הסכרת היא רעה חולה..

עמיקם10

New member
הסכרת היא רעה חולה..

הרי זו ממש מחלה. הפנו אותו לדייטאנית..נפגשנו פעמיים..שלש..וחכיתי שתגיד לי לא לאכול...ובפעם השלישית זה קרה.
1.אמרתי שאני אוכל 4 בננות בשבוע..אמרה שיש לי הרבה אשלגן.. תוריד.[אמרתי לה שבים המלח עבדתי 27 שנה בייצור אשלג-שגם מקרין K40 רדיו אקטיבי-ואולי מזה]
2.תפוח אדמה- להשרות 24 שעות במים- שיצא האשלגן.
ומכיון שאני האחרון שמתעסק עם מה לאכול וגם לא אוכל הרבה - מסקנה שלי - להיפגש איתה פעם בחודש..! ואולי פעם בשלשה.

יוליקה

Member
מנהל
דיאטנית? היא הרעה החולה!!

אני ובעלי חולים בסוכרת, בעלי מזריק ואני עדיין לא...
הדבר האחרון שיש לנו בראש, זה ללכת לדיאטנית...

אם יש לנו שאלות בדבר מאכל מסויים?? תקליד אותו בגוגל, תקבל הרבה יותר
אינפורמציה מאשר לבזבז זמן ו....עצבים על דאטנית...היא מעלה לנו את לחץ הדם!!!

עמיקם10

New member
אין לי שאלות -לא נעים לי להגיד לרופאה-לא הולך

הלכתי גם לקולונסקופיה רק בגלל שהרופאה אמרה. אמנם לא מצאו כלום וכעת אני שקט שאם יש כאב בטן זה לא הסרטן. לגבי הדיאטנית ידעתי שיגיע גם 'לא לאכול'...
אז כאמור אני לא מתעסק עם מה מותר ומה אסור. שזה סוג של דת.. ואוכל אורגני..וכמה שעות ביום מול המחשב עד שכואבת לי היד מהעכבר...אז אני קצת מרפה.
אגב דפקו אותי עם משקפיים מולטי פוקאל. 3700 שקל- לא טובות למחשב. לא טובות מספיק לקריאה. המשקפיים האופטיות נוחות יותר.
כי לא עשיתי די מחקר שוק.אני חייב משקפיים לנהיגה..ולכן עשיתי עוד זוג. הבי פוקל הישן יותר נוחות.
ואגב- הרופא במכון ששלחתי להם תוצאות לחידוש רשיון נהיגה לפני שנה- עוד לא אישר וקקיבלתי רשיון זמני לחצי שנה.

גם אני לא התרגלתי למולטיפוקל

עשיתי לי 2 זוגות של ביפוקל וזוג אחד ליד המיטה רק
לטלוויזיה ואני המון במחשב עם הביפוקל וזה מתאים לי יופי גם
לקריאה וגם לרחוק.

אתה יכול להחזיר את המולטיפוקל לחנות אם לא עבר הרבה
זמן הי הם יודעים שיש אנשים שיש להם קושי להסתגלות, או
שתלך לאופטימטריסט אחר שיכוון לך אותם.

שניים רבים השלישי לוקח, ולמה הכוונה?

השיר נועדנו|סדגש הוצע לשרית חדד והיא לא רצתה
אותו היה פחות מידי מזרחי בשבילה, ואז הוצע לזהבה בן,
עשתה סקיצה על השיר ולא הוציאה אותו אף פעם לאויר העולם.

ואז לקחו אותו דין דין אביב וגלעד שגב.

והנה הוא לפניכם נועדנו

אני צוהלת ושמחה
כל הזמן

מצורף קובץ jpg

עמיקם10

New member
הלכתי אליהם.היא לא הצליחה אז היא הסבירה

זה לא שלא התרגלתי.למרחק זה טוב מאוד ואני רואה ברור יותר. אבל לקריאה שאלתי אותה למה במולטי אני רואה קטן יותר ממשקפי הקריאה [זה הרי מגדלת] היא אמרה שבמולטי המספר גדול יותר.
לגבי המחשב-המשקפיים שלי אופטיים במיוחד למחשב..שעשו לי בחנות אחרת. והיא אמרה שכל העובדות אצלם משתמשות במולטי..למחשב.
היא לא הסכימה לתקן..כי אמרה שאין מה לתקן. לכן אני אומר שדפקו אותי.
אני אנסה להחזיר ונראה מה היא תגיד.

יוליקה

Member
מנהל
לאמא שלי יש מולטי כבר שנים

והיא מתפקדת איתם ניפלא...זה נכון שיש לה בלילה משקפיים לקריאה
אבל היא יכולה לקרוא גם איתם.

בעלי ניסה ולא הצליח.

ואני כעת ממש בהתלבטות כי יש לי שלושה זוגות: לטלויזיה, למחשב ולקריאה.
למרחק אני עדיין לא צריכה ואני רואה לנהיגה מצויין... לכן אני עדיין ממתינה...
האם משרד התחבורה מתנה חידוש רישיון בבדיקת עיניים?? כי אז יש לי זמן עד אפריל....

י מ י ת 2

New member
ברור שלפני חידוש רשיון נהיגה צריך לעשות

בדיקת עיניים שגם עולה כסף. אני משתמשת כבר שנים במולטיפוקל לאחרונה התקנתי משקפיים חדשות שילמתי למעלה מ 4000 ש"ח. אני כותבת אתם במחשב נוהגת אתם ומרכיבה אותם כל היום כולל לטלויזיה . בנוסף משקפי שמש נפרדים ומשקפי קריאה נפרדים. האופטומטריסטים חוגגים אבל גם אני. כמו שנאמר בני ישראל מתפרנסים זה מזה.
באשר לדיאטה. כל אחד צריך לנהוג לפי הבנתו. לפני שנים הרגשתי שהאוכל שאני אוכלת לא נכון. פניתי לנטורופט למרות שאפשר למצוא את כל ההצעות שלהם במחשב, רציתי לדבר עם בן אדם. אמר כמה דברים הגיוניים. אני לא יכולה לדווח על הקפדה יתרה אבל על השתדלות עם חטאים פה ושם.
יום טוב מלא רוחות וגשמים.

יוליקה

Member
מנהל
ימית, יש לי רישיון נהיגה משנת 1976

אף פעם לא התבקשתי לעשות בדיקה בעת חידוש הרישיון...
אבל אולי כעת בגיל 65 היגע הזמן שאעשה.

מגיל זה הדרישה היא כל שנתיים

גם בדיקת עיניים (אצל אופטומטריסט זה 70 שקלים) וגם חתימת רופא שבריאותך כשרה לנהיגה.

עמיקם10

New member
כמו שאמרתי במולטי 'מקטע' הקריאה קטן יותר

למרות שהאופטימטריסטית אומרת שזה מספר יותר גדול. ממשקפי הקריאה. עובדה שבמשקפים מיוחדים לקריאה רואה יותר גדול.
למחשב המולטי לא טובים ויש לי מיוחדים למחשב. מה שקרה הוא שחשבתי שאוכל עם זוג אחד לעשות ולראות הכל- ולא היא.
יש לי ביפוקל הרבה שנים גם לקריאה כמובן..והם טובים יותר מהמולטי.
והכי מרגיז אותי שהוצאתי המון כסף..והמטרה לא הושגה ולהם לא איכפת. בהתחלה רציתי ע8וד זו בי פוקל והיא שכנעה אותי לקחת מולטי בגלל המסגרת..אמרה שבאלה אפשר עדשות כאלה ובאחרים אי אפשר..דפקה אותי.

יש סתגלנים יותר, ויש סתגלנים פחות.

אשתי קנתה פעמיים מולטיפוקל ולא הצליחה להתרגל אליהם עד שנשברו מרוב שהונחו עליהם חפצים שונים על השולחן.
אבל היא בעייתית גם עם פריטי לבוש והנעלה, תותבות וכו.
אצלי , בתחילה הלכתי עם "חצי" אחר כך עם ביפוקל, וכשנודע לי על מולטיפוקל, הלכתי עליהם, וזה היה לפני כעשרים שנה.
ביום הראשון הרגשתי קצת כמו באוניה, אבל תוך מספר שעות לא היתה לי שום בעיה.

מאז החלפתי שלוש פעמים משקפיים כשהתיישנו. האחרונות עלו לי 2500 שקלים, ואני מסיר את המשקפיים רק במקלחת או כשהולך לישון, ומשתמש בכל העיסוקים בחיים בלי שום בעיה.
היתרון הגדול של מולטיפוקל, שיש לו מוקדים רבים, ולכל מרחק מביטים דרך נקודה אחרת במשקפיים, ואת זה עושות העיניים באופן אוטומטי בלי להשקיע בכך מחשבה.
כמו כן יש לי כרטיס עם כל הפרטים של המשקפיים, כך שאם בחו"ל יקרה משהו למשקפיים, אוכל בקלות להשיג זוג אחר.

עמיקם10

New member
הם כל הזמן מנגנים על זה שצריך להתרגל אבל

למרחק המשקפיים בסדר. ולקריאה פחות ולמחשב בכלל לא. מי שאין לו משקפיים מיוחדות לקריאה ולמחשב אין לו ברירה והוא מתרגל. נסיתי וזה לא הולך.

כמו שאמרתי, יש מי שלא מסתגל.

הרוב המוחלט של האנשים מסתגל , מי מיד ולמי זה יכול לקחת גם יום או יומיים. בתחילה אתה חש כמי ששט באוניה, אבל מהר מאוד העין מתרגלת לפעול.
כאמור יש מי שלא מסתגל בכלל (כמו אשתי שאצלה משקפיים זה כמו נעלים וכמו המחשב , מיותרים ובלתי ישימים לגמרי)

כיוון שהיו לי כל הסוגים (חצי,בי-פוקל,מולטיפוקל) חשתי מצויין את ההבדל:

במשקפי ביפוקל (2 מוקדים) חסר מאוד טווח האמצעי, כי אחד הוא לטווח הקצר לקריאה (התחתון) והשני לטווח הרחוק לראיה (העליון).
אבל למשל למחשב (שיש בו עומק) או להביט בחלון הראווה , צריך להזיז את המשקפיים למעלה או למטה כדי לראות היטב. או להשתמש במשקפיים נפרדות למחשב.
כל הדברים הללו מפריעים במהלך התקין של חיי היום-יום. לשם כך מגיע עקרון המולטיפוקל.

מי שלא מבין מה זה מולטיפוקל (רב-מוקדי) לא מסתדר עם השיטה, למרות שהעיניים אמורות למצוא את דרכן לבד.

משני צידי מרכז העדשה ישנן שתי שורות בלתי נראות של מוקדים, מלמטה למעלה (ובלעקס.....) שתי שורות אנכיות.
המוקדים בנויים כך שהמוקדים הנמוכים ביותר הם לקריאה והמוקדים העליונים יותר הם לראיה הולכת ומתרחקת. ככל שהמוקד גבוה יותר במעלה העדשה, הוא לראיה רחוקה יותר.

מטבע הדברים שכאשר אתה רוצה לקרוא משהו, אתה מביט למטה וקרוב, למסך המחשב קצת רחוק יותר ואתה מרים קצת את הראש, למסך הטלויזיה אתה מרים עוד קצת את הראש כי המרחק גדול יותר, וכן הלאה.
מי שאצלו המוטוריקה תקינה, לא צריך לעשות שום דבר, כיוון שהעיניים אוטומטית פועלות כך.

ניסית ולא הולך לך? אין ברירה, תישאר עם ביפוקל לתנועה לראיה וקריאה , ומשקפים נוספים לטווח ביניים למחשב.

יוליקה

Member
מנהל
אגב, בענין הסוכרת - אתם מכירים את התעודה

רצוי שלכל אחד תהיה כזאת תעודה בארנק

bimbo.

New member
יוליקה, את צודקת מאוד. לנכדי ששרת בצבא

קרה מקרה מסוכן:
הוא לא ידע שיש לו סוכרת נעורים, והשתתף במסע אלונקה בדרום.
באמצע המסע הוא התעלף, ולקחו אותו ליוספטל. שם לא שאלו שאלות
ולא בדקו כלום, ונתנו לו מי סוכר בעירוי.
הבחור כמעט הלך. במקרה בדקו לו א הסוכר והיה לו 600.
אחרי טיפול מתאים הוא יצא מסכנת חיים אבל היה חולה מאוד.
אני לא יודעת מדוע הוריו לא תבעו את בית החולים.
זו פשלה איומה. כעת הוא מצוייד בכרטיס מתאים.
הלוואי שלא יצטרך...

אני משתמשת עם משקפי מולטיפוקל

כבר הרבה שנים, אנ י עושה איתם הכל, חוץ מאשר לישון איתם ! אני זוכרת שהתחלתי להשתמש איתם היה לי כאב ראש,
אבל תוך זמן קצר התרגלתי אליהם, היום אני לא מבינה איך אפשר בלעדם, בעלי עשה משקפי מולטיפוקל לפני חצי שנה , הוא התרגל אליהם בלי שום בעיה ! יש לי גם משקפי קריאה רגילות, אבל לא מפריעה לי עם המולטיפוקל לקרוא!

למעלה