בעקבות הכתבה על ההתעללות בבע"ח בתנובה-כולבוטק

בעקבות הכתבה על ההתעללות בבע"ח בתנובה-כולבוטק

אני מזועזעת מההתעללות בעגלים!העובדים בתנובה איבדו כל צלם אנוש! אף אחד לא ראה ולא שמע, גם לא הווטרינרים שאמונים על חייהם של בעלי החיים! יש להחרים ולהפיץ, לעשות רעש תקשורתי ,

לא תיתכן התעללות כזאת, מעשים שלא יסולחו!

הדסהש1

New member
בןקר אור ליום חדש מאיר תודה על הסבריך

בלי חדשות מרעישות אני לא צפיתי בכונה תחילה בכלבוטק
כי ידעתי על התמונות המזויעות שיראו שם .כל שנה זה חוזר על עצמו
יש לי בת שבגלל מעשים שכאלה ואהבת החיות הפכה לצמחונית אדוקה.
כבר מעל 25 שנה .בעלה והבנות אוכלות בשר.
בקשר למועדון הגמלאים אל תיקח ללב .

הייתי המום מההתנהגות שלהם

הספר שלי נמכר ב-200 שקלים (צרוב על תקליטור), משמע, שהצעתי לתת מתנה למועדון בו 80 איש, בערך של 16.000 שקלים !!! ובמקום זאת אני מקבל תשובה מזלזלת.

אני תמיד אמרתי שאדם צריך להיות חבר באג'נדה (קבוצה/חבורה) שיש לו איתה ענין משותף. כאן היה פיספוס מוחלט, אז אני יכול להישאר חבר רק באיפ"א (ארגון השוטרים הבינלאומי) ומסתבר שיש לי יותר חברים בכל מיני משטרות באירופה מאשר במשטרת-ישראל.....

לגבי כלבוטק, אשתי לא רצתה בכלל לראות שום פרט בתוכנית, בכלל מאוד מרתיע אותה אלימות, אפילו בסרטים ואפילו אם זה כמעט שום דבר.

טיגרס1

New member
בוקר טוב אני איתך אני לא ראיתי את התוכנית אבל

ראיתי בתוכנית קודמת איך נוצר בשר עגל רך וזה היה מחריד כי... העגלים סגורים בכלוב שהוא יכול לעמוד או לשכב בקושי וזאת כדי שלא יפעיל את השרירים וכך נוצר הבשר עגל רך ! הייתי בא לרפתנים שלפני שהם מתעללים בחיות חסרות ישע שיעשו ניסיון על עצמם . אבל מי שאשם זה הצרכנים המפונקים שרוצים בשר עגל רך ואותם לא מעניין איך הבעל חיים סובל לכן צריך לצאת נגד הממשלה כי הם הוציאו חוק האוסר לעשות כך לעגלים

אפי 7

New member
בוקר טוב - ראיתי את התוכנית וגם אני

הזדעזעתי קשות.
למרות שהובטח כי הדבר יתוקן - מי יודע.
כשפותחים משחטה, צריך לוודא לפני שנותנים
רישיון, כי המקום מרווח
תקופת ניסיון עם בדיקה מדוקדקת כיצד
העובדים מתפקדים
ובעלי החיים אינם
סובלים בדרכם האחרונה.

שבת נעימה
אפי

טיגרס1

New member
לצערי זה המצב הכל סביב הכסף להוציא מעט

ולהכניס הרבה כסף כל השאר לא חשוב ולגבי הכשרויות יש בדיחה איך יודעים בחו"ל על מסעדה כשרה ???
לפי הטינופת שיש בה

י מ י ת 2

New member
אני בדרך כלל לא רואה כלבוטק לא סובלת את

המציצנות והחיטוטים, אבל אני מאד מתענינת בפוליטיקה, כי היא קובעת את חיינו . אני לא מסכימה עם אלה שאומרים שאין להם למי להצביע ובגלל זה לא מצביעים. הזכותך האלמנטרית של אזרח זה להצביע בבחירות. כל אחד יכול למצוא מישהו שמתקרב לדעותיו. אף פעם אי אפשר לקבל במאה אחוז דעה של מפלגה זו או אחרת. אבל להימנע לא מקובל עלי.
שבת שלום וחג שמח.
שוב צונאמי ביפן. נקוה לטוב.

בגלל ההתעללות בבעלי חיים אני לא

אוכלת בשר כבר יותר מעשר שנים. הוא לא חסר לי, אני בריאה, וטוב לי. אני לא אוכלת מישהו שהיתה לו אמא.

טיגרס1

New member
לראות כלבוטק זאת לא חובה כלל אבל טוב לראות

דברים נבחרים היכן צריך להתרחק כמו מאש .
לגבי הפוליטיקה אז כך לקבל את כל מה שאנו רוצים זה לא יהיה אבל וזה החשוב כאשר את הולכת להצביע למפלגה שמבטיחה
לך שדרכה היא הדרך שאת רוצה שיהיה ולאחר הבחירות התברר לך שמכרו אותך הדוגמא הטובה לכך שלפני מספר שנים ישבתי עם נציג אחד המפלגות והעלתי בפניו כמה רעיונות אשר ישפרו מקצה לקצה את הפוליטיקה ובכלל מהלך החיים בארץ אני לא סהרורי שמציע דברים לא הגיוניים אלה זה נעשה בכובד ראש ויועצים . הוא קרא את החומר ובסוף הוא הביע את דעתו על החומר וכך הוא אמר : "הרעיון שהעלתה הוא מצויין וזה מציאותי בהחלט וטוב שייסמו אותו אבל שום מפלגה לא תסכים לכך שהכוח יעבור לידיים של האזרח !!" הרעיון לבצע חסימות בדרך לרשימות ההזויות בכך שאחוז החותמים יהיה פי שלוש ממה שהולך היום לעלות את אחוז החסימה לפחות ב-10% ולקבוע חד משמעי שיהיו לא יותר מארבעה מפלגות ימין שמאל מרכז ודתיים לא יותר !
בקיצור הוא אמר חבל על הזמן .
הרעיון שלי כלל חינוך ,תעסוקה ובכלל כל הדברים שאנו חובים וזקוקים יום יום . אז מה נשאר לשבת בצד כי הכל שקר

ladybug4NLP

Active member
לפני שנתיים היתה כתבה על תרנגולות המוחזקות

בכלובים בתנאים מזעזעים וגם על הטיפול באפשורחים המיותרים.

מישהו הפסיק לאכול ביצים?

ורק לדעת: חיות המוחזקות בתנאים גרועים, האוכל שהם מייצרים (ביצים, בשר, חלב) הוא באיכות ירודה ביותר מבחינה תזונתית. ז"א שההרכב התזונתי שלהם
פחות איכותי ואי לכך גם פחות טוב לנו כבני אדם.

ככה, משהו קטן למחשבה

פעם אנשים היו גרים בכפרים ובמושבות,

ואפילו בתל-אביב, היו מגדלים לבד ירקות, עופות , פרות ועיזים, בתנאים טובים, כשעבדתי בגבעתיים, מול העבודה היה שם רפת, היינו בצהריים הולכים לשם קונים כל מיני דברי חלב , כמו גבינה וחלב. חמי היה מגדל עופות בחצר בתל-אביב, ברח' לוינסקי, כי הם היו גרים בצריף, פעם היה דבר כזה שקראו לו צריף !!! למי שלא זוכרת !

מתי57

New member
שבת שלום ומבורך וסופש נעים

אצלינו בחצר הורי גידלו עצי הדר כולל גויאבות,והיום איני יכולה לטעות את טעם הגויאה והריח

בזמנו אימי הכינה את הגבינות לבד,כמו החלה לשבת ולא לומר את האטריות למרק

שבת שלום ובשורות טו8בות

מתי57

New member
איני אוהבת בכלל ביצים

אבל מאחר וצריך את החךלבון אני מידי פעם אני מכינה סלט ביצים

אתמול ראיתי בטלויזיה על פרות המובלות לשחיטה והאכזריות שפוגעים בהם,והדעת לא יכולה להבין מדוע האכזריות הזו
לדעתי צריך לאסור את האנשים העוסקים במלאכה האכזרית הזו

שבת שלום

טיגרס1

New member
שבוע טוב אני מסכים שהמצב גרוע בקשר לבעלי חיים

זה לא חדש לי כלל אם נזכור את פיטום האוזים וכו'.. אבל גם הירקות שאנו אוכלים זה ממש פשע
החקלאים מכניסים חומרים כדי לזרז את ההבשלה וכך הפירות והירקות מקבלים טעם של מלפפון או קל-קר
אלה לא אותם ירקות ופירות שגדלנו עליהם כשהינו ילדים היום הכל כימיקלים עושים הכל !! האם את אוכלת דבש??????
אז הפתעה את לא אוכלת דבש אלה תערובת דבש עם סוכר ועוד כמה חומרים בדוק!! בטוח שתגידי שדבש יד מורדכי זה אמיתי אז שוב טעית ביד מורדכי מזמן כבר לא מגדלים דבורים כל הדבש מגיע מחו"ל ! וביד מורדכי הם מעבירים לו טיפול .

יוליקה

Member
מנהל
שום דבר לא כמו שהיה פעם - גם תינוקות

נולדים אחרת....

כשאנחנו היינו בהריון - היינו עושים בדיקות אצל רופא נשים
עם מכשיר מעץ כזה ששומעים את דפיקות הלב של התינוק...
רק מגיל 35 ומעלה היתה חובה לעשות בדיקת מי שפיר...
וילדנו רובנו תינוקות בריאים....

היום עושים שקיפות עורפית, חלבון עוברי, אולטאסאונד 3 פעמים....
ובדיקות דם שונות ומשונות וגם מי שפיר....
האם התינוקות יותר בריאים היום משלנו??

ככה זה עם הירקות שדואגים שיהיו להם חיי מדף ארוכים יותר....

עמיקם10

New member
זה לא רק ענין של בריאות..אלא..

אשתי עבדה כאחות בתחנת טיפת חלב..הבדיקות הן כדי למנוע לידות של תינוקות עם מומים..ופגמים ולא לשים את עתיד המדינה ב'ידי שמיים' כמו שמאמינות הדתיות..שנמנעות מהבדיקות. הידע של היום מפחית בעשרות אחוזים את הדברים האלה. משפחה שיש בה מורשת של גנים כרומוזומים ותורשה רגישה- והיסטוריה של מחלות ומומים..רצוי שיתערבו - לפני הלידה..משפחה שנולד אצלה ילד חריג..נהיית משפחה אחרת.

המשרד להגנת הסביבה פתח בחקירה

פלילית נגד תנובה. לא יתכן שהמתעללים לא יענשו. לדעתי צריכה להענש גם ההנהלה שלדבריה-לא ראו ולא שמעו את המתחולל מתחת לאפם!

עצוב מאד שכך מתנהלים הדברים במדינה שלנו.

עמיקם10

New member
כששוחטים את הבהמות..זה לא התעללות?

אלה שדואגים לחיות- מתכוונים שבכלל לא יהרגו אותן. אז מה הטיפול לפני זה משנה. גם החזקת פרות ברפת במקום במרעה זה סוג של שבי..או כיבוש..ר"ל.

למעלה