בוקר אור ויפה .מאחלת שיהיה כבר סוף

הדסהש1

New member
בוקר אור ויפה .מאחלת שיהיה כבר סוף

לכל הפרשיות ותקום ממשלה ונחזור לשפיות.אולי
היום שפעמיים כי טוב יעשו זאת.

יוליקה

Member
מנהל
בוקר טוב - האם זה חד פעמי או סבב נוסף

שוב נפלה רקטת קאסאם מדרום לאשקלון.

מנסים להבעיר את השטח בכל מחיר.
אמש חזרתי מתל אביב - ליד כלא מגידו התקיימה הפגנה, שקטה אמנם
רק עמדו עם שלטים על המדרכה.

עמיקם10

New member
כולם יודעים שזהו עימות תמידי. שהחל ב-1921

וכל 10 שנים דור חדש מגיע לפרקו. מחנכים אותו שגזלו לו עשו לו. אותנו מחנכים למה שמחנכים כי הם כאן וכו' וכו'. ומה שיש זה הפוגות הפסקות וחששות. אם נגיב על הרקיטה תתחיל המהומה מחדש. וכל זה כי מת איזה ערבי.
כשמחפשים סיבה לריב מוצאים את זה גם במשפחה. בטח בין שני עמים בין שתי דתות. ושני צבאות. ויותר.

נקווה שזה חד פעמי

כי אין לנו כוח לעוד סבב...............למרות שזה יבוא במוקדם או במאוחר

עמיקם10

New member
לא חיב לבוא..עמי איילון קרא לשחרר את כולם.

לא יכול להיות שישחררו מישהו כי הוא יצא מהכפר שלו..ושינו את החוק בלי להגיד לו. אוסלו זה כבר 20 שנה..ואנחנו קוראים לשררר את פולארד..

אובמה אמר שאין לו שום סיבה לשחרר בוגד

מבחינתו הוא צודק, כי מי שהוא אזרח המדינה ובוגד בה, שיירקב בכלא.
מאידך זוכרים מקרים לא מעטים (הזוג רוזנברג למשל) שהיו אזרחי ארצות הברית אבל היו גם סוכנים רוסים ושוחררו בהסכם עם רוסיה.

אבשלום68

New member
ולמי שלא מצליח לפתוח

ציטוט מויקיפדיה
וליוס ואתל רוזנברג

יוליוס (או ג'וליוס) ואתל גרינגלאס רוזנברג (באנגלית: Julius and Ethel Rosenberg) היו זוג יהודים אמריקאים, שנודעו בכינוי "מרגלי האטום". השניים נעצרו בשנת 1950, הורשעו בריגול למען ברית המועצות ב-1951, והוצאו להורג ב-19 ביוני 1953.
וליוס ואתל רוזנברג הועמדו לדין במרץ 1951, יחד עם מורטון סובל בעוון מסירת סודות אטום לסובייטים. העד המרכזי נגדם היה דייוויד גרינגלאס, אחיה של אתל. גרינגלאס העיד על מעורבותו העמוקה של יוליוס בריגול וטען כי אתל הקלידה פתקאות ובהן מידע על תוכניות האטום. שנים רבות אחרי כן הודה גרינגלאס כי בדה את האשמתה של אתל מלבו, כדי להציל את עורו ואת עורה של אשתו.‏[2] סברה רווחת היא כי העמדתה לדין של אתל באה להפעיל לחץ על יוליוס כדי להסגיר מרגלים נוספים, שכן אף שאתל ידעה כי אחיה ובעלה עוסקים בריגול, מידת מעורבותה הישירה לא הוכחה מעולם. הניסיון להפעיל לחץ על יוליוס לא צלח. הוא ואתל בחרו בזכות השתיקה בנוגע לחברותם במפלגה הקומוניסטית והכחישו את מעורבותם בריגול. גרינגלס זכה להקלה בדינו, בזכות מעמד עד מדינה שקיבל. הוא נשפט ונידון בעסקת טיעון ל-15 שנות מאסר (הוא שוחרר אחרי כליאה של 10 שנים). מורטון סובול נדון למאסר ממושך וריצה במאסר 17 שנה ו-9 חדשים. בני הזוג רוזנברג הורשעו ונדונו למוות. לאחר שערעוריהם נדחו הוצאו להורג בכיסא חשמלי לפני שבת ב-19 ביוני 1953 בבית הכלא סינג סינג בניו יורק.

התחלת ברגל שמאל........

גם אם טעיתי בשם, אפשר להעיר.
צהלולי השמחה לאיד מיותרים לחלוטין.

יוליקה

Member
מנהל

נסיון אחרון שלי להסביר לך

התגובות שלי לכל דבר הן עניניות וחבריות.
זה פורום של אנשים שעברו משהו בחיים ולכן כולם פה חברים, וגם אם יש ויכוחים או דיעות שונות, הכל נעשה ברוח טובה וכולם נותנים כבוד לכולם וכולם יודעים שאם יש למישהו הערה שלא מקובלת, זכותו לכן זה פורום.
לעולם לא אעליב אף אחד ולא אלגלג על אף אחד, כי זה לא הגון, וחברים ,אפילו וירטואלים, לא עושים דברים כאלו.

תקרא שוב את מה שכתבתי. לא כתבתי תגובה על מה שכתבת , אלא על צהלולי השמחה-לאיד שלך.
ואם את זה לא הבנת , בעיה שלך.
אני את הענין הזה מבחינתי סגרתי.

יוליקה

Member
מנהל
אבשלום, אני בהחלט מסכימה עם מאיר, למרות

שאני שמחה מאד בבואך אלינו - תהיה גם אתה חבר גם אם וירטואלית.

אנחנו באמת נוהגים להעיר בעדינות ומשתדלים לא לפגוע.
אם יש לנו משהו לומר לחבר, כדי לא להלבין את פניו, אנחנו שולחים מסר.

יחד עם זאת גם חברים ותיקים...לפעמים מחליקים, אז קח זאת ברוח טובה
ונשמח לשמוע דעתך בנושאים שונים.

אבשלום68

New member
יש אנשים המתהדרים בידע מופלג של כל דבר

לדוגמה
לא לעגתי ולא " צהלולי השמחה-לאיד שלך"
כי זה הצחיק אותי כזו טעות
אנשים בגילנו שאינם זוכרים את פרשת הזוג רוזנברג?????????
ולבוא ולאמר שהחליפו אותם במרגלים רוסים או משהוא כזה
זה מצחיק!!
וצחקתי!!
הרי אם הייתי רוצה לשמוח לאידו הייתי מפנה אותו לחפש את התשובה האמיתית
אבל ממש לא חשוב
חשובה האמת ההיסטורית

יוליקה

Member
מנהל
מי שאוהב ספרים - המלצה

בתל אביב, ברחוב אלנבי 88 נמצאת חנות ספרים...כלומר לא חנות
אלא מעבר... בין שני בתים ממוקם אנטיקווריום של ספרים.

ביקרתי שם בשבוע שעבר...ולא יכולתי לצאת ראיתי שם כל כך הרבה ספרים ישנים
חלקם נדירים... כמובן שחיפשתי ספרים של אבא שלי ואכן מצאתי... לא ספרים שכתב
אלא שצייר/אייר... רכשתי שלושה בינתיים...עד שיהיה לי זמן להקדיש לחיפושים נרחבים יותר.

י מ י ת 2

New member
יוליקה, נדמה לי שאני מכירה את הסימטה

הזו ברחוב אלנבי. בזמנו היתה שם ספריה פרטית. הספרן היה אכסלרוד. הוא היה בן אדם שמן וג'ינג'י ומאד מאד נחמד. הייתי באה אליו עם חברה שלי והוא היה ממליץ לנו איזה ספרים לקרא היה מטפס על הסולם למעלה למעלה ומוריד לנו ספרים. כך קראתי בזמנו את קבק, ועוד סופרים עברים ישנים. תענוג צרוף. הייתי בסה"כ בת 13 או 14.
מה קוראים היום הילדים בגיל הזה?

הדסהש1

New member
רובם לא קוראים היום .אין מחויבות

בבתי הספר לקרא ספר כל שבוע ולכתב תקציר.
גם לא מחליפים יותר בספריות כמעט.

למעלה