שבת שלום וחג חנוכה שמח לנו ולמשפחותינו

מתי57

New member
בוקר טוב עולם-חג אורים שמח

יוליקה

Member
מנהל
בוקר טוב לשבת בבוקר

קיבלנו אמש מנה גדושה של עמיר פרץ...
מענין מי שידר באמת שידור ישיר...כי הוא הופיע ב-3 הערוצים...

הפעם אני מסכימה עם מפלגת העבודה:

הוא ביקש משלי יחימוביץ שתתחייב שלא תיכנס לממשלת נתניהו
אבל הוא עבר לציפי ליבני שלא תהסס להיכנס לממשלת נתניהו....

מי אוהב ציפורים?

ערוץ 8 משדר היום בשידור חוזר את סדרת הצילומים על נדידת
ציפורים בעולם כולו - מדהים ומקסים - אל תפספסו.

יוליקה

Member
מנהל
פזי , איזו השקעה יפה...אבל

את הסופגניה אחרונה...הייתי מוציאה מהמצגת...
שכחת שכאן הרוב אנחנו נשים... ויש גם פמיניסטיות...

חג שמח לכולם!!

מה עושים עם הלביבות

את שני תפוחי האדמה הראשונים אני מגרד בכח השרירים, ואת שלושת האחרונים רק בכח הרצון......
יש איזה פתרון יותר יעיל ?

pazi66

New member
שפירא לא צריך לגרד

הנה מתכון ללא גירוד :

מצרכים
4 תפוחי-אדמה
חצי כוס קמח
2 כפיות שום כתוש
חצי כפית מלח
רבע כפית פלפל שחור
4 כפות מים
שמן לטיגון

[עריכה] הכנה
1.מקלפים את תפוחי-האדמה, חותכים לקוביות ומבשלים במים כ-20 דקות, עד להתרככותם
2.מסננים ומועכים לעיסה אחידה.
3.מוסיפים את יתר החומרים ומערבבים.
4.בידיים רטובות מלבבים ללביבות שטוחות (כעשר לביבות).
5.מטגנים בכמות שמן נדיבה משני הצדדים עד להשחמה.
6.סופגים את עודפי השמן על נייר סופג ומגישים חם.

אלו לא לביבות "אסלי" פזי. כדאי להשקיע ולקבל

את התוצר האמיתי. במעבד מזון ישנה דיסקית מגרדת גס בדיוק כמו שלביבות אוהבות. מומלץ.

תודה לך

זה מה שאשתי עושה כשנשאר פירה, וזה בהחלט טעים, אבל אין ה-"קרנציות" של הלביבות המגורדות.

איך נראה סכין מתאימה במכונת העיבוד ? (יש לנו "מג'ימיקס") דיסקית שטוחה עם חריץ/סכין אחד?

אשתי טרחה ומצאה את הדיסקית המתאימה

ובהזדמנות זאת, הסתבר לי כי את ה-"מג'ימיקס" אחד ממעבדי המזון הראשונים בארץ, קבלנו לחתונה מהדודה שלי, משמע לפני 44 שנים - והוא עוד עובד בלי שום תקלה.

"הרכבים מנצחים"- תמיד מדהים אותי מחדש

שאנשים אחרי עשרות שנות נישואין, מתגרשים.
איך יכול להיות שאחרי עשרות שנים עוד לא התרגלו אחד לשני ?

הבעיה שיש אנשים שלא מסוגלים לקלוט שגם הם לא צעירים מידי ומביטים בבן הזוג שפגעי הזמן השאירו בו אותותיהם, ומחליטים להחליף במודל חדש יותר, כשהם שוכחים שגם הם לא עולי ימים.
ואיפה הנאמנות לאשה שהלכה איתך כל הדרך ? ומה, אין להם מראה בבית ?

כמו ההוא שאמר לאשתו שנמאס לו הוא הולך, יש הרבה דגים בים. ואשתו ענתה לו שלא ישמח כל כך, החכה שלו לא מי יודע מה.....

להיפך, עם הגיל, אנשים מתחילים להידמות אחד לשני בהתנהגות, מאמצים להם התבטאויות של בן הזוג השני, ולרוב יודעים מה בן הזוג רוצה ומעדיף וכו, וכך בעצם זורמים בחיים בנחת.
אצל כל זוג יש מחלוקות או ויכוחים. אז מה ? אם כולם היו דומים, היה העולם משעמם.

אשתי מחפשת רק סידרות רומנטיות ואני אוהב סרטי איכות וסרטים חקלאיים (מאה הרוגים על כל דונם) בעיקר ישנים, ויש בענין ויכוח אפילו כל יום, ותמיד אחד מוותר לשני (לרוב אני...) ואז אפשר לראות אחרי חצות סרטים מצויינים וסרטי פעולה ארוכים עד שמתעייפים והולכים לישון לרוב בסביבות 0300.
אגב הסדרות החביבות עלי ביותר במקום ראשון "לאס וגאס" (קורות צוות מלון על הסטריפ) שניה "24" (אני אוהב סרטים מתוחכמים).
בכלל אשתי אני רואה את הסידרה "קרוב רחוק" האוסטרלית, עם הכשרון המדהים לסבך מאוד כל פרק......

מאיר, יש לזה הפתרון הקל ביותר,

עוד טלויזיה בחדר אחר, ובאה הגאולה על המריבות ! גם בעלי אוהב לראות דברים שלא מדברים אלי ! תמיד צריכים לחפש עוד דרך ולא לריב על שטויות !

בענין הלביבות, אני עושה כל כמה שבועות לביבות , כי הנין שלי מאוד אוהב, בבלנד אני שמה , 1 ביצה , ומוסיפה 4-5 תפוחי אדמה בקוביות, לא את כולם ביחד, אלא אחד אחרי השני !, אח"כ מלח ופלפל, וכשהכל כבר מעוך אני מוסיפה כמה כפות קמח רגיל, בערך 5 כפות קמח, מחממת במחבת שמן עד שהוא חם, עם כף אני יוצקת את הלביבות , אחד ליד השני ! הבצק מעט דליל, אפשר לפזר עליהם אבקת סוכר , מי שאוהב !

ediana

New member
חג שמח לכולם, מזמן לא הייתי אתכם

ותודה לפאזי על המתכון של הלביבות - אני מפירה תפו"א עושה לביבות
קטנות ומגישה עם שמנת חמוצה וכל מיני תוספות מעל.

עמיקם10

New member
יש ספר 'הכימיה של האהבה'..

והפרופ' כותב שאהבה זה ענין של ארבע שנים. אחר כך זה משהו אחר. בכימיה של האהבה-מעורבים -הורמונים ואלקטרוליטים.כך בספר.
לדעתי ומנסיוני אהבה יש לה עצמאות מסוימת בהחלטות של האדם המאוהב-- היא משתלטת על המוח- עושה מה שבא לה. וכל הזמן כמו היפנוזה..האדם המאוהב חושב רק על זה- ורוצה לראות את מושא אהבתו. אם זה הדדי- אין עליהם. ולא מעניין אותם שום דבר. זה מביא לדכאון אם זה לא הדדי..אצל צד אחד ועוד ועוד..ולכן ביאליק כתב- מהי אהבה..?
לי למשל לא היה מה לעשות..- כשבאה אלי - הנערה היפה - אמרה מה שאמרה..ואיבדתי ת'ענין באחרת ובאחרות. דוקא אחרי שנתיים היו קצת סיבוכים..אבל זה נגמר בהפי אנד.ל-.52 שנה -בינתיים.
. אז מה שהוא כתב על ארבע שנים.. אני לא בטוח..אבל הוא מסתמך על מחקרים-....פרופסור.!!

יוליקה

Member
מנהל
מאיר, המג'ימיקס שלנו גם בן יותר מ-30 שנה

וגם אצלי הוא עובד כמו חדש...
ניתן לרכוש דיסקיות בגדלים שונים אפילו היום...

כך אני עושה את הלביבות....מגורדות

pazi66

New member
תודה, יוליקה מעט הומור בחיים לא מזיק אף פעם

חוץ מזה, הכל ברוח טובה, זה אני, וכנראה שאין לי כבר תקנה....מה גם שרבים אפילו לא שמים לב, אז ....מי ששם לב אני מתנצל מראש, לא יכולתי לעמוד בפיתוי....

למעלה