בוקר טוב לשבת בבוקר

יוליקה

Member
מנהל
בוקר טוב לשבת בבוקר

את יודעים על המינהג היהודי שיין שנגע בו גוי אסור לשתיה על ידי יהודי
הוא נחשב ליין נסך....
יֵין-נֶסֶךְ הוא יין שנוּ‏סַ‏ך לעבודה זרה, ועל כן אסור מדאורייתא בשתייה או בהנאה...

לאור העובדה שרב הכותל אוסר על נשים להתקרב או להתקהל ליד הכותל המערבי
איך הוא מסכים שגויים ישימו את ידיהם על אבני הכותל???

הדסהש1

New member
בוקר אור ליום שמש נפלאה

קראתי את המאמר על הסרט הדוקומנטרי של יעל מלמד.
מאמר נהדר שמספר על הנערה ומשפחתה.חבל שלא נתנו לזה
גם "פרומו" וכל ראתי את המאמר על ילדו הלא חוקי של ירון לונדון
שיוקרן בערוץ 8 ב 8.3. לא ממש ראיון פולשני .הבחור כבר בן 26
ומספר את השתלשלות הולדתו.לםני זמן מה הוסיף לשמו את שם משפ" אבין
אחיותיו למחצה יצרו איתו קשר .אחיו מסרב.

י מ י ת 2

New member
לא קראתי את המאמר על הסרט של יעל מלמד

היכן הוא התפרסם? כן ראיתי את שלושת פרקי הסרט על ליבוביץ שהוקרן בערוץ 8 הוא הרבה יותר אקטואלי מהסדרה על בוס בהסואה. ראיתי פרק אחד של הסדרה הזו. זה הספיק לי. יכול להיות שהבוס פתאם יש לו הארה הוא רואה איך העובדים שלו מנוצליל על ידו אבל הוא לא יגדיר את זה כך, הוא לא יכול לדעת איך העובדים עובדים ומרגישים בלי ההסוואה? בתור תכנית טלויזיה זה נחמד. בתור תובנות על החיים אני מסופקת לעומת זה הדברים של לייבוביץ ובעיקר של נכדיו ותלמידיו עליו, הם נכסי צאן ברזל. כולם זוכרים לא המילה יודונצים וזה באמת מרגיז, גם נכדיו מסתייגים מהביטוי הזה. אבל האם בכך מתמצית כל התורה שלו?
המאמר בהארץ נכתב על ידי יוסי ורטר וכדאי לקרא את כולו .
שבת שלום

בת אל7

New member
מי אמר שלנשים אסור להתקרב לכתל??אני היתי כבר

הרבה פעמים,

יוליקה

Member
מנהל
בת אל, כשאת באה לבד, אין בעיה

אבל אם תבואי במסגרת קבוצה ותנסו לשיר...ירחיקו אתכן.

וחס ושלום אם תנסו להתעטף בטלית.... כמנהג הרפורמים.

בת אל7

New member
היתי גם במסגרת טיול עם כל הקבוצה

ולא היתה שום בעיה,,,אולי עשו רעש???,

"בוס בהסוואה" זה טריק עתיק יומין

"הארון-אל-ראשיד" מלך עירק שנחשב לחכם כמעט כמו שלמה המלך, היה נוהג לפחות פעם בשבוע להתחפש לאדם עני מרוד ולשוטט בשווקים ובכל מיני מקומות על מנת לעמוד באופן אישי על דעת הציבור בלי מלחכי-הפינכה שלו.

לגבי ליבוביץ. נפגשתי איתו מספר פעמים, באחת הפעמים זה היה בקורס "חברה ומדינה" באוניברסיטה בירושלים, שם היה לנו דיון בנושא האפיקורסות. ובקצרה, הבעתי את דעתי ואמרתי לו שאלוהים זו המצאה מאוד מוצלחת של מי שרצה לשלוט באנשים וניצל את תמימותם, ואני לא מאמין בדברי ההבל הללו וסיפרתי שאני עומד לכתוב מחקר על התנ"ך (בינתיים כבר כתבתי את:"התנ"ך כתוב בעברית שכל אחד מבין") , הוא שאל אם אני מכיר את חמשת חומשי התורה, אמרתי לו בהחלט, כי רק כך אוכל לכתוב מחקר. התגובה שלו שכאפיקורס אני חייב לדעת את התורה היטב יותר מתלמיד חכם. כיוון שתלמיד חכם חייב לדעת רק את תרייג המצוות (תקנתי לו- "את רא המצוות", והוא הינהן בהסכמה) וכל שאלה שתהיה לו מעבר לזה, הוא ישאל את הרב (עוד פטנט לתת למישהו אחר את השליטה המלאה על חייך).

ליבוביץ היה איש חכם מאוד וידען גדול במגוון עצום של נושאים. אני זוכר שפעם מישהו אמר לו שהוא מודה לאלוהים שהציל את חייו. ליבוביץ שאל אותו על מה התודה? וההוא ענה שהם נסעו 4 חברים ברכב, ובתאונה שלושה נהרגו והוא בעזרת השם ניצל. אמר לו ליבוביץ שהוא טיפש גמור, כי אלוהים הציל אותו, אבל אלוהים הרג את שלושת חבריו, אז על מה הוא מודה?.....

לגבי דבריו על יודונאצים. פעמים רבות האמירות החדות מאוד שלו, לא ממש הובנו כי לא היו לו להקת מרככי-אמירות כמו שיש לעובדיה יוסף שבכל פעם שהוא מקלל מישהו, יהיו כאלו ש-"יסבירו" אותו.
ליבוביץ אמר שאם נחזיק בשטחים, הרי חיילי צהל יהפכו ליודונאצים. נכון שהמילה מאוד מקוממת, אבל למה שהוא התכוון הוא צדק. ישנו משפט ידוע בעמים האומר "הכיבוש משחית" וזה נכון ובהחלט רואים זאת למרות שצהל עושה רבות שלא תהיה תופעה כזו, אבל כאשר אתה כחייל בשטח רואה וחווה איך הערבים ו/או המתנחלים מקללים אותך, תוקפים אותך, בסוף אתה מתחיל להתנהג אליהם בהתנכרות, וזה מצב לגמרי מובן וטבעי. צריך רק לשמור שלא יגלוש למקומות שלא יוכל להתרומם מהם.

emmy5

New member
שאפירה,אתה איש חכם ,אבל גם להיות יותר מדי...

יותר מדי , גם לא טוב ..
זה מצויין שאנשים מאמינים בכח אליון..חייבים לאמין .
אחרת ,כל אחד היה עושה מה שהוא רוצה ,ללה פחת ,ללא תשלום ..
אני מאמינה ,שיש משהו או מישהו ,ששומר עלינו מלמעלה
אני מאמינה שבעלי
)))) או אמא שלי
))))
אולי מישהו אחר שומר עלינו מלמעלה וזה עושה לנו ממש טוב.
SORRY'THIS IS MY OPINION

צהוריים טובים לכולם.

יוליקה

Member
מנהל
אממי, אני כמוך בהחלט מאמינה שיש מישהו

למעלה שמשגיח עלינו - אצלי זה אבא שלי ע"ה.

emmy5

New member
פעם היה זה אבא , אחרי זה אמא ,עכשיו בעלי
)

הילדים והנכדים עשו לי יום הולדת ..
הנכד שאל אותי :
-סבתא את מרוצה?
עניתי , אוריאל ,אני מרוצה שההורים של סבא רואים
את זה מלמעלה..
נשאר משפחה מקסימה ,בארץ ישראל ..
בעלי נשאר יחיד מחמישה בנים שנשפו בשואה.
זה לא עזרה מלמעלה?

deebeebee

New member
מכיוון שאין הוכחה

לקיומו של אלוהים/כח עליון, ואין הוכחה לאי-קיומו של אלוהים/כח עליון, ועד שתהיה הוכחה לכאן או לכאן נותר רק לקוות לטוב. אני מניחה שההתפלספויות האין-סופיות ימשכו.
מה שכן, גם אם יש אלוהים, לא בטוח שממציאי הדתות למיניהן באמת מייצגים אותו..................

כל אחד שיאמין במה שהוא רוצה

קבוצת בני יהודה בתל אביב מאמינים בקמע העז שלהם.....

זכותי לא להאמין לאמונות של "החבר הדמיוני" ביחוד שהפכו אותם לדת ושמאמיני "החבר הדמיוני" מנסים בכל דרך לכפות עלי את האמונות שלהם.
יש על זה משפט אצל הבדואים שאומר:"כל מה שטוב- אני עשיתי , ומה שרע- הכל מאלוהים".

חייבים להאמין ? לא חייבים להאמין בכח עליון, המקור של זה מהימים שאנשים לא ידעו הרבה על הסובב אותם. היום המדע יודע המון דברים שפעם חשבו שהם קסם או איזה כח עליון.
נכון שיש עוד הרבה מאוד ללמוד, אבל מרגע שהחל המדע להתפתח בסוף ימי הביניים, החלה האנושות לפתוח את העיניים ולהבין שעד כה מכרו להם סיפורים, וכך נולדה תנועת החילונות שהתפתחה עד שרוב האנשים בעולם הנאור הם חילוניים ולא מוכנים להאמין בהבלי "החבר הדמיוני" שבזכותו יש מליונים שמתפרנסים למכור סיפורים לאחרים.

אני מאמין בבני האדם (פרט לאלו שאין להאמין בהם), אבל עם כל הנסיון שלי בחיים, וראיתי פשע בכמויות שאדם סביר לא רואה, אני בכל זאת מאמין באדם.
אני מאמין בטבע ובמחזור הצמיחה,
ואני מאמין במדע ובמה שהאדם יכול להפיק ממנו.

למה ללכת רחוק?
בארצות הברית כולה יש 313 מליון תושבים בעיקר נוצרים.
בכל יבשת אירופה יש 731 מליון אנשים בעיקר נוצרים
בארץ סין יש 1.350 מיליארד סינים, יותר מאשר בארצות הברית ביחד עם כל יבשת אירופה. אבל לסינים אין שום דת.
יש כאלו שאימצו להם את הבודהיזם, אבל לצד בודהה הם שמים את עץ האשוח ועוד סממנים מכל מיני דתות, כי זה מוצא חן בעיני אנשים מסויימים, אבל לסיני ככלל אין דת.
אז מה ? כל הסינים טועים ? הם לא ישנים בלילה ?

בשורה התחתונה, אני מאמין באשתי ובילדים ובנכדים, אני מאמין בחברים שלי, אני מאמין בצהל, אני מאמין גם בחברי הפורום שהם אנשים טובים, אני מאמין כמו שאמרתי במחזור החיים בטבע, אני מאמין במדע, אני מאמין בצהל, אני לא מאמין לאף מילה של פוליטיקאים.....
אבל מעולם לא חלמתי שאני יכול לנסות ולהכריח אחרים להאמין במה שאני מאמין.

את מאמינה בהשגחה העליונה? זו אמונה שלך, ותמיד בהדרכה אמרתי "על אמונה אין ויכוח", אבל את לא מנסה להכריח אחרים להאמין במה שאת מאמינה, ולכן את אדם טוב יותר מהדתיים שמנסים להפוך את המדינה שלי שלחמתי עליה, למדינת הלכה.
מה שהם לא מבינים, שהם עצמם גרמו לניכור הזה ולא אחזור על מה שכבר אמרתי בעבר.
הסיסמא הטובה ביותר היא- "חיה ותן לחיות".

יוליקה

Member
מנהל
מאיר? בני יהודה החליפו את התרנגול בעז?

אני זוכרת שהיה להם תרנגול שהתרוצץ על המגרש

מאיר, אף פעם לא נפלט לך המשפט "אוי, אלוהים"?

אני מאמינה בישותו מבלי צורך להקריב את כל ההמצאות שבני האדם המציאו כדי לרצות אותו...
כשאני רואה מכונית ועלי כיתוב "אלוהים אני אוהב אותך" זה ניראה לי שיא השטויות!!

אני לא מתעניין בכדורגל

אבל לפני המון שנים הייתי שם באירוע והקמיע היה אז עז, אני מדבר על שנות השמונים.
היום זה תרנגול ?

אני אף פעם לא אומר זאת, בבית גדלנו מבלי שנשמע השם "אלוהים" יותר מההכרח (הלימוד השקרני על התנ"ך וכדומה). במשפחה אצלנו היה ברור ש-"אלוהים מת באושוויץ".
רק כיוון שאני הבכור הראשון במשפחה, נכנעו לרצון הסבא ועשו לי בר מצוה בבית הכנסת ולמדתי את התפילה אצל הרב כמו שהיה מקובל באותם ימים, אבל חוץ ממני לאף אחד במשפחה לא עשו בר מצוה בבית הכנסת גם לא לדור הבא.
כעת, אחרי המחקר שלי על התנ"ך כשראיתי מה באמת כתוב שם, נקעה נפשי עוד יותר מהדת הזו. אני מתערב שרוב האנשים שמדבר על הדת לא ממש מכיר את התנ"ך, והמדהים הוא שהכל כתוב שחור על גבי לבן, אבל מלמדים דברים אחרים וכולם מאמינים בלי לבדוק ובלי לקרוא.

ואם כבר , הנה מודעה שהתפרמה היום:"משפחה מרובת ילדים, מחפשת דירת 6-7 חדרים, בירושלים, בתרומה".
אם מישהו חשב שראה כבר את כל שיאי החוצפה, אז הנה עוד שיא אחד.
זוג חרדי נשוי, היא מטופלת בעשרה ילדים, הוא אברך שלא עובד כמובן, ממתינים לשליח הנכון שיתן להם דירה בחינם של 6-7 חדרים, הם לא רוצים לגור במקום אחר חוץ מירושלים כי לא ירגישו נח במקום אחר (אצלנו היו אומרים: נו , פורצים ["מפונקים"] והם רוצים רק במרכז ירושלים: גאולה,בוכרים,בית ישראל.
הם סומכים שהשם יעזור ויבוא השליח הנכון ויתן להם דירה......
עשו 10 ילדים, לא עובדים, מחפשים נדבות וחיים על חשבוני.
אין גבול לחוצפה.

יוליקה

Member
מנהל
אי אפשר להיות הונגרי בלי להגיד

JAJ ISTENEM

גם אצלנו אבא שלי אמר שאלוהים מת במחנות או יותר נכון עזב את צאן מרעיתו
לכן גם לא צם ביום כיפור ואכל לחם בפסח...

הדודה שלי היתה אומרת "יוי-אישטנם"

אבל כשרצתה ללעוג למאמינים בחבר הדמיוני, כי היא ואמא שלה שנשארו מכל המשפחה שלה וכשברחו לרומניה הכירה את דודי, אחי אמי , עלו ביחד ארצה והתחתנו כמו הורי בקרית-ענבים (הם היו כולם בתנועת גורדוניה).

יוליקה

Member
מנהל
אני חושבת שבכלל האישטנם בא מהתורכים

כי יש בטוי בתורכית שאומר "אישטנם באבאג'י"....

מכל מקום, מה דעתך על זה...

עמיקם10

New member
מורה דרך בטיול- אמר לנו שלפני אתא טורק קראו

להם רק עו'תמאנים.[מה אתה אומר מאיר ?]
וכעת לטיול
התחלנו את יום הטיול בארוחת בוקר בקניון 'עד הלום'..וכל היום סיפר המדריך עמי על 'עד הלום'..שהוא ביטוי של אלתרמן מהטור השביעי..ומהכוונה לזמן..'שהחיינו והיגענו עד הלום' היה הביטוי לשם המקום..בו המצרים נעצרו לנוח..בגלל שהגשר היה מפוצץ. כוונתם היתה ליישר קו ואולי להתחבר עם הירדנים בלטרון...[שום תל אביב..]..חשבתי שאין גשר..ובשבת...אתמול לאחר יום - יצאנו - עם חבר שידע שיש והיכן הגשר. אז ככה-
הגשר נמצא בפארק עד הלום במבואותיה הדרומיים של אשדוד-הכניסה המסודרת ברגל - מהעיר.
בטיול עם המדריך של גימלאי המדינה היה מאורגן להפליא-[3 אוטובוסים והמחיר זול]היינו גם ביד מרדכי והשלמנו את טיול נס ציונה עם הדבוראים- והפעם היתה הדגמה מעשית של כוורנית שהוציאה חלות דבש חטפה עקיצה ואז לבשה כפפות עשתה עשן וכל היתר.

למעלה