דתיים והגויים רדפו אותנו ואת הדת היהודית, עכשיו מנסים במפלגת 'אנשים בלי עבר' לחקות את הגויים, אבל ידוע כמו שאמרתי, מי שרודף את הדת לא יצילח.
בהערכה לכל הגמלאים
ומקווה שמישהו כאן יתפכח!

deebeebee

New member
אז ככה

יאיר לפיד משתלח בחרדים ובעיקר בפוליטיקאים שלהם (ובצדק), אבל נמנע מלעשות זאת לטייקונים ונמנע מלהשמיע את קולו בנושא הקשר בין הון לשלטון.
לגבי החרדים- אולי הם רק 8% מהציבור, אבל הם מנסים להשליט את דרכיהם על כל השאר. אתה טוען שהם אלה שגורמים למדינה להיות יהודית. זו לא יהדות, זו עבודת כוכבים ומזלות המונהגת על ידי כתות ואייטולות כמו אותה חב"ד שהזכרת. אותה חב"ד שהמסיונרים שלה ותורתה דומה לנוצרים (גם המשיח שלהם "לא מת").

מזמן לא ראיתי אוסף כזה של דברים לא נכונים.

א.
טומי לפיד נכשל מכיוון שהבטיח לבוחרים דברים מסויימים ולא קיים אותם. אין לזה שום קשר ליאיר, והנסיון שלך לקשור, הוא נסיון מכוער מאוד. כולנו מקווים שיהיה ההמשך כמו שנראה אבל לא מכהים את שיני יאיר בגלל הבוסר שאכל אביו.
ב.
לא מדובר על שינאת חרדים אלא על העמדתם במקומם.
ומי שמסרב להשתתף בכלכלת הארץ, בכלכלתו הוא, ובבטחון המדינה - צריך לשלול ממנו את כל הזכויות.
ג.
פרופורציונאלית, הציבור החרדי הזעיר לקח פי מאות מונים ממה שחילוני לוקח, ובלי שום הצדקה. אלא אם תקבע שמי שהולך לאוניברסיטה מגיע לו שישלמו לו את כל ההוצאות. בינתיים מה שקורה היום שהחרדים ברוב חוצפה דורשים מהמדינה לפרנס אותם ולא לתת דבר.
ד.
אני לא מגיב על מה שקורה בקריה שלך כי אין לי מידע על כך, וההנחות שלך חסרות ערך אם אין לך מידע בדוק. ואם יש שחיתויות או ביזבוזים, תילחמו נגד מי שצריך.
ה.
גם בענייני כדורגל אין לי מידע ולכן אני לא יכול להגיב.
ו.
מי רעב ללחם ? אם זה אנשים עובדים שפיטרו אותם בגלל בעיות כלכליות של העסקים, צריך לעזור להם לקום על הרגליים,
אבל אם זו בעיה של פרזיט שחי על גמילות חסדים ויש לו חוצפה לעשות 10-14 ילדים ושאני אפרנס לו אותם - בעיה שלו.
ראיתי מודעה בעיתון (כמדומני שהצגתי אותה כאן) של משפחה חרדים שמחפשת דירת 6-7 חדרים בירושלים, בתרומה !!!
אצל המשפחות המרוקאיות שעלו ארצה בשנות החמישים ישנו 5-6 בחדר ויותר, ואלו רוצים דירה 6-7 חדרים ועוד שיתנו להם את הדירה בתרומה. אין גבול לחוצפה

יש כאן בפורום גימלאים אנשים שעבדו קשה כל החיים עד שהגיעו לפנסיה , ולא היו פרזיטים על חשבון הציבור. כל גימלאי בפורום חי בכבוד של מי שנתן את חלקו למדינה ולכלכלה למשפחה ולעצמו.
ז.
החרדים לא משלמים מיסים כי הם לא מכירים במדינה, החרדים קונים בחנויות שלהם והכסף לא מגיע למדינה.
ח.
מי גרם להקמת מדינת ישראל ? החרדים? על מה אתה מדבר? מי שהיו העליות הראשונות היו עולים מרוסיה שאין להם שום ענין בדת. אחר כך באו גם עולים מפולניה (דתיים) גם בילו וגם מורשת יעקב (דתיים).
ומי הקים את המדינה הדתיים בתפילות שלהם? או האנשים שלחמו נגד הערבים וחרפו נפשם למות כדי שתקום מדינה?
מי מסרב להשתתף בהגנת המדינה אם לא החרדים?
מי מוכר שקרים לכולם בלי סוף? כאילו אסורה שירת נשים שזה מהתורה כשזה לא, שבמלחמת ששת הימים הלוחמים הרימו עיניים לשמים והתפללו וכך ניצחו (אלי ישי השקרן שלא היה במלחמת ששת הימים), אני הייתי ועסקנו בלחימה ולאף אחד לא היה זמן להרים עיניים לשמים), אחר כך הוא הכחיש שאמר את הדברים כשיש הקלטה של סרט שהוא אומר את הדברים, גם משקר וגם שוב משקר.
ט.
מי מתפלל למען המדינה ? מי שרוצה להאמין שלאמר כמה מילים או אפילו הרבה מילים מגן על המדינה יותר מאשר להילחם על משמר גבולותיה, הוא רשע מהדרגה העליונה ומזלזל במורשת צהל והמדינה.
אל תשכח שמי שהיה יועץ של ערפאת היה חרדי, מי שהלך לנשק את ידיו של אחמדינגאד היו משלחת חרדים, וכו.
י.
אתה בעצמך מודה שהחרדים לא צריכים לשרת בצבא, מכאן ששמטת את הבסיס לכל טיעוניך, ואתה עצמך כנראה חרדי.
מי שמסרב לשמור על המדינה אין לו חלק בה.
יא.
ההתבטאויות שלך מאוד לא נעימות, לא בפורום חברתי כזה:
יאיר לפיד אמר ש-7000 פעם אמר לחרדים שהוא לא שונא אותם (רק צריך להעמיד אותם במקום)
העובדה שאתה טוען שהחרדים לא צריכים לשרת בצהל, חשפת את עצמך כחרדי שמטרתך להיות אנטי.
לא מענין אותי מה היה בגלות. אנחנו במדינה שלנו וכולם צריכים לתת כתף חברתית/רעיונית/בטחונית/כלכלית - החרדים מסרבים בכל תוקף ולא מכירים במדינה, אז שילכו מפה.
האנשים פה מבוגרים ובעלי דיעות משלהם והם לא צריכים "להתפכח", זו התבטאות מכוערת שלך נגד האנשים בפורום.
לך תלמד קצת נימוס, עברת את הגבול.

והשקעתי בך כבר יותר מידי זמן.

יוליקה

Member
מנהל
בגלל היותך צעיר

וגם לפי תגובתך, אני מבינה שאתה דתי ואולי אפילו חרדי,
נסלח לך שהעובדות שאתה מביא כל כך לא מדוייקות...

שינוי בראשותו של יוסף לפיד ע"ה זכתה ב-6 מנדטים:
..."להפתעת הפרשנים, הצליחה שינוי לקצור הישג שמעל למצופה ולזכות בשישה מנדטים, אולם המפלגה סירבה להשתתף הן בקואליציה של אהוד ברק בחציה הראשון של הקדנציה, והן בזו של אריאל שרון, בשל השתתפות ש"ס בהן.

בבחירות הבאות ב-2003 זכתה ב-15 מנדטים.
היא לא התפרקה בגלל שלא הצביעו בשבילה...היא התפרקה כי הדור הצעיר
קרא תיגר על מנהיגותו של לפיד האב והיא התפצלה ל-2 מפלגות שינוי וח"ץ בראשות פורז...

כעת לענין החרדים... אתה טוען שהם רק 8% מכלל האוכלוסיה - אז איך יתכן שהם כופים את מנהגיהם על כלל הציבור?
אם החרדים לא נוסעים בשבת - מה אכפת להם שאני כן נוסעת??
מדוע הציבור החילוני צריך לממן ממס ההכנסה שלו את הצרכים המיוחדים של 8% מכלל הציבור?

יאיר לפיד צודק!!! משפחה שמגדלת ילדים צריכה לדאוג לצרכיהם!!
לא יתכן שיוולדו ילדים כשלמשפחתם אין מימון לגדלם והם דורשים מהמדינה תקצוב עבורם!!
שהאבא יצא לעבוד - הוא רוצה ללמוד גמרא?? למה על חשבוני?? אפשר ללמוד גמרא גם אחרי
העבודה - בדיוק כמו שאנחנו עובדים מ7 בבוקר עד 4 אחה"צ ואחרי צהריים הולכים ללמוד להשכלתנו
במכללות ובאוניברסיטאות - על חשבוננו בלבד!!!

אני מקווה שיאיר לפיד יצליח להפוך את סדרי העולם אליהם הייתם רגילים!!!
שכולם ילכו לעבוד - זה לא אומר להרוס את עולם התורה!! העילויים שבינכם ימשיכו ללמוד תורה
בדיוק כמו עילויים חילוניים שמשתחררים מהצבא לטובת האקדמיה!!!

למעלה