גביר חדש בא לעיירה

גביר חדש בא לעיירה

והוא מכניס את הדת בדלת האחורית.
הבעלים החדש של "מעריב", עיתון שהפך לשום דבר, החל לצרף מוסף לעיתון, 24 עמודים , כגודל "המוסף לשבת" המדולדל.
הכותרת שלו:

"ערב שבת"
מוסף ליהדות חברה ואמנות
22.3.2013, יא ניסן תשע"ג, 3226 ליציאת מצרים, גליון 01

אז הנה יש בעל עיתון דתי שמוציא מוסף דתי באיצטלה מזוייפת של חברה ואמנות.
לא מספיק שהעיתון נראה רע ועלוב אחרי מה שהיה, אלא יש המון חוסרים (למשל ב-"ממון" מחיר המט"ח מופיע השער היציג שלא מענין את אף אחד, ולא השער למכירה/קניה/מסחר שהיה עד שהוא הגיע לעיתון) וכעת הוא הולך להפוך את מעריב לאט לאט לעיתון דתי, מתחיל במוסף ובסוף יגמור בכל העיתון. אז אני הולך לבטל את המנוי.

מה יש במוסף "ערב שבת" ?
1. מאמר של העורך על החגים ביהדות ופרשנות כמו שמקובל אצל כל-בר-בי-רב.
2. מאמר של הבעלים שהוא גם עורך מעריב, על החזרת עטרה ליושנה
3. מאמר "להגיע לאלוהים בחומר וברוח"
4. פרסומת לתת תרומות ל-"ארגון חסד - פעמונים" עבור קמחא דפסחא, עבור "אלפי משפחות השבויות במעגל השיעבוד הכלכלי" (זה בטאון של ש"ס?)
5. מאמר על הסופר אמיר גוטפרוינד, וחייו, ומספר שסיפרו הבא יהיה על תאונת מכונית בבית כנסת ומשם זה גולש לאנטישמיות באירופה
6. יונתן זקס כותב על יציאת מצרים המשמשת מודל חיקוי בעולם ליציאה לחירות, ומכיוון שהכותב הוא הרב הראשי של בריטניה, ברור שהתנ"ך והיהודים הם הכוכבים של המאמר. המוטו שלו:"רק כאשר חברה מכירה באלוהים,יכול האדם להיות מוגן מידי אדם".
7. יעל טומשוב ב-"תפילת העיר הלבנה" האומרת- "אם התפילה לא תהיה יצירתית, הישראליות תקרוס". (החילונים לא ישראלים?)
8. יאיר שלג על "השאלה החרדית האמיתית"
9. יהודית רותם על המרקיזה דה סווינייה המתחילה את סיפורה בשאיפה סמויה להיות יהודייה, ומהללת את הדת היהודית.
10. אורין מוריס על הספר שאלות בספרות של דרור בורשטיין, וגם כאן יש ציטוטים של תהילים כשאין לזה שום קשר, מזכיר כיבוד הורים, מזכיר שהסופר מקורו במגזר הדתי והוא מפתיע את הספרות החילונית.
11. וכמובן איך בלי דב אלבויים שעוסק בפרשנות בנושא יציאת מצרים , וסוף סוף מצא את הדיבר העשירי של עשרת הדיברות, ומצטט את הדיבר הלא נכון.....

אז זה ככה, רק שתדעו.

הדסהש1

New member
אני מנויה לעיתון רק בשישי והתפלאתי

מה השבר הזה .לא קראתי את הכל עיינתי החכמתי
אבל מה לעשות שזה לא נמצא במקום הנכון.הז כאילו להכניס
דת בדלת האחורית.

יוליקה

Member
מנהל
אני כבר לא יודעת מי חרדי יותר

אתם כל כך חרדים לחילוניות שלכם, שכל סממן של דת מפחיד אתכם...
לי אין בעיה עם זה - כי אם הייתי רואה את זה - פשוט לא הייתי קוראת בחזקת "ירצו יקראו, לא ירצו לא יקראו".
הרי מה ציפיתם? המנהל איש דתי - הוא רוצה לקרב אליו את הציבור שלו, אז הוא מספק להם נספח.

לגבי הרב פירון - הוא לא קיבל אצלכם לא רק 100 ימי חסד - אלא אפילו לא יום אחד של חסד.

גיט שעבס...

בת אל7

New member
יוליקה כל הכבוד, הדת נהפכה לאופססיה

כל כובד השנאה מופנה אליה כל שביב הכי קטן,

זה לגמרי לא זה

אתה לא יכול כל הזמן להרביץ למישהו בלי שיבוא יום והוא יתקומם.
אתה לא יכול לכפות דת ישירות ובעקיפין על ציבור חילוני שלם, בלי שיום אחד הם יתקוממו.
והדברים הקטנים שמדברים עליהם הם לא קטנים, הם שיטה עתיקה של מה שנקרא "להכניס רגל".
לא נותנים להיכנס? אין בעיה, תתקע רגל בדלת, אחר כך תרחיב את הפתח,תיכנס ובסוף תשתלט.
מה שעשו כל הממשלות, זו היה פוליטיקה קלה על חשבון הציבור, וכך חולי-הנפש שממציאים כל מיני הלכות הזויות מרימים ראש, וכל הזמן מנסים לדרוס את הרוב במדינה, אז מה הפלא ששונאים אותם?

אין לי שום בעיה עם חגיגת חגים, ושביום כיפור ילכו לבית הכנסת וכל מה שרוצים.
שהדתיים רוצים להאמין באמונות ההבל שלהם, אז מה? יש כל מיני אנשים שמאמינים בכל מיני דברים החל בחפצים וכלה במנהגים.

הבעיה עם הדתיים שאין להם גבולות. "חיה ותן לחיות" לא קיים אצלם.
הם יעשו הכל כדי להנחית את הדת על החילונים, בעורמה בנוכלות ובכח לפי השיטה של "מה שלא הולך בכח, ילך ביותר כח".
הנקודה החשובה בכל זה, שהם לא מצליחים להבין שהם משניאים את עצמם על החילוניים.
רק אתמול פורסם מחקר שבניגוד למה שמנסים להציג לנו, אצלנו ובכל העולם הדת הולכת ונסוגה מתודעת האנשים.
ועל זה כבר נאמר מזמן, שככל שאנשים משכילים יותר ומתקדמים יותר, הם מאמינים פחות ופחות בדת.
כבר אי אפשר לספר ולהפחיד אנשים שהרעם בשמים הוא תוצאה של מלחמות בין האלים שכועסים על בני האדם, וצריך להקריב להם מנחות, החל מירקות ועד אנשים.
בכל העולם יודעים שמיתולוגיה היא מיתולוגיה, ורק בארצות מפגרות מנטלית עוד מאמינים במיתולוגיה שהיא משהו קדוש.

הראשונים שהבינו שהם ניצבים בפני שוקת שבורה, הן המדינות שהפרידו את הדת מהמדינה.
הפעולה הזו גרמה רק לטוב (ומזה מתעלמים הדתיים, ואצלנו בטח. ובכך אין הבדל בין המטורפים הדתיים באיסלאם וביהדות). סיפרתי כבר שבכרתים למשל האנשים חילונים לחלוטין, אבל מאז הופרדה הדת מהמדינה, הדת הפסיקה לאיים על החילוניים, ואז הכנסיות בימי ראשון מלאות, כל כרתי העובר ליד כנסיה, מצטלב, גם אם זה יהיה 20 פעם ביום.

כולם מרוצים:
ה-"פאפא" מרוצה שהכנסיה מלאה,
לזקנים יש יחס ואפילו מושבים קבועים,
הקהל מתפנה מעיסוקיו לשעתיים ומתכנס לחוויה חברתית (אף אחד לא מחזיק ספרים בכנסיה, רק הכומר) - וכולם מרוצים.
ל-"פאפא" יש כבוד והוא לא מסתפק בכך, אלא הוא עובד בשדה שלו או בעסק שלו ולא חי על חשבון הציבור. רק הבכירים ביותר אצלם הם מתפקדים בשכר.

בשורה התחתונה: גם כאשר פרצה תנועת החילוניות במאה ה-16, התנועה לא פרצה נגד הדת אלא למען חיים חופשים.
משך מאות שנים אנשים המשיכו להיות קשורים למסורת וחלקם קשורים עד היום. רק ההתנהגות הדורסנית והכפיה הדתית גרמו להשנאת הדת על החילונים. בשנים האחרונות גברה השינאה בגלל התגברות נסיונות הכפיה הן בהדרת נשים ועד העובדה שהחרדים חיים על חשבוננו ומסרבים להשתתף בהגנת המדינה בהתנגדות נמרצת של "ייהרג ובל יעבור", ומייצרים ציבור שלם של פרזיטים שלא לומד שום דבר חוץ מהתורה, וגודל להיות דור של פרזיטים שממשיך לחיות על "כספי החלוקה" על חשבונו של החילוני, מבלי לתרום שום דבר לא לבטחון הארץ ולא לכלכלתה, וכל זה כשהציבור החרדי בכלל לא מכיר במדינת ישראל.
זו הפאנטה.

יוליקה

Member
מנהל
זה לא נכון שהחילונים לא התקוממו

ועוד איך!!!
במדינת ישראל הדרך היחידה להתקומם נגד החרדים היא באמצעות
הצבעות בקלפי - ועם ישראל עשה זאת בגדול!!

צרוף נספח בעיתון עבור הציבור הדתי - זה לא כפיה מי שלא רוצה זורק את הנספח לפח.
לא מצורף לנספח משגיח שמוודא שאתה קורא!
זה לא פגוע בכלום בחיים החופשיים שלך - הנה עובדה אתה לא רוצה אתה מבטל את המנוי
ואף אחד לא ישים אותך בכלא בגלל זה.

התפרצת לדלת פתוחה

הבחירות האחרונות הוכיחו שאמנם הייתה התקוממות של החילונים- העיפו את העלוקות החרדיות , קמו מפלגות חדשות, יש יותר צעירים בין חברי הכנסת שאולי יכניסו רוח חדשה לכנסת, ואם אמנם הם לא יתקפלו, יש להניח שבבחירות הבאות כוחם יגדל משמעותית.
יהיה סוף סוף לשם מה ללכת לבחירות ויהיה במי לבחור.

יוליקה

Member
מנהל

מדוייק ונכון

אמר לי פעם הרב קוק שלא צריך לריב עם החרדים הם לכתותיהם ומחלקותיהם ופלגיהם, כבר מסוכסכים ורבים זה עם זה די והותר.....
לשים את השלישיה הזו בראש תנועה גזענית, התוצאה היתה ברורה.

מאיר, מסכימה עם דבריך שכתבת

בשעה 9.35, ככה בדיוק נוהגים הדתיים, כך הם חושבים להתרחב, מזל שהנבחרים הלא דתיים קבלו שכל, והשאירו את
הדתיים בחוץ, להתבשל במיץ של עצמם !!!

deebeebee

New member
הרב פירון הפגיז כבר מהיום הראשון

אז אין סיבה שאמתין מאה ימים, וכביסה של המילה "תפילה" לא משנה את מהותה.

מ איר, אני מציע לך שתשלח את

מה שכתבת כאן למערכת מעריב ,עם הבקשה של ביטול ההתקשרות שלך איתם, שיבינו שזו הסיבה שאתה רוצה להתנתק מהם. אל תשקח לכתוב לנו מה יהיו התוצאות לבקשתך !!!

למעלה