בוקר של חג והסבה לסדר

הדסהש1

New member
בוקר של חג והסבה לסדר

שכולנו נעבור אותו בהצלחה.עם בני משפחתינו .נכדינו.
נשמח למרות כל מה שיש מסביב.

יוליקה

Member
מנהל
חג שמח וליל סדר מוצלח

בתקווה שנגיע רגועים לאחר מסע מפרך

בת אל7

New member
חג שמח לכולם,,תחילת התחדשות טובה

בכל הכוונים והמישורים,,בפרטי ובכללי,

אפילי

New member
חג פסח שמח עם הרבה עונג

הנאה בחברת אלה שהנכם אוהבים,
ושתזכו לחגוג עוד חגים רבים.

אפי

אני היום בבית , כי אצלי כל החגיגה ,

אני עדיין חלשה מיום אתמול , זה היה כנראה וירוס של הבטן ליום אחד !!! את המרק והכופתאות אעשה בצהרים, חצי שעה בסיר לחץ והמרק מוכן, רב האוכל יביאו בני המשפחה !!! צלחות וכוסות שמתי חד-פעמי, למרות זאת נשאר מספיק מה לעשות אחרי הסדר, להסדיר את הבית והכלים הנוספים במקום, ז"א להסדיר את הבית לדמותו !!! למרות זאת אני מאוד אוהבת את החגים שכל המשפחה התאספת יחד !!!

הפטנט הוא שאת הבילוי החוץ-ביתי, לבצע לפני החג

אתמול הסעתי את הבן/אשתו/הנכדה לקיבוץ גזית, הנחיתי אותם לדרך ומה יש לעשות, והם בצעו את מסלול נחל תבור דרך תל רכב והערוץ הקניוני, עין שחל והמים "הגרועים" שאין בהם כלור, נוף הסוואנה ועד הכביש המנדטורי ליד קיבוץ גשר שם אני המתנתי להם.
עד אז אני אכלתי צהרים וגלשתי באינטרנט במחשב הנייד (מסעדת "נימר" מצפון לצומת גולני. אני אוכל שם שנים והם כבר יודעים מראש מה אני מזמין),

משם נסעתי ליבנאל לתעד קצת דברים, ופגשתי בוותיקים, שלהפתעתי רק ראו את השם שלי , ומסתבר שזוכרים אותי ואיך אבי היה מוזעק עם רובה ה-"גרינר" לשכונת התימנים להרוג נחשים (אלה התימנים ממרבד הקסמים שהדליקו מדורה במטוס כי היה להם קר), והמורה רחל שפר ובעלה גדליה שאירח את הברון רוטשילד, ומהכתה עדה מוקדי ובילהה דוכובני שהדוד שלהם היה הנשיא בן צבי ועוד ועוד.

צלמתי גם את בית העם הישן העומד נטוש למעצבה ומסביב בית הרב שנראה כמו ארמון ובית הכנסת שנראה כמו בית מקדש, ומסביב מאות בני חסידי ברסלאב שכבשו את המושבה הוותיקה וקוראים לה כעת "עיר בראסלאב בגליל", והוותיקים מיואשים, איך נגמרה להם המורשת כשהבנים מסרבים לחזור למושבה וההורים הזקנים מוכרים את נחלאותיהם, והיום יותר מ-50% מהתושבים הם חסידי בראסלאב, ועוד מורשת ציונית הלכה פייפן.....

יוליקה

Member
מנהל
נסעת לקיבוץ גזית - ולא אמרת כלום

סוף סוף יכולנו להיפגש...

יוליקה

Member
מנהל
מאיר, הנה סיפור שאני מביאה במיוחד בשבילך

לכבוד ערב חג!!

זה היה ב 20.3 נסעתי לאכול עם חברה שלי במרכז והחזרתי אותה לאריאל לאוניברסיטה..בחזור ממנה (מהאוניברסיטה) הבנתי ששחכתי אצלה את הארנק שבותוכו היה גם את החוגר הצבאי שלי ( יום למחורת אני אמור להתגייס)
עשיתי פרסה באיזור מחלף קסם חזרה לאריאל..
כמה קילומטרים אחרי המחסום החום מנוע התחיל לעלות ובאיזה שלב כבר הרכב נכבה, עצרתי בצד..חושך, אין רכבים, אין אנשים..בקושי יש קליטה..
פתחתי מכסה מנוע והבנתי שחסרים מים

תוך פחות מדקה בנתיב הנגדי עוצרת ניידת..
וכל מה שעבר לי בראש זה שיצאתי מהרכב בלי אפוד זוהר..
הבנתי שהניידת עושה פרסה ומגיע אליי..

השוטרים ארטיום פלטנר, רס״מ שי זכריה ואלינור רמרזק (ממחוז ש״י)
יצאו מהרכב, התעניינו קצת והבינו שאין לי מים ברכב וככה אני לא יכול להמשיך לנסוע..

בלי לחשוב יותר מידי רס״מ שי זכריה נשאר לאבטח אותי וארטיום ואלינור נסעו לאריאל להביא לי ג׳ריקנים של מים.

תוך כדי שאני מדבר עם רס״מ שי זכריה שנשאר לאבטח אותי הוא הבין שרני נוסע להביא את החוגר שלי מאריאל כי שחכתי אותו שם ובלי שהספקתי לבקש אפילו הוא התקשר לניידת ואמר להם להביא את הארנק והחוגר שלי מהאוניברסיטה!

ובחזור עוד קנו לי קולה(-; , תותחים!!

המקרה הזה עשה לי מהפך רציני בראש שלי כלפי המחשבות שלי על שוטרים..
והמקרה הזה עשה לי את השנה..!

מאחל לכווולכם לפגוש את אחד מהשוטרים האלה..מלאכים!

הלוואי והיה לי דרך יותר טובה מזאת להודות לכם, אלופים!! תודה רבה!!

כל מי שיוכל לשתף בבקשה!!

פרטי השוטרים:
רס״מ שי זכריה,ארטיום פלטנר,אלינור רמרזקר סקודה 13-588 מחוז ש״י מרחב שומרון עבור ממ״ר שומרון סממ״ר שומרון, מפקד מחוז ש״י.

הסיבה של רוב השוטרים להתגייס: לעזור לציבור

ולהילחם בפשע.
לכן כשמישהו נמצא במצוקה, טבעי ששוטרים יעזרו לו, גם ביוזמתם.
הקשר בין השוטר לאזרח (לא לפרחח...) יש לו פנים רבות, ואני מביע זאת בספריי.

המחיר היה כמובן של הזנחת המשפחה בגלל הנאמנות לעבודה, אבל המשפחה מבינה ותומכת (כשלא, רואים זאת ברבנות...)
הבעיה של השוטרים כמובן אלו מפחי-הנפש של תגובה שלילית מהציבור. אבל מפתחים איזו חומת הגנה שמסננת את האכזבות, וממשיכים לפעול לטובת האזרחים, למרות הכל.

עמיקם10

New member
כמה פעמים- שחכתי ? וגם..

מצאתי באתר נוסטלגיה תמונה של הסדר ב-48 בקיבוץ שהייתי בו..[אז עוד לא הייתי]..ושלחתי לבדיקה אצל חברים...כי בקושי רואים פרצופים..אבל זהיתי כמה..חברים וילדים.
חג שמח.

עמיקם10

New member
כותרת ראשית בהארץ-שיש היערכות חדשה נגד לבנון

מחפשים לאיפה אפשר לירות..כי סוריה לא בכוונת. ולאן לשלוח ת'מטוסים לצלם..

יוליקה

Member
מנהל
כי זה כל מה שמעניין את עיתון הארץ

אפילו בערב פסח... בושה!!

עמיקם10

New member
עורכי העיתונים והפרשנים זה עם אחר.

כל מה שמעניין אותם זה מה לכתוב.אחרי שהם מכרו את העיתון. הארץ של יום ששי עולה 20 שקל..
גדעון לוי כתב ביום ששי. שרוב המיתוסים של המדינה הם שקר..והיום ענה לו אחד ככה:

המבדיל בין אמת לשקר:.
מעטים מול רבים בתש"ח-שקר? 7
מדינות ערביות.4 חזיתות.וחזית פנימית. השכלנו לרכז כוחות ולא הושמדנו.[עד הלום..נמצא ליד אשדוד..]לטרון נמצאת על כביש 1.ואורי מילשטיין כתב שלא היה מצור על ירשולים כי במאי 48 לא ירדו ה- 250 משאיות חזרה לתל אביב]
כל הפליטים ברחו- שקר.?
לא כולם חלק הברחנו.[אבל נשארו 150 אלף לעומת 650 אלף ישראלים שהיו כאן ב-48.]
הנכבה איננה תעלול פלשתינאי אבל יש לה הורים.
ישראל שוחרת שלום? שקר כפול?
אבל איננו מוכנים להמר על חיינו וקיומנו.

למעלה