בוקר טוב יש לנו צרות גדולות יותר מהקמת ממשלה

יוליקה

Member
מנהל
בוקר טוב יש לנו צרות גדולות יותר מהקמת ממשלה

אובמה דורש מנתניהו תכנית נסיגה מהגדה...

http://news.walla.co.il/?w=/90/2621898

ואני אומרת שחייבים לארגן לו "קבלת פנים" עם הפגנה שאינו רצוי כאן!!

בלאו הכי כבר קיצץ לנו חצי מיליארד דולר מתקציב הבטחון.

י מ י ת 2

New member
ואני חושבת שצריך לרפד את דרכו של אובמה

בפרחים. סוף סוף יש לאמריקאים דם להגיד מה שהם חושבים באמת . אולי הם יצליחו להציל אותנו מעצמנו. אבל אם מה שאת חושבת זה גם מה שלפיד חושב בהשפעת בנט, אז אוי ואבוי לנו. אין לנו בושה לסחוט מהם עוד ועוד כסף (הרי כל התקציב שלנו בנוי על התקציב האמריקאי) ועוד לבוא בטענות.
אולי בכל זאת עם בואו של אובמה הממשלה תתפקח.
שמעתי הבקר את אהוד ברק באיפ"ק, שאמנם הוא לא אהוב עלינו, אבל הוא חושב נכון ואומר דברים אמיצים. שצריך לצאת מהשטחים אפילו חד צדדית.
יום טוב.

יוליקה

Member
מנהל
ימית, זה לא חדש לי

שאת תמיד חושבת הפוך ממני - זכותך.

אבל לא מקובל עלי שום ראש מדינה שיבוא לפה כפטרון ויכתיב לנו איך לנהל
את חיינו.
אנחנו מדינה ריבונית!! עצמאית!!
אנחנו ננהל את המו"מ עם הפלשתינאים בלי הכתבה של לו"ז של אף אחד אפילו לא אובמה
ובייחוד לא אובמה - כי לו כבר אין מה להפסיד. הוא נבחר בשנית וכעת הוא בוחר להיות בצד שנגדנו.

לא ראיתי אותו יוצא להגנתנו כשחטפנו 7000 טילים מעזה!

נ.ב. מה הקשר בין דעותי ליאיר לפיד??

י מ י ת 2

New member
יוליקה, אני לא חושבת הפוך ממך. אני חושבת את

מחשבותי ואת את מחשבותיך. בשביל זה אנחנו בני אדם חושבים שמחליפים דעות.
בעובדה עד היום ארה"ב לא הכתיבה את דעותיה, למרות שניסו כל הנשיאים הדמוקרטים לפחות ,ניסו לשכנע את ישראל לצאת מהשטחים ולא הצליחו בכך ואני חושבת שחבל. ולמרות הכל הם המשיכו לתמוך בנו ולתת לנו כספים שבלי הכספים שלהם לא היו לנו חץ אחד ושניים ושלש וכיפת ברזל וכל המטוסים והטנקים. אז לא כדאי לזלזל בעזרה שלהם. אנחנו יש לנו את הכשרונות שלנו ואת היכולת לתרגם את הכספים שהם מעניקים למעשים, אבל לדעתי המדיניות שלנו פוגעת בעצמנו. ובדיוק, מכיון שיש נשיא שלא צריך להבחר לכהונה שניה ויכול לעשות מה שהוא מבין שטוב קודם כל לאמריקה, כי הוא נשיא אמריקאי וגם לישראל כי יש לו הרבה תומכים יהודים שמנסים להשפיע . גם באמריקה יש דעות שונות בין היהודים מה טוב לישראל. הם לא עשויים מיקשה אחת. ולא כל מי שהוא נגד המדיניות של נתניהו הוא עוכר ישראל. נהפוך הוא.
מדוע הזכרתי את יאיר לפיד, כי אני יודעת שאת תומכת בו, הכרזת על כך בריש גלי וזו זכותך המלאה, לכן אני מזכירה אותו בהקשר שלך. אבל אם זה לא נח לך, אני חוזרת בי.

יאללה תארגני, נגיע.

תבינו מה הבעיה שלנו, אובמה

רוצה שנחזיר לערבים שטחים ללא תמורה מצידם, זה לא מקובל עלינו, וללא הכרה במדינת היהודים מצידם, מה יהיה כשנחזיר להם, את כל השטחים, אתם חושבות שיהיה שקט ??? לפי דעתי לא!!!!!!! זה יהיה כמו עזה, אבל יותר קרוב אלינו, זה יחנוק אותנו, הערבים אמרו זאת בפרוש, ימית את מכירה את שיטת הלחץ ???????????? בלי הדברות והסכמים , לא יכולים להחזיר להם כלום !!! ובצדק !!!!

יוליקה

Member
מנהל
ימית, אולי לא הבהרתי את כוונתי

זה שאנחנו חושבות הפוך בנושאים מסויימים - זה לחלוטין לגיטמי
לשם כך קיים פורום כדי להחליף דעות ולהעלות דעות ואם הם שונות עד כמה וכמה.

מעולם לא חשבתי לכפות את דעתי על מישהו וגם לא ניסיתי לשכנע מישהו לקבל את דעתי.

האולטימטום של אובמה הכעיס אותי מאד - הוא מגע לביקור ודורש לקבל לו"ז - חוצפה שאין כדוגמתה.
בענין סיוע כספי וסיוע בנשק - גם גרמניה מסייעת לישראל הן בכספים והן בנשק - העם עלה אי פעם בדעתה
של הקנצלרית מרקל לתת לנו אולטימטום??
מאז דה גול שהפעיל נגדנו אמברגו עבור מטוסי המיראז' ששולמו מראש במלואם - לא הופעל נגדנו מעולם
אולטימטום.

אני גם חושבת שצריך לפנות התנחלויות אבל לא בשיטה של אובמה - תנו לי לו"ז לפינוי הגדה המערבית...
צריך ראשית להתרכז בגושי התנחלויות - לפנות התנחלויות מרוחקות קל וחומר שאנן חוקיות - אבל כל זאת
בתנאים שלנו ובלו"ז שלנו בלבד.

ובענין יאיר לפיד - אינני מתכחשת ולו לרגע שאני תומכת בו, סייעתי להיבחרו ואמשיך לתמוך בו - אני רק לא מבינה
מדוע העלית את הענין בהקשר לביקורו של אומבמה - מה הקשר?

עמיקם10

New member
מה שאובמה אומר לא סותר את מה שכתבת

תנו לי לו"ז יכול להיות מכוון ל'התכנסות'..כדברי אולמרט..[שיצא בנס מעוד פסק דין עם מותו של ש.ד.] צריך לראות את חצי הכוס המלאה.

יוליקה

Member
מנהל
עמיקם אולי לא שמעת

אבל אובמה ביקש לו"ז לפינוי הגדה המערבית עד 2014...

מי הוא חושב שהוא : אלן דילון???

עמיקם10

New member
למה חייבים לראות בזה פינוי מוחלט ?

זה מזכיר שהאו"ם קרא לפינוי שטחים ולא 'את השטחים' אחרי 67. ואובמה ממשיך להיצמד להחלטות האו"ם. הוא היה כאן לפני שהיה נשיא ואמר לאמריקאים שהמצב כאן מאוד מסובך. לארה"ב יש כאן אינטרסים. ובסיסים. ומחסנים.
הוא לא מנותק מזה. יש מפת דרכים ששרון כל כך אהב להזכיר שישראל מחויבת לה. וגם אובמה יודע שהיא קיימת. ערב טוב.

emmy5

New member
זה בכלל לא נעים להוציא בן אדם מביתו...

לא רק להוציא...איפה לשים אותם?
אין לנו בתים ל300000 איש ..

ברק יצא מ לבנון חד צדדית ,אבל השטחים,
זה לא חיילים שחוזרים הביתה .
חלק מי השטחים ,צריך להישאר במקום .

י מ י ת 2

New member
אתן מדברות על סידורים טכניים שהם מאד חשובים

אבל קודמת להם החלטה עקרונית והשאלה היא לא אם אנחנו רוצים לשבת בשטחים או איפה יגורו האנשים שחיים שם עכשיו. השאלה היא אם אנחנו רוצים לשלוט על מליון וחצי פלשתינים שלא רוצים אותנו ולא אוהבים אותנו כמו שאנחנו לא אוהבים אותם. השאלה שכל אחד צריך לשאול את עצמו אם הוא רוצה שהבן או הנכד שלו יעמוד שם מול זקנים וילדים במחסום או ידפוק להם בדלת באישון לילה ואחר כך יחיה כל חייו בטראומה ובהלם קרב ויש המונים כאלה בקרב חיילינו רק לא כל כך אוהבים לדבר על זה.
יום טוב

deebeebee

New member
אתם רוצים מדינה דו לאומית?

מדינה שבה לאט לאט אנחנו נהיה מיעוט השולט על הרוב?זה לא עובד. תשאלו את הדרום אפריקאים, הם יודעים לאן זה מוביל.

עמיקם10

New member
מליון וחצי ערבים בישראל-זו מדינה דו-לאומית.

'הם' יצביעו לפרלמנט שלהם.

עמיקם10

New member
מדובר על גושי התיישבות..והתכנסות אליהם.

מה קרה כשעזבנו את לבנון,ואת עזה אנחנו יודעים וכולם יודעים. הגבול בעזה מוכיח שרק גדר ואמצעים אחרים גורמים שהמצב לא יהיה נזיל.
לעזוב את יו"ש יביא שנשק תלול מסלול-כולל טילים ורקיטות מדוייקים יותר בהנחייה אלקטרונית-ומחשבים יגרמו לכיבוש מחדש.

הם לא מדינה אחרת או עם אחר, הם

גרים בתוכינו, אי אפשר לגרש את הערבים מפה לעשות חומה ושהם יהיו שם ואנחנו פה , כמו בכל הארצות אחרות , פה אין גבולות, הם יגייסו את הערבים שיושבים בתוכינו
נגדינו, זה יהיה גייס 5 , עם כל הנשק שהם יעבירו לשם, כמו שעשו בעזה, איך נתגבר עליהם, זה יהיה עזה שניה ! אני באמת לא יוןדעת, ראשית הם צריכים להכיר בישראל, ולדעת שליהודים יש מדינה,
הם רוצים להבריח אותנו מפה, את מדברת על הלם מלחמה, הם ישבו עם נשק חדיש מתחת לאף שלנו, כי הם לא מכירים במדינה יהודית, הם אומרים שכל המזרח התיכון של הערבים !

עמיקם10

New member
ההכרה שלהם היא הקריאה לכבוש אותנו

כמו שהיה ב-48. זה מה שהם עושים עכשיו. הפעם הם קראו לתורכיה ולאיראן.

ימית, עד שהערבים לא ישלימו שזו

מדינה של היהודים, ושהם גרים בתוכינו, הם חייבים לקבל את התכתיבים שלנו, כמו למשל שאת תגורי בכל ארץ אחרת , את חייבת לחיות לפי התכתיבים של אותה הארץ., אם לא, , זאת מדינה חופשים שיקחו את הדברים שלהם ויעברו לאחת ממדינות ערב, ששם יש שטחים בלי סוף, לנו יש את המקום הקטן הזה, שבו חיים יהודים ,כי זאת המדינה של היהודים, וכל מי שבא לגור פה ,צריך לדעת שהוא חייב לחיות לפי תנאי המקום !!!
נכון שקשה ולא טוב לשלוט על עם אחר, אבל פה בארץ אנחנו השליטים ! ברגע שמחזירים להם שטחים, הם ממלאים אותם עם נשק, מי יכול להבטיח לנו שלא?????????
הרי הם לא רוצים לעשות שלום איתנו ולהכיר בגבולות שלנו , הם אומרים "אף שעל אדמה "
יש לנו מזל שהפוליטיקאים שלנו מבינים טוב מאוד את המצב, מה אובמה מבין בענין שטחים, אפילו פוליטיקאים של אמריקה אמרו, שההצעה של אובמה , זו התעבדות !

למעלה